notify icon
Ana içeriğin başı

Fiziki POS Ürünleri

QNB Finansbank avantajlarını iş yerinize taşıyın

Firmanızın iş dünyasındaki rekabet gücünü artırmak için siz de QNB Finansbank avantajlarını iş yerinize taşıyabilir, POS ve Üye İşyeri hizmetleri ile müşterilerinize kaliteli hizmeti cazip koşullarla sunabilirsiniz.

Hemen Başvurun

Finansçı ile Yapacağınız İş Birliği Firmanıza Sınıf Atlatacak

Güçlü altyapı desteği, avantajlı koşullar ve sayısız fırsatla tanışmak için siz de hemen harekete geçin!

 • Güçlü teknolojik altyapı ve operasyonel destek,
 • Size özel komisyon oranları,
 • Cazip KOBİ paketleri,
 • CardFinans, Miles&Smiles QNB Finansbank, Enpara.com ve HSBC Advantage kredi kartlarına taksit yapma avantajı,
 • QNB Mobil Üye İşyeri İşlemleri menüsünü kullanarak POS işlemlerinizi dilediğiniz an, dilediğiniz yerden kolayca gerçekleştirebilme, ciro bilgilerinizi gözlemleyebilme fırsatı.

POS ve Üye İşyeri Hizmetleri Özellikleri

 • Sektörünüz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda size uygun koşullar sunan bir QNB Finansbank POS cihazı alabilirsiniz.
 • QNB Finansbank POS paketleri size özel komisyon oranları sunar.
 • Taleplerinize uygun KOBİ Paketleri ile QNB Finansbank avantajlarından faydalanabilirsiniz.
 • ParaPuan kazanma fırsatı, indirim ve taksit seçenekleri ile müşterilerinize avantajlı koşullar sunabilirsiniz.
 • İnternet Şubesi vasıtasıyla işyeri bilgilerinizi takip edebilir; hesap ekstresi, çalışma koşulları gibi her türlü bilgiye 7/24 kolayca ulaşabilirsiniz.

POS Ürünleri

ADSL POS

POS ile yaptığınız tüm işlemleri ADSL hattı üzerinden çalışan ADSL POS ile yapabilirsiniz.
İşlem adediniz ne olursa olsun; işyerinizdeki ADSL hat için ödediğiniz sabit ücret dışında ekstra iletişim ücreti ödemezsiniz. İşlemleriniz çok hızlıdır ve işyerinizde bilgisayar olması zorunlu değildir. Öte yandan ADSL POS ile PC'nizi aynı anda kullanabilirsiniz.

Mobil POS

POS ile yapabildiğiniz tüm işlemleri kablosuz, GSM ve GPRS hattı üzerinden çalışan Mobil POS ile heryerden yapabilirsiniz. Mobil POS bir ofisten bağımsız olarak hareket halinde, satışlarını telefon hattına bağlı kalmadan yürütmek isteyen firmalara, müşterilerine kapılarında satış yapma imkanı sunar. Ayrıca restoranlar ve büyük mağazalarda kart sahibinin kasaya kadar gitmesine gerek kalmadan ödeme işlemlerini gerçekleştirip müşteri memnuniyeti yaratabilirsiniz.

Yazarkasa POS

Satış işlemlerinin kaydedildiği cihazlara Yazarkasa (Ödeme Kaydedici Cihaz) denmektedir. Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz (ÖKC) ise Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) ile online konuşabilen yazarkasa demektir.

Yeni Nesil ÖKC, yazarkasa ile POS cihazlarının özelliklerini bütünleşik ya da kablolu bağlantılı ile bir arada bulundurabilmekte olup, Yeni Nesil ÖKC ile ilgili tüm düzenlemeler ve teknik özellikler GİB tarafından belirlenmektedir. Yeni Nesil ÖKC, sektörde Yazarkasa POS olarak anılmaktadır.

Gelir İdaresi Başkanlığı, Yazarkasa POS Geçişi ile ilgili tüm düzenlemeleri, 3100 sayılı Katma Değer Vergisi Mükelleflerinin Ödeme Kaydedici Cihazları Kullanmaları Mecburiyeti Hakkındaki Kanuna bağlı yayınlanan 69 ve 70 sıra numaralı Ödeme Kaydedici Cihaz (ÖKC) Genel tebliği ve 426, 427, 435, 437, 450, 451, 465, 466 numaralı Vergi Usul Kanunu (VUK) Genel tebliğleri aracılığı ile yapmıştır.

