notify icon
Ana içeriğin başı

POS Ürünleri

QNB Finansbank avantajlarını iş yerinize taşıyın

Firmanızın iş dünyasındaki rekabet gücünü artırmak için siz de QNB Finansbank avantajlarını iş yerinize taşıyabilir, POS ve Üye İşyeri hizmetleri ile müşterilerinize kaliteli hizmeti cazip koşullarla sunabilirsiniz.

Hemen Başvurun

Finansçı ile Yapacağınız İş Birliği Firmanıza Sınıf Atlatacak

Güçlü altyapı desteği, avantajlı koşullar ve sayısız fırsatla tanışmak için siz de hemen harekete geçin!

 • Güçlü teknolojik altyapı ve operasyonel destek,
 • Size özel komisyon oranları,
 • Cazip KOBİ paketleri,
 • CardFinans, Miles&Smiles QNB Finansbank, Enpara.com ve HSBC Advantage kredi kartlarına taksit yapma avantajı,
 • KOBİ Cep Şubemiz Üye İşyeri İşlemleri menüsünü kullanarak POS işlemlerinizi dilediğiniz an, dilediğiniz yerden kolayca gerçekleştirebilme, ciro bilgilerinizi gözlemleyebilme fırsatı.

POS ve Üye İşyeri Hizmetleri Özellikleri

 • Sektörünüz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda size uygun koşullar sunan bir QNB Finansbank POS cihazı alabilirsiniz.
 • QNB Finansbank POS paketleri size özel komisyon oranları sunar.
 • Taleplerinize uygun KOBİ Paketleri ile QNB Finansbank avantajlarından faydalanabilirsiniz.
 • ParaPuan kazanma fırsatı, indirim ve taksit seçenekleri ile müşterilerinize avantajlı koşullar sunabilirsiniz.
 • KartPOStal Bülten’e buradan ücretsiz erişebilirsiniz.
 • İnternet Şubesi vasıtasıyla işyeri bilgilerinizi takip edebilir; hesap ekstresi, çalışma koşulları gibi her türlü bilgiye 7/24 kolayca ulaşabilirsiniz.

POS Ürünleri

Dial-up POS

Kredi kartları ve banka kartları ile yapılan alışverişlere ait bilgileri, telefon hattı ile elektronik ortamda aktararak satış yapılmasını sağlar. Telefon hattı üzerinden çalıştığından, internet altyapısına ihtiyaç duymamaktadır. Sabit ve fiziksel POS ihtiyacı olan tüm işyerleri için elverişli ve uygun fiyatlı bir üründür.

ADSL POS

POS ile yaptığınız tüm işlemleri ADSL hattı üzerinden çalışan ADSL POS ile yapabilirsiniz.
İşlem adediniz ne olursa olsun; işyerinizdeki ADSL hat için ödediğiniz sabit ücret dışında ekstra iletişim ücreti ödemezsiniz. İşlemleriniz çok hızlıdır ve işyerinizde bilgisayar olması zorunlu değildir. Öte yandan ADSL POS ile PC'nizi aynı anda kullanabilirsiniz.

Mobil POS

POS ile yapabildiğiniz tüm işlemleri kablosuz, GSM ve GPRS hattı üzerinden çalışan Mobil POS ile heryerden yapabilirsiniz. Mobil POS bir ofisten bağımsız olarak hareket halinde, satışlarını telefon hattına bağlı kalmadan yürütmek isteyen firmalara, müşterilerine kapılarında satış yapma imkanı sunar. Ayrıca restoranlar ve büyük mağazalarda kart sahibinin kasaya kadar gitmesine gerek kalmadan ödeme işlemlerini gerçekleştirip müşteri memnuniyeti yaratabilirsiniz.

Yazarkasa POS

Satış işlemlerinin kaydedildiği cihazlara Yazarkasa (Ödeme Kaydedici Cihaz) denmektedir. Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz (ÖKC) ise Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) ile online konuşabilen yazarkasa demektir.

Yeni Nesil ÖKC, yazarkasa ile POS cihazlarının özelliklerini bütünleşik ya da kablolu bağlantılı ile bir arada bulundurabilmekte olup, Yeni Nesil ÖKC ile ilgili tüm düzenlemeler ve teknik özellikler GİB tarafından belirlenmektedir. Yeni Nesil ÖKC, sektörde Yazarkasa POS olarak anılmaktadır.

Gelir İdaresi Başkanlığı, Yazarkasa POS Geçişi ile ilgili tüm düzenlemeleri, 3100 sayılı Katma Değer Vergisi Mükelleflerinin Ödeme Kaydedici Cihazları Kullanmaları Mecburiyeti Hakkındaki Kanuna bağlı yayınlanan 69 ve 70 sıra numaralı Ödeme Kaydedici Cihaz (ÖKC) Genel tebliği ve 426, 427, 435, 437, 450, 451, 465, 466 numaralı Vergi Usul Kanunu (VUK) Genel tebliğleri aracılığı ile yapmıştır.

POS Çözümleri

Temassız POS

Temassız POS 250 TL'ye kadar olan alışverişlerde temassız okuyucu özelliği ile hem Üye İşyerlerini hem de Kart Hamillerini imza ve şifre işlemlerinden kurtarıyor. Temassız POS ile ödeme alınabilmesi için kart hamilinin kartını Temassız POS okuyucusuna yaklaştırması yeterli. 

Hem pratik ve seri, hem de güvenli ödeme için Temassız POS'a başvurun! Tüm temassız kartlardan hızlı ve sorunsuz ödeme alın, işlem sürelerinizi kısaltın, iş yükünüzü azaltın.

