notify icon
Ana içeriğin başı

ÇEV Sanat Genç Yetenekler

Genç yeteneklerimiz bankamız ana sponsorluğunda AKM'de verdikleri konserde sanatseverleri büyüledi!

Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) ve ÇEV Sanat ile birlikte yer aldığımız ‘’ Genç Yetenekler ‘’ projemiz ile dünyaca ünlü müzisyenlerin yetiştiği okullarda eğitimlerine devam eden üstün yetenekli genç müzisyenlerimize, ülkemizi ulusal ve uluslararası kültür-sanat alanında temsil etmeleri için destek oluyoruz. 

Birbirinden yetenekli 33 genç müzisyenimizin müzik alanındaki ihtiyaçlarının karşılanması için maddi destek sağlıyor ve uluslararası platformda kendilerini tanıtabilecekleri konserler verme imkanı sunuyoruz. 

ÇEV Sanat tarafından her yıl düzenlenen burs seçmeleri ile genç yeteneklerimiz yetenek alanlarına göre değerlendiriliyor ve her yeni dönemde genç yetenek sayımızı arttırarak projemize devam ediyoruz.

Ana Sponsoru Olduğumuz ÇEV Sanat Konseri 23 Mayıs’ta AKM’de Gerçekleşti!

ÇEV Sanat, 23 Mayıs’ta AKM’de gerçekleştirdiği konseri internet üzerinden canlı olarak yayınlayarak Türkiye’nin üstün yetenekli genç müzisyenlerini Türkiye ve dünyanın her yerindeki sanatseverlerle buluşturdu.

ÇEV Sanat’ın 23 Mayıs Pazartesi akşamı AKM’de gerçekleştirdiği, QNB Finansbank olarak ana sponsoru olduğumuz konserde ulusal ve uluslararası başarılara sahip ve ülkemizi yurt dışında başarıyla temsil eden genç sanatçılar performanslarını sergiledi.

Haldun Dormen’in onur konuğu olduğu konserde projenin daimî gönüllüsü değerli sanatçı Halit Ergenç de yer alarak genç müzisyenlere destek verdi.

Dünyanın yeni nesil en önemli 30 genç klasik müzik sanatçısından biri olarak gösterilen Türk çello sanatçısı Jamal Aliyev’in solist olarak sahne aldığı konserde Aliyev, Türk enstrümanları ve çello ile doğu ve batı kültürlerini buluşturduğu yeni albümü “Illusion”un ilk temsilini gerçekleştirdi.

ÇEV Sanat Başkanı Berrin Yoleri’nin organize ettiği ve ünlü orkestra şefi İbrahim Yazıcı’nın yönettiği konserde ÇEV Sanat’ın genç müzisyenlerinden; kemanda Deniz Erten İspir, Ezgi Su Apaydın, Deniz Şensoy, Doğa Altınok, Duru Önhon ve Defne Güngör; perküsyonda Elman Mecid; piyanoda Damla Ece Karataş ve Fikret Uçar; viyolada ise İklim Özenli ‘Olten Filarmoni Orkestrası’ eşliğinde performanslarını sergiledi.

ÇEV Sanat, iş birliği yaptığı kurumlar aracılığıyla askıda bilet sistemi kullanarak öğrencilere konseri ücretsiz izleme fırsatı sundu. İş dünyası ve cemiyet hayatının destek verdiği konserin biletlerinden elde edilen gelir ile genç müzisyenlerin eğitimlerine katkı sağladı.