notify icon
Ana içeriğin başı

QNB Finansbank Üst Yönetimi

Etkin ve deneyimli yönetim kadromuz QNB Finansbank'ın en büyük gücüdür.

Yönetim Kurulu

Ömer A. Aras

Yönetim Kurulu Başkanı

1975 yılında İ.T.İ.A. Ekonomi Bölümü'nü bitirdi. Amerika'da Syracuse Üniversitesi'nde 1978 yılında MBA ve 1981 yılında İş İdaresi Doktorasını tamamladı. Üç yıl Ohio State Üniversitesi İşletme Bölümü'nde öğretim üyeliği yaptı. 1984-1987 yılları arasında Citibank'ta Kredi Pazarlama Müdürü ve Kredi Komitesi Üyesi ve 1987 yılı başında Yapı Kredi Bankası Menkul Kıymetler Merkezi Bölüm Başkanı olarak çalıştı. Ekim 1987'de Finansbank A.Ş'nin kuruluşunda görev alan Dr. Aras, iki yıl Genel Müdür Yardımcısı, altı yıl Genel Müdür olarak görev yaptı. 1989-2006 tarihleri arasında Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Ayrıca 2003-2007 yılları arasında TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Dr. Aras, 2006 (Kasım) - 2010 (Nisan) yılları arasında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Finansbank A.Ş , Finans Leasing, Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Finans Portföy Yönetimi A.Ş. Grup CEO'su olarak görev yaptı. Dr. Aras, Nisan 2010 itibarıyla Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı.

Sinan Şahinbaş

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1984 yılında TED Ankara Koleji'ni, 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Ardından, İstanbul Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler ve Yeditepe Üniversitesi'nde Finans konuları üzerine yükseklisans dereceleri aldı. Profesyonel hayatına 1990 yılında Finansbank A.Şde başlayan Şahinbaş, 1997 yılına kadar Hazine, Kurumsal Bankacılık ve Kredi departmanlarında çeşitli görevlerde bulundu. 1997 yılında Finansbank A.Ş (Suisse) SA ve Finansbank A.Ş (Holland) NV için Türkiye'de temsilcilik ofislerinin kuruluşunu gerçekleştirdi. 1997 yılında iştirakler için yeni bir risk yönetim sistemi kurmak üzere Bölüm Başkanı olarak Garanti Bankası'nda göreve başlayan Şahinbaş, aynı yıl Garanti Bankası (Holland) NV'ye Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Bir yıl sürdürdüğü görevinden sonra Finansbank A.Ş (Holland) NV'ye Genel Müdür Yardımcısı olarak geçen Şahinbaş, 1999-2001 yılları arasında aynı bankanın Genel Müdürlük görevini üstlendi. 2001 yılında Türkiye'ye dönerek Finansbank A.Ş. Baş Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaya başladı ve 2003 (Ekim) - 2010 (Nisan) yılları arasında Genel Müdür görevini yürüttü. Sinan Şahinbaş, Nisan 2010 itibarıyla Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Adel Ali M.A. AL-Malki

Yönetim Kurulu Üyesi

2001 yılında Katar Üniversitesi’nden Bilgisayar Bilgi Teknolojisi alanında lisans derecesi aldı. Kariyerine 2003 yılında QNB’de başladı. 2003’ten itibaren QNB’de çeşitli görevlerde yer aldı. 2003-2005 yılları arasında Sistem Analisti olarak görev yaptıktan sonra, 2007-2010 yılları arasında Geliştirme ve Kullanıcı Hizmetlerinden Sorumlu İcra Müdürü ve sonrasında Genel Müdür Yardımcısı görevlerinde bulundu. Sn. Al-Malki, 2010 yılından bu yana QNB Bilgi Teknolojileri Grubunun Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, Mayıs 2019 itibariyle QNB’de  Yönetim Kurulu Üyesidir.

