bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Depreme Özel Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri


Depremden etkilenen çocuk ve gençlerimiz için çeşitli projeler hayata geçirdik.

Cumhuriyetimizin 100.Yılında 100 Okul

UNICEF iş birliği ile hayata geçirdiğimiz proje kapsamında, 2023 yılı Şubat ayında meydana gelen yıkıcı depremlerden etkilenen Adıyaman, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya olmak üzere beş kentteki okulları yenileme projesi hayata geçirilmiştir. 2023-2024 eğitim ve öğretim dönemine hazır olabilecek şekilde, yıkık olmayıp az hasarlı statüsünde olan ve eğitime devam edemeyen 100 okul yenilenmiştir. Proje kapsamında 10 milyon TL bağış ile 100 okulun hızla normale dönerek yenilenmesini sağlamak üzere harekete geçtik. Bu çerçevede, 7 anaokulu, 58 ilkokul ve 35 ortaokulun binasının renovasyonuna destek olduk. Bu 100 okulda bulunan toplam 31.531 öğrencinin eğitim hayatına katkı sağlanmıştır.

Geleceğe +1 Akademisi

Türkiye Down Sendromlular Derneği ile yaptığımız iş birliği kapsamında İskenderun’da Geleceğe +1 Akademi gelişim merkezi açılmıştır. Destek merkezinde sosyal hizmet uzmanı, fizyoterapist ve eğitmen bulunması planlanmıştır. Bu merkez aracılığı ile konteyner ve çadır kentler ve kentte ihtiyacı olan aileler ile bağlantı kurularak, uzmanlar aracılığı ile sağlık ve eğitim, psikolojik danışmanlık alanlarında çalışmalar yapılmaktadır. Farklı gelişim gösteren çocuk ve aileleri ile beraber psikolojik desteğe ihtiyaç duyan tipik gelişim gösteren çocuk ve ailelere de destek sağlanmaktadır. 

Dilek Projesi

QNB Finansbank olarak her yıl müşterilerimizin doğum günlerini kutlamaktauız. Bu sene doğum günü projesini Make a Wish Türkiye - Bir Dilek Tut Derneği proje ortaklığıyla deprem bölgesindeki 30 çocuğun hayallerini gerçekleştirdik. Make a Wish – Bir Dilek Tut Derneği, 3-18 yaş arası hayati tehlike taşıyan hastalıklarla mücadele eden çocukların hayallerini gerçekleştirmektedir.

Minik Eller Büyük Hayaller Eğitim Bursu

QNB Finansbank olarak yaşanan deprem felaketinin yaralarını iyileştirmek için tüm alanlarda harekete geçtik. Finansal olarak kişi ve kurumlara yaptığımız desteklerin yanı sıra, bankamızın tüm sosyal sorumluluklarında öncelikli olarak merkezimize aldığımız çocuklarımız ve gençlerimiz için ise ayrı bir fon oluşturduk.

Minik Eller Büyük Hayaller Eğitim Bursu – Türk Eğitim Vakfı

Türkiye’de 55 yıl önce, önde gelen iş dünyası temsilcilerinin ortak girişimi ile hayata geçirilen ve bugüne kadar ihtiyaç sahibi gençlerin eğitimlerine destek olan en önemli vakıfların başında gelen Türk Eğitim Vakfı ile birlikte deprem felaketinden etkilenen ilk, orta, lise ve üniversiteli gençlerin eğitim hayatları boyunca ihtiyaçları olan desteği sağlamak üzere birlikte burs başlattık.

Minik Eller Büyük Hayaller Eğitim Bursu ile depremden doğrudan etkilenen; hem bölgede çadır kent veya konteynerlerde kalan, hem de şehir dışına giderek eğitimini sürdürmeye çalışan ve maddi yardıma ihtiyacı bulunan öğrencileri desteklemeyi hedefliyoruz. 

25 milyon 400 bin TL’lik fon ile 80 ilk ve ortaokul, 70 lise ve 100 üniversite öğrencisine tüm eğitim hayatları boyunca burs vererek, onların geleceklerini inşa etmek için bir taşı da biz koyuyoruz. Daha aydınlık bir geleceğin çocuklarımız ve gençlerimiz ile mümkün olduğuna inanıyor ve onları bugün her zamankinden daha çok destekliyoruz.

Siz de Türk Eğitim Vakfı’nın proje sayfasını ziyaret edebilir ve yaptığınız bağışlarla bu inanca ortak olabilirsiniz.
Bağış yapmak için tıklayınız.

Minik Eller Büyük Hayaller Eğitim Bursu – Türk Eğitim Derneği

QNB Finansbank olarak Türk Eğitim Derneği’nin yürüttüğü burs programına destek oluyoruz. Program kapsamında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitimine devam eden 100 öğrenciye sunulacak olan akademik ve psikososyal destek çalışmalarını, eğitim malzemelerini, cep harçlıklarını karşılamak üzere, ortalama 8 yıl süre ile 10 milyon 600 bin TL’lik bir fon ayırdık. 

Bu programın, çocuklarımızın ve gençlerimizin hayallerini gerçekleştirmelerine ve daha iyi bir gelecek için eğitimlerini en iyi olanaklarla tamamlamalarına katkı sağlamasını yürekten diliyoruz. 

Siz de Türk Eğitim Derneği’nin proje sayfasını ziyaret edebilir ve yaptığınız bağışlarla bu inanca ortak olabilirsiniz.
Bağış yapmak için tıklayınız.

Minik Eller Büyük Hayaller Eğitim Bursu – Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV)

QNB Finansbank olarak Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı’nın yürüttüğü burs programına destek oluyoruz. Program kapsamında, eğitimi aksayan lise ve üniversite düzeyinde 45 öğrenciye destek bursu vererek başarıya emin adımlarla ilerleyebilecekleri bir yol açtık. 
Gerçekleşen projelerimiz ve burs desteklerimizle gençlerimizin ve çocuklarımızın daima yanında olmaya, içlerindeki eğitim aşkını yeşertip büyütmeye ve bölgenin iyileşmesi için katkılarımıza devam edeceğiz.