bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

QNB Finansbank ve Türkiye İş Bankası A.Ş. partnerliğinde TOBB çatısı altında ve Captanomy altyapısı ile “TOBB Karbon Platformu” oluşturuldu. İşletmelerin yeşil dönüşümüne katkı sağlama, karbon ayak izi hesaplamalarında onlara rehberlik etme ve karbon ayak izlerinin hesaplanmasını sağlama gibi amaçlarla oluşturulan Platformun tanıtım toplantısı 2023 Ağustos ayında gerçekleştirildi. TOBB’un iklim çalışmaları hakkında bilgi verilen ve katılımın yüksek olduğu toplantıda, yeni Platform hakkında bilgi verilmesinin yanı sıra  Türkiye’de şirketlerin sürdürülebilirlik ihtiyaçları ile bu alandaki yeni açılımlara ve sunulacak desteklere de yer verildi. Türkiye İş Bankası A.Ş. ve QNB Finansbank’ın genel müdür yardımcılarının katılımı ile Karbon Ayak İzinde Fırsatlar, Riskler ve Finansman Olanakları Paneli gerçekleştirildi. 

TOBB Karbon Platfomu tanıtım toplantısını izlemek için tıklayınız.

Bu kapsamda, QNB Finansbank olarak önümüzdeki dönemde firmaların hem çevresel performanslarını izleyebilmeleri hem de vade boyunca ek finansal avantajlardan yararlanmaları için müşterilerimizi TOBB-Captonomy iş birliği ile açılan bu platforma yönlendireceğiz. Bankamızdan yeşil dönüşüm kredisi kullanacak  müşterimizin Platform üzerinden karbon ayak izlerini ölçmek için ödemeleri gereken üyelik bedelini de banka olarak karşılayacağız.

Sera gazı emisyonlarınızı hesaplamak ve yeşil finansman olanaklarına bir adım daha yaklaşmak için platforma hemen kayıt olabilirsiniz: https://lnkd.in/dwrNidYG