Yousef Mahmood Hussain Naama Al-Neama

Yönetim Kurulu Üyesi

1989 yılında Florida Institute of Technology’den Havacılık Yönetimi alanında lisans derecesini, 2004 yılında ise Glamorgan Üniversitesi'nden (Galler) İşletme Yönetimi diploması aldı. QNB'ye katılmadan önce, 2003-2004 yılları arasında Doha Bank’ta Uluslararası ve Kurumsal Bankacılık İcra Müdürü olarak görev yaptı. 2005 yılında QNB’ye katıldıktan sonra, kuruluş içinde Kurumsal Ürün Pazarlamasından sorumlu İcra Müdürü, Uluslararası Bankacılıktan sorumlu İcra Müdürü gibi çeşitli görevlerde bulundu. Görevi doğrultusunda 2010 ve 2011 yılları arasında QNB Suriye’nin CEO’su olarak atandı. 2013 yılında Uluslararası Ticaret bölümünün Genel Müdürü olarak görev yaptı. Sn. Al-Neama, QNB’de 2014-2019 yılları arasında Grup Kurumsal ve Kurumsal Bankacılık Genel Müdürü görevini üstlendi. Halen QNB’de İcrai Genel Müdür Vekili olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, Mayıs 2019 itibariyle de QNB’de  Yönetim Kurulu Üyesidir.

Ramzi Talat A Mari

Yönetim Kurulu Üyesi

1997 yılında Qatar National Bank'e katılmıştır ve halihazırda Genel Müdür, Finansal İşler Müdürü (Chief Financial Officer) olarak görevlerini yürütmektedir. State of California, ABD'nin sınavını tamamlayarak Kamu Muhasebesi Sertifikasını almıştır, ardından ABD'de Muhasebe Master derecesine sahiptir. Aynı zamanda, QNB ALAHLI S.A.E (Mısır), Housing Bank for Trade and Finance (Ürdün), QNB Capital LLC ve Qatar International Holding LLC.'de Yönetim Kurulu üyesidir.

Noor Mohammad Al-Naimi

Yönetim Kurulu Üyesi

2000 yılında QNB Group'a katılmıştır.Hazine Operasyon ve Konrol Departmanlarında çalışmış ve aynı bölümde Hazine Operasyon Genel Müdür Yardımcısı olmuştur. 2014 yılında QNB Grubunun Hazine'den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Katar Üniversitesi İş İdaresinden mezundur.

Fatma A Al-Suwaidi

Yönetim Kurulu Üyesi

Muhasebe alanında lisans derecesi, İşletme alanında Yüksek Lisans Derecesi (Katar Üniversitesi) ve Risk Yönetimi alanında Yüksek Lisans Derecesi (New York Üniversitesi) ve Hukuk Doktora Derecesi (Hamad Bin Khalifa Üniversitesi) bulunuyor. 2000 yılında QNB'ye katıldı. 20 yılı aşkın bankacılık tecrübesiyle halen Grup Baş Risk Sorumlusu olarak görev yapmakta olup, daha önce Kredi İdaresi Başkanlığı (2012-2013) ve Genel Müdür Yardımcılığı - Grup Kredi (2013-2018) görevlerini yürütmüştür. Şu anda QNB Endonezya'nın Yönetim Kurulu Başkanı'dır. Ayrıca, bankacılık inovasyonuna özel bir ilgi duymakta ve kripto para birimlerine odaklanarak, "Bankacılık ve Finans Piyasasında İnovasyon" konusunda Fransa'nın Grenoble Üniversitesi'nde İşletme Doktorasının ileri aşamalarındadır.

Ali Teoman Kerman

Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetim Komitesi Başkanı

1955 doğumlu Kerman, Hacettepe Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nü 1980 yılında bitirdikten sonra İngiltere'de Bradford Üniversitesi'nde Proje Planlaması ve Ulusal Kalkınma konusunda yüksek lisans derecesi almıştır. 1980 yılında başladığı Hazine Müsteşarlığında Genel Müdürlük ve Müsteşar Yardımcılığı da dâhil olmak üzere her kademede görev yapmıştır. Aynı dönemde üçer yıl süreyle Washington Büyükelçiliği Ekonomi Müşaviri Yardımcılığı ve Filipinler'de yerleşik Asya Kalkınma Bankası'nda Yönetim Kurulu Üyesi vekilliği yapmıştır. 1997 yılında Türk Eximbank Genel Müdür Yardımcısı olmuş, aynı yıl Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü olarak atanmıştır. 2000 yılının sonunda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK) faaliyete geçmesiyle Başkan Yardımcısı olmuş ve aynı zamanda Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nda (TMSF) Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 2004 yılında BDDK Başkan Danışmanlığı görevine atanmış, TMSF adına Toprak Sigorta, Ege Sigorta ve Generali Sigorta şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Kerman, Nisan 2005'te emekli olmuş ve KDM Finansal Danışmanlık Şirketini kurmuştur. Nisan 2013'ten itibaren Finansbank A.Ş'de Yönetim Kurulu Üyeliği, Nisan 2014 tarihinden itibaren Denetim Komitesi Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Durmuş Ali Kuzu

