bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Çağrı Merkezi

Yardımcı olmak, sorununuzu çözmek, memnuniyetinizi sağlamak için; Finansçı Sizi Dinliyor

QNB Finansbank Telefon Bankacılığı, uzman kadrosu ile sizlere 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet verir.

Dilediğiniz an, dilediğiniz yerden Çağrı Merkezimizi arayarak bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz. Kredi kullanımından vergi ödemeye, otomatik fatura ödeme talimatı vermekten para transferine kadar pek çok bankacılık işlemini yapabilir ve ürünlerimiz hakkında tek bir telefonla bilgi alabilirsiniz.
Çağrı Merkezimizi aradığınızda Sesle Yönlendirme Teknolojisi sayesinde tuşlama yapmadan, yapmak istediğiniz işlemi birkaç kelime ile söyleyerek dilediğiniz menüye hızlıca ulaşabilirsiniz. İşlemlerinizi sesli yanıt sistemimizden tamamlayabilir ya da müşteri danışmanlarımız aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
Çağrı Merkezimize, bireysel müşterimiz iseniz 0850 222 0 900 numarasından, tüzel müşterimiz iseniz 0850 222 1 900 numarasından ulaşabilirsiniz.
Talep ve önerilerinizi ise hafta içi her gün 09:00-18:00 saatlerinde 0850 222 2 900 numarasını arayarak Finansçınız Sizi Dinliyor hattımızdan iletebilirsiniz.

Yapabileceğiniz İşlemler

0850 222 0 900 (Bireysel)

Şifre İşlemleri

 • FinansŞifre, Kredi kartı ve nakit kart şifrelerinizi alabilirsiniz

Kredi Kartı İşlemleri

 • Kredi kartınızın anlık, ekstre ve toplam borçlarını, taksit bilgilerini öğrenebilir ve ödeme yapabilirsiniz.
 • Kredi kartı harcamalarınıza uygun bankamızın size özel olarak sunduğu Avantaj Paketleri’nden faydalanabilir, kredi kartınızdan kredi kullanabilirsiniz.
 • Kredi kartı limit bilgilerini öğrenebilir, limit artırım talebinizi iletebilirsiniz
 • Mevcut kredi kartınızın ekstre tarihini, ekstre gönderim tercihinizi, internetten ve telefondan alış veriş seçeneğinizi değiştirebilir, limitinizi güncelleyebilirsiniz.
 • Yaptığınız kredi kartı harcamalarınızı sonradan taksitlendirebilir, öteleyebilir veya kesilen ekstrenizi taksitlendirebilirsiniz.

Krediler ve Ek Hesap İşlemleri

 • Kredi başvurusunda bulunabilir, onaylandıktan sonra anında hesabınıza aktarabilirsiniz.
 • Ek Hesap açabilir, Ek Hesap’tan taksitli kullanım yapabilir, Ek Hesap limitinize bağlı Hazır Kredi kullanabilirsiniz.
 • Mevcut krediniz için ödeme planınızı, kalan taksitlerinizi gözlemleyebilir, taksit ödemenizi yapabilirsiniz.

Para Transferleri

 • Kendi hesaplarınız arasında, başka QNB Finansbank hesaplarına havale veya diğer banka hesap ve kredi kartlarına EFT ile para transferi yapabilirsiniz.
 • QNB Finansbank müşterisi olsun ya da olmasın dilediğiniz kişinin cep telefonu numarasına para gönderebilirsiniz.
 • Gelecek tarihli para transferi talimatı verebilir, talimatlarınızı gözlemleyebilir veya iptal edebilirsiniz.

Ödemeler

 • Anlaşmalı olduğumuz telefon, televizyon, internet, doğal gaz, elektrik ve su kurumları için fatura ödemelerinizi yapabilirsiniz.
 • MTV ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Yatırım işlemleri

 • Güncel kur bilgilerini gözlemleyebilir, döviz alış, döviz satış veya çapraz döviz (arbitraj) işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Vadeli hesap, altın ve biriktiren hesap gibi yatırım hesaplarını açabilir, işlemlerinizi yapabilirsiniz.

