bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

POS’tan TR Karekod ile Ödeme Alma

QNB Finansbank POS’larında TR  Karekod çözümü ile müşterilerinizden kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde peşin, taksitli, ParaPuan’lı ödeme alabilirsiniz.

Müşterilerinizin kartları yanlarında olmasa bile mobil bankacılık/cüzdan uygulamaları uygulamaları üzerinden ödeme yapabilmelerini sağlayan karekod çözümümüz ile TR Karekod sistemine dahil olan tüm bankaların müşterilerinden ödeme alabilirsiniz. Karekod ile peşin satış, taksitli satış, ParaPuan’lı satış, iptal ve iade* işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Karekod ile işlem yapmak için POS’a tutar girişi yaptıktan sonra 0’ı tuşlamanız yeterli. Detaylı bilgi için kullanıcı kılavuzunu inceleyebilirsiniz.
*Yalnızca karekod ile yapılmış satışların karekod ile iptali ve iadesi yapılabilmektedir.

POS Başvuru Formu

Sıkça Sorulan Sorular

Hangi bankaların müşterilerinden karekod ile ödeme alabilirim?

POS’larımız bankalararası TR Karekod formatını desteklemekte olup sisteme dahil olan tüm bankaların müşterileri tarafından kullanılabilmektedir. 

Hangi işlemlerde karekodu kullanabilirim?

Karekod ile peşin, taksitli ve ParaPuanlı satış yapabilir ve karekod ile yapılmış olan satışların iptal ve iadesini yine karekod ile gerçekleştirebilirsiniz.

Karekod uygulaması tüm POS’larda destekleniyor mu?

Mevcutta Ingenico, Beko ve PAX markalı POS’larda karekod uygulamamız desteklenmekte olup çok yakında diğer markalarda da desteklenecektir. POS cihazınızın karekod uygulamasını destekleyip desteklemediğini öğrenmek için 0850 222 1 900 numaralı hattan QNB Finansbank POS Destek Hattı’nı arayabilirsiniz.

Karekod ile alınan ödemelerde işlem limiti bulunuyor mu?

Karekod ile alınan ödemelerde üye işyeri bazında bir limit bulunmamaktadır ancak her banka, kart müşterileri için farklı limitler belirleyebilmektedir. QNB Finansbank kart müşterileri için herhangi bir limit bulunmamaktadır.

Karekod ile yapılan ödemelerde şifre isteniyor mu?

Karekod ile yapılan ödemelerde temassız işlem limiti altı işlemler için şifre istenmemektedir. Temassız işlem limiti üzerindeki işlem tutarları için ise QNB Finansbank müşterileri mobil uygulama üzerinden şifre girerken diğer bankaların uygulamaları farklılık gösterebilmekte ve POS üzerinde kart şifresi girilebilmektedir.