bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Gönüllü Finansçı Programı

Geleceği beraber yaratıyoruz

Minik Eller Büyük Hayaller kurumsal sosyal sorumluluk platformu kapsamında bankamızda 3.500’den fazla gönüllü finansçı çocuklarımızın daha iyi bir geleceğe sahip olması için canla başla çalışıyor.

Çalışanlarımızın geliştirdiği ve katıldığı projelerden oluşan Gönüllü Finansçı Programı ile hem kapsam hem katılım hem de sonuçlarıyla Türkiye’deki en geniş kurumsal gönüllülük programları arasında yer alıyoruz. Gönüllü finansçılarımız, 2015 yılında bankamızın KSS çalışmalarını oluşturan Minik Eller Büyük Hayaller kurumsal sosyal sorumluluk çatımız altında gerçekleştirilen projeler ve gönüllü finansçılarımız saha araştırmaları sonucunda ihtiyaçlara yönelik çalışmalara aktif olarak katılım sağlıyor. Türkiye’de çocuğu sahiplenen tek banka, QNB Finansbank olarak ülke genelinde hayata geçirdiğimiz projeler ile kodlama eğitimi başta olmak üzere, kültür-sanat çalışmaları, sergiler, çocuk oyunları, müzik eğitimleri, eğitim araç ve gereç yardımlarıyla binlerce çocuğa ulaştık.

Her yıl, Türkiye genelinde gönüllü finansçılarımızın 4-14 yaş arası çocuklar için geliştirdikleri sosyal sorumluluk projeleriyle katıldıkları bir yarışma düzenliyoruz. Hayata geçirilmeye hak kazanan projeler için bankamız ve iştiraklerimiz tarafından finansal destek sağlanmaktadır.

Gönüllü finansçılarımızın da girişimleriyle bugüne kadar 39 gönüllü finansçı projesi hayata geçirdik ve bu projeler vasıtasıyla toplam 5 bin’den fazla çocuğun hayatına dokunduk.

Gönüllü finansçı projelerimizin detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

2023 Gönüllü Finansçı Projeleri

M.Çelik İlkokulu Kütüphane Tamiratı 

Proje kapsamında, Mehmet Çelik İlkokuluna çocukların ilgisini çekecek tasarımda bir kütüphane yaptırılacaktır. Böylelikle öğrencilerin keyifli zaman geçirirken aynı zamanda bilgilendikleri bir ortam oluşturulacaktır.

Çocuk Yaşam Merkezinde Keyifli Saatler

Proje kapsamında ,konteynerkentlerde zor şartlarda yaşayan çocuklara onları mutlu edecek , yaşam merkezlerinde yüzlerini güldürecek oyunlarla hem gelişmelerini sağlanacak hem de  zor şartlarda yaşanan düşüncelerinden uzaklaşmaları hedeflenecektir.

Okulda Tekrar İyi Anılar Biriktirme

Proje kapsamında, deprem sonrasında kayıplar yaşayan çocukların zihninde tekrardan mutlu/iyi anılar biriktirilmesi, çocukların zihin gelişiminin desteklenmesi ve yaşanan travmatik olayların yerini güzel şeylerin almasını sağlamaya çalışılacaktır.

Sevgi Kütüphanesi

Proje kapsamında, deprem bölgesinden seçilen okulların bir sınıfı çocukların ilgisini çekecek bir kütüphaneye çevrilecek. Kütüphanenin tamamlandığı 2 günlük süre zarfında çocuklarla da etkinlikler yaparak onları eğlendirirken bilgilendirmek hedefleniyor. 

Sende Gülümse

Proje kapsamında, Adıyaman'da depremden etkilenen 300'e yakın çocuğa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün de katkılarıyla hazılanan modüller kapsamında eğitim verilecektir.

Mutlu Çocuklar

Deprem bölgesinden İstanbul’a yerleşen ailelerin çocuklarını, belirtilen tarihi yerler ve eğlence merkezine götürerek, keyifli vakit geçirmeleri amaçlanmaktadır.

Minik Pedallar

Proje kapsamında, konteyner kentte yaşayan 47 çocuk için renkli bisikletler hediye edilecektir. Bu sayede bisikletleri enkaz altında kalan çocukların biraz olsun eğlenebilmesi ve keyifli vakit geçirebilmesi sağlanacaktır.