0850 222 1 900 (Tüzel)

 • Hesap işlemleri
 • Kredi kartı işlemleri
 • Kredi işlemleri
 • Fatura ve vergi işlemleri
 • Para transferleri
 • Çek ve senet işlemleri
 • POS işlemleri
 • Bloke çözüm talepleri
 • Şifre işlemleri
 • Kanal ve işlem yetkileri
 • Paket işlemleri
 • Para ayırtma talepleri

İşlem Saatleri

İşlem saatlerinin listesini aşağıda görebilirsiniz:

  0850 222 0 900
EFT 09:00-16:30
DÖVİZ İŞLEMLERİ Saat sınırı yok
HAVALE Saat sınırı yok
REPO KIRMA 09:00-16:00
REPO İPTALİ 09:00-21:00
REPO DEĞİŞİKLİK 09:00-21:00
VADELİ MEVDUAT Saat sınırı yok
VİRMAN Saat sınırı yok
TRAFİK CEZASI ÖDEMESİ Saat sınırı yok
SWIFT Saat sınırı yok
VERGİ ÖDEMESİ Saat sınırı yok
MOTORLU TAŞIT VERGİSİ Saat sınırı yok
FON ALIŞ-SATIŞ 09:00-13:30 , 16:30-09:00
HAZİNE BONOSU 09:00-16:00
HAZİNE BONOSU DEĞİŞİKLİK 09:00-19:00
HAZİNE BONUSU İPTAL 13:30-21:00
FON 5 LİKİT 09:00-13:30//16:30-09:00
FON 3 BONO FON 09:00-13:30//16:30-09:00
FON 4 NAKİT 09:00-13:30//16:30-09:00
FON 2 AGRESİF 09:00-13:30//16:30-09:00
FON 8 DENGE 09:00-13:30//16:30-09:00
FON 7 DEĞER 09:00-13:30//16:30-09:00
FON 6 YENİ EKONOMİ 09:00-13:30//16:30-09:00
FON 1 AKTİF FON 09:00-13:30//16:30-09:00

Ürün ve hizmet ücretleri hakkında bilgi almak için tıklayın.

Detaylı Bilgiler

Kimler Kullanabilir?

Çağrı Merkezimize, bireysel müşterimiz iseniz 0850 222 0 900 numarasından, tüzel müşterimiz iseniz firmanızın işlemleri için 0850 222 1 900 nolu numradan ulaşabilirsiniz.
Talep ve önerilerinizi ise hafta içi her gün 09:00-18:00 saatlerinde 0850 222 2 900 numarasını arayarak Finansçınız Sizi Dinliyor hattımızdan iletebilirsiniz.

Nasıl faydalanabilirsiniz?

Bankamızın herhangi bir ürününe sahipseniz FinansŞifrenizi ya da kart şifrenizi tuşlayarak 7 gün 24 saat Çağrı Merkezimizden hizmet alabilirsiniz.

FinansŞifrenizi nasıl alabilirsiniz?

Sesli Yanıt Sistemi

Çağrı Merkezimizi aradığınızda sizi ilk olarak Sesli Yanıt Sistemimiz karşılar. Sesli Yanıt sistemimizde, kendinizi tanıttıktan sonra konuşarak yapmak istediğinizi işlemi söyleyebilirsiniz.
Şifrenizi tuşlayarak kredi kartı borç bilgisi öğrenmekten hesaplarınız arası para transferine kadar birçok işlemi müşteri danışmanına bağlanmadan, Sesli Yanıt Sistemimizden gerçekleştirebilirsiniz.

