bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

CepPOS

Cep Telefonunuzu POS’a dönüştürün: QNB Finansbank CepPOS!

Hemen Başvur

QNB Finansbank CepPOS ile Mobil Temassız Ödeme (NFC) özellikli Android tabanlı cihazlar üzerinden temassız ödeme yöntemi ile hızlı tahsilat imkanı! İlk 3 ay 50 bin TL’ye kadar yurt içi kart işlemlerinizde sıfır komisyon avantajı ve 2024  yıl sonuna kadar aidat (POS Yazılım/Donanım/Bakım) ücreti ödemeden QNB Finansbank CepPOS’lu olmanın tam zamanı.

QNB Finansbank CepPOS avantajlarımız

  • İlk 3 ay 50.000 TL*’ye kadar yurt içi kart işlemlerinizde komisyon yok
  • 2024 yıl sonuna kadar POS Yazılım/Donanım/Bakım ücreti yok
  • Tahsilatlarınız ertesi gün hesabınızda
  • Hızlı, temassız ve banka güvencesi altında tahsilat imkanı
  • İnternet veya KOBİ Cep Şubemiz Üye İşyeri İşlemleri menüsünü kullanarak POS işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilme, ciro, hesap ekstresi, çalışma koşulları gibi her türlü bilgiyi gözlemleyebilme fırsatı.

“*50.000 TL’nin aşılması durumunda güncel çalışma koşullarınız geçerli olacaktır.”

CepPOS üye işyeri bilgilendirme dökümanını indirmek için tıklayınız.

CepPOS tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız.

QNB Finansbank CepPOS‘a hemen başvurup, başvurunuz onaylandıktan sonra QNB Finansbank CepPOS uygulamasını indirerek, SMS ile size iletilen İşyeri Numarası, Terminal Numarası ve aktivasyon kodu ile giriş yaparak ödeme almaya başlayabilirsiniz.

QNB Finansbank CepPOS uygulamasına ait giriş bilgileri unutulduğu durumda CepPOS uygulamasına ait aktivasyon kodunu Şubeden, Çağrı Merkezimizden veya  CEPPOSKOD  yazıp bir boşluk bırakarak Terminal Numaranızı yanyana olacak şekilde 2273’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. 
Örnek SMS: CEPPOSKOD SF000000 -> 2273’e kısa mesaj gönderilir. 

QNB Finansbank CepPOS uygulamasını aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

CepPOS kullanımını öğrenmek için aşağıdaki videoyu izlemen yeterli!

CepPOS Başvuru Formu

Sıkça Sorulan Sorular

QNB Finansbank CepPOS ile neler yapılabilmektedir?

Satış: QNB Finansbank CepPOS uygulaması kullanarak temassız özellikli kartlardan ödeme alabilirsiniz, ayrıca temassız işlem limitinin üzerindeki bir tutarda ödeme alıyorsanız, işlemi şifreli olarak tamamlayabilirsiniz.

İptal/İade: QNB Finansbank CepPOS uygulaması ile yaptığınız satışların iptal ve iadesini gerçekleştirebilirsiniz.

Slip Gönderimi: QNB Finansbank CepPOS uygulaması ile yaptığınız satışlara ait harcama belgelerini E-posta, SMS, Karekod veya ekran görüntüsü alarak kart hamili ile paylaşabilirsiniz.

QNB Finansbank CepPOS nedir?

Üye İşyerlerimizin Mobil Temassız Ödeme (NFC) özellikli Android tabanlı (versiyon 8 ve üzeri) cep telefonlarını ve mobil cihazları POS cihazına dönüştüren ve hızlıca tahsilat yapabilmelerine olanak sağlayan ödeme çözümümüzdür.

QNB Finansbank CepPOS nasıl çalışır?

QNB Finansbank CepPOS uygulamasını cihaza indirilerek, kullanıcı bilgileri ve aktivasyon kodu ile QNB Finansbank CepPOS uygulamasına giriş yapılmalıdır.

