notify icon
Ana içeriğin başı

Genel Müdür Mesajı

QNB Finansbank, müşterileri ve hissedarları adına önemli başarılara imza attı.

Değerli Hissedarlar ve Yönetim Kurulu üyeleri,

QNB Finansbank, 2018’in ilk 9 ayında da kurumsal krediler, proje finansmanı ve KOBİ kredilerinde büyüyerek Türkiye ekonomisine katkı sağlamayı sürdürdü. 

30 Eylül 2018 tarihi itibarıyla Banka’nın toplam aktifleri yıl sonuna kıyasla yüzde 44 artarak 180 milyar 876 milyon TL’ye ulaşırken, 2017 yıl sonuna kıyasla canlı krediler yüzde 25 oranında artarak 101 milyar 955 milyon TL’ye, müşteri mevduatı ise yüzde 33 oranında artarak 86 milyar 575 milyon TL’ye ulaştı.  9 aylık net dönem kârı ise 1 milyar 749 milyon TL olarak gerçekleşti.

2018 yılının ilk dokuz aylık döneminde net faiz gelirleri, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 30 oranında artarak 5 milyar 414 milyon TL’ye ulaşırken, net ücret ve komisyon gelirleri yüzde 20 artarak 1 milyar 491 milyon TL olarak gerçekleşti. Toplam özkaynaklar bir önceki yıl sonuna göre yüzde 15 oranında artarak 14 milyar TL’ye ulaşırken; Banka’nın 30 Eylül 2018 tarihi itibarıyla sermaye yeterlilik rasyosu yüzde 16 oldu.

2018 yılının ilk 9 ayında mevduat tarafında fonlama kaynaklarımızı çeşitlendirerek, tüm sektörlere yönelik olarak güçlü yatırımcı kitlelerine ulaştık. 

Bankacılık sektöründe finansçılarımız ile sağladığımız bu başarıyı  2018 yılında da yine toplumsal katkıya dönüştürme hedefiyle çalışmaya devam ediyoruz. Bu yıl da geleceğe hazırlanırken çocuklarımızın yanında olacak ve Minik Eller Büyük Hayaller platformumuz ile binlerce çocuğumuza birçok alanda dokunacağız.

Çocuklar kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizin odağı olmaya devam edecek. Önümüzdeki dönemde de çocukların ve gençlerin yaratıcılıklarını, analitik düşünmelerini destekleyen yeni projeleri gönüllü finansçılarımızın destekleri ile hayata geçireceğiz. Microsoft Türkiye ve Habitat Derneği işbirliği ile gerçekleşen, çocuklarımıza kodlama eğitimi verdiğimiz “Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor” projemiz hız kesmeden devam ediyor. Hedefimiz 20 bin çocuğa ulaşmak. 

Analitik düşünmeyi destekleyen yeni bir projemizi daha hayata geçiriyoruz. “Tales Matematik Müzesi ve QNB Finansbank Tales Matematik Müzesi Gezici TIR”ı ile çocuklarımıza matematiği deneyimleyerek öğrenmelerini sağlayacak çok önemli bir hizmet sunacağız. Toplam 34 adet modül ve beş ayrı atölye ile TIR, Anadolu’yu gezecek, çocuklar matematik ve geometri atölye çalışmaları ile bu bilimi yeniden keşfedecek. 

Hedeflerimize ulaşırken gücümüze güç katan finansçılarımıza, müşterilerimize, tüm stratejik iş ortaklarımıza ve muhabir bankalarımıza teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Temel Güzeloğlu
Genel Müdür

Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?