notify icon
Ana içeriğin başı

Gönüllü Finansçı Programı

Geleceği beraber yaratıyoruz

Minik Eller Büyük Hayaller kurumsal sosyal sorumluluk platformu kapsamında bankamızda 3.100’den fazla gönüllü finansçı çocuklarımızın daha iyi bir geleceğe sahip olması için canla başla çalışıyor.

Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor kapsamında 75 gönüllü finansçı eğitmen olarak, 150 gönüllü finansçı ise süpervizör olarak Türkiye'nin çeşitli illerinde çocuklarımıza kod yazmayı öğretiyor.

Harika Matematik Sergimize Bilgi Evleri'nden ve Çocuk Esirgeme Kurumları'ndan katılan çocuklarımıza gönüllü finansçılarımız serginin gezilmesi ve atölye çalışmalarında rehberlik yapıyor.Çocukların daha güzel yarınlara umutla bakması için gerçekleştirdiğimiz Boğaziçi Üniversitesi BUSOS Çocuk Şenliği, tenis dersleri ve bir çok oyunu barındıran pikniklerde gönüllü finansçılarımız her zaman çocuklarımızın yanında oluyor.

Gönüllü finansçılarımızdan birinin liderliği ile tüm finansçılarımızın Türkiye'nin bir çok okuluna kitap ve kıyafet gönderiyor.

Gönüllü Finansçı Proje Yarışması

Her yıl, Türkiye genelinde gönüllü finansçılarımızın 4-14 yaş arası çocuklar için geliştirdikleri sosyal sorumluluk projeleriyle katıldıkları bir yarışma düzenliyoruz. Hayata geçirilmeye hak kazanan projelerin finansal desteği bankamız QNB Finansbank ve iştiraklerimiz tarafından sağlanmaktadır.

2020 Gönüllü Finansçı Projeleri

Minik Finansçılara Dijital Destek

Gönüllü Finansçımız Hediye Bozduman Doğaç, uzaktan eğitime geçiş ile önemli bir ihtiyaç kalemi haline gelen tabletleri çocuklarımıza ulaştırarak çocuklarımızın eğitimlerine rahatlıkla devam etmesi için destek oldu.

Gelecek Bizimle

Gönüllü Finansçımız Meltem Katran, Diyarbakır ilinde maddi yetersizlikten dolayı kaynak sıkıntısı çeken bir köy okulunun tuvaletlerinin baştan aşağı yenilenmesine destek olarak çocuklarımızın temiz ve güvenli bir okulda eğitim almalarına katkı sağlayacak.

Kırsalda Okul Sonrası Çalışmaları

Gönüllü Finansçımız Eda Erbaş liderliğinde, projemize başvuran ve eğitmen eğitimlerini tamamlayan gönüllü finansçılarımız, Orhaneli kırsal kesiminde eğitim gören ortaokul çağındaki çocuklarımızı, ileri yaşlardaki eğitim hayatlarına katkı sağlayacak olan 16 haftalık bir okul sonrası eğitim programına alarak çocuklarımızın farklı bir bakış açısı kazanmalarına destek olacak.

Her Koşulda Yanınızdayız

Gönüllü Finansçımız Mihrican Baş, el işi etkinliklerinin yapıldığı ve yapım aşamalarının öğretildiği videolar hazırlayarak hem videoları hem gerekli ürün setlerini Onkoloji Servisi'ne teslim etti. Bu sayede Onkoloji Servisi'nde tedavi gören çocuklarımıza hem eğlenceli hem verimli dakikalar hediye etti.

Minik Yavrular Teknoloji Sınıfına Kavuşuyor

Gönüllü Finansçımız Perihan Türkay Bengöz, Adapazarı Taşkısığı İlkokulu'nda kullanılmayan bir sınıfı bilgisayar odasına dönüştürerek çocuklarımızı okula döndüklerinde kullanabilecekleri kapsamlı bir teknoloji sınıfı ile buluşturdu.

2019 Gönüllü Finansçı Projeleri

Bi Kucak Mutluluk

Gönüllü Finansçımız Eda Erbaş liderliğinde, Maddi imkanları yetersiz çocuklarımızın hayallerinin gerçekleştirilmesi ve ihtiyaçlarının karşılanması için yılbaşı, 23 Nisan Çocuk Bayramı, Karne Dönemi ve 2020 okul açılışı dönemlerinde Anadolu’nun çeşitli yerlerinden belirlenecek okullardaki çocukların ihtiyaçları gönüllü olarak projede yer almak isteyen finansçılarımız tarafından karşılanacaktır.