Temassız ödeme alabilmek için Mobil Temassız Ödeme (NFC) özelliği aktif olmalı ve cihazınızın internet bağlantısı kesilmemelidir. Temassız özellikli kartlar ile 750 TL’ye kadar olan işlemler cep telefonuna yaklaştırılarak şifresiz olarak ödeme alınabilir. 750 TL ve üzeri olduğu durumlarda kart şifresi girilerek ödeme işlemi sonlandırılabilir.

Kimler QNB Finansbank CepPOS kullanabilir?

Temassız ödeme alabilme Mobil Temassız Ödeme (NFC) özellikli Android mobil cihaza sahip, POS ihtiyacı olan ve yazarkasa mükellefi olmayan her işletme tarafından kullanılabilir olup, pratik bir üründür. 

QNB Finansbank CepPOS uygulamasını kullanabilmek için cep telefonu/mobil cihaz gereksinimleri nedir?

QNB Finansbank CepPOS uygulamasını kullanabilmek için Mobil Temassız Ödeme (NFC) özellikli, 8.0 ve üzeri işletim sistemine sahip Android tabanlı cep telefonları ve mobil cihazlarda kullanılabilir.

QNB Finansbank CepPOS uygulamasını kullanabilmek için cihazda hangi uygulamalara izin verilmesi gerekmektedir? 

QNB Finansbank CepPOS uygulamasını kullanabilmek için Mobil Temassız Ödeme (NFC) kullanımı ve internet erişim izni gerekmektedir. 

QNB Finansbank CepPOS’a nereden başvurulabilir?

En yakın şube ziyaret edilebilir veya QNB Finansbank CepPOS sayfasından başvuru formu doldurulabilir.

QNB Finansbank CepPOS uygulamasını nereden indirilebilir? 

QNB Finansbank CepPOS‘a hemen başvurulup, başvuru onaylandıktan sonra QNB Finansbank CepPOS uygulaması indirilip, SMS ile iletilen İşyeri Numarası, Terminal Numarası ve aktivasyon kodu ile giriş yapılarak odeme alınmaya başlanabilir.

Mevcutta QNB Finansbank Fiziki/Sanal POS’u bulunanlar QNB Finansbank CepPOS sahibi olabilir mi? 

QNB Finansbank CepPOS ürünümüzden tüm mevcut ve yeni müşterilerimiz faydalanabilir. 

QNB Finansbank CepPOS ile tahsilat nasıl yapılabilmektedir?

Temassız ödeme alabilmek için Mobil Temassız Ödeme (NFC) özelliği aktif olmalı ve cihazınızın internet bağlantısı kesilmemelidir. Temassız özellikli kartlar ile 750 TL’ye kadar olan işlemler cep telefonuna yaklaştırılarak şifresiz olarak ödeme alınabilir. 750 TL ve üzeri olduğu durumlarda kart şifresi girilerek ödeme işlemi sonlandırılabilir.

Üye işyerlerimizden alınan ödeme başına bir işlem bedeli talep edilecek midir?

Hayır. Diğer POS tiplerinde olduğu gibi üye işyerlerimizde POS Yazılım/Donanım/Bakım ücreti ve komisyonlu/blokeli çalışma koşulları geçerli olacaktır.

QNB Finansbank CepPOS ile hangi kartlara ait işlemler kabul edilebilir? 

Visa, Mastercard ve Troy logolu temassız özellikli yurtiçi ve yurtdışı kartlar ile ödeme alınabilecektir. 

QNB Finansbank CepPOS ile taksit yapılabilir/puan kullandırılabilir mi? 

QNB Finansbank CepPOS uygulaması ile sadece tek çekim işlemler yapılabilmektedir. Taksit ve ParaPuan kullanımı desteklenmemektedir.

QNB Finansbank CepPOS’u işyerinde birden fazla çalışan kullanabilir mi? 

QNB Finansbank CepPOS uygulaması olarak işyerine tahsis edilen bir terminal sadece tek bir cihazda kullanılabilir. Birden fazla çalışanın kullanabilmesi için kullandırılacak çalışan adeti kadar CepPOS başvurusu yapılması gerekmektedir.

