notify icon
Ana içeriğin başı

Kredi Hesaplama Aracı

Kredi hesaplama aracını birkaç basit adımla kullanabilirsiniz

HHer türlü nakit ihtiyacınız için farklı bütçelere uygun kredi faiz oranlarıyla ve esnek kredi ödeme planlarıyla sunulan kredi seçenekleri QNB Finansbank’ta sizleri bekliyor.

TL

Herhangi bir kredi başvurusunda bulunmadan önce, kredi maliyeti hesaplama işlemi oldukça önemlidir. Kullanmak istediğiniz kredi miktarını belirleyip, ödeyebileceğiniz kredi taksitine göre uygun kredi vadesini seçebilirsiniz. 2020 kredi faiz oranlarına uygun şekilde kredi faiz hesaplama işlemlerinizi, doğru kredi türünü seçtikten sonra, gireceğiniz tutar ve vade sayısı seçimi üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır ?

Kimi zaman satın almak istenen yeni bir araç, kimi zaman yeni bir ev, kimi zamansa beklenmedik bir ihtiyaç, tüketicileri kredi kullanmaya yönlendirebiliyor. QNB Finansbank’ta her türlü talebiniz için farklı koşullarda çeşitli kredi seçenekleri sunuluyor. Seçtiğiniz kredi türü, geri ödeme süresi ve kullanmayı planladığınız kredi miktarına bakılarak, bankamızın sunduğu güncel faiz oranları üzerinden kredi hesaplama işlemleri yapılır ve örnek plan tablo halinde görüntülenir.

Kredi faiz tutarı hesaplama: Hesaplamanızı yaptıktan sonra göreceğiniz toplam geri ödeme tutarından; kullanmak istediğiniz  kredi ve vergi tutarlarını çıkarttığınızda ödeyeceğiniz yaklaşık faiz miktarını bulabilirsiniz. Aylık olarak ne kadar faiz  tahsil edileceğini ise ödeme planında görebilirsiniz.

Kredi Tutarı ya da Taksit Tutarına Göre Adım Adım Kredi Hesaplama

 Hesaplamanızı ister çekeceğiniz kredi tutarına göre, isterseniz de taksit miktarı üzerinden yapabilirsiniz. QNB Finansbank kredi hesaplama aracı, aşağıdaki şekilde kullanılabilir:
1. Kullanacağınız kredi türünü (İhtiyaç, Taşıt, Konut, Ek Hesap) seçin,
2. Kredi ya da Taksit Tutarı seçeneklerinden birini tercih edin,
3. İki numaralı adımda yaptığınız tercih doğrultusunda, taksit ya da kredi tutarını girin,
4. Vade seçimi yapın
5. Kredi Hesaplama butonuna tıklayarak işleminizi sonlandırın

Kredi Ödeme Planınızı Detaylarıyla Öğrenin

Kredinizi hesapladıktan sonra, dilerseniz Ödeme Planı butonuna basarak vade süresince yapacağınız ödemelerin faiz / ana para detaylarını görüntüleyebilirsiniz. Aylık taksitler, KKDF ve BSMV tutarları ile kalan anaparanıza detaylıca göz atabilir, geri ödeme planlamanızı bu doğrultuda oluşturabilirsiniz. Dilerseniz vade seçeneklerini bütçenize göre ayarlayarak farklı kredi faiz oranlarına da göz atabilir, bütçenize en uygun tercihi yapmak için tüm alternatiflerden haberdar olabilirsiniz.