POS Çözümleri

Karekod ile Ödeme Alma

QNB Finansbank POS’larında ortak karekod çözümü ile müşterilerinizden kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme alabilirsiniz.

Müşterilerinizin kartları yanlarında olmasa bile mobil bankacılık/cüzdan uygulamaları uygulamaları üzerinden ödeme yapabilmelerini sağlayan karekod çözümümüz ile ortak karekod sistemine dahil olan tüm bankaların müşterilerinden ödeme alabilirsiniz. Karekod ile peşin satış, taksitli satış, ParaPuan’lı satış, iptal ve iade* işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Karekod ile işlem yapmak için POS’a tutar girişi yaptıktan sonra 0’ı tuşlamanız yeterli. Detaylı bilgi için kullanıcı kılavuzunu inceleyebilirsiniz.
*Yalnızca karekod ile yapılmış satışların karekod ile iptali ve iadesi yapılabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Hangi bankaların müşterilerinden karekod ile ödeme alabilirim?

POS’larımız bankalararası ortak karekod formatını desteklemekte olup sisteme dahil olan tüm bankaların müşterileri tarafından kullanılabilmektedir. Mevcutta Akbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası tarafından ortak karekod desteklenmekte olup diğer bankaların da yıl sonuna kadar sisteme dahil olması beklenmektedir.

Hangi işlemlerde karekodu kullanabilirim?

Karekod ile peşin, taksitli ve ParaPuanlı satış yapabilir ve karekod ile yapılmış olan satışların iptal ve iadesini yine karekod ile gerçekleştirebilirsiniz.

Karekod uygulaması tüm POS’larda destekleniyor mu?

Mevcutta Ingenico, Beko ve PAX markalı POS’larda karekod uygulamamız desteklenmekte olup çok yakında diğer markalarda da desteklenecektir. POS cihazınızın karekod uygulamasını destekleyip desteklemediğini öğrenmek için 0850 222 1 900 numaralı hattan QNB Finansbank POS Destek Hattı’nı arayabilirsiniz.

Karekod ile alınan ödemelerde işlem limiti bulunuyor mu?

Karekod ile alınan ödemelerde üye işyeri bazında bir limit bulunmamaktadır ancak her banka, kart müşterileri için farklı limitler belirleyebilmektedir. QNB Finansbank kart müşterileri için herhangi bir limit bulunmamaktadır.

Karekod ile yapılan ödemelerde şifre isteniyor mu?

Karekod ile yapılan ödemelerde 250 TL altı işlemler için şifre istenmemektedir. 250 TL üzerindeki işlem tutarları için ise QNB Finansbank müşterileri mobil uygulama üzerinden şifre girerken diğer bankaların uygulamaları farklılık gösterebilmekte ve POS üzerinde kart şifresi girilebilmektedir.

İşlemin tamamlandığını nasıl anlayacağım?

Karekod kart müşterisi tarafından okutulduktan sonra işlem POS üzerinden devam etmekte olup işlem sonucunda slip basılmaktadır. Slip basılmadığı durumda işlem tamamlanmamış demektir

Temassız POS

Temassız POS, 750 TL'ye kadar olan alışverişlerde temassız okuyucu özelliği ile hem Üye İşyerlerini hem de Kart Hamillerini imza ve şifre işlemlerinden kurtarıyor. Temassız POS ile ödeme alınabilmesi için kart hamilinin kartını Temassız POS okuyucusuna yaklaştırması yeterli. 750 TL üzeri işlemlerde ise kart yine temassız okutularak ve POS’a şifre girilerek işlem tamamlanabiliyor.

Üstelik taksitli satışlarınızı da artık temassız olarak yapabilirsiniz*. Taksitli satışlarda mevcutta olduğu gibi tutar girişi ve taksit sayısı girildikten sonra kartın temassız okutucuya okutulması yeterli!

Hem pratik ve seri, hem de güvenli ödeme için Temassız POS'a başvurun! Tüm temassız kartlardan hızlı ve sorunsuz ödeme alın, işlem sürelerinizi kısaltın, iş yükünüzü azaltın.

