bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

TOBB Karbon Platformu Projesi

Yeşil dönüşüm çalışmaları kapsamında, QNB Finansbank,Türkiye İş Bankası A.Ş., Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Captanomy ortaklığında “TOBB Karbon Platformu Projesi” hayata geçti.

Detaylı Bilgi

Görünmez Engeller: Cam Tavan Sendromunun Kadınlar Üzerindeki Etkilerini Gösteren 8 Şey

Kadınların karar alıcı pozisyonlara yükselmelerinin önündeki görünmez engellere “Cam Tavan” deniyor. Peki cinsiyet ayrımcılığının ve Cam Tavan Sendromu’nun etkileri neler?

Detaylı Bilgi

“Dildeki eşitsizlik hayatımızın her alanında olduğu gibi iş hayatında da bizi etkiliyor. Bu eşitsizliğin ortadan kalkmasını istiyoruz.” @turkishdictionary

QNB Finanbank, Cinsiyet Eşitliği Rehberi’nde belirlediği taahhütleriyle kendi sektöründe toplumsal cinsiyet eşitliğini destekliyor ve ‘Daha Eşit’ bir dünya için cam tavanı kırıyoruz diyor.

Detaylı Bilgi

Genç erkek çalışanlardan Babalık izni talebinin gelmesi beni hem çok şaşırttı hem de çok sevindirdi!

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Rehberi’mizin hazırlanmasında iş birliği yaptığımız Kadir Has Üniversitesi Kadın Araştırmaları Bölümü Direktörü Prof. Dilek Cindoğlu ile gazeteci Ayşe Arman’ın röportajı

Detaylı Bilgi

İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcımız Cenk Akıncılar’ın gazeteci Ayşe Arman ile röportajı

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Rehberi’mizle farkındalık yaratmayı ve öğrenilen çaresizlikleri değiştirmeyi hedefliyoruz

Detaylı Bilgi

Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanı Yeliz Ataay Arıkök’ün gazeteci Ayşe Arman ile röportajı

Küresel Cinsiyet Eşitsizliği Raporu 2022 verilerine göre, Tüm dünyada cinsiyet eşitliği farkını kapatmak için 132 yıl gerekiyor!

Detaylı Bilgi

QNB Finansbank Eşitsizliklerin üzerine rehberle gidiyor

Yönetim Kurulu Başkanı’mız Ömer Aras’ın gazeteci Şelale Kadak ile röportajı

Detaylı Bilgi

Teknolojik Eğitim Konteyner’i/Sınıfı (TEK/TES) projesi

QNB Finansleasing, TÜBİSAD Derneği’nin Teknolojik Eğitim Konteyner’i/Sınıfı (TEK/TES) projesi kapsamında atıl durumdaki şirket bilgisayarlarını ve IT ekipmanlarını Hatay’daki okullarımıza bağışladı.

Detaylı Bilgi

QNB Finansbank EBRD ile deprem bölgesi için 110 Milyon Dolarlık kredi anlaşması imzaladı

QNB Finansbank ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) depremden etkilenen kişi ve kurumlara kullandırılmak üzere 110 milyon dolarlık kredi anlaşması imzaladı. Bu kredi ile deprem bölgesindeki ihtiyaç sahibi olan şirket ve kişilerin acil finansman ihtiyaçları karşılanacak

Detaylı Bilgi

Royal GES Santralleri /Isparta Şarkikaraağaç

QNB Finans Leasing tarafından finansmanı sağlanan Royal GES Santralleri (Isparta / Şarkikaraağaç) 2023 yılında faaliyete geçmiştir.

Detaylı Bilgi

Scratch Cup 2023 Sonuçlandı: Çocuklar Temiz Enerji Konusunda İlham Verdi..

QNB Finansbank ve Habitat Derneği iş birliği ile gerçekleşen Scratch Cup 2023 bu yıl dördüncü kez gerçekleştirildi. QNB Finansbank Kristal Kule’de gerçekleşen final etabında çocuklar, ‘Temiz Enerjim Benim Enerjim’ temasıyla kodladıkları oyunlarını sergiledi. İkisi yurtdışı olmak üzere 53 şehirden toplam 1098 başvuru alınırken, finale 8 farklı şehirden 23 çocuk katıldı.

Detaylı Bilgi

‘Kırılma Noktası: Hikâyenin Sonunu Sen Yaz' Sergisi

QNB Finansbank ve Artkolik Sanat Platformu iş birliğinde hayata geçen “Kırılma Noktası: Hikâyenin Sonunu Sen Yaz” sergisi, merkezine iklim krizi ve çevre sorunlarını alan sanatçıların atık malzemelerle ürettiği eserlerden oluşuyor.

Detaylı Bilgi

Daha Eşit Bir Dünya İçin Cam Tavanı Kırıyoruz!

QNB Finansbank, Birleşmiş Milletler’in 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi’nden biri olan toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve Kadınların Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) kapsamında, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Rehberi”ni yayımladı.