Bilge Odası

Gönüllü Finansçımız Cemgil Yüksel liderliğinde, Aydın’da taşımalı eğitim veren Bozdoğan Haydere İlköğretim Okulu’nda çocukların hem sanatsal hem de akademik gelişimleri amacıyla müzik enstrümanları ve zeka gelişim setleri ile özel bir sınıf oluşturulacaktır.

Çocuklar Mutlu Olsun Diye

Gönüllü Finansçımız Serdar Bıyık liderliğinde, Gebze Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda anneleri ile birlikte kalmak zorunda olan 0-6 yaş arasındaki çocukların hem mutlu olmaları, hem de gelişimlerine destek olmak amacıyla pedagog önerisi ile oyuncak ve zeka oyunları alınmış ve gönüllü finansçılarımızın desteği ile teslim edilmiştir.

Düzce Orman Okulu

Gönüllü Finansçımız Banu Zeynep Müderrisoğlu liderliğinde; Düzce Perihan Tulan İlkokulun’da öğrencilerinin müfredatta yer alan doğa ile ilişkili konuları uygulamalı olarak öğrenmeleri amacıyla toprak, yaban hayvanları ve bitki anabilim dallarında öğrencilere eğitim verilecek ve deney yapabilecekleri bir orman okulu oluşturulacaktır.

Finansçılardan Çocuklara Mutlu Masallar

Gönüllü Finansçımız Ayşe Ezgi Yıldırım liderliğinde; onkoloji tedavisi gören çocukların hayal dünyasını genişletmek, iyileşme süreçlerine destek olmak için finansçılarımızın gönüllü olarak seslendireceği "Mutlu Masallar" ile hazırlanan MP3 çalarlar çocuklara hediye edilecektir.

2018 Gönüllü Finansçı Projeleri

Sporla Otizmi Yeniyorum

Gönüllü Finansçımız Aslı Koçak liderliğinde , Eskişehir'de otizmli çocuklarımızın destek gördüğü uygulama okulunda spor aktivitelerinin yapılabilmesi için spor odası kuruldu ve uzmanlar yardımı ile çocuklarımıza haftalık olarak spor dersleri verilmektedir.

Minik Eller Büyük Hayaller Sanat Atölyesi

Gönüllü Finansçılarımız Erdem Yamaç ve Sezer Berat Pirim liderliğinde, Erzurum'da köy okullarında çocukların kişisel gelişim ve becerilerini arttırmak için sanat atölyeleri kuruldu ve gönüllü finansçılarımız eşliğinde devamlı olarak sanatsal aktiviler gerçekleştirilmektedir.

Oyun Benim İlacım projesi

Gönüllü Finansçımız Eda Erbaş liderliğinde, uzun süredir hastanede yatarak tedavi gören çocuklarımızın duygusal ve sosyal gelişimlerine yardımcı olmak amacıyla KAÇUV işbirliği ile çocuklarımızın çeşitli oyunlar oynaması ve gönüllü finansçılarımız ile birlikte keyifli vakit geçirmeleri sağlanmıştır. Gönüllü Finansçılarımız çocuklarımızı KAÇUV ile birlikte ziyaret etmektedir.

Minik Robot Eller Büyük Hayallere Tutunsun

Gönüllü Finansçımız Yusuf Can Tunalı ve Meltem Demir liderliğinde, Robot El Derneği işbirliğiyle doğuştan el-parmak gelişimi tamamlanmamış çocuklar için günlük hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla kişiye özel robot eller üretilmektedir.

Yaşama Pedal Çevir

Gönüllü Finansçımız Pınar Köylü liderliğinde, Gaziantep'te kemoterapi gören çocuklarımızın onkobis adı verilen bisikletler yardımıyla yatağa bağımlılıkları azaltılacak ve tedavi süreçleri boyunca keyifli vakit geçirmeleri sağlanmıştır.

