bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

QNB Finansbank Üst Yönetimi

Etkin ve deneyimli yönetim kadromuz QNB Finansbank'ın en büyük gücüdür.

Yönetim Kurulu

M. Ömer A. Aras

Yönetim Kurulu Başkanı

1975 yılında İ.T.İ.A. Ekonomi Bölümü'nü bitirdi. Amerika'da Syracuse Üniversitesi'nde 1978 yılında MBA ve 1981 yılında İş İdaresi Doktorasını tamamladı. Üç yıl Ohio State Üniversitesi İşletme Bölümü'nde öğretim üyeliği yaptı. 1984-1987 yılları arasında Citibank'ta Kredi Pazarlama Müdürü ve Kredi Komitesi Üyesi ve 1987 yılı başında Yapı Kredi Bankası Menkul Kıymetler Merkezi Bölüm Başkanı olarak çalıştı. Ekim 1987'de Finansbank A.Ş'nin kuruluşunda görev alan Dr. Aras, iki yıl Genel Müdür Yardımcısı, altı yıl Genel Müdür olarak görev yaptı. 1989-2006 tarihleri arasında Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Ayrıca 2003-2007 yılları arasında TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Dr. Aras, 2006 (Kasım) - 2010 (Nisan) yılları arasında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Finansbank A.Ş , Finans Leasing, Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Finans Portföy Yönetimi A.Ş. Grup CEO'su olarak görev yaptı. Dr. Aras, Nisan 2010 itibarıyla Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı. Aras halen TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi’nin Başkan Yardımcısı, GBA Melek Yatırımcı Ağı Üyeliği, Darüşşafaka Cemiyeti Danışma Kurulu Üyesi ve Boğaziçi Üniversitesi Vakfı mütevelli Heyeti Üyesi ve Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Mentor’udur.

Yousef Mahmoud H. N. Al-Neama

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

2005 yılında QNB’ye katılan Al-Neama, halihazırda Grup İcrai Genel Müdür (Group Chief Business Officer) olarak görev yapmaktadır. QNB Grubu’na katılmadan önce, Katar ve yurtdışında finansal kuruluşlar ve Kurumsal bankacılık alanında çeşitli görevlerde bulunan Al-Neama, Finansal kurumlarda 15 yıllık deneyime sahiptir. Amerika Birleşik Devletleri Florida Institute of Technology’den Havacılık Yönetimi alanında lisans derecesi ve Galler Glamorgan Üniversitesi’nden İşletme Yönetimi diploması almıştır. Halihazırda Irak Bank Mansour ve Ürdün Housing Bank for Trade and Finance’da (HBTF) Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini üstlenen Al-Neama aynı zamanda, QNB Capital’da Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Adel Ali M.A. AL-Malki

Yönetim Kurulu Üyesi

Al-Malki, QNB Grubu Bireysel Bankacılık Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısıdır. 2001 yılında Katar Üniversitesinden Bilgisayar Bilişim Teknolojisi alanında lisans derecesini aldı.  Bilgi teknolojisi alanında 20 yıldan fazla deneyime sahiptir ve bu alanda çeşitli yönetici pozisyonlarında bulunmuştur. 2010-2021 yılları arasında Grubun Bilgi Teknolojileri Bölümü Genel Müdürü, 2009-2010 yılları arasında Geliştirme ve Kullanıcı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2007-2009 yılları arasında Geliştirme ve Kullanıcı Hizmetleri Genel Müdürü olarak da görev yaptı. Bankada ve Kuveyt’te birçok projeyi yönetti ve 2005-2007 yılları arasında E-İş Yöneticisi ve 2003-2005 yılları arasında sistem analisti olarak görev yaptı. Kariyeri, QNB'ye katılana kadar Katar İçişleri Bakanlığı'nda 1998 yılında Bilgi Sistemleri bölümünde başladı. Al-Malki, Ekim 2015'ten bu yana Mısır'daki QNB Al Ahli'nin Yönetim kurulu üyeliğinin yanı sıra, Irak'ta Al-Mansour Investment Bank ve Türkiye'de Finansbank da dahil olmak üzere Grubun iştiraklerinde yönetim kurulu üyesidir.

