bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Sağlık Sigortaları

Sağlık giderleriniz için önleminizi bugünden alın

Karşılaşabileceğiniz sağlık sorunlarına karşı QNB Sigorta ve SGK ile anlaşması olan özel hastanelerde ve diğer anlaşmalı özel sağlık kurumlarında muayene ve tedavi hizmeti alabilir, yarınlara sağlıkla bakabilirsiniz.

Hemen Başvur

Sağlık ile ilgili ihtiyaçlarınızda her zaman yanınızdayız

 • QNB Sigorta ve SGK ile anlaşması olan özel hastaneler ve diğer anlaşmalı özel sağlık kurumlarında yatarak ve ayakta tedavi hizmeti
 • Türkiye geneline yaygın anlaşmalı kurumlar
 • Teminat limitleri dahilinde ücretsiz ek sağlık hizmetleri
 • %40’a kadar vergi avantaj

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Küresel olarak yaşanan Covid-19 salgının ardından kendimiz ve sevdiklerimizin sağlığına hiç olmadığı kadar ayrı bir hassasiyetle yaklaşıyoruz. Sağlıkla ilgili meydana gelebilecek durumların teşhis ve tedavi harcamalarında teminat limitleri dahilinde hiçbir ek ücret* ödemeden QNB Sigorta ve SGK ile anlaşması olan özel hastanelerde ve diğer özel sağlık kurumlarında yatarak ve ayakta tedavi hizmeti ile yanınızda olacak bir sağlık sigortasına sahip olmak güvende hissetmenizi sağlayacak.

Acentesi olduğumuz QNB Sigorta, sağlık masrafları konusunda endişelerinizi ortadan kaldıracak bir sağlık sigortası hazırladı. Covid-19 gibi tüm salgın hastalıkları kapsayan Yatarak ve Ayakta Tedavi Teminatları kapsamındaki sağlık harcamalarınızı kapsamasının yanı sıra poliçede belirtilen koşullarda ve poliçe süresince ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz Tamamlayıcı Yaşam Paketi ile Check-up, Diş Sağlığı, Göz Sağlığı, Online Doktor, Online Diyetisyen, Online Psikolog, Online Pedagog ve Acil Kara Ambulansı hizmetleri ile sağlık masraflarınızı azaltabilirsiniz.

Siz de hemen QNB Mobil’de yer alan Sigorta > Sigorta Başvuru bölümünden QNB Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na kolayca sahip olabilir ya da sizi aramamızı isterseniz aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Hemen Başvur

Başvurunuza devam edebilmemiz için lütfen cep telefonunuza gönderilen SMS şifresini giriniz.

1:00 sn.

* Bu işlem için gönderilen SMS'ler ücretsizdir.

Talebiniz alınmıştır. Talebinizle ilgili sizinle 0850 222 0 860 no.lu Hizmet Merkezimiz üzerinden iletişime geçeceğiz.

 

Ürün Hakkında Genel Bilgiler

 • Geniş kapsamlı anlaşmalı kurum ağı ile ihtiyacınız olan her an prestijli özel hastaneler ve diğer özel sağlık kurumlarında hiçbir ek ücret* ödemeden muayene ve tedavi olabilirsiniz.
 • QNB Sigorta ile anlaşması olmayıp Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşması olan özel sağlık kuruluşlarında Yatarak Tedavi Teminatı kapsamında alınan hizmetler için yaptığınız ödemeler, ilgili evrakların QNB Sigorta’ya iletilmesi durumunda poliçe özel şartları ve limitleriniz dahilinde değerlendirilir.
 • Yatarak ve Ayakta Tedavi Teminatı ile hastalık ve/veya kaza hallerinde tanı ve tedavi süreçlerinde maddi güvence sağlar.
 • Poliçenizi 3 yıl boyunca kesintisiz yenilerseniz, yapılacak risk değerlendirmesinin sonucuna göre ömür boyu yenileme garantisi hakkı kazanabilirsiniz.
 • İlk kez QNB Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'na sahip olanlara %10 hoş geldin indirimi fırsatı sunar.
 • Aile üyelerinizle birlikte poliçe sahibi olmanız halinde toplam sigorta prim tutarı üzerinden %10 aile indiriminden faydalanabilirsiniz.
 • Tamamlayıcı Yaşam Paketi ile Check-up, Diş ve Göz Sağlığı, Online Doktor, Online Psikolog, Online Pedagog ,Online Diyetisyen ve Acil Kara Ambulansı hizmetlerinden de ücretsiz yararlanabilirsiniz.
 • Ödenen sigorta primlerini, gelir vergisi beyannamesi veya ücret bordrosunda gider göstererek limitler dahilinde %40’a kadar vergi avantajından faydalanabilirsiniz.

