bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Sürdürülebilirlik Alanındaki İş Birliklerimiz

Sürdürülebilirlik Alanındaki İş Birliklerimiz

Artkolik

Kültür ve sanat, yaratıcılığın ve özgür ifadenin sınırlanmadığı QNB Finansbank dünyamızda, gelecek için yeni fikirleri ve umudu temsil ediyor. Kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizle şimdiye kadar sayısız sanatçıya ve sanatçı adayına dokunduk; sürdürülebilir geleceği destekliyor ve sanatın tüm dünya ve insanlık için dönüştürücü gücüne inanıyoruz.

Detaylı Bilgi

Bahçeşehir Koleji

Bahçeşehir Okulları ile ortak olduğumuz ‘Eğlenceli Deneyler’ projesiyle, çocuklara evde uygulayabilecekleri yaşamdan deneyler ile eğlenceli ve öğretici şekilde fen bilgisini sevdirmeyi amaçladık. 2022 yılında başlayan bu programa, 8-13 yaş aralığındaki çocuklar QBN Finansbank Youtube kanalından ulaşabiliyor.

Detaylı Bilgi

Ba'ndo

“Dünyayla 1” mottosuyla bankamızın sürdürülebilirlik yolculuğuna yeni bir soluk getiren Ba’ndo, geleceğin markalarını inşa etme konusundaki lider uzmanlığını B’ Future çatısı altında sürdürülebilirlik iletişimine taşıyan başarılı bir iletişim ajansıdır. 

Detaylı Bilgi

Bloomberg

Finans sektöründe ve diğer tüm sektörlerde eşitlik için dönüşümü, cinsiyet eşitliğini destekleyen QNB Finansbank, 2023 Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi'nde yerini aldı.

Detaylı Bilgi

Çağdaş Eğitim Vakfı

Dünya çapında tanınmış müzisyenler yetiştirebilme amacıyla üstün yetenekli genç müzisyenler için Çağdaş Eğitim Vakfı ortaklığında ‘ÇEV Sanat Genç Yetenekler’ programını oluşturduk. 2017 yılından beri devam eden projede, bugüne kadar 15-25 yaş aralığında üstün yetenekli 29 gencimiz ünlü isimlerin de katılımıyla konserlerini gerçekleştirdi.

Detaylı Bilgi

Kadir Has Üniversitesi

Kadir Has Üniversitesi iş birliğiyle hazırlanan QNB Finansbank Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Rehberi’ni daha adil ve eşit bir geleceğe ilham vermesi umuduyla yayımladık.

Detaylı Bilgi

KAHEV Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı

Okul öncesi, ilköğretim, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimine yönelik burs sağlamak, ülkemizin kültürel, bilimsel ve sosyal gelişimine hizmet etmek, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, verimli, etkin ve yüksek düzeyde eğitim hizmetlerinin yerine getirilmesine katkıda bulunmak amacıyla çalışan ve bu amaç doğrultusunda ülkemizin kadın hekimleri önderliğinde kurulan katılımcı bir sivil toplum oluşumudur.
QNB Finansbank olarak deprem sonrası KAHEV’den; 44’ü üniversite biri lise öğrencisi olmak üzere toplam 45 öğrenciye burs sağlıyoruz.

Detaylı Bilgi

Türk Eğitim Derneği

2008 yılından bu yana eğitimde fırsat eşitliği yaratmak amacıyla ‘Tam Eğitim Bursu’ sağlıyoruz. Şimdiye kadar 150 ilköğretim öğrencisiyle bu olanağı buluşturduk. Türk Eğitim Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle 24 binden fazla çocuğu ‘Başarı Her Yerde’ burs imkanlarıyla temas ettirdik.

Detaylı Bilgi

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı

Bilim ve sanat kadar önemsediğimiz bir başka tema olarak doğa, elbette hep merkezimizde oldu. ‘İklim Koruyucuları Yetişiyor’ projemizle, çocuklarda iklim farkındalığını oluşturmayı hedefledik. Proje tabanlı öğrenme tekniğiyle çocuklarımızın yaratıcılıklarına katkı sağladığımız projeyi, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile 2022 yılında geliştirdik. Bir yıl içerisinde, 8-14 yaş aralığındaki 500 çocukla iklim krizi farkındalığı üzerine projeler ürettik.

Detaylı Bilgi

TEV

Minik Eller Büyük Hayaller Eğitim Bursu ile depremden doğrudan etkilenen; hem bölgede çadır kent veya konteynerlerde kalan, hem de şehir dışına giderek eğitimini sürdürmeye çalışan ve maddi yardıma ihtiyacı bulunan öğrencileri desteklemeyi hedefliyoruz.

Detaylı Bilgi

TOBB ve Captanomy

Yeşil dönüşüm çalışmaları kapsamında, QNB Finansbank, Türkiye İş Bankası A.Ş., Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Captanomy ortaklığında “TOBB Karbon Platformu Projesi” hayata geçti.

Detaylı Bilgi

UN Global Compact

QNB Finansbank olarak, tüm paydaşlarımızla kurduğumuz açık, dürüst ve şeffaf iletişim sayesinde elde ettiğimiz görüş ve geribildirimleri değerlendirerek güçlü yönlerimizi belirliyoruz.

Detaylı Bilgi

WWF

Milli Eğitim Bakanlığı ve WWF Türkiye ortaklığında yürütmeye başladığımız ‘WWF Türkiye Doğa Öncüleri Gençlik Programı’, Türkiye’deki tüm çocuk ve gençlerin iklim, sürdürülebilirlik, doğa farkındalığı konularında eşit bilinç seviyesine getirmeyi amaçlıyor.

Detaylı Bilgi

Women’s Empowerment Principles

Finans alanında kadın istihdamı ve yönetimini çok önemli bir konumda tutan ve ‘Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ni (WEPs) imzalayan QNB Finansbank, finans alanında kadının daha üst düzey pozisyonlara gelmesi için öncü çalışmalarına devam edecek.

Detaylı Bilgi

Cumhuriyetin 100ncü Yılında Teknolojide Yüz Lider Kadın

Teknolojide Kadın Derneği’nin (Wtech)  “Cumhuriyetin 100ncü Yılında Teknolojide Yüz Lider Kadın” projesine 10 kadın öğrenciye sponsor olarak destek oluyoruz. 
31 Ocak 2019 tarihinde kurulan Teknolojide Kadın Derneği bilim ve teknoloji dünyasında ihtiyaç duyulan nitelikli, uzman insan çeşitliliğini yaratmak ve kadınlardaki motivasyon kaybını ortadan kaldırarak teknoloji ve insanın gücünün tam olarak kullanıldığı Akıllı Teknoloji Toplumu’nu yaratabilmek amacı ile kurulmuştur Bu projenin amacı; Türkiye genelinde STEM (Science Technology Engineering and Mathematics) alanlarında lisans düzeyinde son sınıfta eğitimine devam eden, lisans mezunu ya da lisans üstü eğitimine devam eden 100 kadın ve 25 erkek öğrenciye 2,5 ay boyunca Wtech tarafından teknik ve soft skill eğitimlerin yanısıra diğer eğitim ve desteklerin sağlanmasıdır. 
Sponsor olan kurumlar ise öğrencilere teknik eğitimleri sonrası mentorluk desteği verecek, bu eğitimlere başarıyla katılım sağlayan öğrencileri de ihtiyaç halinde istihdam edecektir.
 

Detaylı Bilgi