Ramzi Talat A. Mari

Yönetim Kurulu Üyesi

1997 yılında Qatar National Bank’e katılan Mari, halihazırda Grup Finansal İşlerden Sorumlu Genel Müdür (Chief Financial Officer) görevini yürütmektedir. Bankacılık sektöründe 30 yıllık deneyime sahip olan Mari, halihazırda Housing Bank for Trade and Finance (Ürdün), QNB Finansbank (Türkiye) ve QNB Capital LLC’de Yönetim Kurulu Üyesidir. 1989’da State of California ABD’de Yeminli Mali Müşavir olan Mari ayrıca ABD California State Üniversitesi’nde Muhasebe yüksek lisansı derecesine sahiptir.

Noor Mohd J. A. Al-Naimi

Yönetim Kurulu Üyesi

2000 yılında QNB Grubu’na katılan  ve 20 yıllık bankacılık tecrübesine sahip olan Al-Naimi, 1999 yılında Qatar Üniversitesi’nden İşletme alanında lisans derecesini almıştır. Hazine Operasyon ve Kontrol Departmanları’nda çeşitli görevler aldıktan sonra Grup Hazine ve Finansal Kurumlar Kıdemli Başkan Vekili görevini üstlenmiştir. Al-Naimi, çeşitli eğitimlere, konferanslara ve bankacılığın hukuki boyutları, bankacılar için liderlik becerileri, uluslararası nakit ve hazine yönetimi, net akım, hazine belgeleri ve IIF Gelecek Liderler Programı gibi yerel ve uluslararası seminerlere katılmıştır. Al-Naimi ayrıca 2017-2018 Katar Yönetici Liderler Programı’nı tamamlamıştır. QNB Finansbank’ta Yönetim Kurulu ve Denetim Komitesi Üyesi’dir.

Fatma Abdulla S. S. Al-Suwaidi

Yönetim Kurulu Üyesi

2000 yılında QNB Grubu’na katılan ve 20 yıllık bankacılık tecrübesine sahip olan Al-Suwaidi, QNB’de Grup Kredi Riski Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Halihazırda QNB Grubu Risk Başkanlığı görevini yürüten Al-Suwaidi, aynı zamanda QNB Endonezya’da Komiser Başkanı’dır. Al-Suwaidi, Qatar Üniversitesi’nde Muhasebe lisansı, Qatar Üniversitesi’nde Risk Yönetimi ve New York Üniversitesi’nden Risk Yönetimi yüksek lisans ve Hamad Bin Khalifa Üniversitesi’nde Juris Doktora derecesi almıştır. Bankacılıkta inovasyona özel ilgi duyan Al-Suwaidi, Fransa Grenoble Üniversitesi’nde kripto para birimlerine odaklanan ‘Bankacılık ve Finansal Piyasalarda İnovasyon’ konusunda İşletme doktorasını tamamlamıştır.

Yeşim Güra

Yönetim Kurulu Üyesi

1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans, 1991 yılında da TEV bursu ile okuduğu Indiana Üniversitesi'nde MBA eğitimini tamamladı.  İş yaşamına 1991 yılında Procter & Gamble A.Ş.'de Finansal Analist olarak adım atan Yeşim Güra, aynı şirkette Satış Finans, Finans Grup Müdürlüğü ve 1995-1999 yılları arasında P&G-Eczacıbaşı ortaklığı Sanipak A.Ş.’de önemli sorumluluklar üstlendikten sonra, 1999 – 2004 tarihleri arasında P&G Tüketim’de Kurumsal Finansman ve Finansal Analiz – Bütçe Planlama Direktörlüğü görevlerini yürütmüştür.  2004-2017 yılları arasında Danone Hayat İçecek ve Gıda Sanayi A.Ş.’de üst düzey pozisyonlarda çalışan Yeşim Güra, Finans Direktörlüğü rolünü takiben İş Birimi Direktörlüğü, 2009 yılından itibaren de 8 yıl boyunca Danone Hayat İçecek ve Gıda Sanayi A.Ş.’nin Genel Müdürlüğünü yapmıştır. Yeşim Güra, daha sonra da sırasıyla Altıparmak Gıda A.Ş. Genel Müdürü ve Draeger Medikal ve Korunma Teknolojileri Genel Müdürü olarak çalışmıştır.