Yönetim Kurulu Üyesi

1996 yılında Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İşletme Bölümü'nü bitiren Kuzu, 2008 yılında Amerika'da Urbana-Champaign Illinois Üniversitesi'nde İşletme alanında yüksek lisans eğitimini, daha sonra da Başkent Üniversitesinde Muhasebe-Finansman alanında doktorasını tamamlamıştır. Bu süre zarfında, ulusal ve uluslararası pek çok komitede görev almış, muhtelif seminerlere ve konferanslara katılmış, makaleler ve tebliğler yayımlamıştır. Profesyonel iş hayatına, 1996 yılında Vakıfbank'ta kredi analist yardımcısı olarak başlayan Kuzu, 1997 - 1999 yılları arasında Türkiye Emlak Bankası'nda müfettiş olarak çalışmıştır. 1999-2016 yılları arasında Hazine Müsteşarlığı, Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nda denetçilik, proje liderliği, grup başkanlığı, daire başkanlığı ve Başkan Yardımcılığı da dahil çeşitli görevlerde ve pozisyonlarda bulunmuştur. Ağustos 2016 itibarıyla QNB Finansbank Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetim Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Osman Reha Yolalan

Yönetim Kurulu Üyesi

2006 yılından bu yana Tekfen Holding'de Kurumsal İşlerden sorumlu Başkan Yardımcısı görevini sürdürmektedir. İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Endüstri Mühendisliği alanında lisans derecesine ve 1987 ylında Boğaziçi Üniversitesi'nden Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Quebec-Kanada, Laval Üniversitesi'nde doktorasını tamamlamıştır. Osman Reha Yolalan bankacılık kariyerine 1991 yılında Yapı Kredi Bankası'nın Strateji Planlama Departmanında uzman olarak başlamıştır. 1994-2000 yılları arasında Kurumsal ve Ekonomik Araştırmalar Departmanı Başkanı olarak ve 2000-2004 yılları arasında Finansal Analiz ve Kredi Risk Yönetimi'nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2004-2005 yılları arasında Yapı Kredi Bankası Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Osman Reha Yolalan Türkiye'de bulunan bazı üniversitelerde yarı zamanlı akademisyen olarak çalışmaktadır ve bazı dergilerde bankacılık yönetimi alanında yazılar yazmaktadır.

Temel Güzeloğlu

Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO

1969 doğumlu Güzeloğlu, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve Fizik bölümlerinden lisans derecelerine sahiptir. Güzeloğlu, daha sonra Northeastern Üniversitesi’nde Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisans derecesi; Bilgi Üniversitesi’nde ise işletme yüksek lisans derecesi almaya hak kazandı. 2008 yılı Ağustos ayına kadar Finansbank A.Ş.’de Bireysel Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Güzeloğlu, bu tarihten itibaren Finansbank A.Ş. İcra Komitesi Üyesi ve Perakende Bankacılık’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Güzeloğlu, Nisan 2010 itibariyle mevcut görevine atandı. Güzeloğlu, Finansbank A.Ş.’ye katılmadan önce McKinsey & Co., Citibank ve Unilever şirketlerinde çeşitli pozisyonlarda çalıştı.

Üst Yönetim ve Yöneticiler

Temel Güzeloğlu

Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO

Adnan Menderes Yayla

Genel Müdür Yardımcısı,Mali Kontrol ve Planlama

1963 doğumlu Yayla, 1985 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1992-1994 yılları arasında ABD, University of Illinois at Urbana-Champaign'de MBA çalışmalarını tamamladı. 1985-1995 yılları arasında Maliye Müfettiş Yardımcısı ve Maliye Müfettişi olarak Maliye Bakanlığı'nda; 1995-1996 yılları arasında Proje Değerleme Daire Başkanı olarak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nda; 1996-2000 yılları arasında Manager, Senior Manager ve Partner olarak Price Waterhouse Coopers İstanbul ve Londra ofislerinde; 2000-2008 yılları arasında Mali Kontrol Grubu ve Risk Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak T. Dış Ticaret Bankası (Fortis)'nda görev aldı. 20 Mayıs 2008 tarihinde Genel Müdür Yardımcısı ve Grup CFO olarak Finansbank A.Ş bünyesine katıldı. 2013 Ekim ayı itibarıyla Mali Kontrol Ve Planlama GMY ve Grup CFO'su olarak görev yapmaktadır.

