notify icon
Ana içeriğin başı

İhtiyaç Kredisi

Her türlü acil nakit ihtiyacınızda QNB Finansbank yanınızda

Hangi bankanın müşterisi olursanız olun ihtiyaçlarınız bizim için önemli!

Hemen Başvur

İhtiyaçlar arttığında QNB Finansbank her zaman yanınızda! QNB Finansbank’ın farklı ihtiyaçlara yönelik hazırladığı ihtiyaç kredisi tekliflerinden size en uygun olanı seçerek rahat bir nefes alın!

Hemen Başvur

Başvurunuza devam edebilmemiz için lütfen cep telefonunuza gönderilen SMS şifresini giriniz.

1:00 sn.

* Bu işlem için gönderilen SMS'ler ücretsizdir.

 

 

 • Kolay Ödemeli Kredi: İhtiyaç anında taksitleriniz düşük tutarla başlasın.
 • Tanışma Kredisi: Hangi banka müşterisi olursanız olun QNB Finansbank’tan son 1 yıl içerisinde ihtiyaç kredisi ya da hazır kredi kullanmadıysanız ve mevcutta açık ihtiyaç krediniz ya da hazır krediniz bulunmuyorsa tanışmamıza özel oranlardan yararlanabilirsiniz.
 • Doğum Günü Kredisi: Doğum gününüzün denk geldiği ay süresince yararlanabileceğiniz özel faiz oranı teklifimizi kaçırmayın.
 • Borç Transferi Kredisi: Diğer tüm banka borçlarınızı QNB Finansbank’ta tek çatı altında toplayarak ödemelerinizi düzenleyin.
 • Kamu&Finansmaaş Kredisi: Maaşını Finansbank’tan alan müşterilerimiz ve kamu çalışanlarına özel ihtiyaç kredisi faiz oranı avantajımızdan faydalanın.
 • 3 Ay Ödemesiz İhtiyaç Kredisi: İhtiyaçlarınızı şimdi karşılayın, ödemeye 3 ay sonra başlayın.

İhtiyaç kredisi hesaplama aracı

TL

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • QNB Finansbank’ta hesabınız varsa “Hemen Başvur” butonuna tıklayabilir, başvurunuzu anında gerçekleştirebilirsiniz.
 • QNB Finansbank müşterileri, 0850 220 8 573 numaralı  Alo Kredi hattımızı arayarak da 7/24 ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirler.
 • Kredi başvurunuzu dakikalar içerisinde Türkiye' nin krediye özel ilk mobil uygulaması KrediGO aracılığıyla yapmak için mobil uygulamamızı buradan tıklayabilirsiniz.
 • TC Kimlik numaranızı 5030’a SMS atarak anında başvuruda bulunabilirsiniz.
 • İnternet ve Cep Şubesi üzerinden yapılan başvurularda herhangi bir belge talep edilmemektedir. Farklı kullanım amaçlarına yönelik kredi çeşitleriyle sizleri rahatlatacak finansman çözümlerimiz için diğer ürünlerimizi de inceleyebilirsiniz.
 • QNB Finansbank İnternet ve Cep Şubesi şifrenizi henüz almadıysanız ya da şifrenizi unuttuysanız şifrenizi almak yada sıfırlamak için buraya tıklayabilirsiniz.

*(SMS tutarı, KDV ve ÖİV dahil olmak üzere; Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom Mobil aboneleri için 0,65 TL olarak ücretlendirilir. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom Mobil kısa mesaj birim fiyatlarında meydana gelecek değişiklikleri yansıtma hakkını saklı tutar.)

Borç Transferi İhtiyaç kredisine yalnızca QNB Finansbank şubelerimizden başvurabilirsiniz.

KrediGO üzerinden yalnızca uygulamaya özel belirlenen fiyatlarla KrediGO ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz.

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi kampanyaları ve kullanılabilecek kanallarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

TC Kimlik numaranızı 5030’a SMS atarak anında başvuruda bulunabilirsiniz.

SMS sonucu bir ön onaydır.

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Faiz oranları müşterinin başvuru skoruna göre değişiklik göstermektedir. Örnek maliyet tablosu aşağıdaki gibidir.

  ALINACAK ÜCRETLER
(BSMV Dahil)
TOPLAM MALİYET ORANLARI**
Kredi Tutarı Kredi Faiz Oranı (Aylık) Taksit Sayısı Kredi Taksit Tutarı (Aylık) Kredi Tahsis Ücreti (BSMV Dahil) Sigorta Prim Tutarı* Yıllık Toplam Maliyet
10.000 TL %1,29 36 364 TL 52,5 TL 305.75 TL %20.6940
10.000 TL %1,59 36 387 TL 52,5 TL 309.81 TL %25.9404
10.000 TL %1,99 36 417 TL 52,5 TL 315.17 TL %33.2616
3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi
10.000 TL %1,29 33 401 TL 52,5 TL 305.75 TL %20.6097
10.000 TL %1,59 33 426 TL 52,5 TL 309.81 TL %25.8042
10.000 TL %1,99 33 462 TL 52,5 TL 315.17 TL %33.0223

* Bankamız ihtiyaç kredilerinde kredi tahsis koşulu olarak hayat sigortası yapılmasını talep etmektedir.Poliçenizi bankamız aracılığı ile düzenletmeniz durumunda sigorta primi müşteri demografik bilgilerine göre hesaplanacaktır. Tabloda yer alan hayat sigortası primi ortalama 47 yaşında bir müşteri için yaklaşık olarak hesaplanan hayat sigortası primi örnek tutarıdır. Poliçenizi bankamızın belirlediği teminatlar dahilinde başka bir sigorta şirketinden düzenletip daini-i mürtein Bankamız olacak şekilde şubemize ibraz etmeniz de mümkündür.