Mayıs 2020 tarihinden beri Bağımsız Uluslararası Danışmanlık yapan Yeşim Güra, halen Avrupa Inovasyon Konseyi kapsamında İş Koçluğu, Avrupa İmar Kalkınma Bankası Kurumsal Büyüme Programında Uluslararası Stratejik Danışmanlık yapmaktadır.

Avrupa’da IFC (Uluslararası Finans Kuruluşu) tarafından atanmış Yönetim Kurulu üyesi olarak Hollanda merkezli Acıbadem City Clinic BV, Türkiye’de Yaşar Holding bünyesindeki iki şirkette bağımsız yönetim kurulu üyesidir: Pınar Süt Mamulleri ve Altın Yunus Çeşme Turistik Tesisler.

Ayrıca IU Kelley School of Business Global Dekan Konseyi Üyesi, Teknolojide Kadın Derneği Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu Üyeleri Derneği Yönetim Kurulu üyesidir.

Saleh Nofal

Yönetim Kurulu Üyesi

2003 yılında QNB Grubu`na katılan Nofal, Uyumdan Sorumlu Genel Müdür (Group Chief Compliance Officer) olarak 15 yıldan fazla görev yapmıştır. 36 yılı aşkın bankacılık ve finansal hizmetler sektörü deneyimine sahiptir ve kariyeri boyunca Uyum, Denetim ve Risk alanlarında uzmanlaşmıştır. QNB Grubu`na katılmadan önce Arab Bank Grubu, Ürdün Ahli Bankasi, Arap Dünyası Denetim Bürosu ve Ürdün Mali Müşavirlik Firmasında çalışmıştır. Ürdün Universitesi Ticaret Bölümü Lisans Derecesine sahip olan Nofal, ayni zamanda Sertifikalı İç Denetçi (CIA), Sertifikalı Suistimal Inceleme Uzmanı (CFE), Sertifikalı Uyum Görevlisi (CCO) gibi profesyonel sertifikalara, Denetim ve Muhasebe alanında da profesyonel diplomaya sahiptir. Uluslararası Suistimal Inceleme Uzmanları Derneği (ACFE), Kara Para Aklamayı Önleme Sertifikalı Uzmanlar Birliği (ACAMS) ve İç Denetçiler Enstitüsü (IIA) üyelikleri bulunan Nofal ayrıca Arap Bankalar Birliği ile ortaklaşa MENA Mali Suçlara Uyum Grubu'nun (FCCG) bir üyesidir.

Durmuş Ali Kuzu

Yönetim Kurulu Üyesi, Denetim Komitesi Üyesi

Dr. Kuzu, bankacı ve bankalar yeminli murakıbı olarak uzun yıllar boyunca çalıştığı  bankacılık ve finans sektöründe edindiği bilgi birikimi ve kazandığı deneyimle birlikte, 2016 yılında  Qnb Finansbank’ta Yönetim Kurulu üyesi olmuştur. Aynı yıl içinde iç sistemler, risk yönetimi, uyum ve iç kontrol birimlerinin bağlı olduğu Banka Denetim Komitesi üyeliğine atanmıştır. 2008 yılında Amerika’da Illinois Üniversitesi’nde İşletme alanında yüksek lisans eğitimini ve 2018 yılında Başkent Üniversitesi’nde Muhasebe-Finansman alanında doktorasını tamamlamıştır. Bugüne kadar, ulusal ve uluslararası pek çok komitede görev alan Dr. Kuzu, BASEL ve FSB Bankacılık Komiteleri’nde Üye Ülke Temsilcisi görevini üstlenmiş, ülke FSAP koordinatörlüğü yapmış, ABD, İngiltere ve Avrupa Birliği olmak üzere çeşitli ülkelerin bankacılık-finans sektöründeki düzenleme ve denetim uygulamaları hakkında çalışmalarda bulunmuş,  muhtelif seminerlere ve konferanslara iştirak etmiş, kitap çalışmalarının yanısıra çeşitli dergilerde ve konferanslarda makaleleri ve tebliğleri yayımlamış ve üniversitelerde dersler vermiştir. Halen TMA Turkey ve Bankalar Yeminli Murakıpları Vakfında yönetim Kurulu üyesidir.