Ahmet Erzengin

İç Kontrol ve Yasal Uyum Başkanı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. 1988-1993 yılları arasında Pamukbank’ta görev yapmıştır. 1993 yılında Mevzuat Birim Müdürü olarak QNB Finansbank’a katılmıştır. 1996 yılında şube ve genel müdürlük operasyonlarını yönetmek üzere Operasyon Grup Başkanı olarak atanmıştır. 2001 yılında operasyon merkezinin kuruluşunun gerçekleştirilmesi ile birlikte 2005 yılı sonuna kadar operasyon merkezinin yöneticiliğini yürütmüştür. 2006 yılı başında Yasal Uyum Bölümü’nün kuruluşunu gerçekleştirmiş ve 2012 Eylül ayına kadar Yasal Uyum Başkanı olarak görev yapmıştır. Bu tarihten itibaren İç Kontrol Bölümü sorumluluğunu da üstlenmiş olup halen İç Kontrol ve Yasal Uyum Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Ali Yılmaz

Genel Müdür Yardımcısı, Baş Hukuk Müşaviri

1999 yılında İstanbul Üniversitesi, Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1996 yılından bu yana çalışma hayatının içinde olan Yılmaz 2000-2002 yılları arasında Toronto Üniversitesi’nde finans eğitimi aldı. Koç Üniversitesi, işletme yüksek lisansına sahip olan Yılmaz, 2002 yılında Dışbank’ta bankacılığa başladı. Daha sonra, Fortisbank A.Ş.’de Hukuk Direktörü, Societe Generale Türkiye’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Hukuk Müşaviri olarak çalıştı. 2016 yılında QNB Finansbank A.Ş ailesine katılan Yılmaz, Mayıs 2018  itibarıyla Baş Hukuk Müşaviri olarak görevini devam etmektedir.

Burçin Dündar Tüzün

Genel Müdür Yardımcısı, Kurumsal ve Ticari Krediler

1997 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden lisans ve 1999 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden işletme yüksek lisans (MBA) derecesini aldı. 1999 yılında Finansbank A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda müfettiş yardımcısı olarak bankacılık kariyerine başlayan Tüzün, 2005 yılında geçtiği Kurumsal Krediler Tahsis Bölümü’nde  Kurumsal Tahsis Müdürlüğü, Birim Müdürlüğü ve Bölüm Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Kasım 2016’da Kurumsal ve Ticari Krediler ve Yapılandırılmış Finansman Tahsis sorumluluklarını kapsayan Kurumsal ve Ticari Krediler’den Sorumlu Direktör görevine atandı. Tüzün, 2018 yılı ile birlikte krediler izleme ve finansal kurumlar kredi yönetimi sorumluluklarını da üstlendi. Aralık 2019'dan itibaren Genel Müdür Yardımcısı ünvanı ile görevine devam etmektedir.

Cenk Akıncılar

Genel Müdür Yardımcısı, İnsan Kaynakları

1973 doğumlu Akıncılar, 1996 yılında Eskişehir Anadolu/Osmangazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü'nden mezun oldu. 3 ay Matematik Öğretmenliği görevinde bulundu. 1998 - Mayıs 2003 yılları arasında Pamukbank İnsan Kaynakları’nda Ücret ve Endüstri İlişkilerinden sorumlu Uzman Yetkili olarak görev aldı. 2003 Mayıs itibarı ile QNB Finansbank’ta çalışmaya başlayan Akıncılar, İnsan Kaynakları İşe Alım Müdür Yardımcısı, Sistem Geliştirme ve Projeler Müdür Yardımcısı,  Organizasyonel Gelişim, Performans, Stratejik Raporlama ve Gelir Yönetimi Birim Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Yönetim Sistemleri ve Gelir Yönetimi, Özlük ve Sistemsel Yetki Yönetimi Birim Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Yönetim Sistemleri ve Gelir Yönetimi, Özlük ve Sistemsel Yetki Yönetimi Bölüm Müdürü görevlerinde bulundu.
Temmuz 2018’de İnsan Kaynakları Direktörü olan Akıncılar, Ocak 2019 itibari ile İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

