notify icon
Ana içeriğin başı

Hayat Sigortaları

Kötü sürprizlere karşı tedbirinizi şimdiden alın

Hayatın getirebileceği kötü sürprizlerin önüne geçemeseniz de tedbir almak Finansçıyla mümkün.

Farklı Taleplere Nokta Atışı Teminatlar

  • Talebinize yönelik teminat belirleme şansı,
  • Destekleyici sağlık hizmetleri,
  • Kaza, vefat veya tehlikeli hastalık durumlarında ekonomik destek,
  • Vefat halinde yakınlarınıza tanınan teminat hakkı.

Uzun Süreli Hayat Sigortası

Uzun Süreli Hayat Sigortası* karşılaşabileceğiniz yaşamsal risklere karşı vefat ve maluliyet teminatları ile sizi güvence altına alan, başınıza gelmesini istemediğiniz olumsuz durumlarda içerdiği teminatlar ile siz ve sevdiklerinizin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen uzun süreli ferdi hayat sigortası ürünüdür.

Vefat Teminatı

Uzun Süreli Hayat Sigortası kapsamında hak kazanacağınız Vefat Teminatı sayesinde vefat etmeniz halinde belirlenen tutar, sizin belirleyeceğiniz lehtara ödenir. Lehtar belirlenmemiş ise yasal varisleriniz teminatı almaya hak kazanır.

Kaza Sonucu Daimi Maluliyet Teminatı

Sigorta süresi içerisinde yaşanacak herhangi bir kaza sonucu sürekli sakat kalmanız durumunda, poliçede belirtilen teminat tutarı tarafınıza ödenir.

Sigorta Şirketi

Uzun Süreli Hayat Sigortası hizmeti Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

*Uzun Süreli Hayat Sigortası, bir Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş. ürünüdür.

Yaşasın Hayat Sigortası

Çağımızın en tehlikeli hastalıkları arasında bulunan kanserle savaşınızı ona yakalanmadan başlatabilir, mücadelede bir adım öne geçebilirsiniz. Yaşasın Hayat Sigortası ile hem kanser hastalığına yakalanmanız durumunda teminat ödemesi alma hakkı kazanır hem de vefat halinde yakınlarınızın vefat teminatı hakkından faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Kanser Teminatı

Cilt kanseri hariç tüm kanser türlerini kapsayan poliçeyle sigorta süresince bu kanser türlerinden herhangi birine yakalanmanız durumunda tehlikeli hastalıklar teminatı ödemesi alma hakkını* elde edersiniz

Yaşasın Hayat Sigortası bir sağlık sigortası değildir. Tedavi masraflarını karşılamayı değil, belirlenen tutarda teminat ödemesi yapılmasını sağlar.

Vefat Teminatı

Sigorta süresi içerisinde vefat etmeniz halinde belirlenen tutar sizin belirleyeceğiniz lehtara ödenir. Lehtar belirlenmemiş ise yasal varisleriniz teminatı almaya hak kazanır.

Teminat Tutarları

Teminatlar I. Paket II. Paket III.Paket
Kanser 75.000 TL 150,000 TL 250,000 TL
Vefat 15,000 TL 30,000 TL 50,000 TL

Destekleyici Sağlık Hizmetleri

Yaşasın Hayat Sigortası sahipleri Cigna Finans Ayrıcalıklar Kulübü üyesi olma hakkı kazanırlar.

İkinci Görüş Hizmeti:

İlk teşhisi konmuş olan sigorta sahibimizin raporları ve medikal geçmişi, Amerika’da alanında uzman doktorlar tarafından ikinci bir göz olarak incelenmektedir.

Türkiye’de yaşayan, 75 yaş ve altı bireyler Yurt Dışından İkinci Görüş Hizmeti’nden yararlanabilmektedir.