Temel Güzeloğlu

Yönetim Kurulu Üyesi

1969 doğumlu Güzeloğlu, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve Fizik bölümlerinden lisans derecelerine sahiptir. Daha sonra Northeastern Üniversitesi’nden Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans ve Bilgi Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans derecelerini almaya hak kazandı. 2008 yılı Ağustos ayına kadar Finansbank A.Ş.’nde Bireysel Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Güzeloğlu, bu tarihten itibaren Finansbank A.Ş. İcra Komitesi Üyesi ve Perakende Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Güzeloğlu, Nisan 2010 itibarıyla Genel Müdür olarak atanarak 2021 yıl sonuna kadar görevini icra etti. 1 Ocak 2022 itibarıyla Banka Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine devam etmektedir. QNB Finansbank’taki görevlerinin yanı sıra, 1994-96 yılları arasında Unilever, 1996-2000 yıllarında Citibank, 2000-2004 yılları arasında da McKinsey Danışmanlık firmasında görev almıştır.

Osman Ömür Tan

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

1971 doğumlu olan Ömür Tan, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü'nde tamamlamış, ardından Bilgi Üniversitesi'nden İşletme Yüksek Lisans (MBA) derecesi almıştır. Bankacılık kariyerine 1995 yılında Yapı ve Kredi Bankası'nda MT olarak başlayan Tan, 1998 yılında Finansbank A.Ş ailesine katıldı. Kurumsal şubelerde üstlendiği çeşitli sorumlulukların ardından, Kurumsal Şube Müdürlüğü, Genel Müdürlük Kilit Müşteri Yönetimi Grup Yöneticiliği ve Kurumsal Bankacılıktan sorumlu Grup Yöneticiliği görevlerini üstlendi. 2011 yılı itibarıyla Proje Finansmanı, Nakit Yönetimi ve Dış Ticaret Finansmanı fonksiyonlarıyla birlikte Kurumsal ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Ocak 2022 itibarı ile QNB Finansbank Genel Müdürü olarak atandı. Ömür Tan ayrıca QNB Finansfaktoring Yönetim Kurulu Başkanı ve QNB eFinans Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

Üst Yönetim ve Yöneticiler

Osman Ömür Tan

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

1971 doğumlu olan Ömür Tan, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü'nde tamamlamış, ardından Bilgi Üniversitesi'nden İşletme Yüksek Lisans (MBA) derecesi almıştır. Bankacılık kariyerine 1995 yılında Yapı ve Kredi Bankası'nda MT olarak başlayan Tan, 1998 yılında Finansbank A.Ş ailesine katıldı. Kurumsal şubelerde üstlendiği çeşitli sorumlulukların ardından, Kurumsal Şube Müdürlüğü, Genel Müdürlük Kilit Müşteri Yönetimi Grup Yöneticiliği ve Kurumsal Bankacılıktan sorumlu Grup Yöneticiliği görevlerini üstlendi. 2011 yılı itibarıyla Proje Finansmanı, Nakit Yönetimi ve Dış Ticaret Finansmanı fonksiyonlarıyla birlikte Kurumsal ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Ocak 2022 itibarı ile QNB Finansbank Genel Müdürü olarak atandı. Ömür Tan ayrıca QNB Finansfaktoring Yönetim Kurulu Başkanı ve QNB eFinans Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

Adnan Menderes Yayla

Genel Müdür Yardımcısı,Mali Kontrol ve Planlama

1963 doğumlu Yayla, 1985 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1992-1994 yılları arasında ABD, University of Illinois at Urbana-Champaign'de MBA çalışmalarını tamamladı. 1985-1995 yılları arasında Maliye Müfettiş Yardımcısı ve Maliye Müfettişi olarak Maliye Bakanlığı'nda; 1995-1996 yılları arasında Proje Değerleme Daire Başkanı olarak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nda; 1996-2000 yılları arasında Manager, Senior Manager ve Partner olarak Price Waterhouse Coopers İstanbul ve Londra ofislerinde; 2000-2008 yılları arasında Mali Kontrol Grubu ve Risk Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak T. Dış Ticaret Bankası (Fortis)'nda görev aldı. 20 Mayıs 2008 tarihinde Genel Müdür Yardımcısı ve Grup CFO olarak Finansbank A.Ş bünyesine katıldı. 2013 Ekim ayı itibarıyla Mali Kontrol Ve Planlama GMY ve Grup CFO'su olarak görev yapmaktadır.