QNB Finansbank CepPOS işyeri çalışanına nasıl kullandırtılabilir?

QNB Finansbank CepPOS uygulaması kullanılacak telefona indirilerek başvuru esnasında belirtilen telefon numarasına iletilen Üye İşyeri No, Terminal No, ve Aktivasyon Kodu bilgisi ile giriş yapılarak istenilen cihazdan kullanılabilir. 

Her terminal numarası yalnızca bir cihazda kullanılabilir. Yeni bir cihaza kurulum yapmak istendiğinde yeni Aktivasyon kodu talep edilmelidir. Aktivasyon kodu Şubeden, Çağrı Merkezimizden veya 2273 numarasına ‘CEPPOSKOD TERMINALNO’ yazıp kısa mesaj göndererek edinilebilir. 

QNB Finansbank CepPOS terminallerinin işlem hareketleri nasıl takip edilebilir?

Geçmiş döneme ait işlemler QNB Finansbank CepPOS uygulama menüsünden ‘Geçmiş’ bölümüne girilerek görülebilir.

İşlem detaylarını gösteren işlem belgesi müşteriye nasıl iletilebilir?

Başarılı satış işlemi sonrasında ekranda gösterilecek ‘Ekran Görüntüsü’, ‘E-Posta’, ‘SMS’ veya ‘Karekod’ seçenekleri ile işlem slibi müşteri ile paylaşılabilir.

Yapılan satış işlemi nasıl iade/iptal edilebilir?

İade/iptal işlemleri QNB Finansbank CepPOS uygulama menüsünden ‘İade’ veya ‘İptal’ butonları seçilerek yapılabilir. İlgili seçim yapıldıktan sonra iptal veya iade edilebilecek işlemler ekranda listelenecektir. İade etmek istenilen işlem seçilerek satışın gerçekleştiği kart cihaza okutulup iade veya iptal işlemi tamamlanabilmektedir. Aynı gün içerisinde gerçekleşen işlemleri ‘İptal’ menüsünden, geçmiş günlerdeki işlemleri ‘İade’ menüsünden yapılabilmektedir.

QNB Finansbank CepPOS’ta manuel gün sonu alınmasına gerek var mıdır?

QNB Finansbank CepPOS uygulamasında gün sonu her gece otomatik olarak yapılmakta olup, manuel gün sonu yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

Farklı bir telefonda QNB Finansbank CepPOS’u kullanmak için ilk iletilen kullanıcı bilgilerini kullanılabilir mi? 

QNB Finansbank CepPOS uygulamasına yeni bir telefonda giriş yapmak için yeni bir aktivasyon kodu edinilmesi gerekmektedir. Yeni aktivasyon kodu almak isteyen üye işyerlerimizin sahibi, ortağı veya yetkilisi şubelermiz ile iletişime geçebilir, POS destek hattımızı arayabilir veya “CEPPOSKOD TERMINALNO” yazıp “2273”e kısa mesaj atabilir. 

QNB Finansbank CepPOS’ta teknik destek için kiminle görüşebilir?

Üye işyerlerimizin teknik desteğe ihtiyaç olması durumunda 0850 222 1 900 numaralı  7/24 POS destek hattımızı arayarak destek alınabilir.

İşyeri çalışanı mobil cihazı/sim hattını değiştirdiği durumda yeniden QNB Finansbank CepPOS uygulaması nasıl kullandırtılabilir? 

Yeni bir cihaza kurulum yapmak istendiğinde yeni Aktivasyon kodu talep edilmelidir. Aktivasyon kodu Şubeden, Çağrı Merkezimizden veya 2273 numarasına  “CEPPOSKOD TERMINALNO ”  yazıp kısa mesaj göndererek edinilebilir.

QNB Finansbank CepPOS uygulamasına ait giriş bilgileri unutulduğu durumda; aktivasyon kodu nasıl tekrardan alınabilir? 

Aktivasyon kodu Şubeden, Çağrı Merkezimizden veya 2273 numarasına  “CEPPOSKOD TERMINALNO”  yazıp kısa mesaj göndererek edinilebilir.