*Genel Sağlık Sigortası kapsamındaki muayene işlemlerinde sigortalı tarafından ödenmesi zorunlu olan ve devlete ödenen katkı payı tutarı hariçtir.


Poliçe Süresince Sunulan Ücretsiz Tamamlayıcı Yaşam Paketi’ndeki Hizmetler

 • Her yıl 1 kez ücretsiz check-up hizmetinden yararlanabilirsiniz.
 • 7 gün 24 saat uzman doktorlarla online olarak 15’er dakikalık sınırsız sayıda ücretsiz görüşme yapabilirsiniz.
 • Poliçe süresince uzman psikologlara 4 kez, 15'er dakikalık online seanslarla ücretsiz olarak danışabilirsiniz.
 • Poliçe süresince QNB Sigortalı çocuklarınız için uzman pedagoglara 4 kez, 15'er dakikalık online seanslarla ücretsiz olarak danışabilirsiniz.
 • Poliçe süresince uzman diyetisyenler ile 4 kez online olarak ücretsiz görüşme yapabilirsiniz.
 • Ücretsiz olarak yılda 2 kere diş hekimi muayenesi, diş taşı temizliği ve tek diş röntgeni ile yılda 1 kere tek diş dolgu hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
 • Ücretsiz göz sağlığı hizmetlerinden poliçe süresince yılda 4 kez faydalanabilirsiniz.
 • Poliçe süresince acil durumlarda ücretsiz kara ambulansı hizmetiyle en yakın hastaneye kolayca ulaşabilirsiniz.

Teminatlar

QNB Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile yalnızca Yatarak Tedavi Teminatını seçebileceğiniz gibi Yatarak ve Ayakta Tedavi Teminatını içerecek şekilde de sigortanızı oluşturabilirsiniz.

Yatarak Tedavi Teminatı

Yatarak tedaviler kapsamındaki tüm işlemler ile ayakta veya yatarak olmasına bakılmaksızın tüm fizik tedavi ve rehabilitasyon ile ilgili giderler, sigorta kapsamına dahil olunduktan 3 ay sonra kapsama alınır.

Cerrahi Yatış

Cerrahi ve ortopedik müdahalelere ilişkin sağlık giderleri bu teminat kapsamında değerlendirilir. Tedavinin ameliyat gerektirmesi durumunda; Ameliyat öncesi anestezi doktorunun istemiş olduğu rutin operasyon öncesi tetkikler, ameliyathane kirası, operatör, anestezi uzmanı ve asistan doktor ücretleri, oda, yemek, refakatçi (bir kişi ile sınırlıdır) giderleri, anestezi ilaç ve sarf malzemelerine ilişkin giderler, teminat tablosunda belirtilen limitler ile işbu Özel Şartlar ve Sağlık Sigortası Genel Şartları dahilinde bu teminat kapsamında değerlendirilir.

Acil tıbbi durumlar haricinde planlanan ameliyatlar için 48 saat önce ameliyatı yapacak olan doktor tarafından doldurulacak Özel Sağlık Sigortası Hasta Bilgi Formu’nun, değerlendirilmek üzere Anlaşmalı Sağlık Kuruluşu tarafından QNB Sigortaya’ya iletilmesi sağlanmalıdır.