Çağrı Merkezinde güvenlik

Siz müşteri numaranızı ve sahip olduğunuz şifrelerinizi kimseyle paylaşmadığınız sürece Çağrı Merkezimizden yapacağınız işlemler için her türlü güvenlik kontrolü yapılmaktadır. Sesli Yanıt Sistemi'nde yaptığınız tuşlamalar tamamen otomatik sistemler üzerinde olduğundan şifrelerinizin banka personeli tarafından tespit edilmesi mümkün değildir. Çağrı Merkezimizden yapacağınız işlemlerde tüm görüşmeleriniz kayıt altına alınmakta, sizin dışınızda hiç kimsenin işlem yapamaması için maksimum güvenlik önlemleri, teyitleri uygulanmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Çağrı Merkezini aramak ücretli mi?

Çağrı Merkezimizi arayarak yapacağınız görüşmeler için kullanmakta olduğunuz telefon operatörünün belirlediği tarifeye bağlı olarak ücret ödersiniz.

Çağrı Merkezinden kredi kartı puanlarımı kullanarak uçak bileti alabilir miyim?

Uçak biletinizi; Çağrı Merkezimizi arayarak kredi kartı ya da FinansŞifrenizi tuşlayarak alabilirsiniz.

Çağrı Merkezinden yapılan işlemlerden ücret alınıyor mu?

EFT, havale, swift (yurtdışına para gönderimi) dışındaki tüm işlemlerinizi ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Diğer ürün ve hizmet ücretleri hakkında bilgi almak için tıklayın.

Çağrı Merkezini yurt dışından arayabilir miyim?

Yurt dışından yapacağınız aramalarda +90 850 222 0 900'ü veya KOBİ müşterimiz iseniz +90 850 222 1 900’ü tuşlayabilirsiniz.

Sesli Yanıt Sistemi’nde işlem yapmak güvenli mi?

Siz müşteri numara ve şifrenizi kimseyle paylaşmadığınız sürece Çağrı Merkezimiz ve Sesli Yanıt Sistemi'nden yapacağınız işlemler için bankamız her türlü güvenlik kontrolünü yapmaktadır. Sesli Yanıt Sistemi'nde yaptığınız tuşlamalar tamamen otomatik sistemler üzerinde olduğundan şifrelerinizin tespit edilmesi mümkün değildir. Çağrı Merkezimiz ile yapacağınız işlemlerde tüm görüşmeleriniz kayıt altına alınmakta, sizin dışınızda hiç kimsenin işlem yapamaması için maksimum güvenlik önlemleri, teyitleri uygulanmaktadır.

Kredi kartı şifremi Çağrı Merkezinden belirleyebilir miyim?

Kredi kartı şifrenizi; Çağrı Merkezimizden, diğer işlemler > şifre işlemleri > kart şifre işlemleri adımlarını izleyerek belirleyebilirsiniz.

Çağrı Merkezi hizmetlerimiz hakkında önemli bilgilendirme

Bireysel Müşterilerimiz için

1 Ocak 2021 tarihinde yürürlüğe girecek Bankaların Bilgi Sistemleri ve Elektronik Bankacılık Hizmetleri Hakkında Yönetmelik kapsamında, Telefon Bankacılığından yapılan işlemlerde geçerli olacak değişiklikleri sizlerle paylaşmak isteriz.

Telefon Bankacılığımızdan yapacağınız işlemlerde kart şifresi kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak bazı işlemlerde FinansŞifre kullanımı zorunlu hale gelecektir:

 • Dijital bankacılık kullanıyorsanız, QNB Mobil ve İnternet Şubemize girişlerde kullandığınız FinansŞifrenizi Telefon Bankacılığımızda da kullanabilirsiniz, yeni bir şifre almanıza gerek bulunmamaktadır.
 • Dijital bankacılık kullanmıyorsanız ve FinansŞifreniz henüz yoksa şifrenizi; QNB Mobil'den, web sitemizden, ATM’lerimizden, Çağrı Merkezimizden veya şubelerimizden alabilirsiniz. 
 • Kart şifrenizi bilmiyorsanız detaylı bilgi almak için tıklayınız

