bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

İhtiyaç Kredisi

“İyi ki tanışmışız” dedirten kredi QNB Mobil’de

Siz de hemen QNB Mobil’den veya web sitemizden ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak size özel avantajlardan hemen yararlanmaya başlayın!

Hemen Başvur

İhtiyaçlar arttığında QNB Finansbank her zaman yanınızda! QNB Finansbank’ın farklı ihtiyaçlara yönelik hazırladığı ihtiyaç kredisi tekliflerinden size en uygun olanı seçerek rahat bir nefes alın!

İhtiyaç Kredisi Başvuru Formu

Başvurunuza devam edebilmemiz için lütfen cep telefonunuza gönderilen SMS şifresini giriniz.

1:00 sn.

* Bu işlem için gönderilen SMS'ler ücretsizdir.

 

İhtiyaç Kredileri

 • Yeni Müşteri Kampanyası:*Yeni müşterilerimizin yararlanabileceği,avantajlı faiz oranına sahip kampanyadır.
 • Kampanyalı İhtiyaç Kredisi: QNB Finansbank’tan son 1 yıl içerisinde ihtiyaç kredisi ya da hazır kredi kullanmadıysanız ve mevcutta açık ihtiyaç krediniz ya da hazır krediniz bulunmuyorsa size özel oranlardan yararlanabilirsiniz.
 • Borç Transferi Kredisi: Diğer tüm banka borçlarınızı QNB Finansbank’ta tek çatı altında toplayarak ödemelerinizi düzenleyin.
 • Kamu Çalışanına Özel Kredi: Kamu çalışanlarına özel fırsat! Avantajlı faiz oranları ve 3 ay erteleme seçeneği ile kamu çalışanlarına özel ihtiyaç kredisi QNB Finansbank’ta.
 • Finansmaaş Kredisi: Maaşını QNB Finansbank’tan alan müşterilerimize özel ihtiyaç kredisi faiz oranı avantajımızdan faydalanın.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • “Hemen Başvur” butonuna tıklayabilir, başvurunuzu anında gerçekleştirebilirsiniz.
 • 0850 220 8 573 ve 0216 522 4 616 numaralı  Alo Kredi hatlamızı arayarak da 7/24 ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.
 • İnternet Şubesi ve QNB Mobil üzerinden yapılan başvurularda herhangi bir belge talep edilmemektedir. Farklı kullanım amaçlarına yönelik kredi çeşitleriyle sizleri rahatlatacak finansman çözümlerimiz için diğer ürünlerimizi de inceleyebilirsiniz.
 • QNB Finansbank İnternet Şubesi ve QNB Mobil şifrenizi henüz almadıysanız ya da şifrenizi almak veya unuttuysanız sıfırlamak için buraya tıklayabilirsiniz.

Borç Transferi İhtiyaç kredisine yalnızca QNB Finansbank şubelerimizden başvurabilirsiniz.

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi kampanyaları ve kullanılabilecek kanallarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 Kampanya Koşulları:

 • Kampanya yeni müşteriler için geçerlidir. Gösterilen faiz temsilidir.Müşteri özelinde değişiklik gösterebilir.
 • Görüntülü görüşme ile müşterimiz olup QNB Mobil’den veya qnbfinansbank.com’dan ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz. 
 • Sadece Enpara müşterisiyseniz, kampanyadan yararlanmak için qnbfinansbank.com’dan ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirsiniz.
 • QNB Finansbank piyasa koşullarına göre kampanya koşullarında değişiklik yapma/sonlandırma ve kredi başvurularını serbestçe değerlendirme hakkına sahiptir. Bilgi: qnbfinansbank.com

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Faiz oranları müşterinin başvuru skoruna göre değişiklik göstermektedir. Örnek maliyet tablosu aşağıdaki gibidir.

  ALINACAK ÜCRETLER
(BSMV Dahil)
TOPLAM MALİYET ORANLARI**
Kredi Tutarı Kredi Faiz Oranı (Aylık) Taksit Sayısı Kredi Taksit Tutarı (Aylık) Kredi Tahsis Ücreti (BSMV Dahil) Sigorta Prim Tutarı* Yıllık Toplam Maliyet
70.000 TL %2.39 12 7.077,34 TL 402,5 TL 1.614,67 TL %46.0022
30.000 TL %2,50 12 3.059,02 TL 172,50 TL 657.63 TL %48.4554
10.000 TL %3,49 36 568.85 TL 57,50TL 511.37 TL %71.1615
10.000 TL %4,37 36 658.14TL 57,50 TL 527.37 TL %95.1183

* Bankamız ihtiyaç kredilerinde kredi tahsis koşulu olarak hayat sigortası yapılmasını talep etmektedir.Poliçenizi bankamız aracılığı ile düzenletmeniz durumunda sigorta primi müşteri demografik bilgilerine göre hesaplanacaktır. Tabloda yer alan hayat sigortası primi ortalama 47 yaşında bir müşteri için yaklaşık olarak hesaplanan hayat sigortası primi örnek tutarıdır. Poliçenizi bankamızın belirlediği teminatlar dahilinde başka bir sigorta şirketinden düzenletip daini-i mürtein Bankamız olacak şekilde şubemize ibraz etmeniz de mümkündür.

