bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Dijital Slip

Dijital Slip Tercihiniz ile Kağıt Kullanımını Azaltarak Doğayı Koruyabilirsiniz

Dijital slip ile; QNB Finansbank ve Enpara.com kartlarıyla QNB Finansbank POS cihazları üzerinden yapılan işlemlerde, kart müşterilerimiz tercihlerine göre POS sliplerini basılı olarak almak yerine dijital olarak görüntüleyebilecekler. Kart müşterilerimiz mobil uygulamamızdaki kart ayarları menüsünden POS slibinin basılı olarak üretilip üretilmeyeceğini seçebilecekler ve dijital slip seçildiği takdirde POS cihazı basılı slip oluşturmayacaktır.

Kart müşterilerimiz, kartlarıyla gerçekleştirdiği işlemlerin sliplerine QNB Finansbank mobil uygulaması üzerinden hızlıca ulaşıp, dilediği zaman görüntüleme yapabilecekler.

Üye iş yerlerimiz, QNB Finansbank telefon bankacılığı veya şubelerimiz kanalı ile dijital slip tercihlerini yapabilecek ve tüzel mobil bankacılık kanalı üzerinden dijital olarak işlem sliplerine ulaşabileceklerdir.

Dijital slip, kart müşterilerimizin ve üye işyerlerimizin tercihlerine göre dijital ortamda ayrı ayrı oluşturulacaktır. Üye iş yerlerimizde dijital slip uygulaması zamanla yaygınlaşacağı için dijital slip üretiminin POS cihazlarının türüne ve güncelliğine göre değişkenlik gösterebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Dijital Slip nedir?

Kartlı işlemlerde kağıt slibin dijital versiyonunu bankamızın mobil uygulamasında kart hareketleri kısmında görüntüleyebileceğiniz bir uygulamadır. Basılı slip yerine dijital slip tercih edildiğinde kağıt tüketimini ve karbon ayak izini azaltarak doğaya önemli bir katkı sağlayabileceğiniz yenilikçi bir çözümdür.

Dijital Slip tercihimi nasıl değiştirebilirim?

Kart müşterilerimiz, QNB Finansbank mobil uygulama, QNB Finansbank telefon bankacılığı veya şubelerimiz üzerinden dijital slip tercihini belirleyebilecek, tercih dijital slip ise QNB Finansbank POS’larında basılı slip üretilmeyecektir. Üye iş yerlerimiz ise QNB Finansbank telefon bankacılığı veya şubelerimiz kanalı ile dijital işlem slip tercihini yapabilecektir.

Dijital Slip hangi işlemlerde geçerlidir?

QNB Finansbank ve Enpara kartları ile yapılan temassız işlem limiti altında veya tüm işlemlerde tercihe göre dijital slip oluşturulacaktır. Başarısız gerçekleşen işlemlerde müşterinin slip tercihinden bağımsız olarak fiziki basılı slip oluşacaktır.

Dijital Sliplerime nasıl ulaşabilirim?

Kart müşterilerimiz, QNB Finansbank mobil uygulaması üzerinden kart hareketleri menüsünden; üye iş yerlerimiz ise tüzel mobil bankacılık kanalı ile dilediği zaman işlemlere ait dijital slipleri görüntüleyebilir ve paylaşabilirler.