Özel Çocuklar Sarsılmasın

Proje kapsamında, otizimli çocuklarımız için tasarlanan özel sınıflardaki yetersiz eğitim metaryalleri temin edilecek ve özel eğitim sınıfı öğretmenlerinin bu metaryelleri kullanbilmesi adına onlara eğitim hizmeti verilecektir.

Umudumun Saklı Olduğu Yıldızı Arıyorum

Proje kapsamında, sınıflar arası oyun ve bilgi yarışmaları yapılmasının ardından  yarışmaya katılan tüm öğrencilere ödülleri takdim edilecektir. Ara ara animasyon gösterileri düzenlenip, öğle saatlerinde mangal ikramı yapılacaktır.

Minik Eller Temiz Okullar

Proje kapsamında, Hatay Kırıkhan ilçesinde bulunan Şehit Ahmet Saylak İlköğretim Okulunun boya ve tadilat işleri yapılacak ve fiziki şartlar iyileştirilmeye çalışılacaktır.

2022 Gönüllü Finansçı Projeleri

Düşler Atölyesi

Gönüllü finansçımız Sümeyra Biskin, seçilen köy okulunda okuyan minikler için müzik yeteneklerini ve sosyal becerilerini geliştirecek kalıcı bir müzik sınıfı oluşturdu.

Deprem Yardım Projesi

Gönüllü finansçımız Selahaddin Eyüp Baysal, projesi kapsamında Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen çocuklarımız için bölgeye gıda yardımlarını gerçekleştirdi.

Hastane İşlem Kartı

Gönüllü finansçımız Songül Sever, Hastane İşlem Kartı Projesi ile hastanelerin onkoloji bölümlerinde tedaviye başlayan çocuklar için, hastaneye ilk geldikleri andan itibaren hastane yaşamlarını kolaylaştıracak olan hastane tanıma kartlarını ulaştırarak onların süreç boyunca daha güvende hissetmelerine katkı sağlıyor.

Satranç Her Yerde

Gönüllü finansçımız Vefa Canbolat, projesi kapsamında seçilen köyde yaşayan çocukların satranç eğitimi almalarını sağlayarak, hızlı düşünme ve doğru karar alma yetilerinin gelişmelerine yardımcı oldu.

Uçurtmayı Vurmasınlar

Gönüllü finansçımız Özlem Şengül, seçilen ceza infaz kurumunda anneleriyle birlikte yaşamak durumunda kalan çocuklara ait kaba motor çocuk gelişim bahçesi kurdu. Çocuklarımızın böylece ruhsal ve bedensel gelişimlerinin tam ilerlemesini sağladı.

Gelişim Basamakları Kütüphanesi

Gönüllü finansçımız Nurgül Mıhçı, Seçilen ilköğretim okulunda okuyan çocukların okul içerisinde kendilerine ayırabilecekleri zamanlarda kişisel gelişimlerine katkıda bulunabilecek bir kütüphane tasarladı.

Siz Neredeyseniz Biz Oradayız

Gönüllü finansçımız Duygu Bektaş, Mor Çatı Kadın Sığınma Vakfı'nda ebeveynleri ile kurumda kalmak durumunda olan çocukların kuruma ilk giriş yaptıklarında tedirginliklerini azaltacak bir oyun ve hoş geldin odası tasarladı.

Babakale Çocuk Evi

Gönüllü finansçılarımız Gülşah Sermel ve Nafia Uçar Pars, seçilen çocuk evinde çocuklar ile birlikte atölye çalışmaları yaparak onların sanat becerilerini geliştirmelerine katkı sağlayacak.

2021 Gönüllü Finansçı Projeleri

Dikkat Kırılmasın! Her Oyunun İçinde Bir Hayal Var

Gönüllü finansçımız Duygu Bektaş, Sinop Ayancık İlkokulu’nda okuyan miniklerimiz için zeka ve akıl oyunlarından oluşan bir gelişim sınıfı kuracak.

Hayallere Uzanan Eller

Gönüllü finansçımız Nurgül Mıhçı Calbaz, Kasımpaşa Oyacık Çocuk Evleri’nde yaşayan çocuklarımız için bir bilgisayar sınıfı oluşturacak ve üç ay sürecek eğitim ile gelişimlerine katkı sağlanmasına destek olacak.

