bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Kullanım Koşulları

Bu alana ve/veya bu İnternet sitesinin (İnternet Şubesi dahil), mobil sitemizin veya mobil uygulamalarımız olarak anılacak olan QNB Mobil'in herhangi bir sayfasına erişerek, aşağıda belirtilen koşullara bağlı olmayı kabul etmiş bulunmaktasınız.

Uyarı

Aşağıda yer alan koşullar, internet sitesini, mobil siteyi ve mobil uygulamalarımızı ziyaret etmek isteyen kullanıcılar üzerinde yasal olarak bağlayıcı nitelik taşımaktadır. Bu koşulları kabul etmiyorsanız bu İnternet sitesini, mobil sitemizi ve mobil uygulamalarımızı ve bu alanlar üzerinden sağlanan servisleri kullanmamanız gerekmektedir.

Kullanım koşullarındaki değişiklikler bu sayfanın güncellenmesi ile gerçekleştirilir. Güncellenen sitenin kullanılmaya devam edilmesi ile değiştirilen koşullar da kabul edilmiş sayılır.

Bilgi ve Materyallerin Kullanımı

İnternet sitesi, mobil site ve mobil uygulama sayfalarını, ziyaret edebilir, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilir, kurumsal raporlarımızı okuyabilir, kariyer fırsatları ve diğer katma değeri olan hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

İnternet ve mobil sitesinde ve mobil uygulamalarımızda bulunan hiçbir bilgi veya yorum, herhangi bir finansal ürün veya menkul kıymete yönelik alış/satış teklifi, daveti ya da bunlara yönelik öneri veya tavsiye değildir. Alınan kararlar sonucu oluşabilecek zarar veya kayıplardan QNB Finansbank sorumlu değildir. Kişisel veya işinizle ilgili tüm yatırımlarınızda kararlarınızı vermeden veya aksiyon almadan önce yatırım danışmanınıza başvurmanız önerilmektedir.

Sorumluluğun Sınırlandırılması

İnternet sitesi, mobil site ve mobil uygulamalarda verilen bilgiler, "olduğu gibi" ve "mevcut şekliyle" esasında sağlanmaktadır. Finansbank, bu bilgilerin doğruluklarını, yeterliliklerini ve eksiksizliklerini garanti etmemektedir. İnternet sitesi, mobil site ve mobil uygulamaları kullanımınızla ilgili riskler sadece sizin sorumluluğunuzdadır.

İnternet sitesi, mobil sitesi ve mobil uygulamaların kullanımı sırasında oluşabilecek herhangi bir hata, performans kaybı, kesinti, bilgi naklinde gecikme, hat ve/veya sistem arızası veya bulaşabilecek herhangi bir virüs dahil ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, doğrudan veya dolaylı zarar ve ziyan yaratabilecek durumlardan, önceden haber verilmiş olunsa bile QNB Finansbank'ın sorumluluğu bulunmamaktadır.

İnternet sitesi, mobil sitesi ve mobil uygulamalarımızda sunulan ürün ve hizmetlerin devamlılığının sağlanması ve kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayabilmesi konusunda herhangi bir garanti verilmemektedir. Bu nedenle QNB Finansbank ihbarda bulunmaksızın, söz konusu ürün ve hizmetler ile ilgili her türlü bilgi, materyal ve içerik üzerinde değişiklik yapma, eksiltme azaltma, yenileme veya iptal etme hakkını saklı tutar.

Üçüncü Taraf Siteleri ve Bağlantılar

İnternet sitesi, mobil sitesi veya mobil uygulamalarda diğer kişi veya kurum / kuruluşlara bağlantılar verilebilir. Bu bağlantılar yalnızca bilgilendirme amaçlı olup, erişilmesi durumunda ilgili sitelerin gizlilik ve kullanım koşulları geçerlidir.

Bağlantı verilen sitelerin kullanımından, bu sitelerde sunulan içerik ve nitelikten, servis kalitesinden veya üçüncü taraf sitelerdeki bağlantılardan dolayı oluşabilecek hiçbir kayıp veya zarardan bankamız sorumlu değildir.

Toplanan Bilgiler

Ziyaretiniz sırasında bağlantınızı tanımlayan IP adresi, İnternet tarayıcınız ve eriştiğiniz cihaz tipi, sitemizde geçirdiğiniz süre, eriştiğiniz sayfalar ve yönlendiren sitenin adresi bilgileri kayıt altına alınmaktadır. Bu kayıtlar hiç bir ziyaretçinin kimliğini tanımlamaya imkan vermemektedir ve istatistiksel amaçlı toplanarak size daha iyi hizmet vermek amacı ile kullanılmaktadır.

