bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

QNB Finansbank Sanat Eserleri Sergisi

03.05.2024

Sergi 29 Haziran 2024 tarihine kadar  (0212) 319 6749 numaralı telefondan randevu alarak gezilebilir.

Kültürün sürekliliğine, gelecek nesillere aktarılmasına özen gösteren QNB Finansbank bu sorumlulukla bugüne kadar yayımlamış olduğu dokuz sanatçı monografisinin yanı sıra banka koleksiyonuna kattığı eserler ile sanatımıza ve sanatçılarımıza desteğini sürdürmektedir.

Bu sergi, bankanın 2015 yılında mimari projesi Pei Cobb Freed & Partners’ın tasarladığı binasına taşındıktan sonra oluşturulmuş QNB Finansbank Sanat Koleksiyonundan derlenerek düzenlenmiştir.

Sergi Tasarımı mimar Yeşim Bakırküre, Sergi Seçkisi Galeri Nev kurucusu Haldun Dostoğlu ve Grafik Tasarımı Onur Bayiç tarafından gerçekleştirilmiştir.

Sergi, ana kapı girişinin sağında yer alan Erol Akyavaş’ın FİHİ MA FİH adlı eseri ve resepsiyonun üzerinde yer alan CananTolon’un “Bubbles” adlı soyut eseri ile davetlileri karşılıyor. Turnikelerden sonra sağ duvarda Seçkin Pirim’in “Merkez ve Yönler” adlı eseri ile devam ediyor.

Fuaye alanındaki dört adet sergileme ünitelerinde binanın çeşitli katlarında yer alan 46 adet sanatçının 67 adet eseri sergileniyor.

Yine fuaye alanında piyano’nun üzerinde Nevin Aladağ’a ait Marş adlı eser, “video wall”da Burak Delier’in “Kriz ve Kontrol” adlı video enstalasyonu ve karşısındaki duvarda Kemal Seyhan’ın (isimsiz) eseri asılı, fuayenin sonunda Edim Noyan’a ait “Moon” adlı eser yer alıyor.

Sergide eserleri yer alan sanatçılar:

Murat Akagündüz, Haluk Akakçe, Hüseyin Aksoylu, Erol Akyavaş, Nevin Aladağ, Özdemir Altan,  Serdar Arat, Koray Ariş, Yüksel Arslan, Mustafa Ata, Vahap Avşar, Suzan Batu, Burak Delier, Nejad Devrim, Osman Dinç, Abidin Dino, Burhan Doğançay, Alev Ebuzziya Siesbye, Tayfun Erdoğmuş, İnci Eviner, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Eren Eyüboğlu, Adem Genç, Özlem Günyol & Mustafa Kunt, Selma Gürbüz, Nuri İyem, Komet, Azade Köker, Mehmet Koyunoğlu, Murat Morova, Edim Noyan, Mubin Orhon, Zekai Ormancı, Kemal Önsoy, Yağız Özgen, Seçkin Pirim, Güngör Taner, Canan Tolon, Selim Turan, Ömer Uluç, Elif Uras, Ekrem Yalçındağ