bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Servis Bankacılığı

QNB Finansbank Servis Bankacılığı ile tanışın!

QNB Finansbank Servis Bankacılığı sayesinde tüm bankacılık ürün ve hizmetlerine mobil uygulamanız veya internet sitenizde yer verebilir, bankacılık işlemleri için müşterilerinize zaman kazandırarak rakiplerinizin bir adım önüne geçebilirsiniz. 

QNB Finansbank Servis Bankacılığı ile tanışın, dilediğiniz bankacılık ürün ve hizmetini kendi mobil uygulamanız veya internet sitesiniz üzerinden müşterilerinize ulaştırın. Bu sayede, müşterileriniz; bankacılık işlemleri için şirketinizin mobil uygulaması veya internet sitesinden ayrılmak zorunda kalmasın!

Servis Bankacılığı nedir?

Servis Bankacılığı; bankacılık ürün ve hizmetlerinin, banka dışı şirketlerin uygulamaları veya internet siteleri üzerinden müşterilere sunulduğu bir iş modelidir.

Kimler Servis Bankacılığı’ndan faydalanabilir?

Mobil uygulama ve internet sitesi üzerinden hizmet veren ve müşterilerine finansal çözümler sunmak isteyen tüm şirketler QNB Finansbank’ın Servis Bankacılığı’ndan faydalanabilirler.

Servis Bankacılığı nasıl çalışır?

Servis Bankacılığı’ndan faydalanmak isteyen şirketler, doğrudan QNB Finansbank’ın açık bankacılık servisleri (API’lar) aracılığı ile bağlantı kurarak QNB Finansbank’ın sahip olduğu altyapıyı kullanabilir ve müşterilerine mevcut QNB Finansbank ürünlerinin yanı sıra faaliyet göstermiş olduğu sektöre özel yeni ürün ve hizmetler sunabilir.

Başvuru koşulları nelerdir?

Dünyada Banking as a Service (BaaS) olarak bilinen Servis Bankacılığı, ülkemizde Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu (BDDK) tarafından yayınlanan ve 1 Ocak 2022 tarihinde yürürlüğe giren “Dijital Bankaların Faaliyet Esasları ile Servis Modeli Bankacılığı Hakkında Yönetmelik” ile düzenlenmiştir. Yönetmelik kapsamında gereken şartları sağlayan tüm şirketler Servis Bankacılığı’ndan faydalanmak için bankaya başvurularını iletebilirler.

İncelemek için: Dijital Bankaların Faaliyet Esasları ile Servis Modeli Bankacılığı Hakkında Yönetmelik
Başvuru için: info.baas@qnbfinansbank.com

Servis Bankacılığı’nın müşteriler açısından faydası nedir?

Bireysel veya tüzel müşteriler Servis Bankacılığı ile hizmet veya ürün satın aldıkları platformlar üzerinden başka herhangi bir uygulama veya bankaya gitmeden kredi çözümleri, kredi kartı, hesap ve yatırım işlemleri gibi birçok ürün ve hizmete anında erişebilirler.

Servis Bankacılığı güvenli midir?

Servis Bankacılığı ile banka dışı şirketlerin mobil uygulamaları veya internet siteleri üzerinden QNB Finanbank’ta sahip olduğu ürün ve hizmetlere ulaşmak veya yeni ürün ve hizmet satın almak isteyen müşterilerin verileri, müşterinin kendi rızası ve talimatı alınarak, yalnızca hizmetin gerektirdiği ölçüde güvenli bir teknolojik altyapı vasıtasıyla paylaşılır. Müşteriler diledikleri her an bilgilerinin paylaşımını durdurabilir ve ilgili şirketten hizmet alımını sonlandırabilir.