Detaylı Bilgi

QNB Finansbank Depremzede Çocuklar İçin Harekete Geçti

QNB Finansbank Minik Eller Büyük Hayaller Eğitim Bursu ile depremzede 350 öğrenciye tüm eğitim hayatları boyunca destek olunurken, toplamda 2 bin 400 adet burs desteği sağlanacak.

Detaylı Bilgi

Sürdürülebilirlik Bağlantılı Sendikasyon Kredisi

QNB Finansbank Mayıs 2022 yılında imzaladığı sendikasyon kredisini, yeni bir sendikasyon ve murabaha kredisi ile yenilemek üzere uluslararası bankalarla anlaşma imzaladı. Bu işlemler ile birlikte Banka, Haziran ayında vadesi gelen sendikasyon kredisini %102 oranında yeniledi.

Detaylı Bilgi

Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi'ne Türkiye'den 12 Şirket Girdi

Uluslararası şirketlerin toplumsal cinsiyet verilerini ölçmek ve raporlamak için oluşturulan ve bir liste niteliği taşıyan Bloomberg'in Cinsiyet Eşitlik Endeksi’ne, QNB Finansbank da dâhil olmak üzere Türkiye’den 12 şirket girdi.

Detaylı Bilgi

QNB Finansbank Temiz Enerji Endeksi

QNB Finansbank, iklim değişikliğiyle mücadele ve sürdürülebilirlik konusundaki faaliyetleri çerçevesinde, yatırımcılara sunduğu sermaye piyasası araçlarına Temiz Enerji Endeksi’ni ekledi.

Detaylı Bilgi

Milli Eğitim Bakanlığı, QNB Finansbank ve WWF-Türkiye Doğa Öncüleri İçin Bir Araya Geldi

Öğrencilerin proje yönetimi ve liderlik becerilerini geliştiren, toplumsal dönüşüm ve değişime hizmet eden Doğa Öncüleri Gençlik Programı kapsamında doğa öncülerine, uzmanlar ve öğretmenleri rehberlik yapıyor.

Detaylı Bilgi

QNB Finansbank Sürdürülebilirlik Bağlantılı Sendikasyon Kredisini %104 Oranında Yeniledi

QNB Finansbank, 2021 Kasım ve 2019 Aralık aylarında kullandığı ve 2022 Aralık ayında vadesi dolacak toplam 529 milyon ABD doları tutarındaki kredilerini yenilemek üzere 22 Kasım 2022 tarihinde anlaşma imzaladı.

Detaylı Bilgi

QNB Finansbank CDP Notunu Liderlik Seviyesine Taşıdı

QNB Finansbank, Londra merkezli, dünyanın en büyük çevresel raporlama platformu olan Karbon Saydamlık Projesi’ne (CDP) yaptığı raporlamayla İklim Değişikliği notunu C’den A-‘ye çıkararak, Türkiye finans sektöründeki en yüksek notlardan birini aldı.

Detaylı Bilgi

Hedef Bir Üst Lig

Fast Company dergisinde yaşanan deprem felaketi, şirket liderlerinin hızlı aksiyon almasının, sahaya inip öncülük yapmasının önemini bir kez daha gösterdi.

Detaylı Bilgi

QNB Finansbank’tan sürdürülebilirlik temalı SWAP işlemi

İklim değişikliği ile mücadelede temiz enerji dönüşümüne destek veren QNB Finansbank, sürdürülebilirlik performans kriterlerine dayalı Türk lirası cinsinden faiz takası işlemleri için Merrill Lynch International anlaştı.

Detaylı Bilgi

QNB Finansbank Genel Müdürü Tan: Bankacılık Değişecek

Inbusiness dergisinde verdiği röportajda Ömür Tan, göreve geldikten sonra QNB Finansbank özelinde hayata geçirdiği projeleri, büyüme hedeflerini ve bankacılık sektörüne ilişkin beklentilerini anlattı.

Detaylı Bilgi

QNB Finansbank Sürdürülebilirlik Yolculuğuna Çocuklarla Devam Ediyor

QNB Finansbank sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği ile mücadele çalışmalarına, Minik Eller Büyük Hayaller platformu çatısı altında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) iş birliğinde çocuklarla birlikte gerçekleştirilen ‘İklim Koruyucuları Yetişiyor’ projesi ile devam ediyor.

Detaylı Bilgi

QNB Finansbank'tan İklim Taahhüdü

Yeni kömür projelerini finanse etmeyecek olan QNB Finansbank’ın, portföyündeki ilgili kredilerin vadesi azami olarak 2032 yılı itibariyle dolacak.

Detaylı Bilgi

Ekonomiye "Sürdürülebilir" Finansman Desteği

QNB Finansbank, mayıs ayında vadesi gelen sendikasyon kredisini, sürdürülebilir performans kriterlerine dayalı olarak yeniledi.

Detaylı Bilgi

QNB Finansbank Sendikasyon Kredisini "Sürdürülebilirlik" Temsasıyla yeniledi

QNB Finansbank, mayıs ayında vadesi gelen sendikasyon kredisini yenileyerek uluslararası bankalardan toplam 360 milyon ABD doları finansman sağladı.

