notify icon
Ana içeriğin başı

Minik Eller Kod Yazıyor

Kod Yazmak Çocuk Oyuncağı!

Habitat Derneği iş birliği ile hayata geçirdiğimiz Minik Eller Kod Yazıyor projemiz ile 2019 yılı içerisinde 8 – 12 yaş arası çocuklarımıza Scratch eğitimi vereceğiz. Projemizde çocuklarımızın yaratıcılığını ve bilgisayar becerilerini geliştirmeyi, onları programcılık ile tanıştırıp kod okuryazarlığı bilincini yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. 

Eğitimler ile çocuklarımızın sadece kodlama becerilerini değil, sanat ve hikaye anlatıcılığı becerilerini hayal güçleri ve yaratıcılıkları ile geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Projemiz kapsamında 22 şehirde, 3.000 çocuğumuza, 2 saatlik CodyRoby eğitimi ile bilgisayarsız kodlamayı öğreteceğiz ve ardından 6 saat sürecek bir eğitim ile sınıf ortamında Scratch’in dünyasını keşfetmeleri için onlara destek olacağız.

Bu yıl ‘’Scratch ‘’ öğreterek devam ettiğimiz kodlama projemiz ile Adana, Adıyaman, Ankara, Antalya, Aydın, Çanakkale, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kırklareli, Mardin, Ordu, Sinop, Tekirdağ, Trabzon ve Uşak illerimizde çocuklarımızla buluşarak eğitimlerimizi gerçekleştireceğiz.

Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?