Cumhur Türkmen

Genel Müdür Yardımcısı, Enpara.com

1976 İstanbul doğumlu Türkmen, Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. 1997 yılında kariyerine Sabancı Holding'de Yazılım Mühendisi olarak başladı. 2000 yılında QNB Finansbank ailesine katılarak, 2000 - 2010 yılları arasında QNB Finansbank'ın teknoloji şirketi olan IBTECH AŞ'de Yazılım Mühendisi ve Proje/Portföy Yöneticisi olarak çalıştı. 2010 yılında QNB Finansbank İş Geliştirme ve Strateji Ofisi Birim Yöneticisi, 2012 yılında CEO Ofisi Grup Yöneticisi, 2015 yılında da Enpara.com Dijital Bankacılık Direktörü olarak görevini sürdürdü. Enpara.com'un kurucu yöneticilerinden olan Cumhur Türkmen, 2018 Haziran itibarıyla Enpara.com Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Derya Düner

Genel Müdür Yardımcısı, QNBEYOND-İnovasyon ve Girişimcilik

1980 doğumlu Düner, 2003 Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunudur. 2003 – 2006 yılları arasında Mercedes Benz ve 2006 – 2007 yılları arasında Pfizer’de; strateji, pazarlama ve proje yönetimi alanlarında farklı rollerde çalışmıştır. 2007 yılında QNB Finansbank Perakende Bankacılık ekibine katılmıştır. Farklı sorumlulukların ardından, Enpara.com’u hayata geçiren ekipte yer almıştır. Enpara.com’un kurucu yöneticilerinden olan Düner, Ekim 2012’de lansmanı takiben Enpara.com’da Müşteri Yönetiminden sorumlu Direktör olarak görevine devam etmiştir. 2015 yılında Enpara.com’daki görevine ek olarak QNB Finansbank’ta Müşteri Deneyimi Ofisi’ni kurmuş ve yönetmiştir. Ocak 2018’de bankanın inovasyon departmanı QNBEYOND’u hayata geçirmiş ve inovasyondan sorumlu Direktör olarak yönetmiştir. Ocak 2020’den beri İnovasyon ve Girişimcilikten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Engin Turhan

Genel Müdür Yardımcısı, Ticari Bankacılık ve Proje Finansmanı

1980 doğumlu Turhan, bankacılık kariyerine, Finansbank A.Ş'de 2003 yılında MT (Yönetici Adayı) programı ile başladı. 2005 yılına kadar Krediler bölümünde farklı departmanlarda görev aldıktan sonra, Proje Finansmanı'na geçen Turhan burada Proje İzleme, Proje Değerlendirme, Kurumsal Finansman ve Sendikasyonlar departmanlarında uzman ve yönetici kademelerinde çalıştı. 2012 yılında Kurumsal Bankacılık Yapılandırılmış Finansman ve Sendikasyon Grup Yöneticisi olarak atandıktan sonra kendisine 2014 yılında Türev Ürünler Satış fonksiyonu da bağlanmış ve Direktör olarak atanmıştır. 2015 yılında mevcut fonksiyonlarına Ticari Bankacılık'da eklenen Turhan, 2016 Haziran itibariyle de Ticari Bankacılık ve Proje Finansmanı'ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun Turhan, Uluslararası Ekonomi Politik ve İşletmecilik yüksek lisansına sahiptir.

Enis Kurtoğlu

Genel Müdür Yardımcısı, Bireysel ve Özel Bankacılık

1977 doğumlu Kurtoğlu, 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuş, 2006 yılında London Business School İşletme Fakültesi'nden işletme yüksek lisans (MBA) derecesini almıştır. 1999-2002 yılları arasında Citibank Türkiye'de, 2002-2006 yılları arasında Citibank Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Londra Merkez Ofisi'nde pazarlama ve satış alanlarında farklı yönetici pozisyonlarında çalışmıştır. 2006-2010 yılları arasında Citibank Türkiye Pazarlama Direktörü olarak görev almış ve 2010 yılında Finansbank A.Ş'ye Perakende Ürünleri'nden sorumlu Grup Yöneticisi olarak katılmıştır. 2012-2014 yılları arasında Kitle Bankacılığı Direktörü ve 2014 yılından 2015 Mayıs dönemine kadar Kitle Bankacılığı ve Direkt Satış Direktörü olarak görevini sürdürmüştür. 2015 Mayıs-2016 Haziran dönemleri arasında Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmiştir. 2016 Haziran itibarıyla Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Erkin Aydın