Dahili Yatış

Ameliyat gerektirmeyen ve tedavinin sağlık kurumunda en az 24 saat yatış (normal oda ya da yoğun bakım) gerektirmesi durumunda ilgili tüm sağlık giderler, bu teminat kapsamında değerlendirilir.

Yoğun Bakım

Sigortalının tedavisinin yoğun bakım ünitesinde yapılmasının gerekli olduğu durumlarda oluşan yoğun bakım yatışları belirtilen teminat, limit, uygulama ve iştirak oranı dahilinde bu teminat kapsamındadır.

Oda Giderleri:

Hastane Oda

Hastanede kalmayı gerektiren durumlarda oda masrafının poliçe kapsamında karşılanmasıdır.

Yemek

Sigortalının hastanede yattığı her gün için yemek giderlerini karşılar.

Refakatçi

Refakatçi kalmasının tıbbi zorunluluk gösterdiği durumlarda ilgili giderleri karşılar.

Kemoterapi

Sigortalının kanser hastalığı nedeniyle gereken kemoterapi ve bu tedavi yöntemlerinin gerektirdiği ilaç giderleri bu teminat kapsamındadır. Kemoterapi öncesi kemoterapiye hazırlık amacıyla yapılan onkolojik muayene ve kan tahlilleri bu teminat kapsamında değerlendirilir.
Radyoterapi

Sigortalının kanser hastalığı nedeniyle gereken radyoterapi ve bu tedavi yöntemlerinin gerektirdiği ilaç giderleri bu teminat kapsamındadır. Radyoterapi öncesi radyoterapiye hazırlık amacıyla yapılan onkolojik muayene ve kan tahlilleri bu teminat kapsamında değerlendirilir.

Diyaliz

Sigortalının böbrek yetmezliği nedeniyle yapılan her türlü diyaliz tedavileri bu teminat kapsamındadır.

Özellikli Tıbbi Malzeme

Sigortalının poliçe süresi içerisinde meydana gelen bir kaza veya hastalık sonucu uygulanan yatarak tedavisi esnasında özellikli malzeme kullanılması durumunda bu teminat kapsamındadır.

Suni Uzuv

Poliçe süresi içerisinde meydana gelen bir kaza veya hastalık sonucunda fonksiyon kaybına uğramış bir organın tedavisi suni uzuv gerektirirse, suni uzuv giderleri (suni el, kol, bacak, göz ve estetik amaç taşımayan protezler), poliçe özel ve genel şartları, poliçede yazılı ödeme limit ve oranı dahilinde vaka başına ödenir. Sair protezlerde QNB Sigorta'nın ayrıca onayı alınacaktır. 

Küçük Müdahale

Küçük cerrahi girişimler ile dikiş atma, kırık nedeni ile alçı ve repozisyon işlemleri, pansuman, serum takılması, enjeksiyon, apse drenajı, her tür koterizasyon, tek veya birden fazla sayıda tırnak çekimi gibi müdahalelere ait giderler, bu teminat kapsamında değerlendirilir.

Ayakta Tedavi Teminatı

Ayakta tedavi kapsamında bir yıl boyunca 10 adet muayene hakkı bulunmaktadır.

Doktor Muayene Teminatı

Tıp doktoru tarafından yapılacak muayenelere ait giderleri kapsayan teminattır.

Laboratuvar

Hastalığın teşhisi ve tedavisi için tıbben gerekli görülen tahliller ile kimyasal madde ve ilaçlara ait giderleri kapsar.

Görüntüleme

Hastalığın tanısı için tıbben gerekli görülen radyolojik tetkikler, ultrasonografi, mamografi, ilaçlı ve ilaçsız grafiler, EKG, Eforlu EKG, odyometri, EMG, ürografi ve benzeri görüntüleme giderleri bu teminat kapsamında değerlendirilir.