Yurt Dışından İkinci Görüş Hizmeti’ne sahip olan kişinin, eşi ve aynı ikametgah adresinde yaşayan 25 yaş ve altı çocukları da bu hizmetin kapsamı altındadır.

İkinci Görüş Hizmeti'nin kullanımı için 90 gün bekleme süresi bulunmaktadır.

Destekleyici Sağlık Hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için 0216 524 37 42 numaralı danışma hattını arayabilirsiniz.

*Yaşasın Hayat Sigortası hizmeti Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

*Kanser Teminatının geçerli olması için poliçede belirtilen başlangıç tarihinden itibaren 90 gün bekleme süresi uygulanmaktadır. Kanser tazminatına hak kazanabilmeniz için kanser hastalığının teşhisinden sonra 30 gün hayatta kalma şartı aranmaktadır.

Kredi Hayat Sigortası

QNB Finansbank'tan alacağınız tüm bireysel tüketici kredileriyle aynı zamanda Kredi Hayat Sigortası'ndan da faydalanma hakkı elde edersiniz. 1 yıllık veya kredi vadeniz boyunca sahibi olabileceğiniz poliçeyle hem kendinizi hem de sevdiklerinizi güvence altına alabilirsiniz.

Kredi Hayat Sigortası hizmetinden QNB Finansbank'tan Bireysel Tüketici Kredisi kullanan 18-73* yaş aralığındaki sağlıklı müşteriler faydalanabilir.

Vefat Teminatı

Sigorta süresi içerisinde vefat etmeniz halinde belirlenen tutar,sizin belirleyeceğiniz lehtara ödenir. Lehtar belirlenmemiş ise yasal varisleriniz teminatı almaya hak kazanır.

Kaza Sonucu Daimi Maluliyet Teminatı

Sigorta süresi içerisinde yaşanacak herhangi bir kaza sonucu sürekli sakat kalmanız durumunda, poliçede belirtilen teminat tutarı tarafınıza ödenir.

Sigorta Şirketi

Kredi Hayat Sigortası hizmeti Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

*Müşteri yaşı+kredi vadesi

Benim Seçimim Hayat Sigortası

Kendinizi en iyi siz tanırsınız. Benim Seçimim Hayat Sigortası ile risk faktörleri doğrultusunda dilediğiniz teminat ve teminat tutarlarını seçebilir, size özel bir sigorta poliçesini özgürce oluşturabilirsiniz.

Vefat Teminatı

Sigorta süresi içerisinde vefat etmeniz halinde belirlenen tutar sizin belirleyeceğiniz lehtara ödenir. Lehtar belirlenmemiş ise yasal varisleriniz teminatı almaya hak kazanır. Vefat teminatı bu ürünün ana teminatıdır.

Tehlikeli Hastalıklar Teminatı

Sigorta süresi içerisinde poliçede belirlenmiş tehlikeli hastalık türlerinden birine yakalanmanız durumunda, poliçede belirtilen tutar tarafınıza ödenir. Kanser, kalp krizi, inme, açık kalp ameliyatı, böbrek yetmezliği, önemli organ nakli, felç, körlük, kalp kapakçığı değişimi, aort hastalıkları sonucu yapılan ameliyat, koma, büyük yanıklar ve multipl skleroz hastalıkları ve ameliyatları Tehlikeli Hastalıklar Teminatı kapsamında değerlendirilir. Bu teminatın geçerliliği poliçenizin başlangıç tarihinden 90 gün sonra başlamaktadır.

Kaza veya Hastalık Sonucu Gündelik Hastane Tazminat Teminatı

Sigorta süresince Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları'nda tanımlanan ve hastanede yatarak tedavi görmenizi gerektiren bir kaza veya hastalık geçirmeniz durumunda, hastanede geçireceğiniz her gün için poliçede belirtilen tutar tarafınıza ödenir. Bu teminat bir yıl içinde maksimum 90 gün kullanılabilir.

Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatı

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları’nda tanımlanan bir kaza sonucunda tedavi görmeniz durumunda tedavi masraflarınız (doktor ücreti, ilaç, radyografi, banyo, masaj, hastane ve diğer tedavi masrafları nakil ücretleri hariç) poliçenizde yazılı koşullar dahilinde tarafınıza ödenir.

Kaza Sonucu Gündelik Tazminat Teminatı

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları’nda tanımlanan bir kaza sonucunda geçici olarak çalışamayacak durumda olmanız halinde iş göremez durumda olduğunuz her bir gün için poliçenizde belirtilen tutar tarafınıza ödenir. Bu teminat bir yıl içinde maksimum 90 gün kullanılabilir.

Kaza Sonucu Sürekli Sakatlık Teminatı

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları’nda tanımlanan bir kaza sonucunda sürekli sakat kalmanız halinde poliçenizde belirtilen tutar tarafınıza ödenir.

Hastalık Sonucu Tam ve Sürekli Sakatlık Teminatı

Bir hastalık sonucunda tam ve sürekli sakat kalmanız durumunda poliçenizde belirtilen tutar tarafınıza ödenir.

Kaza Sonucu Vefat Teminatı

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları’nda tanımlanan bir kaza sonucunda vefat etmeniz durumunda belirlenen tutar sizin belirleyeceğiniz lehtara ödenir. Lehtar belirlenmemiş ise yasal varisleriniz teminatı almaya hak kazanır

Toplu Taşıma Araçlarında Kaza Sonucu Vefat Teminatı

Toplu taşıma araçlarında ücretli olarak seyahatiniz sırasında yaşanabilecek bir kaza sonucu vefatınız durumunda belirlenen tutar sizin belirleyeceğiniz lehtara ödenir. Lehtar belirlenmemiş ise yasal varisleriniz teminatı almaya hak kazanır.

Sigorta Şirketi

Benim Seçimim Hayat Sigortası hizmeti Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

Çocuğumun Geleceği Eğitim Sigortası

Çocuğumun Geleceği Eğitim Sigortası ile çocuklarınızın eğitim hayatı güvencemiz altında.
Risklerin gerçekleşmesi durumunda eğitim giderlerinin karşılanması için toplu para ödemesi ile destek oluyoruz.

Üstelik sigortanızla beraber dahil olacağınız Cigna Finans Ayrıcalıklar Kulübü ile Destekleyici Sağlık Hizmetleri avantajlarından ücretsiz veya indirimli faydalanabilirsiniz.

Teminatlar:

Vefat Teminatı
Sigortalının, sigorta süresi içinde kaza sonucu vefat etmesi halinde poliçede belirtilen tutar ödenir.

Kaza Sonucu Sürekli Sakatlık Teminatı
Kaza sonucu sürekli sakatlık durumunda maddi güvence sağlar.

Teminat Tutarı
Yıllar itibarıyla azalan teminat tutarları müşterilerimizin çocuklarının eğitim ihtiyaçlarına göre belirlenir.

Tazminat Ödemesi
Tazminat ödemesi tek seferde yapılır. 

Poliçe Süresi
Bu Sigorta ürünü; eğitim ihtiyaçlarına göre yıllar itibarıyla azalan teminatlı olup sigorta süresi 2-49 yıl arasında seçilebilir.

Ürün Hakkında Genel Bilgiler
•    18-65 yaş aralığındaki herkes bu poliçeye sahip olabilir.
•    Ürünün primi; sigortalı adayının yaşına ve tercih edilen teminat tutarı ve süresine göre hesaplanır. 
    Ödediğiniz primleri vergi matrahından düşerek maddi avantaj elde edebilirsiniz. 

Asistans Hizmetler

Cigna Finans Ayrıcalıklar Kulübü üyeliği kapsamında sunduğumuz; Destekleyici Sağlık Hizmetleri ile ilgili bilgi almak için 0216 328 12 10 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Ayrıcalıklar Kulübü hizmetleri poliçe başlangıç tarihinden itibaren 2 yıl süre ile geçerlidir.