Telefon Bankacılığı işlemlerinde şifrenize ek olarak bazı işlemlerde cep telefonunuza SMS ya da mobil bildirim olarak gönderilecek tek kullanımlık şifreyi de tuşlamanız gerekecektir:

 • SMS şifreleri bankamızda kayıtlı cep telefonuna gönderilecek olup, cep telefon numaranızı ihtiyaç olması durumunda ATM’lerimizden ve şubelerimizden güncelleyebilirsiniz.
 • QNB Mobil'i kullanıyorsanız şifreleriniz öncelikli olarak mobil bildirim olarak gönderilecektir. Mobil bildirimleri almak için telefonunuzun ayarlar menüsünden QNB Mobil bildirimlerine izin vermiş olmanız gerekmektedir.
 • Size gönderilen şifreyi işlem anında sesli yanıt sisteminden tuşlamanız gerekeceği için işlem öncesinde telefonunuzu hazırlamanız, işlem yönlendirmelerini hoparlörünüz açık dinlemeniz, şifrenizi tuşlarken size kolaylık sağlayacaktır.
 • İşlemlerinizi daha kolay yapabilmeniz için Çağrı Merkezimizi bankamızda kayıtlı cep telefonunuzdan arayabilirsiniz.

Herhangi bir sorunuz olması durumunda 0850 222 0 900 numaralı Çağrı Merkezimizden detaylı bilgi ve destek alabilirsiniz.

Tüzel Müşterilerimiz için

1 Ocak 2021 tarihinde yürürlüğe girecek Bankaların Bilgi Sistemleri ve Elektronik Bankacılık Hizmetleri Hakkında Yönetmelik kapsamında, Telefon Bankacılığından yapılan işlemlerde geçerli olacak değişiklikleri sizlerle paylaşmak isteriz.

Telefon Bankacılığımızdan yapacağınız işlemlerde kart şifresi kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak bazı işlemlerde FinansŞifre kullanımı zorunlu hale gelecektir:

 • Dijital bankacılık kullanıyorsanız, QNB Mobil ve İnternet Şubemize girişlerde kullandığınız FinansŞifrenizi Telefon Bankacılığımızda da kullanabilirsiniz, yeni bir şifre almanıza gerek bulunmamaktadır.
 • Dijital bankacılık kullanmıyorsanız ve FinansŞifreniz henüz yoksa şifrenizi; Çağrı Merkezimizden veya şubelerimizden alabilirsiniz. 

Telefon Bankacılığı işlemlerinde şifrenize ek olarak bazı işlemlerde cep telefonunuza SMS ya da mobil bildirim olarak gönderilecek tek kullanımlık şifreyi de tuşlamanız gerekecektir:

 • SMS şifreleri bankamızda kayıtlı cep telefonuna gönderilecek olup, cep telefon numaranızı ihtiyaç olması durumunda şubelerimizden güncelleyebilirsiniz.
 • QNB Mobil'i kullanıyorsanız şifreleriniz öncelikli olarak mobil bildirim olarak gönderilecektir. Mobil bildirimleri almak için telefonunuzun ayarlar menüsünden QNB Mobil bildirimlerine izin vermiş olmanız gerekmektedir.
 • Size gönderilen şifreyi işlem anında sesli yanıt sisteminden tuşlamanız gerekeceği için işlem öncesinde telefonunuzu hazırlamanız, işlem yönlendirmelerini hoparlörünüz açık dinlemeniz, şifrenizi tuşlarken size kolaylık sağlayacaktır.
 • İşlemlerinizi daha kolay yapabilmeniz için Çağrı Merkezimizi bankamızda kayıtlı cep telefonunuzdan arayabilirsiniz.

Herhangi bir sorunuz olması durumunda 0850 222 1 900 numaralı KOBİ Bankacılığı ve POS Destek Hattımızdan detaylı bilgi ve destek alabilirsiniz.