bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

FinansŞifre

Tek şifreyle tüm banka elinizin altında!

FinansŞifrenizi hemen alın; birçok bankacılık işlemini, dünyanın her yerinden, 7 gün 24 saat yapabilmenin ayrıcalığını yaşayın.

FinansŞifre nedir?

FinansŞifre, QNB Mobil'e, İnternet Şubemize giriş yapmak ve Çağrı Merkezimizde işleminize devam edebilmeniz için sahip olmanız gereken şifredir.
FinansŞifreniz size özel ve gizlidir, bankamız personeli dahil kimse ile paylaşılmamalıdır.
FinansŞifreniz 6 haneli olmalı ve rakamlardan oluşmalıdır. FinansŞifrenizin; doğum tarihi, nüfus cüzdan numarası, kimlik numarası, telefon numarası, ardışık sıralı sayılar gibi tahmin edilmesi kolay numaralar olmamalıdır. Güvenliğiniz gereği FinansŞifrenizin 180 günde bir değiştirilmesi gerekmektedir.

FinansŞifre nasıl alınır?

Web sitemizden ve QNB Mobil'den FinansŞifrenizi alırken; kredi kartınız veya banka kartınız ile işlem yapmayı seçebilirsiniz. Bu bilgilere ek olarak işlemi yapan kişinin siz olduğunu teyit edebilmek ve bu sayede güvenliğinizi sağlayabilmek amacıyla yalnızca sizin bildiğiniz birtakım ek bilgileri de girmenizi istemekteyiz.
Güvenliğiniz için; FinansŞifrenizi ve FinansŞifrenizi alırken cep telefonunuza gönderilecek tek kullanımlık SMS şifresini bankamız personeli dâhil kimseyle paylaşmayın.

Banka veya kredi kartınız yoksa QNB Mobil’de FinansŞifre Al adımından  “Kredi Kartım / Banka Kartım Yok” ifadesine tıklayarak görüntülü görüşme ile FinansŞifre alabilirsiniz. Yalnızca Yeni T.C. Kimlik Kartı sahibi müşterilerimiz görüntülü görüşme ile FinansŞifre alabilmektedir.,

Bireysel müşterimiz iseniz FinansŞifrenizi;

  • Uygulamamızın ana sayfasında yer alan “FinansŞifre Al” butonundan,
  • Buraya tıklayarak web sitemizden,
  • ATM'lerimizden,
  • Çağrı Merkezimizden,
  • Şubelerimizden alabilirsiniz.

FinansŞifre Sorunları

FinansŞifre Blokesi

Bireysel ya da KOBİ İnternet Şubemize ve QNB Mobil'e girişte FinansŞifrenizi 3 defa art arda yanlış girmeniz durumunda FinansŞifreniz güvenliğiniz için blokelenecek ve girişiniz engellenecektir. Yeni bir FinansŞifre alarak blokenizi kaldırabilir, İnternet Şubemizi ve QNB Mobil'i kullanmaya devam edebilirsiniz.

SIM Kart Blokesi

Bireysel müşterimiz iseniz,

SIM kart değişikliği yapmanız ya da operatör değiştirmeniz durumunda güvenliğiniz için SIM kartınız blokelenmektedir. QNB Mobilden FinansŞifre Al butonundan FinansŞifre alarak sim kart blokenizi kaldırabilirsiniz. Ayrıca, şube ya da ATMlerimizden de destek alabilirsiniz. ATM’ den kart ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sim kart blokenizi kaldırmak isteyip istemediğinizi soran bir ekran açılacaktır. Dilerseniz bu ekrandan dilerseniz “Şifre ve Kişisel İşlemler” alanından “Sim Kart Bloke Kaldır” menüsüne girerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tüzel müşterimiz iseniz,

SIM kart değişikliği yapmanız ya da operatör değiştirmeniz durumunda güvenliğiniz için SIM kartınız blokelenmektedir. QNB Mobil den FinansŞifre Al butonundan FinansŞifre alarak, ATM'lerimizi kullanarak veya şubelerimizden destek alarak sim kart blokenizi kaldırabilirsiniz.