•    Psikolojik Danışmanlık: 
Anlaşmalı kurumlarda ilk seansı ücretsiz (yılda 1 defa), daha sonraki seanslarda 30%’a varan oranlarda indirimlerle bu hizmetten faydalanabilirsiniz. 
•    Çocuk Gelişimi Danışmanlığı: 
Çocuklarınızın vücut analizi, fiziksel uygunluk analizi, fonksiyonel kapasite analizi testleri ile fiziksel gelişimlerinin yılda iki kez ölçümlenmesi ve bunların yanı sıra çocuğunuzun fiziksel ve psikolojik gelişimi için kondisyoner, fizyoterapist, Psikolog ve diyetisyen gibi bir çok hizmeti alabilirsiniz. 
•    Göz Sağlığı Hizmetleri: 
Anlaşmalı kurumlarda, yılda 1 defaya mahsus göz taraması ücretsiz diğer tüm tetkik ve ameliyatlarda %30’a varan indirim uygulanmaktadır.
•    Diş Sağlığı Hizmetleri: 
Poliçe sahipleri diş sağlığı hizmetleri kapsamındaki tedavilerin ve hizmetlerin hepsinden 1 defaya mahsus olmak üzere ücretsiz faydalanabilir. 

Çocuğumun Geleceği Eğitim Sigortası ve Asistans hizmetleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

* Çocuğumun Geleceği Eğitim Sigortası hizmeti  Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

Primini Geri Ödeyen Dövizli Hayat Sigortası

Primini Geri Ödeyen Dövizli Hayat Sigortası ile ayda 50 ABD Doları’ndan başlayan prim ödemeleriyle sevdiklerinizi ve geleceğinizi yıllar boyunca güvence altına alırken hem vergi avantajından faydalanabilir hem de sigorta süresi sonunda poliçede belirtilen vefat riski gerçekleşmemiş ise ödediğiniz dolara endeksli tüm primleri geri alabilirsiniz.

Vefat etmeniz durumunda ise sevdiklerinize maddi güvence sağlayan Primini Geri Ödeyen Dövizli Hayat Sigortası, geleceğinizi düşünürken paranızın değerini de koruyor.

Vefat Tazminatı

Sigorta süresi içinde vefat etmeniz durumunda poliçenizde belirtilen tutar lehtara, lehtar belirtmemiş iseniz yasal varislerinize ödenir.

Yaşam Tazminatı

Sigorta süresinin sonunda sigortalının hayatta olması şartıyla, ödenen tutardır ve bu tutar poliçe süresi boyunca ödenmiş olan prim tutarı kadardır. Bu tutara hak kazanmak için vefat teminatı kapsamında bir tazminat ödemesi yapılmamış, poliçenin feshedilmemiş, prim ödeme ve geçerlilik şartlarının sağlanmış olması gerekir.

Poliçe Süresi

Poliçe süresini 10, 11 veya 12 yıl olarak belirleyebilirsiniz.

Tazminat Ödemesi

Tazminat ödemesi tek seferde yapılır.