2017 Gönüllü Finansçı Projeleri

Finansçının Eski Telefonu Bir Dileğe Dönüşsün

Gönüllü finansçımız Ezgi Yıldırım liderliğinde; Finansçılarımızın kullanmadıkları cep telefonlarını, dizüstü bilgisayarları ve tabletleri geri dönüşüm firması Exit.com’a gönderiyoruz. Geri dönüşümden elde edilen gelir, hasta çocukların aileleri için Bir Dileğim Var Derneği tarafından yapılan konukevi projesine bağışlanıyor. Bu proje sayesinde, uzun süreli tedavi gören çocukların aileleriyle yakın olabilmeleri için konukevi yapılırken aynı zamanda teknolojik atıkların güvenli bir şekilde imha edilmesini sağlıyoruz.

Minik Eller Büyük Hayaller Kütüphaneleri

Gönüllü finansçılarımız Erdem Yamaç ve Uğur Öncel liderliğiyle Erzurum’da; 15 köy okulunda kütüphane oluşturduk. Bu okullardaki öğrenciler için her ay düzenli olarak 4 kez gönüllü finansçılarımızın da katıldığı kitap okuma günleri düzenledik.

Bi’ Küçük Mola

Gönüllü finansçımız Cemgil Yüksel liderliğinde Nazilli'de; Özel eğitim veren bir devlet okulunda öğrencilerin stres anlarında sakinleşebilmeleri için özel bir oda hazırlanmasına destek verdik. Kullanıma açılan odada özel ilgiye ihtiyaç duyan öğrencilerin stres anlarında yaşadıkları duygu değişimlerini kontrol altına almalarını ve daha kısa sürede sakinleşmelerini sağlayacak bir ortam yarattık.

2016 Gönüllü Finansçı Projeleri

TEGV ile Özel Ders

Gönüllü finansçımız Özgür Öztürk liderliğinde 30 gönüllü finansçımızla beraber Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda çocuklara akademik, sosyal, kültür ve sanat alanlarında destek olduk.

TÜRKÖK Kök Hücre Bağış Kampanyası

Gönüllü finansçımız Gülay Akpınar liderliğinde, Türk Kızılayı iş birliğiyle başlatılan projede finansçılarımız, uzmanlardan kök hücre nakli hakkında bilgi edindiler. 2 şehirde (Erzurum, İstanbul)  5 günde 350 finansçımız kök hücre bağışı için gönüllü oldu. 

Sakarya Üniversitesi Hastanesi Çocuk Onkoloji Bölümü Oyun Odası

Gönüllü finansçımız Burçin Emir liderliğinde Sakarya Üniversitesi Çocuk Onkoloji bölümünde uzun süre tedavi süreci geçiren çocukların kendilerini hastane ortamından daha farklı bir yerde hissedebilmeleri ve keyifli vakit geçirebilmeleri için çocuk oyun odası hazırladık.

2015 Gönüllü Finansçı Projeleri

Mavi Kapak Toplayalım Engelleri Kaldıralım

Gönüllü finansçımız Elif Çiftçi liderliğinde mavi kapak toplama projesi hayata geçti. Bu projeyle;  3 tondan fazla kapak toplandı. Toplanan kapaklarla 7 yaşında bir kız çocuğumuzun TOFD aracılığıyla akülü sandalye sahibi olmasını sağladık.

Köyüm İçin Bir Fidan

Gönüllü finansçımız Alper Tepe liderliğinde Kahramanmaraş’ta 3 köy okulunda 113 çocuğun 113 fidan dikmesine yardımcı olduk.

Erzurum Çocuk Korosu

Gönüllü finansçımız İlker Tahsin Hızarcı liderliğinde 2015 ve 2016 yıllarında Çocuk Esirgeme Kurumu’nda ve devlet okullarında 60 çocuğumuzun enstrüman ve müzik eğitimi alması sağlayıp, çocuklarımızı müziğin büyülü dünyasıyla tanıştırdık.Müzik eğitimi verdiğimiz çocuklarımızla birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda konser düzenledik.

Kültür- Sanat Projeleri

Bankamız 2014 yılından beri çocuklarımızın duygularını geliştirmeyi, hayal dünyalarına ve yaratıcılıklarına ilham vermeyi hedeflemiştir. Bu amaçla Minik Eller Büyük Hayaller sosyal sorumluluk platformumuz çatısında çocuklarımızı kültür-sanat alanında destekleyen projelere imza attık.