bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Ömür Tan InBusiness Dergisi’ne verdiği röportajda iş hayatındaki temel anlayışını iyi niyetli, pozitif ve sorumlu şeklinde tanımlıyor. Karlı ve sürdürülebilir büyümeyi hedefliyor.. 

QNB Finansbank'ın stratejik önceliklerinden birisinin de sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk kapsamında projeleri hayata geçirmek olduğu söyleyen Tan, yaşadığımız dünyaya ve genç nesillere karşı ciddi sorumluluklarımız olduğunu  belirtiyor.

Tan: “Geleceğe ve çocuklarımıza yatırım yapmak zorundayız. Mardin'de 'İklim Koruyucuları Yetişiyor' projesinin lansmanını yapıyoruz. TEGV iş birliği ile hayata geçirdiğimiz proje ile iklim krizi konusunda çocuklarda farkındalık yaratılarak onların hem bu konuda derinlemesine düşünmesi hem de mevcut sorunların çözümüne yönelik projeler geliştirmesini hedefliyoruz. Pilot olarak uygulanan proje kapsamında bugüne kadar 13 ilde 500 çocuğa eğitim verildi” diyerek sözlerine devam etti.

Sürdürülebilir bir gelecek için yeni kömür termik santrali ve kömür maden yatırım projelerini finanse etmeyeceklerini de açıklayan Tan, bu konuda kararlı; "iklim kriziyle mücadele konusunda önemli bir adım attığımıza ve geleceğimizi çocuklara bırakmak için hazırlanırken düşük karbonlu ekonomiye geçişi de desteklediğimize inanıyorum." dedi.

Tarih: 8 Ağustos 2022