bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Borsa Yatırım Fonları

Hayalinizdeki yatırım portföyüne hemen ulaşın!

Borsa yatırım fonları (BYF), baz aldığı endeksin performansını yatırımcılara yansıtmayı planlayan ve payları farklı borsalarda işlem gören yatırım araçlarıdır. Hisse senedi ve yatırım fonlarının avantajlarını bir araya getiren Borsa Yatırım Fonları, yatırımlarınıza yön verirken daha esnek davranabilmenize yardımcı olur.

Profilinize uygun borsa yatırım fonu ile portföyünüzü çeşitlendirebilirsiniz!

 • Takip edilen endekste yer alan bütün hisse senetlerine eş zamanlı yatırım yapabilme imkanı,
 • Hisse senetleri gibi aracı kurumlar vasıtasıyla BIST yapılandırılmış ürünler ve fon pazarında işlem yapabilme olanağı,
 • Hem hisse senetleri hem de yatırım fonlarının yatırımcılara sağladığı fırsatları aynı anda yerine getirebilme avantajı,
 • Yatırım fonlarına göre daha düşük maliyetle yatırım imkanı.

DJIST –  QNB Finans Portföy Dow Jones İstanbul 20 Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu

 • Türkiye'nin ilk* Borsa Yatırım Fonu olan DJIST, size Türkiye'nin halka açık 20 büyük şirketine tek bir işlemle yatırım yapma olanağı tanır.

*Kaynak : www.spk.gov.tr

 • DJIST yönetim ücreti diğer yatırım fonlarına göre daha düşüktür. QNB Finans Portföy Dow Jones İstanbul 20 Hisse Senedi Yoğun Borsa Yatırım Fonu 20 hisse senedine tek işlemle yatırım yapma imkânı vermektedir. BİST’ten yaptığınızı işlemlerde sadece aracı kurumların tahsil ettikleri işlem komisyonunu ödersiniz.
 • Hisse senetlerinin yüksek likidite ve kolaylıkla alınıp satılabilme özelliği ile yatırım fonlarının riski dağıtma avantajını aynı anda sunan DJIST'e ulaşmak için size en yakın QNB Finansbank Şubesine uğrayın veya internet bankacılığı üzerinden yatırım fonu işlemlerinizi hemen gerçekleştririn.

Daha detaylı bilgi için www.djist.com

GOLDIST - QNB Finans Portföy Altın Borsa Yatırım Fonu

 • QNB Finans Portföy Altın Borsa Yatırım Fonu; yatırım hesabınızdan hisse senedi gibi kolaylıkla alım-satım yapabileceğiniz, gün içerisinde fiyatını kolaylıkla takip edebileceğiniz ve  düşük yönetim ücreti olan bir Altın Borsa Yatırım Fonu’dur.
 • Borsa İstanbul'da hisse senedi gibi alınıp satılabilen QNB Finans Portföy Altın Borsa Yatırım Fonu alım satım arasındaki spread (alım-satım makası) çok düşüktür.
 • QNB Finans Portföy Altın Borsa Yatırım Fonu, Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası’nda işlem gören 995/1000 saflıkta fiziki altın içermektedir. Yani QNB Finans Portföy Altın Borsa Yatırım Fonu aldığınızda, fiziki altına yatırım yapmış olursunuz. Aldığınız her QNB Finans Portföy Altın Borsa Yatırım Fonu payı karşılığı fiziki altın Takasbank’ın Borsa İstanbul nezdinde Fon adına açılan hesaplarda saklanır.
 • QNB Finans Portföy Altın Borsa Yatırım Fonu’na ulaşmak için size en yakın QNB Finansbank Şubesine uğrayın veya internet bankacılığı üzerinden yatırım fonu işlemlerinizi hemen gerçekleştririn.

Daha detaylı bilgi için www.gldtr.com

GÜMÜŞ - QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

 • QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu (GMSTR); yatırım hesabınızdan hisse senedi gibi kolaylıkla alım-satım yapabileceğiniz, gün içerisinde fiyatını kolaylıkla takip edebileceğiniz ve düşük yönetim ücreti olan bir Borsa Yatırım Fonu’dur.
 • Borsa İstanbul'da hisse senedi gibi alınıp satılabilen QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu alım – satım arasındaki spread (alım-satım makası) düşüktür.
 • QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu, Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası’nda işlem gören 999/1000 saflıkta fiziki gümüş içermektedir. Yani GMSTR aldığınızda, fiziki gümüş yatırımı yapmış olursunuz. Aldığınız her QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu payı karşılığı fiziki gümüş  Takasbank’ın Borsa İstanbul nezdinde Fon adına açılan hesaplarda saklanır. GMSTR'e ulaşmak için size en yakın QNB Finansbank Şubesine uğrayın veya internet bankacılığı üzerinden yatırım fonu işlemlerinizi hemen gerçekleştririn.

Daha detaylı bilgi için www.gumustr.com

DOLAR - QNB Finans Portföy Amerikan Doları Yabancı Borsa Yatırım Fonu

 • BIST’te işlem görmesi nedeniyle, QNB Finans Portföy Amerikan Doları Yabancı Borsa Yatırım Fonu’na yatırım yapan hisse senedi yatırımcıları, hisse senetlerini sattıkları anda, paralarının hesaplarına geçmesini 2 gün beklemeden, QNB Finans Portföy Amerikan Doları Yabancı Borsa Yatırım Fonu alabilirler ya da QNB Finans Portföy Amerikan Doları Yabancı Borsa Yatırım Fonu’nu sattıkları anda hisse senedi alımı ve çok daha hızlı işlem yapma imkanı sağlayan bir yatırım aracıdır.
 • QNB Finans Portföy Amerikan Doları Yabancı Borsa Yatırım Fonu (USDTR) USD/TL kurunun performansını birebir yansıtır.
 • QNB Finans Portföy Amerikan Doları Yabancı Borsa Yatırım Fonu alım-satım arasındaki arasındaki spread (alım-satım makası)  düşüktür.
 • USDTR'e ulaşmak için size en yakın QNB Finansbank Şubesine uğrayın veya internet bankacılığı üzerinden işlemlerinizi hemen gerçekleştirin.

Daha detaylı bilgi için www.dolartr.com

*Borsa Yatırım Fonu işlemlerine QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından aracılık edilmektedir. QNB Finansbank A.Ş., emir iletimine aracılık faaliyeti kapsamında QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş lehine bu faaliyetlerin tanıtımına ve sözleşmelerin imzalanmasına aracılık etmektedir.