Senin Yerin Okulun

Gönüllü finansçımız Selahaddin Eyüp Baysal, mevsimlik işçi ailelerin çocukları ile gönüllüleri buluşturarak tanışma, doğa, iklim, renk, hareket, öz farkındalık, sağlık, beden ve arkadaşlık gibi içerik temaları ile çocuklara 10 günlük bir programda mental ve fiziksel sağlıklarını da katkı sağlayacak biçimde bir tematik eğitim programı ile çocuklarımızın gelişimlerine katkı sağlayacak.

Gökkuşağı Senfonisi

Gönüllü finansçımız Suzan Örfioğlu, Eskişehir Çocuk Evleri Sitesi’nde devlet koruması altında yaşayan ve Temel Müzik Eğitimi'nde başarı sağlamış ve enstrüman çalabilecek çocuklarımız için enstrüman hediye ederek gelişimlerine katkı sağlayacak.

Renklendir Okulumu

Gönüllü finansçımız İlker Tahsin Hizarcı, Erzurum’da yer alan maddi imkanları yetersiz 5 köy okulumuzun tadilat, bakım ve onarımlarını yaparak miniklerimizin daha rahat ve verimli eğitim almalarına katkı sağlayacak.

Ağaç Evim projesi

Gönüllü finansçımız Hakan Erol, Manavgat bölgesinde yaşayan miniklerimiz için ağaçtan bir oyun evi kurarak çocuklarımıza eğlenceli ve öğretici dakikalar hediye edecek.

Resimlerin Şarkısı

Gönüllü finansçımız Suzan Örfioğlu, Eskişehir Çocuk Evleri Sitesi’nde devlet koruması altında yaşayan çocuklarımızın psikososyal yönlerinin geliştirilmesine yönelik temel resim ve ritim becerileri dersleri verilmesi için gerekli demirbaşlar sağlanmasına destek olacak.

2020 Gönüllü Finansçı Projeleri

Minik Finansçılara Dijital Destek

Gönüllü Finansçımız Hediye Bozduman Doğaç, uzaktan eğitime geçiş ile önemli bir ihtiyaç kalemi haline gelen tabletleri çocuklarımıza ulaştırarak çocuklarımızın eğitimlerine rahatlıkla devam etmesi için destek oldu.

Gelecek Bizimle

Gönüllü Finansçımız Meltem Katran, Diyarbakır ilinde maddi yetersizlikten dolayı kaynak sıkıntısı çeken bir köy okulunun tuvaletlerinin baştan aşağı yenilenmesine destek olarak çocuklarımızın temiz ve güvenli bir okulda eğitim almalarına katkı sağlayacak.

Kırsalda Okul Sonrası Çalışmaları

Gönüllü Finansçımız Eda Erbaş liderliğinde, projemize başvuran ve eğitmen eğitimlerini tamamlayan gönüllü finansçılarımız, Orhaneli kırsal kesiminde eğitim gören ortaokul çağındaki çocuklarımızı, ileri yaşlardaki eğitim hayatlarına katkı sağlayacak olan 16 haftalık bir okul sonrası eğitim programına alarak çocuklarımızın farklı bir bakış açısı kazanmalarına destek olacak.

Her Koşulda Yanınızdayız

Gönüllü Finansçımız Mihrican Baş, el işi etkinliklerinin yapıldığı ve yapım aşamalarının öğretildiği videolar hazırlayarak hem videoları hem gerekli ürün setlerini Onkoloji Servisi'ne teslim etti. Bu sayede Onkoloji Servisi'nde tedavi gören çocuklarımıza hem eğlenceli hem verimli dakikalar hediye etti.

Minik Yavrular Teknoloji Sınıfına Kavuşuyor

Gönüllü Finansçımız Perihan Türkay Bengöz, Adapazarı Taşkısığı İlkokulu'nda kullanılmayan bir sınıfı bilgisayar odasına dönüştürerek çocuklarımızı okula döndüklerinde kullanabilecekleri kapsamlı bir teknoloji sınıfı ile buluşturdu.

