İçeriğe Git Alt Bölüme Git Sol Menüye Git

Sponsorluklar

Sponsorluklar

SPOR SPONSORLUKLARI

QNB Finansbank olarak kurulduğumuz günden bu yana odağında insan olan bir bankacılık anlayışını benimsiyoruz. Bankacılılık faaliyetlerimizin yanında kişisel ve fiziki gelişimde pozitif etkiye sahip olan sporu daha geniş kitlelere ulaştırmak için çeşitli spor dallarına destek veriyoruz.

2008 yılından bu yana, QNB Finansbank Private Banking'in ana sponsorluğunda gerçekleştirdiğimiz tenis turnuvamız ile ulusal senior turnuvalar arasında seçkin bir yere geldik. Tenis sporuna olan katkımızla birlikte bu sezon Trabzonspor Futbol Takımı ve Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı ile olan sponsorluk anlaşmalarımızla ana hissedarımız QNB Group'un da geleneğini sürdürmekteyiz.

 • Fenerbahçe Basketbol Spor Kulubü

  Fenerbahçe Erkek Basketbol A Milli Takımı sponsorluğumuzu Kasım 2016 tarihinde açıklayarak 2016-2017, 2017-2018, 2018-2019 sezonu için forma sponsoru olduğu bilgisini basketbol severlerle paylaştık.

  Sponsorluk anlaşmasının ilk yılında saha içi ve saha dışı etkinliklerle takımla taraftarlar arasındaki bağı güçlendirmeyi hedefleyerek imza günleri, özel hediyeler ve oyuncularla taraftarları buluşturmak üzere çeşitli sosyal medya yarışmaları düzenledik. Oluşan bu sinerjiyle birlikte Fenerbahçe, bankamız sponsorluğundaki ilk sezonunda yıllardır hayali kurulan Turkish Airlines Euroleague şampiyonluğunu kazanarak Türk milletinin göğsünü kabarttı.

  Sponsorluk vizyonunu ekonomik desteğin çok ötesinde konumlandıran bir banka olarak 2018 - 2019 sezonunun sonuna kadar "Fenerbahçe'nin Yanındayız, Büyük Başarılarının Arkasındayız!" diyoruz.

 • Trabzonspor Spor Kulübü

  Dünyanın en büyük 50 bankasından biri olan ana hissedarımız QNB, güçlerimizi birleştirdiğimiz 2016 yılının Temmuz ayında, Türkiye'nin dört büyük spor kulübünden biri olan Trabzonspor Futbol Kulübü'nün ana sponsoru oldu.

  Ülkemizi Avrupa'da da temsil eden en önemli spor kulüplerinden biri olan Trabzonspor'un 50. yılında başlamış olan ana sponsorluk desteğimize 2017-2018 sezonunda 'QNB Finansbank' olarak devam edeceğiz. Trabzonspor'un gücüne güç katmayı hedeflediğimiz sponsorluğumuz 2018-2019 sezonu sonuna kadar devam edecek.

  Sponsorluğumuz sürecinde bir takım aktiviteler düzenleyen bankamız; Trabzonsporluları takımlarıyla bir araya getiren imza günü, hediyeli sosyal medya yarışmaları ile maç biletleri ve futbolculardan imzalı forma yarışmalarının yanında Trabzon'un ekonomisine katkı sağlayacak özel bankacılık ürün ve kampanyalarıyla futbolseverlerle buluştu.

 • QNB Finansbank Private Banking Istanbul Seniors Cup

  Tenis Eskrim Dağcılık Kulübü (TED) İstanbul Seniors Cup 2008 yılından bu yana, QNB Finansbank Private Banking'in ana sponsorluğunda TED tesislerinde gerçekleşiyor. Ulusal senior turnuvalar arasında seçkin bir yere sahip olan "QNB Finansbank Private Banking İstanbul Seniors Cup"a her yıl tanınmış işadamları, sanat camiasının ünlü isimleri ve TED kulübü üyeleri ve Bankamız'a ev sahipliği yapıyor. İstanbul Seniors Cup ile, tenis sporunu ülkemizde daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyoruz.

 • QNB Finansbank Doctors Cup

  Meslek gruplarına özel ürettiği çözümlerde başarılı bir ivme yakalayan Bankamız, Türkiye'de ilk defa doktorlara özel hizmetler sunarak, doktorların tercih ettiği banka olmayı başardı. Sağlık sektörüne yönelik olarak hem finansal, hem de sportif alanlardaki çalışmalara devam ediyoruz. TED Doktorlar Tenis Turnuvası 2012'den bu yana QNB Finansbank Doctors sponsorluğunda gerçekleşiyor.

  Türkiye'de ilk defa bankacılık alanında doktorlara özel hizmetler sunan QNB Finansbank Doctors'ın sponsorluğunda düzenlenen TED Doktorlar Tenis Turnuvası, Tenis Eskrim Dağcılık Kulübü (TED) tesislerinde yapılıyor. Yüzlerce hekimin mücadele ettiği turnuvada, dereceye girenler milli takıma seçilme ve Balkan Turnuvası'na katılma imkanı yakalıyor.

 • ICC (Istanbul Champions Cup)

  Bankamız'ın sponsorları arasında olduğu İstanbul Champions Cup Tenis Turnuvası'nda her yılBankamız'ın Tenis Takımı ile kortlara iniyor. Bankacılık, sağlık, otomotiv sektörlerinin önde gelen şirketlerinden onlarca firmanın katıldığı turnuva, Masters ve Genel Klasman olarak iki kategoride gerçekleştiriliyor. Şirketlerin her seviyesinde çalışanların bir araya gelmesiyle kurulan takımların mücadelesine ev sahipliği yapan turnuvada finansçılarımız Tenis Takımı ile başarılara imza atıyor.