Ürün Hakkında Genel Bilgiler

• Sigorta giriş yaşı 18 – 65 yaş arası olup sigortalı yaşı 77’yi geçemez. Örneğin, 65 yaşınızda 12 yıllık sigorta yaptırabilirken 67 yaşınızda 10 yıllık bir sigorta yaptırabilirsiniz.
• Ödenecek prim tutarı ABD Doları cinsinden sabittir. Ödeme vadenizdeki TCMB efektif satış kuruna bağlı olarak Türk Lirası karşılıkları farklılık gösterebilir. Sigorta süresi sonunda primin tamamı size ABD Doları karşılığı TL olarak ödenecektir. Sözleşme süreci sonunda ödediğiniz primin tamamı, ödeme tarihindeki TCMB efektif satış kurundan TL’ye çevirilerek tarafınıza ödenecektir.
• Prim ödemeleri alt limiti en az 50 ABD Doları aylık ödemeden başlamaktadır.
• Gelir vergisine tabi olan gerçek kişiyseniz (serbest meslek sahibi, yatırım ya da kira geliri vb.) ödediginiz primleri beyannamenizde masraf olarak göstererek vergi matrahınızdan düşebilirsiniz veya ücretli çalışıyorsanız şirketinizin İnsan Kaynakları veya Muhasebe departmanına dekontunuzu iletmeniz yeterli olacaktır. 
• Poliçeden erken ayrılmak istemeniz durumunda poliçenin kalan süresine bağlı olarak belirlenen kesinti oranlarıyla hak kazanacağınız prim tutarları size iade edilecektir. 
• Poliçe başlangıcından önce bir rahatsızlığınız varsa ve beyan edilmediyse veya poliçenizin ilk tahsilatı gerçekleşmediyse teminatlardan faydalanamazsınız.

Erken Ayrılma Prim Tutarları Tablosu*

- Sigorta ettiren en az bir yıldan beri yürürlükte olan ve bir yıllık priminin tamamı ödenmiş olan sigortalarda, istediği zaman sözleşmeyi sona erdirerek, sigortadan ayrılabilir.

Sigorta Süresi 1.Yıl 2.Yıl 3.Yıl 4.Yıl 5.Yıl 6.Yıl 7.Yıl 8.Yıl 9.Yıl 10.Yıl Poliçe Sonu
Toplam Prim Tutarı (USD) 1,200 2,400 3,600 4,800 6,000 7,200 8,400 9,600 10,800 12,000 12,000
Erken Ayrılma Kesinti Oranı 100% 90% 80% 70% 60% 50% 40% 30% 20% 10% 0%
Erken Ayrılma Kesinti Tutarı (USD) 1,093.14 1,988.43 2,677.02 3,155.63 3,416.94 4,453.35 3,257.30 2,821.04 2,137.59 1,199.54 0
Erken Ayrılma Bedeli 0 220.93 669.25 1,352.41 2,277.96 3,453.35 4,885.95 6,582.42 8,550.38 10,796.76 12,000

* Bu tablo, 45 yaşında 10 yıllık bir poliçeye sahip bir erkeğin aylık 100 ABD Doları ödeme yapması baz alınarak hazırlanmıştır.

Örnek Hesaplama Tablosu*

  Örnek-1 Örnek-2 Örnek-3
Aylık Prim Tutarı $ 50 $ 100 $ 250
Vergi Avantajı** (35%) $ 17.5 $ 35 $ 87.50
Vergi Avantajı Sonrası Ödenmiş Aylık Prim Tutarı $ 32.5 $ 65 $ 162.50
10 Yıl Sonunda Vergi Avantajı Sonrası Ödenmiş Prim Tutarı $ 3,900 $ 7,800 $ 19,500
10 Yıl Sonunda İade Alacağınız Prim Tutarı $ 6,000 $ 12,000 $ 30,000
Vergi Avantajı ile Doğan Kazancınız** $ 2,100 $ 4,200 $ 10,500
Vefat Teminatı $ 15,746.95 $ 31,493.90 $ 78,734.76

* Bu tablo, 45 yaşında bir erkegin aylık ödeme yapması baz alınarak hazırlanmıştır. Teklif yerine geçmez.
** Bulundugunuz vergi dilimine göre degisiklik gösterir. İndirim konusu yapılacak primlerin toplamı, brüt gelirinizin %15’ini ve yıllık brüt asgari ücret tutarını aşamayacaktır.

Primini Geri Ödeyen Dövizli Hayat Sigortası, QNB Finansbank’ın acentesi olduğu Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş tarafından sunulmaktadır. QNB Finansbank A.Ş.,Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş.’nin %49 oranında pay sahibidir.