** Yıllık toplam maliyet oranlarına kredi için tahsil edilen tüm faiz, kredi tahsis ücreti, vergiler dahildir. Sigorta prim tutarı hariç tutulmuştur.  
Maliyet tabloları hesaplamalarında 3 ay ertelemeli kredilerin dışındaki kredilerde iki taksit dönemi arası 30 gün baz alınmıştır.

QNB Finansbank kredi başvurularını serbestçe değerlendirme yetkisine sahiptir.

Tabloda yer alan kredi tutarları ve vadeler, örnek olarak belirtilmiştir. Diğer kredi tutarları ve vade koşulları için detaylı bilgiye QNB Finansbank Şubelerinden ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bireysel İhtiyaç Kredisi Nedir?

Bireylerin eğitim, evlilik, seyahat gibi masraflarına ya da mevcut borçlarının finansmanına yönelik nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bankamızca sunulan finansal destektir.

Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Çekebilirim?

QNB Mobil ve QNB Finansbank İnternet şubemizden, Web sitemizden veya Çağrı Merkezimizden 150.000 TL’ ye kadar ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz. Daha yüksek tutarda başvuruda bulunmak için QNB Finansbank şubelerini ziyaret edebilir, dilediğiniz tutarda ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Vade Sınırı Nedir?

50.000 TL’ye kadar olan ihtiyaç kredilerinde vade sınırı 36 ay, 50.001 TL – 100.000 TL arasındaki ihtiyaç kredilerinde 24 ay, 100.000 TL üzerindeki ihtiyaç kredilerinde 12 ay olarak belirlenmiştir.

İhtiyaç Kredisi Başvuru Koşulları Nelerdir?

Kredi başvurusunda 18 yaşından büyük olma koşulu aranmaktadır. QNB Finansbank kredi politikaları kapsamında başvuruları serbestçe değerlendirme hakkına sahiptir.

İhtiyaç Kredisi İçin Hangi Evraklar Gerekmektedir?

Genel Belgeler: Başvuru formu Nüfus Cüzdanı veya noter tasdikli suret Adres Kayıt Sistemi'nde adres bilgisinin güncel olmaması halinde; sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri (son 3 ay içinde düzenlenmiş) Gelir Belgesi (Gerekli görülmesi halinde) Kredilere Göre Farklılık Gösteren Belgeler: Varsa tapu fotokopileri, kira kontratları, araç ruhsatları, mevduat ve diğer gelir belgeleri Yapılacak inceleme sonrasında bankamızın ilave belge ve teminat talep hakkı saklıdır

Başvuru Sonucumu Ne Zaman Öğrenebilirim?

QNB Finansbank kredi başvurularını müşteri özelinde değerlendirmeye aldıktan sonra en kısa süre içerisinde sonuçlandırmaktadır. İhtiyaç kredisi başvurunuzun sonucunu QNB Mobil'den, Call Center kanalımızdan ve QNB Finansbank şubelerinden takip edebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Ve Kredi Tahsis Ücreti Hakkında Nasıl Bilgi Alabilirim?

Sayfada yer alan örnek maliyet tablosundan, faiz oranları, kredi tahsis ücreti ve tahmini sigorta primi tutarı gibi bilgilere erişebilirsiniz. Tüm ürünlerimiz için uygulanan ücret bilgilerine ise buradan ulaşabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Sırasında Kefil Gösterme Zorunluluğum Var Mı?

Kredi başvurusu sırasında kefil gösterme zorunluluğu yoktur. Ancak kredi başvurunuz değerlendirmeye alındıktan sonra kredi tahsis koşulları kapsamında kefil gösterilmesi talep edilebilir

İhtiyaç Kredisinde Esnek Ödeme planı Seçenekleri Sunuyor Musunuz?

Evet, kredi vadesi boyunca her ay eşit taksit ödemeli, düzenli ödeme planının yanı sıra esnek ödeme planı seçeneklerimiz de mevcuttur.