notify icon
Ana içeriğin başı

FinansŞifre

Tek şifreyle tüm banka elinizin altında!

FinansŞifrenizi hemen alın; birçok bankacılık işlemini, dünyanın her yerinden, 7 gün 24 saat yapabilmenin ayrıcalığını yaşayın.

FinansŞifre nedir?

FinansŞifre, QNB Mobil'e, İnternet Şubemize giriş yapmak ve Çağrı Merkezimizde işleminize devam edebilmeniz için sahip olmanız gereken şifredir.
FinansŞifreniz size özel ve gizlidir, bankamız personeli dahil kimse ile paylaşılmamalıdır.
FinansŞifreniz 6 haneli olmalı ve rakamlardan oluşmalıdır. FinansŞifrenizin; doğum tarihi, nüfus cüzdan numarası, kimlik numarası, telefon numarası, ardışık sıralı sayılar gibi tahmin edilmesi kolay numaralar olmamalıdır. Güvenliğiniz gereği FinansŞifrenizin 180 günde bir değiştirilmesi gerekmektedir.

FinansŞifre nasıl alınır?

Web sitemizden ve QNB Mobil'den FinansŞifrenizi alırken; kredi kartınız veya banka kartınız ile işlem yapmayı seçebilirsiniz. Bu bilgilere ek olarak işlemi yapan kişinin siz olduğunu teyit edebilmek ve bu sayede güvenliğinizi sağlayabilmek amacıyla yalnızca sizin bildiğiniz birtakım ek bilgileri de girmenizi istemekteyiz.
Güvenliğiniz için; FinansŞifrenizi ve FinansŞifrenizi alırken cep telefonunuza gönderilecek tek kullanımlık SMS şifresini bankamız personeli dâhil kimseyle paylaşmayın.

Bireysel müşterimiz iseniz FinansŞifrenizi;

  • Uygulamamızın ana sayfasında yer alan “FinansŞifre Al” butonundan,
  • Buraya tıklayarak web sitemizden,
  • ATM'lerimizden,
  • Çağrı Merkezimizden,
  • Şubelerimizden alabilirsiniz.

Şahıs firması sahibi iseniz FinansŞifrenizi;

  • Uygulamamızın ana sayfasında yer alan “FinansŞifre Al” butonundan,
  • Buraya tıklayarak web sitemizden,
  • Çağrı Merkezimizden,
  • Şubelerimizden alabilirsiniz.

KOBİ Bankacılığı müşterimiz iseniz;

İnternet Şubesi veya QNB Mobil kanalının kullanımınıza açılması ile ilgili tanımların yapılması için ilk defa FinansŞifre almak isterseniz 0850 222 1 900 numaralı Çağrı Merkezimizden veya şubelerimizden hizmet alabilirsiniz.

FinansŞifrenizi unutmanız ya da değiştirmek istemeniz durumunda; buraya tıklayarak web sitemizden, kendiniz değiştirebilirsiniz veya şubelerimizden, Çağrı Merkezimizden hizmet alabilirsiniz.

Ticari/Kurumsal Bankacılık müşterimiz iseniz;

İnternet Şubesi veya QNB Mobil kanalının kullanımınıza açılması ile ilgili tanımların yapılması için ilk defa FinansŞifre almak üzere sizi şubelerimize bekliyoruz.
FinansŞifrenizi unutmanız ya da değiştirmek istemeniz durumunda şubelerimizden, Çağrı Merkezimizden hizmet alabilir veya buraya tıklayarak web sitemizden, kendiniz değiştirebilirsiniz.

FinansŞifre Sorunları

FinansŞifre Blokesi

Bireysel ya da KOBİ İnternet Şubemize ve QNB Mobil'e girişte FinansŞifrenizi 3 defa art arda yanlış girmeniz durumunda FinansŞifreniz güvenliğiniz için blokelenecek ve girişiniz engellenecektir. Yeni bir FinansŞifre alarak blokenizi kaldırabilir, İnternet Şubemizi ve QNB Mobil'i kullanmaya devam edebilirsiniz.

SIM Kart Blokesi

SIM kart değişikliği yapmanız ya da operatör değiştirmeniz durumunda FinansŞifreniz blokelenecektir. SIM kart blokenizi ATMlerimizden veya şubelerimizden kaldırabilirsiniz.