Genel Müdür Yardımcısı, Bireysel Bankacılık ve KOBİ Bankacılığı

1975 doğumlu Aydın, Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden lisans, Michigan Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden İşletme yüksek lisans (MBA) dereceleri almıştır. ABD'de farklı projelerde İş Geliştirme Mühendisi, Proje Mühendisi ve Proje Yöneticisi olarak çalışmıştır. 2002 yılında İstanbul'da McKinsey&Company'de çalışmaya başlayan Aydın, Türkiye ve dünyanın önde gelen finans kurumlarına strateji, pazarlama, şirket birleşmeleri gibi konularda danışmanlık yapmıştır. 2008 yılında Finansbank A.Ş'de Konut ve Tüketici Kredilerinden Sorumlu Grup Yöneticisi olarak işe başlamıştır. 2010 Şubat itibarıyla Perakende Pazarlama Koordinatörü, 2011 Mayıs itibarıyla da Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Farklı sorumluluklarını takiben Erkin Aydın, 2017 Eylül itibarıyla Bireysel Bankacılık ve KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Ersin Emir

Teftiş Kurulu Başkanı

1971 doğumlu Emir, 1994 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İşletme Bölümü'nden mezun oldu. 2010 yılında Londra Üniversitesi'nden Örgüt Psikolojisi üzerine yüksek lisans derecesini aldı. Bankacılık hayatına 1995 yılında İşbankası Teftiş Kurulu'nda Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. 1998 yılında Finansbank A.Ş Teftiş Kurulu'nda Müfettiş unvanıyla bankacılık kariyerine devam eden Emir, 2004 yılında Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı pozisyonunda görev aldı. Son iki yılını Genel Müdürlük ve İştirak Denetimlerinden sorumlu olarak yürüttüğü bu görevin ardından, Mart 2011 itibarıyla Teftiş Kurulu Başkanı olarak atandı.

Halim Ersun Bilgici

Genel Müdür Yardımcısı, Perakende ve Ticari Krediler 

1966 doğumlu Bilgici, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni 1991 yılında mezun olup, Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü de 2010 yılında tamamlanmıştır. İş hayatına İktisat Bankası'nda 1992 yılında başlayan Bilgici, daha sonra Şekerbank'da Bireysel Pazarlama Koordinatörü olarak çalışmıştır. 2003 yılında Krediler Grup Başkanı olarak Finansbank A.Ş'de göreve başlamış olup, 2013 Ekim itibarıyla Perakende ve Ticari Krediler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Köksal Çoban

Genel Müdür Yardımcısı, Hazine

1967 doğumlu Çoban, 1990 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü'nden lisans derecesi ile mezun olmuştur. City University'de Maliye üzerine Yüksek Lisans yapan Çoban, 1995 ve 1997 yılları arasında Türk Eximbank ve Demirbank A.Ş.'de görev yapmıştır. Aynı yıl Finansbank A.Ş 'de Uluslararası Piyasalar Müdürü olarak atanan Çoban, 1998-2000 yılları arasında Uluslararası Piyasalar Grup Başkanı olarak çalışmıştır. Bu tarihten itibaren Hazine Bölümü'nde çeşitli yönetici pozisyonlarda görev alan Çoban, 2008 Ağustos itibarıyla Hazine Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Mehmet Kürşad Demirkol

Genel Müdür Yardımcısı, Bilgi Teknolojileri, Operasyon, Kanallar ve İş Geliştirme

1973 doğumlu Demirkol, 1995 yılında Bilkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden birincilikle mezun oldu. Yüksek lisansını ve doktorasını Stanford Üniversitesi'nde tamamladı. 1996-1997 yılları arasında Oracle-Redwood'da Uygulama Mühendisi olarak, 1997-1999 yılları arasında Stanford Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 1999-2003 yılları arasında McKinsey & Company Atlanta ve Türkiye ofislerinde Kıdemli Danışman olarak görev yaptı. 2004-2005 yılları arasında Finansbank A.Ş İş Geliştirme ve Strateji Departmanı Grup Başkanı, 2005 yılında ise Finansbank A.Ş Rusya'da Bilgi İşlem ve Kart Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 2005-2007 yılları arasında Memorial Sağlık Grubu'nda İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü olarak görev yapan Demirkol, 2007 yılında Vakıfbank'ta Bilgi İşlem Teknolojileri Bölümü Başkanı olarak çalışmaya başladı, aynı yıl bankanın Bilgi İşlemden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi; 2008 yılında ise Operasyon ve ADK sorumluluklarını da devraldı. 2010 Ağustos itibarıyla Finansbank A.Ş'ye katılan Demirkol, Bilgi Teknolojileri, Operasyon, Kanallar ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Murat Koraş