İnternet ve mobil sitemizi kimliğinizi belirtmeksizin veya herhangi bir bilgi girişi yapmadan ziyaret edebilirsiniz. Ancak site üzerinden sunulan bazı hizmetlerimizden yararlanabilmeniz için bilgi girişi yapmanız gerekebilir. Bu yolla elde edilen veya işlenen bilgileriniz gizlilik politikamıza uygun olarak korunmaktadır. Konuyla ilgili detaylı bilgi Gizlilik Politikamız'da yer almaktadır.

Bankacılık İşlemleri

İnternet sitemiz, mobil sitemiz ve mobil uygulamalarımız üzerinden sunulan İnternet Şubesi'ni veya QNB Mobil'i kullanarak, bankacılık işlemlerinizi dünyanın her yerinden 7 gün 24 saat erişerek gerçekleştirebilirsiniz. Bu hizmetten faydalanabilmek için İnternet Şubesi müşteri numaranızı ve şifrenizi talep ederek kullanıma açtırmanız gerekir.

İnternet Şubesi veya QNB Mobil'i kullanılarak yapılan bankacılık işlemleri, doğru şifre ile yapıldığı sürece kabul edilir ve gerçekleştirilir. Müşteri numaranızı ve şifrenizi korumanız ve gizli tutmanız gerekmektedir. Şifrenizin üçüncü kişiler tarafından kullanılmasıyla doğabilecek zarar ve kayıplardan QNB Finansbank sorumlu değildir.

İnternet Şubesi ve QNB Mobil kullanımında, bizim aldığımız önlemlere ilave olarak müşterilerimizin de kendi taraflarında önlem alması gerekmektedir. Konuyla ilgili detaylı bilgi "İnternet Şubesi'nde Güvenlik" ve "Mobil Bankacılık Güvenliğiniz İçin" bölümlerinde yer almaktadır.

İnternet Şubesi ve QNB Mobil'deki belirli işlemler, önceden tanımlanan saatler içerisinde ve önceden tanımlanan limitler dahilinde gerçekleştirilmektedir. Bazı işlemlerin gerçekleştirilmesi zaman alabilmekte ve emrin verilme zamanı ile gerçekleştirilme zamanı farklı olabilmektedir.

İnternet Şubesi ve mobil uygulamalarımızı kullanırken doğru işlemi seçmeniz, vereceğiniz bilgileri doğru ve tam bir şekilde girmeniz gerekmektedir. İnternet Şubesi ve mobil uygulamalarımız aracılığı ile gerçekleştirilen işlemlerle ilgili her türlü soru ve problemleriniz için QNB Finansbank Çağrı Merkezi'ni (0850 222 0 900), veya KOBİ Bulut Hattı'nı (0850 222 1 900) arayarak destek alabilirsiniz.

İnternet Şubesi ve QNB Mobil üzerinden sunulan bankacılık hizmetlerinin kullanımına ilişkin başarılı erişimler ve yetkisiz erişim teşebbüsleri kayıt altına alınmakta olup, gerçekleştirilen işlemler ve aktiviteler için denetim izleri tutulmaktadır.

Marka ve Telif Hakları

İnternet sitesi, mobil site ve mobil uygulamaların içerdiği üçüncü şahıslara ait materyaller dışında kalan bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent, entelektüel ve diğer mülkiyet hakları QNB Finansbank'a aittir.

İnternet sitesi, mobil site ve mobil uygulamaların içerisindeki bilgi, belge ve dokümanlar çevrimiçi sistemde görüntülenmesi haricinde kopyalanamaz, çoğaltılamaz, kamuya açık bir şekilde gösterilemez, uygulanamaz, dağıtılamaz veya herhangi bir kamusal veya ticari amaçla kullanılamaz.

Herhangi bir kişi veya kuruluş, önceden izin almadıkça bu internet sitesinin, mobil sitesinin veya mobil uygulamaların tamamını veya belli bir kısmını başka bir sitede kullanamaz, başka bir siteden bağlantı veremez veya başka siteler üzerinden QNB Finansbank sitesindeki içeriği çerçeveleyerek sunamaz.

Yasal Konular

İnternet sitesi, mobil site ve mobil uygulamaların güvenliğini ve kullanım koşullarını, ihlal veya ihlale teşebbüs etmek yasaktır. Bu tarz ihlaller yargıya taşınabilir, hukuki ve cezai işlem taleplerinde bulunulabilir.

İnternet sitesi, mobil site ve mobil uygulamaların kullanım koşulları, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre yönetilir.