2019 Gönüllü Finansçı Projeleri

Bi Kucak Mutluluk

Gönüllü Finansçımız Eda Erbaş liderliğinde, Maddi imkanları yetersiz çocuklarımızın hayallerinin gerçekleştirilmesi ve ihtiyaçlarının karşılanması için yılbaşı, 23 Nisan Çocuk Bayramı, Karne Dönemi ve 2020 okul açılışı dönemlerinde Anadolu’nun çeşitli yerlerinden belirlenecek okullardaki çocukların ihtiyaçları gönüllü olarak projede yer almak isteyen finansçılarımız tarafından karşılanacaktır.

Bilge Odası

Gönüllü Finansçımız Cemgil Yüksel liderliğinde, Aydın’da taşımalı eğitim veren Bozdoğan Haydere İlköğretim Okulu’nda çocukların hem sanatsal hem de akademik gelişimleri amacıyla müzik enstrümanları ve zeka gelişim setleri ile özel bir sınıf oluşturulacaktır.

Çocuklar Mutlu Olsun Diye

Gönüllü Finansçımız Serdar Bıyık liderliğinde, Gebze Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda anneleri ile birlikte kalmak zorunda olan 0-6 yaş arasındaki çocukların hem mutlu olmaları, hem de gelişimlerine destek olmak amacıyla pedagog önerisi ile oyuncak ve zeka oyunları alınmış ve gönüllü finansçılarımızın desteği ile teslim edilmiştir.

Düzce Orman Okulu

Gönüllü Finansçımız Banu Zeynep Müderrisoğlu liderliğinde; Düzce Perihan Tulan İlkokulun’da öğrencilerinin müfredatta yer alan doğa ile ilişkili konuları uygulamalı olarak öğrenmeleri amacıyla toprak, yaban hayvanları ve bitki anabilim dallarında öğrencilere eğitim verilecek ve deney yapabilecekleri bir orman okulu oluşturulacaktır.

Finansçılardan Çocuklara Mutlu Masallar

Gönüllü Finansçımız Ayşe Ezgi Yıldırım liderliğinde; onkoloji tedavisi gören çocukların hayal dünyasını genişletmek, iyileşme süreçlerine destek olmak için finansçılarımızın gönüllü olarak seslendireceği "Mutlu Masallar" ile hazırlanan MP3 çalarlar çocuklara hediye edilecektir.

2018 Gönüllü Finansçı Projeleri

Sporla Otizmi Yeniyorum

Gönüllü Finansçımız Aslı Koçak liderliğinde , Eskişehir'de otizmli çocuklarımızın destek gördüğü uygulama okulunda spor aktivitelerinin yapılabilmesi için spor odası kuruldu ve uzmanlar yardımı ile çocuklarımıza haftalık olarak spor dersleri verilmektedir.

Minik Eller Büyük Hayaller Sanat Atölyesi

Gönüllü Finansçılarımız Erdem Yamaç ve Sezer Berat Pirim liderliğinde, Erzurum'da köy okullarında çocukların kişisel gelişim ve becerilerini arttırmak için sanat atölyeleri kuruldu ve gönüllü finansçılarımız eşliğinde devamlı olarak sanatsal aktiviler gerçekleştirilmektedir.

Oyun Benim İlacım projesi

Gönüllü Finansçımız Eda Erbaş liderliğinde, uzun süredir hastanede yatarak tedavi gören çocuklarımızın duygusal ve sosyal gelişimlerine yardımcı olmak amacıyla KAÇUV işbirliği ile çocuklarımızın çeşitli oyunlar oynaması ve gönüllü finansçılarımız ile birlikte keyifli vakit geçirmeleri sağlanmıştır. Gönüllü Finansçılarımız çocuklarımızı KAÇUV ile birlikte ziyaret etmektedir.

Minik Robot Eller Büyük Hayallere Tutunsun

Gönüllü Finansçımız Yusuf Can Tunalı ve Meltem Demir liderliğinde, Robot El Derneği işbirliğiyle doğuştan el-parmak gelişimi tamamlanmamış çocuklar için günlük hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla kişiye özel robot eller üretilmektedir.

Yaşama Pedal Çevir

Gönüllü Finansçımız Pınar Köylü liderliğinde, Gaziantep'te kemoterapi gören çocuklarımızın onkobis adı verilen bisikletler yardımıyla yatağa bağımlılıkları azaltılacak ve tedavi süreçleri boyunca keyifli vakit geçirmeleri sağlanmıştır.

