bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Dijital Slip

Dijital Slip Tercihiniz ile Kağıt Kullanımını Azaltarak Doğayı Koruyabilirsiniz

Dijital slip ile; kart müşterilerimiz QNB Finansbank ve Enpara.com kartlarıyla POS üzerinden yaptıkları ödemelerinde tercihlerine göre POS sliplerini basılı olarak almak yerine dijital olarak görüntüleyebilecekler. Kart müşterilerimiz mobil uygulamamızdaki kart ayarları menüsünden POS slibinin basılı olarak üretilip üretilmeyeceğini seçebilecekler ve dijital slip seçildiği takdirde POS cihazı basılı slip oluşturmayacaktır. POS slipleri QNB Mobil’de “Kart Hareketleri” menüsünde dijital olarak görüntülenebilecektir.

QNB Finansbank üye işyerleri QNB Mobil, telefon bankacılığı ve şubelerimiz kanalı ile slip tercihlerini dijital veya basılı olarak değiştirebileceklerdir. Dijital slip tercihi ile, destekleyen POS cihazlarında basılı slip üretilmeyecek, tercihleri doğrultusunda dijital slip olarak QNB Mobil’de “Üye İş Yeri İşlemleri” menüsünden hızlıca ulaşıp dilediği zaman görüntüleyebileceklerdir.

*Dijital slip tercih edildiği takdirde destekleyen POS cihazlarında basılı slip oluşturulmayacaktır. Kart hamilinin dijital slip tercihi olsa dahi Yeni nesil ÖKC (Ödeme Kaydedici Cihaz)’lerden basılı fiş ve slip üretilmeye devam edecektir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Dijital Slip nedir?

Fiziki POS üzerinden yapılan ödemelerde sliplerinizi kağıt slip yerine, dijital olarak bankamızın mobil uygulamasında kart hareketleri kısmından görüntüleyebileceğiniz uygulamadır. Basılı slip yerine dijital slip tercih edildiğinde kağıt tüketimini ve karbon ayak izini azaltarak doğaya önemli bir katkı sağlayabileceğiniz yenilikçi bir çözümdür.

Dijital Slip tercihimi nasıl değiştirebilirim?

Kart müşterilerimiz, QNB Mobil, telefon bankacılığı veya şubelerimiz kanalı ile dijital slip tercihini belirleyebilecek, tercih dijital slip ise POS cihazlarında basılı slip üretilmeyecektir. Üye iş yerlerimiz ise QNB Mobil, telefon bankacılığı veya şubelerimiz kanalı ile dijital işlem slip tercihini yapabilecektir.

Dijital Sliplerime nasıl ulaşabilirim?

Kart müşterilerimiz QNB Mobil’de “Kart Hareketleri” menüsünden; üye işyerlerimiz QNB Mobil’de “Üye İş Yeri İşlemleri” menüsünden dilediği zaman dijital sliplerine ulaşabilir ve paylaşabilirler.