Detaylı Bilgi

Minik Eller Doğayı Kurtarmak İçin Kodladı

2 Mart tarihinde gerçekleştirilen Scratch Cup 2022, "Minik Eller Büyük Hayaller" Kurumsal Sosyal Sorumluluk Platformu çatısı altında çocukları bir araya getirdi.

Detaylı Bilgi

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçların'na ve Döngüsel Ekonomiye Ulaşmak İçin Sürdürülebilir Finans

QNB Finansbank Genel Müdürü Ömür Tan, 2022'de de reel sektörü güçlendirmek ve sürdürülebilir bir dünya hedefine katkı sağlamak üzere çalışmalarını sürdüreceklerini açıkladı.

Detaylı Bilgi

Türkiye'nin Sürdürülebilirlik Liderleri 2023

QNB Finansbank Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanı Yeliz Ataay Arıkök, Fast Company Dergisi tarafından hazırlanan ve Türkiye’nin önde gelen holding, şirket ve bankalarının yanı sıra startup’ların da katıldığı Sürdürülebilirlik Liderleri 50 listesinin 2023 yılı seçkisi içinde yer aldı.

Detaylı Bilgi

Yol Haritamızın 4 Etki Alanı Var

QNB Finansbank, müşterilerinin sürdürülebilir dönüşümüne Yeşil Dönüşüm ve Sorumlu Dönüşüm etki alanlarıyla ve banka faaliyetlerinin sürdürülebilirliğini İçten Dönüşüm ve Finansçının Dönüşümü etki alanlarıyla tanımlıyor.

Detaylı Bilgi

Yeşil Dönüşüme Büyük Finansal Destekler Paketi Geliyor

QNB Finansbank, 2021’de yeşil binalar için 50 milyon dolarlık yeşil tahvil ihracında bulundu ve kadın liderliğindeki KOBİ işletmelere yaklaşık 50 milyon dolara kadar kredi sağladı.

Detaylı Bilgi

Yeşil Ekonomiye Geçişte Bankalar Öncü Rol Üstleniyor

Yeliz Ataay Arıkök: “Uluslararası finansal kuruluşlardan sağladığımız sürdürülebilirlik temalı kaynaklar ile sürdürülebilir ekonomiye istikrarlı bir şekilde katkı sağlıyoruz.”

Detaylı Bilgi

"Sürdürülebilir Fonlama Ağırlığımızı Daha da Arttıracağız"

QNB Finansbank, 2014 yılında Kadın Girişimcilik Programı kapsamında sağladığı kaynakların kullanılmasını en hızlı gerçekleştiren ve 2017 yılında da ikinci kredi dilimine hak kazanan ilk Türk bankası oldu.

Detaylı Bilgi

QNB Finansbank Kadın Girişimcilerin Desteklemesi Amacıyla ERBD'den 50 Milyon Dolar Kaynak sağladı

QNB Finansbank, kadınların iş hayatındaki varlığı, teknik ve finansal yetkinliklerinin güçlendirilmesi ve ekonomiye katılımlarını desteklemek yönünde önemli bir adım atarken kapsayıcı sürdürülebilirlik politikalarıyla kadın liderliğindeki KOBİ’lere destek sağlayacak.

Detaylı Bilgi

İyileştirmek İçin Çalışmak

Yeliz Ataay Arıkök: “Bankamızın sürdürülebilirlik stratejisini ve faaliyetlerini, Yatırımcı İlişkileri ve Sürdürülebilirlik Bölümü olarak bütünsel ve sistematik bir yaklaşımla koordine ediyoruz.”

Detaylı Bilgi

QNB Finansbank Kadın Girişimcilerin Desteklemesi Amacıyla ERBD'den 50 Milyon ABD Doları Kaynak Sağladı

QNB Finansbank, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankasının kadın girişimcilere destek programı kapsamında sağladığı toplam 50 milyon dolar iki yıl vadeli kaynak ile finansal kapsayıcılığa ve sürdürülebilir ekonomiye yönelik bağlılığını bir kez daha ortaya koydu.

Detaylı Bilgi

QNB Finansbank'tan Enerji Verimliliği Repo İşlemi

Yeliz Ataay Arıkök: “İklim değişikliği ile mücadelede, operasyonlarımızın doğrudan ve dolaylı çevresel etkilerini tespit etmek için çalışmalar yürütüyor ve etkilerin azaltılması için gerekli tüm önlemlerin alınması adına adımlar atıyoruz.”

Detaylı Bilgi

İklim Dostu Dijital Platformlar

QNB Finansbank olarak geride bıraktığımız karbon ayak izimizi yaşanılabilir bir dünya ve gelecek için yönetmenin, iklim değişikliği ile mücadelede önemli bir adım olduğu bilinci ile hareket ediyor, yenilenebilir enerji dönüşümünü ürün ve hizmetlerimiz ile destekliyoruz.

Detaylı Bilgi