notify icon
Ana içeriğin başı

Taşıt Kredisi

Standart Taşıt Kredisi ile hayalinizdeki araç kapınızın önünde

Uzun süredir satın almayı planladığınız o aracı kapınızın önüne Finansçı getiriyor.

QNB Finansbank Taşıt Kredisi ile hem hayalinizdeki aracın hem de uygun kredi koşullarının keyfini sürebilirsiniz.

Finansçıdan Ayakları Yerden Kesen Araç Kredisi

 • 48 aya varan vade imkanı,
 • Uygun faiz oranları,
 • Ödeme planını kişiselleştirebilme avantajı ,
 • Tercihinize göre sabit veya esnek kredi.

Taşıt kredisi hesaplama aracı

TL

Kredi Maliyet Tablosu

  ALINACAK ÜCRETLER
(BSMV Dahil)
TOPLAM MALİYET
ORANLARI**

Kredi
Tutarı

Kredi Faiz
Oranı (Aylık)

Kredi
Vadesi (Ay)

Kredi Taksit
Tutarı (Aylık)

Kredi Taksit
Ücreti

Yıllık Toplam
Maliyet

50.000 TL %3,54 48 AY 2.528,97 TL 250 TL %68,7398

* Ücretlere kredi tahsis ücreti (250 TL) dahildir. Kasko, zorunlu trafik sigortası ve hayat sigortası primleri dahil değildir. Bankamız taşıt kredilerinde kredi tahsis koşulu olarak hayat sigortası ve kasko sigortası yapılmasını talep etmektedir. 50.000 TL 48 ay vadeli bir taşıt kredisi için 47 yaşında bir müşteri için yıllık yaklaşık hayat sigortası primi 225.83 TL olarak hesaplanmıştır. Kasko ve Zorunlu Trafik Sigortası primleri aracın markası, model yılı ve araç bedeline bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Poliçelerinizi Bankamız aracılığıyla yaptırabileceğiniz gibi, Bankamızın belirlediği teminatlar dahilinde başka bir sigorta şirketinden düzenletip daini-i mürtein Bankamızın ilgili şubesi olacak şekilde şubemize ibraz etmeniz de mümkündür.

** Yıllık toplam maliyet oranlarına kredi için tahsil edilen tüm faiz, masraf, vergi, fonlar dahildir.

Taşıt Kredisi Faiz ve Oranlar

Taşıt Kredisi Ürün Adı Faiz Oranı Kredi Tahsis Ücreti Maksimum Kredi Vadesi
Taşıt Kredisi* 3,54% 0,5% 48 Ay
Motosiklet Kredisi* 3,54% 0,5% 48 Ay
Rehinsiz Taşıt Kredisi* 3,54% 0,5% 48 Ay

* Tabloda BSMV ve KKDF hariç taşıt kredisi faiz oranları verilmiştir.

*Kredi vadesi nihai fatura değerine göre değişiklik gösterir.

Taşıt Kredisi Koşulları

 • Kredinizi TL cinsinden kullanabilirsiniz.
 • Standart Taşıt Kredisi’ni binek ve hafif ticari araçlar için kullanabilirsiniz.
 • Kredi konusu araç teminat olarak gösterilebilir.
 • 0 kilometre ile 5 yaşa kadar olan araçlarda 48 aya varan, 6-8 yaş arası araçlarda ise araç yaşının vade ile toplamı 10 yılı aşmayacak şekilde ödeme planı oluşturulur.
 • 2. el araçlarda fatura tutarı yerine aracın kasko değeri dikkate alınır. Kredilendirme oranları aynıdır.

Taşıt Kredisi Nedir?

Sıfır veya ikinci el araç satın almanıza yardımcı olan taşıt kredisi, uygun ödeme planı oluşturarak hayalinizdeki araca anında sahip olabilmenizi sağlar. Kredi başvurusu yaparken satın alacağınız aracı teminat olarak göstererek makul banka faiz oranları ve farklı ödeme planlarından da yararlanabilirsiniz.
0-5 yaş arası araçlarda maksimum 48 ay, 6-8 yaş arası araçlarda ise araç yaşı ile toplam taksit sayısı 10 yılı geçmemek şartıyla esnek ödeme planı oluşturabilirsiniz. Finansçı tarafından sağlanan araba kredisi ile hem binek otomotiv ve SUV araçlar hem de hafif ticari araçlar için uygun finansman sağlayabilirsiniz. 
 

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

QNB Finansbank’ın sunduğu Standart Taşıt Kredisi’ne size en yakın QNB Finansbank Şubesi’ne uğrayarak başvurabilirsiniz.

Başvurunuzun değerlendirmeye alınması için aşağıdaki evrakları* yanınızda bulundurmanız gereklidir.

 • Satın alınacak araç 0 kilometre ise aracın proforma faturası, 2. el ise ruhsat fotokopisi (Satış gerçekleştikten sonra Noter Satış Senedi talep edilir.)
 • Kimlik belgesi, (Nüfus cüzdanı)
 • İkametgah belgesi veya güncel tarihli cep telefonu faturası,
 • Maaş bordrosu veya gelir belgesi.

Taşıt kredisi çekerken sıfır araçlar için farklı ikinci el araçlar için farklı koşullar bulunmaktadır. Genel olarak araç kredisi, aracın kasko değerine göre ayarlanır ve hesaplanır. Bu nedenle kredi ile almayı düşündüğünüz aracın kasko yapılabilir olması gerekmektedir. Sıfır araç için başvururken daha esnek seçeneklere sahip olurken ikinci el araçta belli kısıtlamalar ile karşılaşabilmek mümkündür. Bu kısıtlamalardan ilki aracın yaşıdır. 8 yaşından büyük bir araç için taşıt kredisi alma şansı azalırken yeni model araçlar için kredi almak çok daha kolaydır.

* Yapılacak inceleme sonrası bankamız ek evrak veya teminat talep edebilir.

Araç Kredisi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Taşıt kredisi hesaplama aracı sayesinde kredi faiz oranları, taksit miktarı ve çekmeyi düşündüğünüz anapara tutarını sisteme girerek ödeme planı hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Kullanışlı ve pratik bir şekilde çalışan hesaplama aracı ile saniyeler içinde istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. Vade süresi (1-48 ay), kredi tutarı ve ürün bilgilerini belirleyerek ödeme planını anında oluşturabilirsiniz.   

Araç kredisi hesaplama işleminin ardından; toplam ödenecek faiz, kredi tahsis ücreti, toplam geri ödeme tutarı, aylık taksit miktarı ve ödenecek vergi tutarı gibi bilgileri tek bir sayfa içinde görüntüleyebilirsiniz. “Ödeme Planı” butonunun yanında yer alan “Hemen Başvur” butonuna tıklayarak online başvurunuzu kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Hem internet şubemizden hem de QNB Finansbank Şubelerimiz’den araç kredisi başvurusunda bulunabilir, kredi sorgulama yaparak başvuru talebi durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Başvurunuzun olumlu bulunması halinde kredi tutarını hesabınıza aktararak hayalinizdeki araca anında sahip olabilirsiniz.