notify icon
Ana içeriğin başı

Genel Müdür Mesajı

QNB Finansbank, müşterileri ve hissedarları adına önemli başarılara imza attı.

Değerli Hissedarlar ve Yönetim Kurulu üyeleri,

2021 yılının üçüncü çeyreğini aşılamanın hızla arttığı, işyerlerine dönmeye başladığımız, ekonominin hızlandığı daha güvenli koşullarda tamamladık. Üretim çarkları hızla dönerken ekonomi de yeni bir döneme hazırlanıyor.

Bu yeni döneme geçiş sürecini tecrübe ettiğimiz 2021 yılının ilk 9 aylık döneminde, bankamız istikrarlı büyümesini korudu. 30 Eylül 2021 tarihi itibarıyla, bankamızın toplam aktifleri 2020 yıl sonuna kıyasla yüzde 20 artış kaydederek 272 milyar 934 milyon TL’ye ulaşırken, aynı dönemde net kredileri yüzde 20 büyüme ile 165 milyar 828 milyon TL’ye, müşteri mevduatı ise yüzde 28 büyüme ile 161 milyar 269 milyon TL’ye yükseldi.

2021 yılının ilk dokuz aylık döneminde, Bankamızın net dönem kârı ise bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 29 artış ile 2 milyar 366 milyon TL oldu. 

2021 yılının ilk 9 aylık döneminde, önceliğimiz sağlık olmak ile birlikte özellikle son çeyrekte üretimdeki ivmelenmeye banka olarak destek vermeyi sürdürdük. Reel sektöre yönelik kredilerimiz, ihracata yönelik çalışmalarımız ile ekonomiye katkı sağlamaya devam ediyoruz.

Aynı dönemde dijital çözümlerimizi daha da ileriye taşıyarak, pandemiden sonra oluşan yeni bankacılık modelinde yine öncü olmak için çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz.

Dijital Köprü Platformu, bu kez de Avrupa’nın en saygın ödül programlarından World Finance 2021’de ‘Avrupa’nın En İnovatif Bankası’ Kategorisi’nde ödül alırken, Avrupa’nın en önemli müşteri deneyimi yarışmalarından biri olan ‘European Customer Centricity Awards’ta’ “En İyi Dijital Strateji” Kategorisi’nde birinci oldu.

QNB First ve QNB First Dijital, Amerika’nın en prestijli organizasyonlarından biri olan 18. Uluslararası Stevie İş Ödülleri’nde sunduğu ürün ve hizmetleriyle ‘Müşteri Memnuniyetinde Başarı’ Kategorisi’nde Bronz Ödüle layık görüldü.

QNB Finansbank olarak bankacılık faaliyetlerimiz ve ekonomiye sağladığımız katkılarımızın yanı sıra sürdürülebilir bir dünya için Bankacılık sektörünün üzerine düşen sorumluluğun bilinci ile, Minik Eller Büyük Hayaller Platformu altında çocuklarımızın geleceğine katkı sağlamak üzere de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

Tüm bu zorlu süreçte özveri ile çalışan finansçılarımıza, her koşulda yan yana yürüdüğümüz müşterilerimize, tüm stratejik iş ortaklarımıza ve muhabir bankalarımıza teşekkür ederim. 


Saygılarımla,
Temel Güzeloğlu
Genel Müdür
QNB Finansbank A.Ş.