Doktor POS

Doktor POS sayesinde hizmet bedelini kartla tahsil edecek doktor, diş hekimi ve veteriner hekimlerin serbest meslek makbuzu düzenleme gereği ortadan kalkmaktadır.

Hem banka hem de Kredi Kartı ile ödeme alabilen Doktor POS slibinde aşağıdaki bilgiler yer alır:

 • "Bu belge V.U.K. uyarınca serbest meslek makbuzu yerine geçen belge hükmündedir." ibaresi.
 • Mükellefin; Adı-Soyadı, Ünvanı, İş Adresi, Vergi Dairesi ve TC Kimlik numarası
 • Belgenin tarih,saat ve numarası, Üye İşyeri numarası
 • Verilen hizmetin cinsi ve KDV dahil tutar
 • KDV hariç brüt tutar üzeriden stopaj (Tevkifat yapmak zorunda olmayanların ödeme yapması halinde belgede yer almayacaktır.)
 • Muayene ücretinden gelir stopajı düşüldükten sonra kalan tutar
 • Kart sahibine ait bilgiler: Maskelenmiş kart numarası, KDV dahil hizmet bedeli

Döviz POS

QNB Finansbank Döviz POS ile QNB Finansbank üye işyerleri, ek bir cihaza gerek duymadan, mevcut POS cihazları üzerinde, yurtdışı kart müşterilerine Dolar ($), Euro (€), Sterlin (£), Japon Yeni (¥) ve Ruble (P) para birimlerinde tanımlanabilen 5 farklı döviz cinsiyle satış yapabiliyor.

QNB Finansbank Döviz POS, yurtdışındaki bankalara ait kartları otomatik olarak tanıyarak, ekrana para birimi seçeneklerini getiriyor. İstenen para birimi seçilerek, işleme normal satışta olduğu gibi devam etmek mümkün oluyor. Satış tutarı, menüden seçilen döviz cinsinden giriliyor. Böylece işlem ilgili para birimi üzerinden sonlandırılıyor. İşlem sonucunda oluşan satış cirosu üye işyerinin ilgili döviz hesabına geçerken müşteri ekstresine de aynı döviz tutarı yansıyor. QNB Finansbank Döviz POS ile harcama itirazları azalıyor. Alışverişi TL dışındaki bir para birimiyle yapmayı tercih eden yurtdışı kart sahipleri, QNB Finansbank Döviz POS kullanan işyerlerini tercih ediyor.

DCC POS

DCC POS POS’a TL tutar girilirken; anlık kur çevrimi ile yurtdışı kart sahiplerinin bu harcamasını ekstrelerinde kendi para birimlerinde görmesine ve ödemesine olanak tanıyan QNB Finansbank POS çözümüdür.

TahsilatKolay

Tahsilat Kolay, belirli aralıklarla aidat toplayan ya da müşterilerinden düzenli ödemeler tahsil eden üye işyerlerimiz için geliştirilen bir QNB Finansbank çözümüdür.

Belirlenen tarihlerde, istenen aralıklarla ve toplu olarak tahsilat imkanı sağlar. Bir kere tahsilat dosyasının oluşturularak çalışma periyodunun seçilmesi yeterli olmakta ve sistem belirlenen periyotlarda düzenli tahsilat yapabilmektedir.

Kullanımı çok kolay, güvenli ve web sitesi altyapısı gerektirmeyen bir ürün olup, üye işyerinde sadece internet bağlantısı olması yeterlidir.

Tahsilat Kolay ile müşteri, kredi kartı ve tahsilat bilgileri kolayca yönetilebilir, tüm işlemlerin raporu alınabilir. Sistem ayrıca manuel tahsilatlara da imkan vermektedir.

İsteğe bağlı olarak uygulama üzerinde çalışanlara kullanıcı adı oluşturma, kullanıcılara raporlama, tahsilat vb. farklı yetkilendirmeler yapılabilir.

Mail Order

Mail Order; kredi kartının fiziksel varlığına ihtiyaç duyulmadan, ürün/hizmet alımı yapılmasını sağlayan bir ödeme yöntemidir

Müşterinizden Mail Order formu ile kart bilgilerini telefon ya da faks yoluyla alarak dünyadaki tüm Mastercard ve Visa kredi kartı sahiplerinden ödeme alma şansına sahip olursunuz.

Mail Order, bir tür POS işlem yetkisi olup, Mail Order yetki talebi için QNB Finansbank Şubemiz ile görüşebilirsiniz.

Diğer Başvuru Kanalları

QNB Finansbank POS ve Üye İşyeri hizmetlerine dilediğiniz QNB Finansbank Şubesi’nden başvurabilirsiniz.

Ayrıca 0 850 222 1 900 numaralı POS Destek Hattı’ndan tüm hizmetlerle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Başvurunuzun değerlendirmeye alınması için aşağıdaki belgeleri getirmeniz gerekmektedir:

Şahıs Firmaları ve Adi Ortaklıklar

 • Nüfus cüzdanı,
 • Vergi levhası,
 • İmza beyannamesi,
 • Adi ortaklık sözleşmesi. (Adi ortaklık ise)

Ticari Ortaklıklar

 • Şirketin kuruluşunu ve temsil yetkilerini gösteren Ticaret Sicil Gazetesi,
 • Ticaret sicil belgesi/faaliyet belgesi,
 • Ortakların kimlikleri,
 • İmza sirküleri,
 • Vergi levhası.