Ahmet Erzengin

İç Kontrol ve Yasal Uyum Başkanı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. 1988-1993 yılları arasında Pamukbank’ta görev yapmıştır. 1993 yılında Mevzuat Birim Müdürü olarak QNB Finansbank’a katılmıştır. 1996 yılında şube ve genel müdürlük operasyonlarını yönetmek üzere Operasyon Grup Başkanı olarak atanmıştır. 2001 yılında operasyon merkezinin kuruluşunun gerçekleştirilmesi ile birlikte 2005 yılı sonuna kadar operasyon merkezinin yöneticiliğini yürütmüştür. 2006 yılı başında Yasal Uyum Bölümü’nün kuruluşunu gerçekleştirmiş ve 2012 Eylül ayına kadar Yasal Uyum Başkanı olarak görev yapmıştır. Bu tarihten itibaren İç Kontrol Bölümü sorumluluğunu da üstlenmiş olup halen İç Kontrol ve Yasal Uyum Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Ali Yılmaz

Genel Müdür Yardımcısı, Baş Hukuk Müşaviri

1999 yılında İstanbul Üniversitesi, Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1996 yılından bu yana çalışma hayatının içinde olan Yılmaz 2000-2002 yılları arasında Toronto Üniversitesi’nde finans eğitimi aldı. Koç Üniversitesi, işletme yüksek lisansına sahip olan Yılmaz, 2002 yılında Dışbank’ta bankacılığa başladı. Daha sonra, Fortisbank A.Ş.’de Hukuk Direktörü, Societe Generale Türkiye’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Hukuk Müşaviri olarak çalıştı. 2016 yılında QNB Finansbank A.Ş ailesine katılan Yılmaz, Mayıs 2018  itibarıyla Baş Hukuk Müşaviri olarak görevini devam etmektedir.

Burçin Dündar Tüzün

Genel Müdür Yardımcısı, Kurumsal ve Ticari Krediler

1997 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden lisans ve 1999 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden işletme yüksek lisans (MBA) derecesini aldı. 1999 yılında Finansbank A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda müfettiş yardımcısı olarak bankacılık kariyerine başlayan Tüzün, 2005 yılında geçtiği Kurumsal Krediler Tahsis Bölümü’nde  Kurumsal Tahsis Müdürlüğü, Birim Müdürlüğü ve Bölüm Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Kasım 2016’da Kurumsal ve Ticari Krediler ve Yapılandırılmış Finansman Tahsis sorumluluklarını kapsayan Kurumsal ve Ticari Krediler’den Sorumlu Direktör görevine atandı. Tüzün, 2018 yılı ile birlikte krediler izleme ve finansal kurumlar kredi yönetimi sorumluluklarını da üstlendi. Aralık 2019'dan itibaren Genel Müdür Yardımcısı ünvanı ile görevine devam etmektedir.

Cenk Akıncılar

Genel Müdür Yardımcısı, İnsan Kaynakları

1973 doğumlu Akıncılar, 1996 yılında Eskişehir Anadolu/Osmangazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü'nden mezun oldu. 3 ay Matematik Öğretmenliği görevinde bulundu. 1998 - Mayıs 2003 yılları arasında Pamukbank İnsan Kaynakları’nda Ücret ve Endüstri İlişkilerinden sorumlu Uzman Yetkili olarak görev aldı. 2003 Mayıs itibarı ile QNB Finansbank’ta çalışmaya başlayan Akıncılar, İnsan Kaynakları İşe Alım Müdür Yardımcısı, Sistem Geliştirme ve Projeler Müdür Yardımcısı,  Organizasyonel Gelişim, Performans, Stratejik Raporlama ve Gelir Yönetimi Birim Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Yönetim Sistemleri ve Gelir Yönetimi, Özlük ve Sistemsel Yetki Yönetimi Birim Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Yönetim Sistemleri ve Gelir Yönetimi, Özlük ve Sistemsel Yetki Yönetimi Bölüm Müdürü görevlerinde bulundu.
Temmuz 2018’de İnsan Kaynakları Direktörü olan Akıncılar, Ocak 2019 itibari ile İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