SANAT SPONSORLUKLARI

Bankamız'ın sanatı ve sanatçıyı kucaklayan anlayışı farklı projelerdeki destekleri ile taçlanıyor.

 • Alev Ebüzziya Kitabı

  QNB Finansbank Sanat Kitapları serimizi, bu yıl da dünyanın en önemli seramik sanatçılarından Alev Ebüzziya Siesbye'ın eserlerinden oluşan bir seçki ile zenginleştirmenin mutluluğunu yaşadık. Kırk yılı aşkın bir zamandır seramik ile çalışan ve geleneksel biçimleri çağdaş bir yorumla uygulayan ve renkleri ahenkle dans ettirdiği çanaklarıyla kendi tarzını yaratan Alev Ebüzziya Siesbye'ın birbirinden özel eserlerinin yer aldığı bu değerli kitap, Türkiye'nin köklü çağdaş sanat galerilerinden Galeri Nev tarafından yayına hazırlandı.

 • Nejad Devrim Kitabı

  2014 yılında, Türk resim sanatının uluslararası alandaki en önemli ismi Nejad Devrim'in eserlerini bir araya getiren prestij kitabını okuyucularla buluşturmanın mutluluğunu yaşadık. Türkiye'nin en köklü çağdaş sanat galerilerinden Galeri Nev tarafından yayına hazırlanan ve sanatçıya ait üç yüz adet eserin yer aldığı kitap, değerli ressamın sanat hayatının farklı dönemlerini bir arada bulma olanağı sunuyor.

 • Mübin Orhon Kitabı

  QNB Finansbank olarak sanat kitapları ile de sanata desteğimizi sürdürüyoruz. Sanat kitapları dizimizin eserlerinden biri, lirik soyut resmin Türkiye'deki en önemli temsilcilerinden Mübin Orhon kitabı oldu. Sanatçı Orhon'un yaşam öyküsünün yanı sıra sanatseverler tarafından beğenilen ve koleksiyonlarında yer alan 335 adet eserinden örnekler yer alan kitap, 2013 yılında QNB Finansbank desteği ile Türkiye'nin köklü çağdaş sanat galerilerinden Galeri Nev tarafından yayına hazırlandı.

 • Canan Tolon Kitabı

  Resim geleneğine farklı bir anlayışla yaklaşan Türkiye'nin en önemli ressamlarından Canan Tolon'un, yapıtlarından derlenen prestij kitabını sanatseverlerle buluşturduk. Eserlerinde, bir mimar olarak hayatından ilham alan ancak bu hayatın engellerini işlerine yansıtmayarak paralel bir dünya yaratan Canan Tolon'un ürettiği 335 eserinin kullanıldığı kitap, Türkiye'nin en köklü çağdaş sanat galerilerinden Galeri Nev tarafından yayına hazırlandı.

 • Erol Akyavaş

  QNB Finansbank'ın 20. kuruluş yılına denk gelen ve QNB Finansbank Sanat kitapları dizisinin ilk kitabı olan Erol Akyavaş'ın eserlerini biraraya getiren retrospektif kitabını sanatseverlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşadık. Türk resminin geleneğini günümüze taşıyarak kuşağın en önemli sanatçısı olan Erol Akyavaş'ın 350 eserinin yer aldığı kitap, Galeri Nev tarafından yayına hazırlandı.

 • Erzurum Fotoğraf Yarışması Atatürk Üniversitesi

  Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nin fotoğrafa gönül verenleri davet ettiği Ulusal Fotoğraf Yarışması, sanata ve sanatçıya değer veren Bankamız'ın sponsorluğunda 2012 yılından bu yana gerçekleşiyor. Fotoğraf severleri buluşturan yarışma her yıl binlerce başvuru ile onlarca eseri ödüllendiriyor.

EĞİTİM SPONSORLUKLARI

 • Gala Modern

  Bankamız, İstanbul Modern'in eğitim programlarını destekleyerek çocuk ve gençlerin eğitimine olanak yaratmak amacıyla her yıl düzenlenen "Gala Modern"e destek veriyor. İş, sanat ve medya dünyasının önemli isimlerini bir araya getiren yüzlerce konuğun ağırlandığı gecenin ana sponsorluğunu 2014-2015 yıllarında QNB Finansbank Quartz Varlık Bankacılığı üstlenmiştir. Sanatçılar, İstanbul Modern'in eğitim projelerine destek olmak için "Gala Modern" gecesine özel çalışmalar hazırlamışlardır.

SEKTÖRLERE YÖNELİK SPONSORLUK

 • Perakende Günleri

  Bankamız, sektörün 5. büyük kredi kartı markası olan CardFinans ile, 2001 yılından bu yana Türkiye'deki en büyük iş dünyası organizasyonu olma özelliğini taşıyan Perakende Günleri'nin destekçisi konumunda. Hediye Para programı ile de sektöre katkı sağlayan CardFinans, 2008 yılından itibaren 7 yıl boyunca Perakende ve bankacılık reel sektörün can damarı olan etkinliğin ana sponsorluğunu üstlenerek; finansçının perakendecinin yanında olduğunu bir kez daha gösteriyor.