bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Ödeme İste

Ödeme İste artık QNB Mobil’de!

QNB Mobil ile ödeme istemek artık çok kolay! Yeni eklenen Ödeme İste özelliğimiz ile dilediğiniz kişiden para transferi  talep edebilir ve talep ettiğiniz para transferi  için son ödeme tarihi belirleyebilirsiniz. Gönderilen ödeme isteklerinin onaylanması sonucunda talep edilen tutarda para transferi gerçekleşecektir.
Ek olarak, gelen ödeme isteklerini QNB Mobil’den gözlemleyip onaylayabilir ya da reddedebilir, geçmişte gerçekleşmiş Ödeme İste işlemlerini de takip edebilirsiniz.

Uygulamamızı telefonunuzun uygulama marketinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 

Ödeme İste nedir?

Ödeme İste, dilediğiniz kişiden ödeme talep edebilmenize veya size gönderilen ödeme isteklerini gözlemleyip onaylayabilmenize olanak sağlayan bir para transferi sistemidir.

Ödeme İste hangi avantajları sunuyor?

Ödeme İste sayesinde bir ödemenin öncesinde dilediğiniz miktarda ödemeyi talep edebilir, talep edilen ödeme için maksimum 90 güne kadar, bir son ödeme tarihi belirleyebilir ve kendinize gelen ödeme isteklerini son ödeme tarihlerini beklemeden yönetebilirsiniz. 

Kimler, nasıl Ödeme İste kullanabilir?

Tüm bireysel müşterilerimiz Ödeme İste özelliğimizden yararlanabilir. Eğer size ödeme isteği gönderilmesini istemiyorsanız dilediğiniz zaman QNB Mobil’den Ayarlar menüsü altından ilgili izni kapatabilirsiniz. Yine dilediğinizde izni açarak Ödeme İste özelliğinden yararlanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca bu özelliği firmanız için de kullanabilirsiniz. 

Ödeme İste nasıl kullanılır?

QNB Mobil > Tüm İşlemler > Para Transferleri > Ödeme İste adımlarından ödeme isteyebilir, gelen ve giden ödeme isteklerini gözlemleyerek işlemlerini yapabilirsiniz. Tüm Vadesiz TL hesaplarına Ödeme İste talebi iletebilirsiniz.

Ödeme İste kullanabilmek için ücret ödemeniz gerekir mi?

Hiçbir ücret ödemeden Ödeme İste taleplerinizi oluşturabilirsiniz. Yalnızca, size gelen ödeme isteklerini onayladığınız takdirde, transfer gerçekleşirken normalde ödeyeceğiniz para transfer tutarını ödemeniz gerekecektir. Eğer gelen ödeme isteğini onayladığınızda paranın iletileceği müşteri hesabı da QNB Finansbank’a aitse yaptığınız havaleler için ömür boyu ücret ödemeyeceksiniz.