Cumhur Türkmen

Genel Müdür Yardımcısı, Enpara.com

1976 İstanbul doğumlu Türkmen, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümü'nde tamamlamış, ardından Bilgi Üniversitesi’nden İşletme Yüksek Lisans (MBA) derecesi almıştır. Kariyerine 1997 yılında Sabancı Holding'de Yazılım Mühendisi olarak başlamış, 2000 yılında QNB Finansbank ailesine katılmıştır. 2000 - 2010 yılları arasında QNB Finansbank'ın teknoloji şirketi olan IBTech A.Ş.'de Yazılım Mühendisi ve Proje Yöneticisi olarak çalışmıştır. 2010 yılında QNB Finansbank İş Geliştirme ve Strateji Ofisi Birim Yöneticisi, 2012 yılında CEO Ofisi Grup Yöneticisi, 2015 yılında da Enpara.com Dijital Bankacılık Direktörü olarak görevini sürdürmüştür. Enpara.com'un kurucu yöneticilerinden olan Cumhur Türkmen, Haziran 2018 itibarıyla Enpara.com Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Derya Düner

Genel Müdür Yardımcısı, QNBEYOND-İnovasyon ve Girişimcilik

1980 doğumlu Düner, 2003 Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunudur. 2003 – 2006 yılları arasında Mercedes Benz ve 2006 – 2007 yılları arasında Pfizer’de; strateji, pazarlama ve proje yönetimi alanlarında farklı rollerde çalışmıştır. 2007 yılında QNB Finansbank Perakende Bankacılık ekibine katılmıştır. Farklı sorumlulukların ardından, Enpara.com’u hayata geçiren ekipte yer almıştır. Enpara.com’un kurucu yöneticilerinden olan Düner, Ekim 2012’de lansmanı takiben Enpara.com’da Müşteri Yönetiminden sorumlu Direktör olarak görevine devam etmiştir. 2015 yılında Enpara.com’daki görevine ek olarak QNB Finansbank’ta Müşteri Deneyimi Ofisi’ni kurmuş ve yönetmiştir. Ocak 2018’de bankanın inovasyon departmanı QNBEYOND’u hayata geçirmiş ve inovasyondan sorumlu Direktör olarak yönetmiştir. Ocak 2020’den beri İnovasyon ve Girişimcilikten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Engin Turhan

Genel Müdür Yardımcısı, Obi ve Ticari Bankacılık, Nakit Yönetimi ve Dış Ticaret

1980 doğumlu Turhan, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun Turhan, Uluslararası Ekonomi Politik ve İşletmecilik yüksek lisansına sahiptir. Bankacılık kariyerine, Finansbank A.Ş'de 2003 yılında MT (Yönetici Adayı) programı ile başladı. 2005 yılına kadar Krediler bölümünde farklı departmanlarda görev aldıktan sonra, Proje Finansmanı'na geçen Turhan burada Proje İzleme, Proje Değerlendirme, Kurumsal Finansman ve Sendikasyonlar departmanlarında uzman ve yönetici kademelerinde çalıştı. 2012 yılında Kurumsal Bankacılık Yapılandırılmış Finansman ve Sendikasyon Grup Yöneticisi olarak atandıktan sonra kendisine 2014 yılında Türev Ürünler Satış fonksiyonu da bağlanmış ve Direktör olarak atanmıştır. 2015 yılında mevcut fonksiyonlarına Ticari Bankacılık da eklenmiş olup, 2016 Haziran itibariyle de Ticari Bankacılık ve Proje Finansmanı' ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Ocak 2022 itibarıyla Nakit Yönetimi ve Dış Ticaret fonksiyonu ile birlikte Obi ve Ticari Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Enis Kurtoğlu

