bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Dijital Güvenlik Sigortası

QNB Finansbank Aracılığıyla Dijital Dünyadaki Risklere Karşı da  Kendinizi Güvende Hissedebilirsiniz.

Hem dijital platformlarda kredi kartı bilgilerinizin çalınmasına  hem de  kimlik hırsızlığına karşı kendinize güvence sağlayabilirsiniz...

Ürün Teminatları

Kimlik Hırsızlığı

Sigortalının kimlik olarak kullandığı yasal/resmi belgelerin (Sigortalının kimlik olarak kullandığı Yasal/Resmi belgeler ifadesi Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Türkiye Cumhuriyeti Sürücü Belgesi (Ehliyet) ve Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu kapsamaktadır.) çalınması halinde yaşanacak mağduriyet sonucu oluşacak finansal zararları karşılamaktadır.
Teminat, sigortalının kimlik olarak kullandığı yasal/resmi belgelerin çalınmasını takiben ilk 48 saat içerisinde yasal mercilere (kolluk kuvvetleri ve/veya Nüfus Müdürlükleri) bu durumun bildirilmesi halinde geçerli olacaktır. 

Hukuki Giderler

Sigortalının yaşadığı mağduriyet sebebi ile uğradığı finansal zararlara ilişkin olarak gerek Sigortalıya açılabilecek her türlü hukuki dava gerekse Sigortalı tarafından açılan davalar sonucu yapılabilecek hukuki masraf ve edimler azami 15.000 TL limite kadar poliçe kapsamı içindedir.

Gelir Kaybı

Teminat kapsamına giren bir olay sonucunda sigortalının bürokratik işlemleri yerine getirmek adına çalıştığı kurumdan alacağı ücretsiz izin yada serbest çalışan sigortalının ticari faaliyetine ara vermek zorunda olacağı süreye ait ücret kaybı (bir önceki yılın vergi beyannamesi ile kanıtlanmak kaydı ile) sebebi ile oluşabilecek gelir kayıpları 4.500 TL limite kadar poliçe kapsamı içindedir.

Kimlik Belgelerinin Yeniden Çıkarılması

Sigortalının kimlik olarak kullandığı yasal/resmi belgelerin çalınması/kaybolması halinde ilgili belgelerin yeniden çıkarılma masrafları olay başına 150 TL ve yıllık azami 300 TL limit ile teminat kapsamına alınmıştır.

Kredi Kartı Şifrelerinin Çalınması
Poliçe kapsamında sigortalı tarafından bildirilen kartlara ait şifrelerin (kredi kartı, debit kart, internet şubesi giriş, mobil bankacılık, e-ticaret siteleri -kart burada tanımlı ise-, online ödeme araçları -Bkm Ekspres gibi-kart burada tanımlı ise) teknolojik veya dijital platform üzerinden ele geçirilmesi suretiyle sigortalının uğrayacağı maddi kayıplar poliçe dönemi içinde 2 olay ile sınırlı olmak kaydı ile yıllık azami 3.000 TL limit ile teminat kapsamına alınmıştır. Her bir hasarda, ödenecek toplam hasar tutarı üzerinden 200 TL muafiyet uygulanacaktır.
Sigortalı şifrelerinin kullanıldığını anladıktan sonra 24 saat içinde ilgili makamlara başvuru yapmış
olmalıdır. 24 saati aşan durumlarda meydana gelebilecek kayıplar teminat kapsamı dışındadır. Ayrıca; PIN ve/veya kredi kartı, banka kartları, vb. debit kartların iptali için Bankadan gerekli talebin yapılmış olması esastır. Her hangi bir hasar aşamasında, öncelikli olarak kart/şifre sağlayıcı bankadan hasar talebinde bulunulması gerekmektedir. Kart/Şifre sağlayıcı bankanın teminatı altında olan riskler için bu poliçeden hasar talebinde bulunulamaz. Kart/Şifre sağlayıcı banka, hasar talebine ilişkin zararın karşılanamayacağı yönünde yazılı bir red bildirimi yapmış ise, bu yazılı bildirimi takip eden ilk 15 günlük süre içerisinde iş bu poliçeden hasar talebinde bulunulabilinir.

ATM Kapkaç / Gasp Teminatı
Sigortalının ATM’den banka kartı ile yapacağı gerek para çekme işlemleri sırasında gerekse para çekme işlemleri tamamladıktan sonra, ilk 30 dakika içerisinde, para çekimi yapılan ATM’nin 50m yarıçapı içinde uğrayabileceği gasp/kapkaç olayları, olay başına ve yıllık azami 5.000 TL limitle teminat altına alınmıştır.

Dijital Güvenlik Sigortası Teminatları Tablosu

1- Kart Şifrelerinin Çalınması 3.000 TL
2- Kimlik Hırsızlığı  
Hukuki Giderler 15.000 TL
Gelir Kaybı 4.500 TL
Diğer Masraflar 500 TL
3- Kimlik Belgelerinin Yeniden Çıkarılması 300 TL
4- ATM Kapkaç 5.000 TL
5- İnternet Tarama Hizmeti 0.000 TL
6- Antivirüs Web Koruma 0.000 TL

Dijital Güvenlik Sigortası Asistans Hizmetleri

Antivirüs Web Koruması

Sigortanın teminatı dahilinde Windows, Mac OS, iOS ve Android işletim sistemleri için maximum 5 adet cihaz ile sınırlı olmak kaydı ile Bitdefender Total Security 2018 Antivirüs Web Koruma yazılımı tüm müşterilere sunulmaktadır.
Bitdefender Total Security 2018 antivirüs yazılımı ile ürünü satın alan müşterilere; cihazların performanslarında hiç bir yavaşlama olmadan 5 adet cihazı internetten gelebilecek kötü niyetli saldırılara, virüs, casus yazılım vb. tehlikelere karşı koruyan bir virüs koruma programı sağlanmaktadır.
Bitdefender Total Security 2018 yazılımı ile Gelişmiş Tehdit Savunması, Güvenli tarama, Gizlilik koruması, Çevrimiçi bankacılık koruması, Güvenli Dosya, Gerçek Zamanlı Virus Koruma, Wi-Fi Güvenlik Danışmanı, Antimalware, USB Autoscan, Gelen Mail Taraması + AntiSpam, Dosya Yokedici, Gamer Mode, Password Manager, Phising ve Dolandırıcılık Koruması, Website Ranking, Zararlı URL (web adresi) Bloklama, Otomatik Update, Vulnerability Scan, Webcam Koruma, Ebeveyn Danışmanı, Dosya Şifreleme, OneClick Optimizer – Cihaz performans arttırma, Anti-Theft (Kayıp Koruması), Disk Temizleme, Firewall hizmetleri verilmektedir. 

Web Radar / Internet Tarama

Dijital Güvenlik Sigortası teminatları, poliçe düzenlenmesinden itibaren 16. günde geçerlilik kazanacak olup, kişisel bilgilerin internet ortamında sorgulama ve tarama hizmeti, sigortalının onayı ile, Experian firması tarafından sağlanan İnternet Tarama Hizmetine erişim ile başlayacaktır.

Sigorta Şirketi

Dijital Güvenlik Sigortası hizmeti Sompo Sigorta A.Ş. tarafından sunulmaktadır.