Genel Müdür Yardımcısı, Ödeme Sistemleri

1976 doğumlu Koraş, 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuş ve Özyeğin Üniversitesi' nde İşletme yüksek lisansını tamamlamıştır. 1999-2001 yılları arasında Finansbank A.Ş'de uzman kadrosunda görev almıştır. 2004 yılında ise Aviva' da Müdür yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 2004 Eylül ayından 2012 yılına kadar, Finansbank A.Ş'de Strateji Ofisi Müdür Yardımcılığı, Veri Madenciliği Yönetmenliği, Analitik Pazarlama Birim Yöneticiliği ve Portföy Yönetimi ve Analitik Grup Yöneticiliği görevlerini üstlenmiştir. 2012-2015 yılları arasında Bireysel Ödeme Sistemleri Direktörü görevini üstlenen Koraş, 2015 Mayıs itibarıyla, Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Ömür Tan

Genel Müdür Yardımcısı,Kurumsal ve Ticari Bankacılık

1971 doğumlu Tan, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü'nde tamamlamış, ardından Bilgi Üniversitesi'nden İşletme Yüksek Lisans (MBA) derecesi almıştır. Bankacılık kariyerine 1995 yılında Yapı ve Kredi Bankası'nda MT olarak başlayan Tan, 1998 yılında Finansbank A.Ş ailesine katıldı. Kurumsal şubelerde üstlendiği çeşitli sorumlulukların ardından, Kurumsal Şube Müdürlüğü, Genel Müdürlük Kilit Müşteri Yönetimi Grup Yöneticiliği ve Kurumsal Bankacılıktan sorumlu Grup Yöneticiliği görevlerini üstlendi. 2011 yılı itibarıyla Proje Finansmanı, Nakit Yönetimi ve Dış Ticaret Finansmanı fonksiyonlarıyla birlikte Kurumsal ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadir.

Zeynep Aydın Demirkıran

Risk Yönetimi Başkanı

1975 doğumlu Demirkıran, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde tamamlamış ve Washington D.C. Georgetown Üniversitesi'nde Ekonomi Master derecesini almıştır. Aralık 1998 tarihine kadar Georgetown Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yapan Demirkıran, 1999-2002 yılları arasında İş Bankası Risk Yönetimi Bölümü'nde Uzman olarak çalışmıştır. 2002 yılında Finansbank A.Ş'ye katılan Demirkıran Kıdemli Risk Yöneticisi ve Basel II Program Koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuştur. Eylül 2011 itibarıyla Risk Yönetim Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Zeynep Kulalar

Genel Müdür Yardımcısı, Kurumsal Bankacılık

1971 doğumlu olan Zeynep Kulalar, 1994 yılına ODTÜ İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu. Eylül 1994- Aralık 2002 tarihleri arasında Yapı Kredi Bankası’nda Portföy Yönetmeni, Ocak 2003- Temmuz 2005 tarihleri arasında MNG Bank’ta Kurumsal Portföy Yönetmeni olarak görev yaptı. Temmuz 2005’te QNB Finansbank’a Kurumsal Pazarlama Ekip Yönetmeni olarak katıldı. Kilit Müşteri Yönetimi Birim Yöneticisi, Kurumsal Bankacılık Satış ve Pazarlama Birim Yöneticisi, Performans & Dış Ticaret ve Portföy Yönetmeni Grup Yöneticisi, Dış Ticaret ve Portföy Yönetimi Bölüm Müdürü, Kurumsal Bankacılık Portföy Yönetimi Bölüm Müdürü oldu. Haziran 2016’da Kurumsal Bankacılık Direktörü görevine atandı. Aralık 2019’dan itibaren Genel Müdür Yardımcısı ünvanı ile görevine devam etmektedir.