Genel Müdür Yardımcısı, Bireysel Bankacılık ve İşletme Bankacılığı

1977 doğumlu Kurtoğlu, 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuş, 2006 yılında London Business School İşletme Fakültesi'nden işletme yüksek lisans (MBA) derecesini almıştır. 1999-2002 yılları arasında Citibank Türkiye'de, 2002-2006 yılları arasında Citibank Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Londra Merkez Ofisi'nde pazarlama ve satış alanlarında farklı yönetici pozisyonlarında çalışmıştır. 2006-2010 yılları arasında Citibank Türkiye Pazarlama Direktörü olarak görev almış ve 2010 yılında Finansbank A.Ş'ye Perakende Ürünleri'nden sorumlu Grup Yöneticisi olarak katılmıştır. 2012-2014 yılları arasında Kitle Bankacılığı Direktörü ve 2014 yılından 2015 Mayıs dönemine kadar Kitle Bankacılığı ve Direkt Satış Direktörü olarak görev yapmıştır.  2016 yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak atanarak, Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2022 Ocak ayı itibariyla Bireysel Bankacılık ve İşletme Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Ersin Emir

Teftiş Kurulu Başkanı

1971 doğumlu Emir, 1994 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İşletme Bölümü'nden mezun oldu. 2010 yılında Londra Üniversitesi'nden Örgüt Psikolojisi üzerine yüksek lisans derecesini aldı. Bankacılık hayatına 1995 yılında İşbankası Teftiş Kurulu'nda Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. 1998 yılında Finansbank A.Ş Teftiş Kurulu'nda Müfettiş unvanıyla bankacılık kariyerine devam eden Emir, 2004 yılında Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı pozisyonunda görev aldı. Son iki yılını Genel Müdürlük ve İştirak Denetimlerinden sorumlu olarak yürüttüğü bu görevin ardından, Mart 2011 itibarıyla Teftiş Kurulu Başkanı olarak atandı.

İsmail Işık

Genel Müdür Yardımcısı, Krediler İzleme ve Takip

1980 doğumlu İsmail Işık, 2003 yılında İstanbul Üniversitesi, İngilizce İşletme Bölümü'nden mezun oldu. 2006 yılında İTÜ İşletme Mühendisliği Executive MBA programından yüksek lisans derecesini aldı. Bankacılık hayatına 2003 yılında Finansbank Teftiş Kurulu'nda Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. 2012 yılına kadar Finansbank A.Ş Teftiş Kurulu'nda Müfettiş, Kıdemli Müfettiş ve Bölüm Müfettişi unvanlarıyla görev yapan Işık, 2012 yılında Kobi Kredileri İzleme Bölüm Müdürü olarak Krediler organizasyonuna geçmiş ve  2017 yılında Kurumsal-Ticari-OBİ segmentlerinden sorumlu Krediler İzleme ve Takip Direktörü olarak görev almıştır. Bu görevini 2021 Eylül ayından itibaren tüm segmentlerden sorumlu olarak yürüten Işık, Ocak 2023 itibarıyla Krediler İzleme ve Takip fonksiyonlarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Köksal Çoban

Genel Müdür Yardımcısı, Hazine

1967 doğumlu Çoban, 1990 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü'nden lisans derecesi ile mezun olmuştur. City University'de Maliye üzerine Yüksek Lisans yapan Çoban, 1995 ve 1997 yılları arasında Türk Eximbank ve Demirbank A.Ş.'de görev yapmıştır. Aynı yıl Finansbank A.Ş 'de Uluslararası Piyasalar Müdürü olarak atanan Çoban, 1998-2000 yılları arasında Uluslararası Piyasalar Grup Başkanı olarak çalışmıştır. Bu tarihten itibaren Hazine Bölümü'nde çeşitli yönetici pozisyonlarda görev alan Çoban, 2008 Ağustos itibarıyla Hazine Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Mehmet Kürşad Demirkol

Genel Müdür Yardımcısı, Bilgi Teknolojileri, Operasyon, Kanallar ve İş Geliştirme