İleri Tetkik Yöntemleri

Hastalığın tanısı için tıbbi gereklilik dolayısıyla uygulanan modern teşhis yöntemleri bu teminat kapsamında değerlendirilir.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Hastalığın tedavisi için tıbben gerekli görülen fizik tedavi ve rehabilitasyon giderleri, tedavinin ayakta ya da yatarak yapılmasına bakılmaksızın, fizik tedavi uzmanı tarafından düzenlenen tedavi planı ve rapor incelenerek, tedavi öncesi Sigortacı tarafından onaylanması koşulu ile teminat tablosunda belirtilen limit ve katılım payı dahilinde bu teminat kapsamında değerlendirilir.

Ömür Boyu Yenileme Garantisi Var Mı?

Poliçenin 3 yıl boyunca kesintisiz yenilenmesi durumunda yapılacak risk değerlendirmesinin sonucuna göre ömür boyu yenileme garantisi hakkı kazanılabilir. Ömür boyu yenileme garantisi kazanmış sigortalıların poliçeleri sigortalının aksi talebi olmadığı sürece tüm hakları korunarak yenilenir.
Ömür Boyu Yenileme Garantisi alan poliçelerin yenilemesinde teminat eksiltilemez, limitler düşürülemez, istisna / muafiyet ve ek prim uygulaması yapılamaz.

Sigorta Süresi

Sigorta süresi 1 yıldır.

Kimler Faydalanabilir?

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden, *0 ile 53 (53 dahil) yaş aralığındaki kişiler sigorta sahibi olabilmektedir.

*Yeni doğan kişilerin poliçeye dahil edilmesi için en az 14 günlük olmaları beklenmektedir.

Prim Tutarı

Prim tutarı, sigortalının cinsiyetine, yaşına ve yaşadığı şehre göre farklılık göstermektedir.

Ücretsiz Hizmetler

Check-up

Doktor Muayenesi, EKG, Akciğer Grafisi (tek yönlü), Ultrason, Tam Kan Sayımı, Açlık Kan Şekeri, Kolestrol (Total), Tam İdrar Tahlili ve Vucüttaki İltihap Oranının Tespiti (Sedimentasyon) ile ilgili giderler poliçe süresi içerisinde bir kez ve %100 oranında karşılanır.

Online Doktor Görüşmesi

Poliçe süresince 7 gün 24 saat uzman doktorlarla online olarak 15’er dakikalık sınırsız sayıda ücretsiz görüşme yapabilirsiniz.
Online Sağlık Hizmetleri sayfası aracılığı ile T.C. Kimlik Numarası ve doğum tarihi bilgilerinizi girerek Doctor Turkey platformuna erişebilirsiniz. Doktor listesinden görüşme yapmak istediğiniz doktoru seçerek anında veya ileri bir tarihte, görüntülü, sesli veya yazılı olarak uzman doktorlarla görüşme yapabilirsiniz.

Online Psikolog Danışmanlığı

Poliçe süresince uzman psikologlara yılda 4 kez 15’er dakikalık seanslarla ücretsiz olarak resmî tatiller dışında 10:00-24:00 saatleri arasında danışabilirsiniz.
Online Sağlık Hizmetleri sayfası aracılığı ile T.C. Kimlik Numarası ve doğum tarihi bilgilerinizi girerek Doctor Turkey platformuna erişebilirsiniz. Doktor listesinden görüşme yapmak istediğiniz doktoru seçerek anında veya ileri bir tarihte, görüntülü, sesli veya yazılı olarak uzman doktorlarla görüşme yapabilirsiniz.

Online Pedagog

Poliçe süresince QNB Sigortalı çocuklarınız için uzman psikologlara yılda 4 kez 15’er dakikalık seanslarla ücretsiz olarak resmî tatiller dışında 09:00-24:00 saatleri arasında danışabilirsiniz.Online Sağlık Hizmetleri sayfası aracılığı ile T.C. Kimlik Numarası ve doğum tarihi bilgilerinizi girerek Doctor Turkey platformuna erişebilirsiniz. Doktor listesinden görüşme yapmak istediğiniz doktoru seçerek anında veya ileri bir tarihte, görüntülü, sesli veya yazılı olarak uzman doktorlarla görüşme yapabilirsiniz.

