notify icon
Ana içeriğin başı

Genel Müdür Mesajı

QNB Finansbank, müşterileri ve hissedarları adına önemli başarılara imza attı.

Değerli Hissedarlar ve Yönetim Kurulu üyeleri,

QNB Finansbank olarak, 2019 yılının ilk altı aylık döneminde de istikrarlı büyüme çizgimizi sürdürdük. 
30 Haziran 2019 itibarıyla Bankamızın toplam aktifleri 2018 yıl sonuna kıyasla yüzde 9 artarak  171 milyar 203 milyon TL’ye ulaşırken, net krediler yüzde 6 oranında artarak 100 milyar 63 milyon TL’ye, müşteri mevduatı ise yüzde 10 oranında artarak 91 milyar 695 milyon TL’ye ulaştı.

2019 yılının ilk altı aylık döneminde net faiz gelirleri 3 milyar 342 milyon TL seviyesinde gerçekleşirken, net ücret ve komisyon gelirleri bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 33 artarak 1 milyar 289 milyon TL’ye ulaştı. Bankamızın vergi öncesi kârı 1 milyar 457 milyon TL olurken, net dönem kârı 1 milyar 280 milyon TL seviyesinde gerçekleşti. Bankamız toplam özkaynakları, 14 milyar 977 milyon TL’ye ulaştı.

2019 yılı ilk 6 aylık döneminde, bireysel bankacılık alanındaki yatırımlarımızın yanı sıra KOBİ’lerimize yönelik ihracat, dijital bankacılık, e-fatura teminatlı kredi gibi çok önemli çözümler sunan ürünler geliştirdik. Kadınlara özel hazırladığımız Kadın Girişimci İhracat Paketi ile tüm bankacılık sektöründe kadın girişimcilere yurt dışı kapısının aralanmasında öncü rol aldık. E-fatura teminatlı KOBİ kredimiz ile özellikle küçük işletmelerin finansman ihtiyacını karşılamak adına tüm sektörleri ve büyük kurumları ortak paydada buluşturduk.

Bankacılık sektöründe bizi ilklere taşıyan projelerimize teknolojik yeni ürünümüz Q’yu ekledik. Bankacılık sektöründe yine bir ilke imza atan yeni uygulamamız Q ile, artık özel bir asistan müşterilerimiz adına onların finansal ihtiyaçlarını takip edecek.

Bankacılık sektöründe finansçılarımız ile sağladığımız başarıyı,  2019 yılında da çocuklarımız ile sürdürdüğümüz sosyal sorumluluk projelerimiz ile pekiştirmeye devam ediyoruz. QNB Finansbank olarak, 2015 yılından bu yana öncülüğünü üstlendiğimiz kodlama eğitimlerini bu yıl da Habitat ile birlikte başlattığımız “Minik Eller Kod Yazıyor” Projesi ile sürdürüyoruz. Mart ayından bu yana 14 kentte bini aşkın öğrenciye eğitim verilen proje kapsamında, 2019 yılında 22 şehirde toplam 3 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz.

2018 yılında başlattığımız QNB Finansbank TALES Matematik Müzesi gezici TIR’ı projemizi 2019 yılında da başarıyla sürdürdük. Bu proje ile toplam 32 ilde 80 binden fazla çocuğumuza ulaştık. 

QNB Finansbank olarak, 2019 yılında da çocuklarımızı kodlamadan matematiğe, sanattan kültürel gelişime kadar birçok alanda eğitecek projeleri hayata geçirmeyi sürdüreceğiz. 

Hedeflerimize ulaşırken gücümüze güç katan finansçılarımıza, müşterilerimize, tüm stratejik iş ortaklarımıza ve muhabir bankalarımıza teşekkür ederim.

Saygılarımla

Temel Güzeloğlu
Genel Müdür