** Yıllık toplam maliyet oranlarına kredi için tahsil edilen tüm faiz, kredi tahsis ücreti, vergiler dahildir. Sigorta prim tutarı hariç tutulmuştur.  
Maliyet tabloları hesaplamalarında 3 ay ertelemeli kredilerin dışındaki kredilerde iki taksit dönemi arası 30 gün baz alınmıştır.

QNB Finansbank kredi başvurularını serbestçe değerlendirme yetkisine sahiptir.

Tabloda yer alan kredi tutarları ve vadeler, örnek olarak belirtilmiştir. Diğer kredi tutarları ve vade koşulları için detaylı bilgiye QNB Finansbank Şubelerinden ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bireysel İhtiyaç Kredisi Nedir?

Bireylerin eğitim, evlilik, seyahat gibi masraflarına ya da mevcut borçlarının finansmanına yönelik nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bankamızca sunulan finansal destektir.

İhtiyaç Kredisi Nasıl Hesaplanır?

Kredi tutarı ve vadesi göz önünde bulundurularak güncel faiz oranları üzerinden ihtiyaç kredisi hesaplaması yapılmaktadır.

Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Çekebilirim?

QNB Finansbank Cep/İnternet şubemizden, Web sitemizden veya Çağrı Merkezimizden 65.000 TL’ ye kadar ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz. Daha yüksek tutarda başvuruda bulunmak için QNB Finansbank şubelerini ziyaret edebilir, dilediğiniz tutarda ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Vade Sınırı Nedir?

İhtiyaç kredileri vade sınırı yasal olarak 36 ay ile sınırlandırılmıştır.

İhtiyaç Kredisi Başvuru Koşulları Nelerdir?

Kredi başvurusunda 18 yaşından büyük olma koşulu aranmaktadır. QNB Finansbank kredi politikaları kapsamında başvuruları serbestçe değerlendirme hakkına sahiptir.

İhtiyaç Kredisi İçin Hangi Evraklar Gerekmektedir?

Genel Belgeler: Başvuru formu Nüfus Cüzdanı veya noter tasdikli suret Adres Kayıt Sistemi'nde adres bilgisinin güncel olmaması halinde; sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri (son 3 ay içinde düzenlenmiş) Gelir Belgesi (Gerekli görülmesi halinde) Kredilere Göre Farklılık Gösteren Belgeler: Varsa tapu fotokopileri, kira kontratları, araç ruhsatları, mevduat ve diğer gelir belgeleri Yapılacak inceleme sonrasında bankamızın ilave belge ve teminat talep hakkı saklıdır

Başvuru sonucumu ne zaman öğrenebilirim?

QNB Finansbank kredi başvurularını müşteri özelinde değerlendirmeye aldıktan sonra en kısa süre içerisinde sonuçlandırmaktadır. İhtiyaç kredisi başvurunuzun sonucunu Cep Şubemizden, Call Center kanalımızdan ve QNB Finansbank şubelerinden takip edebilirsiniz.

İhtiyaç kredisi faiz oranları ve kredi tahsis ücreti hakkında nasıl bilgi alabilirim?

Sayfada yer alan örnek maliyet tablosundan, faiz oranları, kredi tahsis ücreti ve tahmini sigorta primi tutarı gibi bilgilere erişebilirsiniz. Tüm ürünlerimiz için uygulanan ücret bilgilerine ise buradan ulaşabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi başvurusu sırasında kefil gösterme zorunluluğum var mı?

Kredi başvurusu sırasında kefil gösterme zorunluluğu yoktur. Ancak kredi başvurunuz değerlendirmeye alındıktan sonra kredi tahsis koşulları kapsamında kefil gösterilmesi talep edilebilir

İhtiyaç kredisinde esnek ödeme planı seçenekleri sunuyor musunuz?

Evet, kredi vadesi boyunca her ay eşit taksit ödemeli, düzenli ödeme planının yanı sıra esnek ödeme planı seçeneklerimiz de mevcuttur.

 • Kampanya 1 - 36 ay vadelerde geçerlidir.
 • Örnek hesaplama 36 ay vadede 15.000,00 TL’lik ihtiyaç kredisi için geçerli olup Faiz Oranı aylık %0,89, Yıllık Toplam Maliyet Oranı %13,8588’dir. Yıllık toplam maliyet oranına KKDF (%15) ve BSMV (%5) dahil edilmiştir. Sigorta ücreti hariç kredi tahsis ücreti dahil Toplam Ödenecek Tutar 20.393,22 TL’dir.
 • Yıllık Toplam Maliyet Oranı maksimum %24,0072 olabilir.