bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Başarı Her Yerde ve Tam Eğitim Bursu

Daha iyi bir gelecek için “Eğitimde Fırsat Eşitliği” sağlıyoruz

Çocuklarımızın akademik, kültürel, sanatsal ve spor alanlarında başarılarına katkı sağlayarak eğitimde fırsat eşitliği yaratıyoruz.

Başarı Her Yerde

2015 yılında, Türk Eğitim Derneği (TED) ve Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte "eğitimde fırsat eşitliği" ilkesi kapsamında "TED Başarı Her Yerde" projemizi başlattık. Ankara ve Adana’da dezavantajlı 8 devlet okulunda eğitimde fırsat eşitliği sağlamanın yanında çocuklarımızın akademik olduğu kadar sosyal, kültürel ve spor alanlarında yeteneklerinin teşvik edilmesi ve başarılarının artırılmasına katkı sağlamayı hedefliyor, bu yönde çalışmaya devam ediyoruz. Okullarda ulaştığımız öğrencilerimizin yanı sıra velilerimiz ve öğretmenlerimize alanında uzman kişiler tarafından eğitim verilerek, projemiz kapsamında sürekli gelişimi hedefliyoruz.

Bugüne kadar 24.900'den fazla çocuğumuza ulaşarak yüzlercesinin akademik sınav ve yarışmalardan basketbol turnuvalarına, satranç turnuvalarından şiir yarışmalarına kadar akademik, sosyal, kültürel ve spor alanlarında sayısız başarılarına şahit olduk.

Tam Eğitim Bursu

Türk Eğitim Derneği'nin "Tam Eğitim Bursu" programını destekleyerek, TED okullarında burslu okuyan başarılı ancak maddi durumu yetersiz çocuklarımızın 6. sınıftan üniversite eğitimlerinin sonuna kadar eğitim hayatlarındaki gelişimlerine katkı sağlayacak tüm masrafları karşılıyoruz.
2008 yılından bugüne kadar, Türkiye genelinde 150 çocuğumuza destek olduğumuz için gurur duyuyoruz.