notify icon
Ana içeriğin başı

Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı

Amacımız, siz müşterilerimize üstün hizmet vererek finansal açıdan tüm beklentilerinizi karşılayabilmektir.

Değerli Ortaklarımız,

2019 yılının ilk üç ayını, 2018’de yaşanan ekonomik dalgalanmanın devam eden etkileri, 31 Mart yerel seçim gündemi, Dünya ekonomik büyümesinde görülen yavaşlama ve Avrupa Birliği’ndeki Brexit belirsizliği ile geçirdik. 

Türkiye ekonomisi, 2018 yılının son iki çeyreğinde daraldıktan sonra, bu senenin ilk çeyreğinde ölçülü bir toparlanma gösterdi. Kredi büyüme hızındaki artış bu görünümde etkili oldu. 

Daha önce de belirttiğimiz gibi, 2019 Türkiye ekonomisi için yeniden yapılanma yıllarından biri olacak. Enflasyon ile mücadele Türkiye ekonomisinin en büyük önceliği olarak karşımıza çıkıyor. Para politikasında devam eden sıkı duruş ve hükümetin mali disiplin kararlılığı bu mücadelenin kazanılacağının işaretlerini veriyor. Alınan tedbirler ile birlikte 2019’un ikinci yarısında enflasyonda daha belirgin düşüş öngörüyoruz. Bir taraftan da cari açıktaki düşüş eğiliminin devam edeceğini ve bunun Türkiye’nin dış kırılganlıklarını azaltacağını düşünüyoruz. 

Bankamızın 2019 yılı ilk çeyreğindeki sonuçları, her yönüyle başarıya işaret etmektedir. Mart 2019 sonu itibarıyla Bankamızın toplam aktifleri yüzde 8 artarak 169 milyar 802 milyon TL’ye ulaşırken, canlı krediler yüzde 3 oranında artarak 98 milyar 483 milyon TL’ye, müşteri mevduatı ise yüzde 5 oranında artarak 87 milyar 168 milyon TL’ye ulaştı.  Bankamızın net dönem kârı 631 milyon TL olarak gerçekleşti.
2019 yılının ilk üç ayında QNB Finansbank olarak başarılı büyümemizi sürdürdük. Bankamız, ana hissedar QNB (Qatar National Bank)’nin gücüyle sektöre katkıda bulunmayı her geçen gün artırarak sürdürüyor.

Güçlü sermaye yapımız ile kurumsal sosyal sorumluluk projelerimiz hız kesmeden devam ediyor. Çocuklarımızı geleceğe hazırlamak üzere kurduğumuz Minik Eller Büyük Hayaller Platformumuz çatısı altında, gönüllü finansçılarımız ile yine çok önemli projeler hayata geçiriliyor.

QNB Finansbank’ı daha da büyüten tüm finansçı çalışma arkadaşlarıma ve paydaşlarımıza, katkıları için bir kez daha teşekkür ediyorum.

Saygılarımla,

Ömer A. Aras
Yönetim Kurulu Başkanı

Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?