1973 doğumlu Demirkol, 1995 yılında Bilkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden birincilikle mezun oldu. Yüksek lisansını ve doktorasını Stanford Üniversitesi'nde tamamladı. 1996-1997 yılları arasında Oracle-Redwood'da Uygulama Mühendisi olarak, 1997-1999 yılları arasında Stanford Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 1999-2003 yılları arasında McKinsey & Company Atlanta ve Türkiye ofislerinde Kıdemli Danışman olarak görev yaptı. 2004-2005 yılları arasında Finansbank A.Ş İş Geliştirme ve Strateji Departmanı Grup Başkanı, 2005 yılında ise Finansbank A.Ş Rusya'da Bilgi İşlem ve Kart Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 2005-2007 yılları arasında Memorial Sağlık Grubu'nda İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü olarak görev yapan Demirkol, 2007 yılında Vakıfbank'ta Bilgi İşlem Teknolojileri Bölümü Başkanı olarak çalışmaya başladı, aynı yıl bankanın Bilgi İşlemden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi; 2008 yılında ise Operasyon ve ADK sorumluluklarını da devraldı. 2010 Ağustos itibarıyla Finansbank A.Ş'ye katılan Demirkol, Bilgi Teknolojileri, Operasyon, Kanallar ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Murat Koraş

Genel Müdür Yardımcısı, Ödeme Sistemleri

1976 doğumlu Koraş, 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuş ve Özyeğin Üniversitesi' nde İşletme yüksek lisansını tamamlamıştır. 1999-2001 yılları arasında Finansbank A.Ş'de uzman kadrosunda görev almıştır. 2004 yılında ise Aviva' da Müdür yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 2004 Eylül ayından 2012 yılına kadar, Finansbank A.Ş'de Strateji Ofisi Müdür Yardımcılığı, Veri Madenciliği Yönetmenliği, Analitik Pazarlama Birim Yöneticiliği ve Portföy Yönetimi ve Analitik Grup Yöneticiliği görevlerini üstlenmiştir. 2012-2015 yılları arasında Bireysel Ödeme Sistemleri Direktörü görevini üstlenen Koraş, 2015 Mayıs itibarıyla, Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Zeynep Aydın Demirkıran

Risk Yönetimi Başkanı

1975 doğumlu Demirkıran, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde tamamlamış ve Washington D.C. Georgetown Üniversitesi'nde Ekonomi Master derecesini almıştır. Aralık 1998 tarihine kadar Georgetown Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yapan Demirkıran, 1999-2002 yılları arasında İş Bankası Risk Yönetimi Bölümü'nde Uzman olarak çalışmıştır. 2002 yılında Finansbank A.Ş'ye katılan Demirkıran Kıdemli Risk Yöneticisi ve Basel II Program Koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuştur. Eylül 2011 itibarıyla Risk Yönetim Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Zeynep Kulalar

Genel Müdür Yardımcısı, Kurumsal Bankacılık ve Proje Finansmanı

1971 doğumlu olan Zeynep Kulalar, 1994 yılına ODTÜ İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu. Eylül 1994- Aralık 2002 tarihleri arasında Yapı Kredi Bankası’nda Portföy Yönetmeni, Ocak 2003- Temmuz 2005 tarihleri arasında MNG Bank’ta Kurumsal Portföy Yönetmeni olarak görev yaptı. Temmuz 2005’te QNB Finansbank’a Kurumsal Pazarlama Ekip Yönetmeni olarak katıldı. Kilit Müşteri Yönetimi Birim Yöneticisi, Kurumsal Bankacılık Satış ve Pazarlama Birim Yöneticisi, Performans & Dış Ticaret ve Portföy Yönetmeni Grup Yöneticisi, Dış Ticaret ve Portföy Yönetimi Bölüm Müdürü, Kurumsal Bankacılık Portföy Yönetimi Bölüm Müdürü oldu. Haziran 2016’da Kurumsal Bankacılık Direktörü görevine, Aralık 2019’da da Genel Müdür Yardımcısı görevine atanmıştır. 2022 Ocak itibarıyla Kurumsal Bankacılık ve Proje Finansmanı Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.