bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

QNB Finansbank Tales Matematik Müzesi

QNB Finansbank Tales Sanal Matematik Müzesi’ne ulaşmak ve matematiğin eğlenceli dünyasını keşfetmeye var mısın?

Hemen Tıklayınız!

QNB Finansbank Tales Sanal Matematik Müzesi, Türkiye’deki tüm çocuklarımızı bekliyor!

Aydın'da yer alan Tales Matematik Müzesi'ne sponsor olduktan sonra QNB Finansbank Tales Matematik Müzesi Gezici TIR projemizi başlattık. Projemiz kapsamında müzedeki tüm materyallerin yer aldığı Gezici TIR ile Türkiye'nin dört bir yanındaki çocuklarımız, matematikte öğrendiklerini uygulamalı olarak gördü, hatta eğitim modülleri ve atölye çalışmaları ile matematiği deneyerek keşfetti. Çocuklarımız; Gezici TIR'ımızda bulunan 42 modül ve 5 atölye çalışmasıyla, müzemizde ise birbirinden farklı 85 modülle matematiğin sadece rakamlardan ibaret olmadığını; hayatın her alanında, sanatta, mimaride, doğada yer aldığını uygulamalı şekilde öğrenerek eğlenceli vakit geçirdiler.

Bugüne kadar, 170 Gönüllü Finansçımızın da desteği ile 36 ayrı şehiri ziyaret ederek 106.194 çocuğumuza ulaştık. Adana, Ankara, Antalya, Antep, Artvin, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Kütahya, Malatya, Maraş, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Rize, Sakarya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Uşak, Yalova, Yozgat illerimizdeki çocuklarımız ile matematiğin sihirli dünyasının kapılarını açtık.

Projemizi, pandeminin de etkisiyle 2021 yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. Yılında ülke çocuklarına armağan etmek istedik ve QNB Finansbank Tales Sanal Matematik Müzesi adı ve www.qnbfbtalesmatematikmuzesi.com web sitesi ile online ortama taşıdık. Proje kapsamında toplam ulaştığımız çocuk sayısı 140 bin’e yaklaştı. Tales Matematik Müzesi sponsorluğumuz devam ederken online platformumuza ücretsiz erişim sayesinde tüm Türkiye’deki çocuklarımıza ulaşabiliyoruz.

QNB Finansbank Tales Sanal Matematik Müzesi’ne ulaşmak ve matematiğin eğlenceli dünyasını keşfetmek için tıklayınız!

Türkiye’nin 10 farklı şehrindeki okullarından 6000 öğrenci belirli günlerde Aydın’daki Tales Matematik Müzesi’ne gelerek öğretmenler eşliğinde “Müzede Bir Gün” etkinliğine katılacak. Eğitmenler ve süpervizörler müzede yer alan istasyonların anlatımını gerçekleştirecek. Çocuklar istasyonları tanıyacak, çeşitli atölye çalışmaları ile matematiğin sihirli dünyasını eğlenerek öğrenecek.

Müzede Bir Gün Projesindeki Atölye Çalışmaları:

  • Eratosthenes Kalburu
  • Hanoi Kulesi
  • Mod Oyunu
  • Topolojik Düğüm
  • Dört Renk Problemi
  • Ames Odası
  • Platonik Cisimler
  • Escher Yap-Boz