*Mevcutta temassız özelliği olan Ingenico ve PAX markalı POS’larda desteklenmektedir. (PAX markalı ÖKC’ler hariç)

Döviz POS

QNB Finansbank Döviz POS ile QNB Finansbank üye işyerleri, ek bir cihaza gerek duymadan, mevcut POS cihazları üzerinde, yurtdışı kart müşterilerine Dolar ($), Euro (€), Sterlin (£), Japon Yeni (¥) ve Ruble (P) para birimlerinde tanımlanabilen 5 farklı döviz cinsiyle satış yapabiliyor.

QNB Finansbank Döviz POS, yurtdışındaki bankalara ait kartları otomatik olarak tanıyarak, ekrana para birimi seçeneklerini getiriyor. İstenen para birimi seçilerek, işleme normal satışta olduğu gibi devam etmek mümkün oluyor. Satış tutarı, menüden seçilen döviz cinsinden giriliyor. Böylece işlem ilgili para birimi üzerinden sonlandırılıyor. İşlem sonucunda oluşan satış cirosu üye işyerinin ilgili döviz hesabına geçerken müşteri ekstresine de aynı döviz tutarı yansıyor. QNB Finansbank Döviz POS ile harcama itirazları azalıyor. Alışverişi TL dışındaki bir para birimiyle yapmayı tercih eden yurtdışı kart sahipleri, QNB Finansbank Döviz POS kullanan işyerlerini tercih ediyor.

DCC POS

DCC POS POS’a TL tutar girilirken; anlık kur çevrimi ile yurtdışı kart sahiplerinin bu harcamasını ekstrelerinde kendi para birimlerinde görmesine ve ödemesine olanak tanıyan QNB Finansbank POS çözümüdür.

TahsilatKolay

Tahsilat Kolay, belirli aralıklarla aidat toplayan ya da müşterilerinden düzenli ödemeler tahsil eden üye işyerlerimiz için geliştirilen bir QNB Finansbank çözümüdür.

Belirlenen tarihlerde, istenen aralıklarla ve toplu olarak tahsilat imkanı sağlar. Bir kere tahsilat dosyasının oluşturularak çalışma periyodunun seçilmesi yeterli olmakta ve sistem belirlenen periyotlarda düzenli tahsilat yapabilmektedir.

Kullanımı çok kolay, güvenli ve web sitesi altyapısı gerektirmeyen bir ürün olup, üye işyerinde sadece internet bağlantısı olması yeterlidir.

Tahsilat Kolay ile müşteri, kredi kartı ve tahsilat bilgileri kolayca yönetilebilir, tüm işlemlerin raporu alınabilir. Sistem ayrıca manuel tahsilatlara da imkan vermektedir.

İsteğe bağlı olarak uygulama üzerinde çalışanlara kullanıcı adı oluşturma, kullanıcılara raporlama, tahsilat vb. farklı yetkilendirmeler yapılabilir.

Mail Order

Mail Order; kredi kartının fiziksel varlığına ihtiyaç duyulmadan, ürün/hizmet alımı yapılmasını sağlayan bir ödeme yöntemidir

Müşterinizden Mail Order formu ile kart bilgilerini telefon ya da faks yoluyla alarak dünyadaki tüm Mastercard ve Visa kredi kartı sahiplerinden ödeme alma şansına sahip olursunuz.

Mail Order, bir tür POS işlem yetkisi olup, Mail Order yetki talebi için QNB Finansbank Şubemiz ile görüşebilirsiniz.

Diğer Başvuru Kanalları

QNB Finansbank POS ve Üye İşyeri hizmetlerine dilediğiniz QNB Finansbank Şubesi’nden başvurabilirsiniz.

Ayrıca 0 850 222 1 900 numaralı POS Destek Hattı’ndan tüm hizmetlerle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Başvurunuzun değerlendirmeye alınması için aşağıdaki belgeleri getirmeniz gerekmektedir:

Şahıs Firmaları ve Adi Ortaklıklar

 • Nüfus cüzdanı,
 • Vergi levhası,
 • İmza beyannamesi,
 • Adi ortaklık sözleşmesi. (Adi ortaklık ise)

Ticari Ortaklıklar

 • Şirketin kuruluşunu ve temsil yetkilerini gösteren Ticaret Sicil Gazetesi,
 • Ticaret sicil belgesi/faaliyet belgesi,
 • Ortakların kimlikleri,
 • İmza sirküleri,
 • Vergi levhası.