2017 Gönüllü Finansçı Projeleri

Finansçının Eski Telefonu Bir Dileğe Dönüşsün

Gönüllü finansçımız Ezgi Yıldırım liderliğinde; Finansçılarımızın kullanmadıkları cep telefonlarını, dizüstü bilgisayarları ve tabletleri geri dönüşüm firması Exit.com’a gönderiyoruz. Geri dönüşümden elde edilen gelir, hasta çocukların aileleri için Bir Dileğim Var Derneği tarafından yapılan konukevi projesine bağışlanıyor. Bu proje sayesinde, uzun süreli tedavi gören çocukların aileleriyle yakın olabilmeleri için konukevi yapılırken aynı zamanda teknolojik atıkların güvenli bir şekilde imha edilmesini sağlıyoruz.

Minik Eller Büyük Hayaller Kütüphaneleri

Gönüllü finansçılarımız Erdem Yamaç ve Uğur Öncel liderliğiyle Erzurum’da; 15 köy okulunda kütüphane oluşturduk. Bu okullardaki öğrenciler için her ay düzenli olarak 4 kez gönüllü finansçılarımızın da katıldığı kitap okuma günleri düzenledik.

Bi’ Küçük Mola

Gönüllü finansçımız Cemgil Yüksel liderliğinde Nazilli'de; Özel eğitim veren bir devlet okulunda öğrencilerin stres anlarında sakinleşebilmeleri için özel bir oda hazırlanmasına destek verdik. Kullanıma açılan odada özel ilgiye ihtiyaç duyan öğrencilerin stres anlarında yaşadıkları duygu değişimlerini kontrol altına almalarını ve daha kısa sürede sakinleşmelerini sağlayacak bir ortam yarattık.

2016 Gönüllü Finansçı Projeleri

TEGV ile Özel Ders

Gönüllü finansçımız Özgür Öztürk liderliğinde 30 gönüllü finansçımızla beraber Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda çocuklara akademik, sosyal, kültür ve sanat alanlarında destek olduk.

TÜRKÖK Kök Hücre Bağış Kampanyası

Gönüllü finansçımız Gülay Akpınar liderliğinde, Türk Kızılayı iş birliğiyle başlatılan projede finansçılarımız, uzmanlardan kök hücre nakli hakkında bilgi edindiler. 2 şehirde (Erzurum, İstanbul)  5 günde 350 finansçımız kök hücre bağışı için gönüllü oldu. 

Sakarya Üniversitesi Hastanesi Çocuk Onkoloji Bölümü Oyun Odası

Gönüllü finansçımız Burçin Emir liderliğinde Sakarya Üniversitesi Çocuk Onkoloji bölümünde uzun süre tedavi süreci geçiren çocukların kendilerini hastane ortamından daha farklı bir yerde hissedebilmeleri ve keyifli vakit geçirebilmeleri için çocuk oyun odası hazırladık.

2015 Gönüllü Finansçı Projeleri

Mavi Kapak Toplayalım Engelleri Kaldıralım

Gönüllü finansçımız Elif Çiftçi liderliğinde mavi kapak toplama projesi hayata geçti. Bu projeyle;  3 tondan fazla kapak toplandı. Toplanan kapaklarla 7 yaşında bir kız çocuğumuzun TOFD aracılığıyla akülü sandalye sahibi olmasını sağladık.

Köyüm İçin Bir Fidan

Gönüllü finansçımız Alper Tepe liderliğinde Kahramanmaraş’ta 3 köy okulunda 113 çocuğun 113 fidan dikmesine yardımcı olduk.

Erzurum Çocuk Korosu

Gönüllü finansçımız İlker Tahsin Hızarcı liderliğinde 2015 ve 2016 yıllarında Çocuk Esirgeme Kurumu’nda ve devlet okullarında 60 çocuğumuzun enstrüman ve müzik eğitimi alması sağlayıp, çocuklarımızı müziğin büyülü dünyasıyla tanıştırdık.Müzik eğitimi verdiğimiz çocuklarımızla birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda konser düzenledik.

Kültür- Sanat Projeleri

Bankamız 2014 yılından beri çocuklarımızın duygularını geliştirmeyi, hayal dünyalarına ve yaratıcılıklarına ilham vermeyi hedeflemiştir. Bu amaçla Minik Eller Büyük Hayaller sosyal sorumluluk platformumuz çatısında çocuklarımızı kültür-sanat alanında destekleyen projelere imza attık.