Online Diyetisyen Danışmanlığı

Poliçe süresince uzman diyetisyenler ile 4 kez online olarak ücretsiz görüşme yapabilirsiniz.
Online Sağlık Hizmetleri sayfası aracılığı ile T.C. Kimlik Numarası ve doğum tarihi bilgilerinizi girerek Doctor Turkey platformuna erişebilirsiniz. Doktor listesinden görüşme yapmak istediğiniz doktoru seçerek anında veya ileri bir tarihte, görüntülü, sesli veya yazılı olarak uzman doktorlarla görüşme yapabilirsiniz.

Diş Sağlığı Paketi

Poliçe süresince ücretsiz olarak yılda 2 kere diş hekimi muayenesi, diş taşı temizliği ve tek diş röntgeni ile yılda 1 kere tek diş dolgu hizmetlerinden faydalanırsınız.

Göz Sağlığı Paketi

Göz Sağlığı Paketi ile göz muayenesi hizmetinden yılda 2 kez ücretsiz faydalanabilirsiniz.

Acil Kara Ambulansı

Poliçe süresince ihtiyacın olduğunu acil durumlarda ücretsiz kara ambulansı hizmetiyle en yakın hastaneye kolayca ulaşabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Merak Edilenler

QNB Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sahibi olmak için SGK’lı olmalı mıyım?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası alabilmek için SGK’lı olma şartı aranmamaktadır. Genel Sağlık Sigortası (GSS) aktif olmayan kişiler, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamında sunulan yatarak ve ayakta tedavi teminatlarından yararlanamamaktadır.

QNB Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'ında hafta sonu ve resmi tatil günleri için provizyonda saat sınırlaması var mıdır ?

QNB Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları’nda resmi tatiller de dahil olmak üzere 7 gün 24 saat hizmet verilmektedir.

QNB Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda bekleme süresi var mı?

QNB Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda acil durumlar hariç olmak üzere, yatarak tedavi kapsamındaki tüm işlemler ile ayakta veya yatarak olmasına bakılmaksızın tüm fizik tedavi ve rehabilitasyon ile ilgili giderler, sigorta kapsamına dahil olunduktan 3 ay sonra kapsama alınır. Dünya Sağlık Örgütü ve/veya Sağlık Bakanlığı tarafından ilan küresel, bölgesel veya ülke içindeki salgın hastalıklara (Pandemi) ilişkin yatarak ve ayakta tedavi teminatları kapsamındaki tüm işlemler için bekleme süresi 1 aydır.

QNB Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda 18 yaş altı çocukların sigortalanması için şart var mıdır?

Ailesi ile sigortalanması koşulu ile 0-5 yaş arasındaki çocuklar poliçeye dahil edilebilmektedir. 6 yaş dahil olmak üzere 18 yaş altındaki çocuklar ise sigorta ettirenin 18 yaş ve üstünde olması şartıyla tek başına sigortalanabilirler. Yeni doğan bebek için sigortaya başvuru, bebeğin doğum tarihinden 14 gün sonra yapılabilir. Yapılan değerlendirme ile herhangi bir sağlık riski görülmemesi durumunda yeni doğan bebekler doğum tarihi itibari ile poliçeye dahil edilebilirler.

Vergi avantajından nasıl faydalanabilirim?

Ücretli çalışanlar, sağlık sigortası primlerini brüt gelirinin yüzde 15'ini geçmemesi kaydıyla ve toplamda yıllık asgari ücreti geçmeyecek şekilde vergiden indirebilir.
Serbest meslek sahipleri ise kazancından Gelir Vergisi Beyannamesinde safi karının %10’u ve toplamda yıllık asgari ücreti geçmeyecek şekilde vergiden indirebilir.

QNB Sigorta’nın kampanya koşullarında değişiklik yapma ve/veya durdurma hakkı saklıdır.

Anlaşmalı sağlık kurumlarına ise qnbsigorta.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, %100 QNB Finansbank A.Ş. iştiraki olan QNB Sağlık  Hayat Sigorta ve Emeklilik A.Ş. tarafından sunulmaktadır.