notify icon
Ana içeriğin başı

KASSA - QNB Finansbank e-Cüzdan

KASSA

QNB Finansbank e-Cüzdan

e-Cüzdan Nedir? Nasıl Açılır? Hangi İşlemler Yapılır?

QNB Finansbank e-Cüzdan nedir?

QNB Finansbank e- Cüzdan, QNB Finansbank’ın geliştirmiş olduğu bir elektronik cüzdandır. 
QNB Finansbank e-cüzdan sözleşmesini onaylayan kullanıcılar, QNB Finansbank e-Cüzdan müşterisi olurlar.
QNB Finansbank e-Cüzdan, ilk defa Kassa uygulaması içerisinde kullanıcılara sunulmaktadır.

e-Cüzdan nasıl açılır?

Kassa uygulamasını indiren kullanıcılara doğrudan cüzdan fonksiyonu sunulmamaktadır. QNB Finansbank e-Cüzdan fonksiyonu için kullanıcıların Kassa’ya kayıt olduktan sonra uygulama içerisinde yer alan “Cüzdan Aç” butonuna tıklayarak cüzdan açılış işlemlerini de tamamlamaları gerekmektedir.

QNB Finansbank e-Cüzdan açılışında kullanıcılardan Ad, Soyad, TCKN ve Doğum Tarihi bilgisi istenmekte, bu bilgiler ile KPS sorgulaması yapılmaktadır. KPS sorgulamasından geçen kullanıcılara bankadan SMS OTP  (Tek kullanımlık şifre) gönderilmektedir. Başarılı SMS OTP (Tek kullanımlık şifre) girişinden sonra kullanıcıların cüzdan şifresi oluşturması beklenmektedir.

Cüzdan içerisinde iki farklı Cüzdan Tipi bulunmaktadır:

1. Doğrulanmamış Cüzdan: Sadece Ad, Soyad, TCKN ve Doğum Tarihi ile cüzdanını açmış kullanıcıları göstermektedir. Doğrulanmamış cüzdanlar ile yapılabilecek işlem tutarları sınırlandırılmış olup, detaylı bilgiye aşağıdaki tabloda yer verilmiştir.

2. Doğrulanmış Cüzdan: Ad, Soyad, TCKN ve Doğum Tarihi ile cüzdanını açmış ve sonrasında kendine ait bir banka hesabından cüzdanına para yüklemiş cüzdan kullanıcılarını göstermektedir. Doğrulanmış cüzdanlar ile yapılacak işlem tutarlarına ilişkin detaylı bilgiye aşağıdaki tabloda yer verilmiştir.

Cüzdandan Yapılabilecek İşlem Türleri:

Cüzdana bakiye yükleme: Kullanıcılar kendilerine ait banka hesaplarından, ön ödemeli (prepaid) banka kartlarından cüzdanlarına bakiye yükleyebilir. Cüzdana banka hesabı üzerinden gerçekleştirilen yüklemeler sonrasında kullanıcılar cüzdanlarını doğrulamış olur ve daha yüksek limitlerde kullanmaya başlayabilirler.

Cüzdanlar arası transfer: Cüzdan kullanıcıları diğer cüzdan sahiplerini rehberlerinden seçerek anında cüzdanlar arasında para transferi gerçekleştirebilir.

Cüzdandan fatura ödeme: Cüzdan bakiyeleri üzerinden anlaşmalı kurumlardan fatura ödemeleri gerçekleştirilebilir.

Cüzdandan banka hesaplarına transfer: Kullanıcılar cüzdanlarından yalnızca kendilerine ait banka hesaplarına cüzdan bakiyelerini gönderebilirler.

ATM’den para çekme: Kullanıcılar QNB Finansbank ATM’lerinde kartsız menü aracılığı ile cüzdanlarındaki bakiyeyi nakit olarak çekebilirler.

Cüzdan Limitleri :

Doğrulanmamış Cüzdan İşlemleri    
İşlem Yeni Limit Zaman Periyodu
ATM'den Çekim 500 TL Yıllık
Cüzdanda Tutulabilecek En Yüksek Bakiye 1.250 TL  
Cüzdandan Hesaba Bakiye Aktarımı 1.250 TL Aylık
Cüzdanlar Arası Transfer 1.250 TL Aylık
Hesaptan Cüzdana Bakiye Yükleme 1.250 TL Aylık
Karttan Cüzdana Bakiye Yükleme 1.250 TL Aylık

 

Doğrulanmış Cüzdan İşlemleri    
İşlem Yeni Limit Zaman Periyodu
ATM'den Çekim  1.750 TL Günlük
Cüzdanda Tutulabilecek En Yüksek Bakiye 40.000 TL  
Cüzdandan Hesaba Bakiye Aktarımı Bakiye kadar  
Cüzdanlar Arası Transfer 2.500 TL Günlük
Hesaptan Cüzdana Bakiye Yükleme 2.500 TL Günlük
Karttan Cüzdan Bakiye Yükleme 2.500 TL Günlük

 

Kassa nedir?

Kassa,ister arkadaşlarınızla oluşturacağınız gruplar içinde ister bireysel olarak, tüm gelir ve giderlerinizin takibini yapabildiğiniz bir finans takip uygulamasıdır. Kullanıcılarına sunduğu 2 ana özelliği bulunmaktadır.

1.    Bütçe Kontrolü / Gelir ve Gider Takibi
Kassa’ya girdiğiniz, günlük yaşama dair yapılan tüm harcamaları, düzenli gelir/giderleri, arkadaşlara olan borçları ya da alacakları takip etmeyi sağlar.

2.    Mesajlaşma – Harcama Bölüşme
Kullanıcılar oluşturulan mesajlaşma grubu üzerinden sohbet edebilir, ortak harcamalarını girebilir, kimin kime ne kadar borcu olduğunu takip edebilir.
Kassa uygulamasına indirip QNB Finansbak E-cüzdan fonksiyonunu deneyimlemek için https://kassa.co/

QNB Finansbank  e-Cüzdan fonksiyonu, Kassa uygulaması içerisinde yer almaktadır. e-Cüzdan kullanıcılara e-para oluşturulması ve e-para ile gerçekleştirilebilecek para transferi ve ödeme hizmetleri sunulmasını sağlar. Bu özellik sayesinde Kassa uygulaması içerisinde girilen veya bölüştürülen harcamaların kolayca yine uygulama içerisinden ödenmesi sağlanabilmektedir. Uygulama herhangi bir bankaya ait olmamakla birlikte, cüzdan hizmetleri ve para transferleri ile ilgili tüm altyapı hizmetini bankamızdan almaktadır.