bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Hisse Senedi

QNB Finansinvest’te yapacağınız Hisse Senedi yatırımı ile halka açık şirketlere ortak olabilirsiniz!

Finansçı aracılığı ile QNB Finansinvest’te hesap açarak hisse senedi satın alın, senedini aldığınız şirkete ortak olun! Dilerseniz halka arz talebi dâhilinde ortağı olduğunuz şirketin kar payı (temettü) ödemelerine ve sermaye artırımına da katılın!

Hisse Senedine Yatırım Yapın, Hissedar Olmanın Avantajlarını Yaşayın!

  • İstenilen anda nakde dönebilme imkanı,
  • Kar payı ve sermaye artırımlarından yüksek kazanç sağlayabilme imkanı,
  • Farklı yatırım araçları arasından geçiş yapabilme olanakları,
  • Borsa İstanbul A.Ş’de (BİST) yüksek işlem hacmi içinde çalışabilme fırsatları.

Yatırım Hesabınız Parmaklarınızın Ucunda!

QNB Mobil'de Hesap Açma menüsünde yer alan QNB Finansinvest Yatırım Hesabı seçeneğine tıklayarak çok kısa sürede QNB Finansinvest yatırım hesabı açabilir, hisse senedi alım/satım işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Yatırım hesabınızı şubeye gitmeden, hızlı ve kolayca açmak için sizi QNB Mobil'e bekliyoruz!

Halka Açık Şirketlere Hissedar Olun, Alternatif Getiri Fırsatlarından Yararlanın!

  • Hisse senedi, Borsa İstanbul (BİST) işlem gören halka açık şirketlere hissedar olarak dahil  olabilme ve hem kısa hem uzun vadede yüksek getiri elde etme olanağı sağlar. Belli dönem koşullarında piyasanın   durumuna ve hisse senedinin performansına göre hisselerin değer kaybetmesi halinde zarar etme riski de bulunmaktadır.
  • Sermaye piyasası dahilinde sabit getirili menkul kıymetlere kıyasla risk seviyesi daha yüksek fakat karşılığında getireceği kazanç ihtimali yüksek olan bir yatırım yapmayı düşünen yatırımcılar tarafından tercih edilebilir.
  • Sahip olduğunuz hisse senetleri sayesinde hissedarı olduğunuz şirketlerin kar payından ve sermaye artırımlarından da yararlanabilirsiniz.
  • Dilediğiniz zaman farklı şirketlerden hisse alabilir ve değerlenen hisse senetlerini kolaylıkla nakde çevirebilirsiniz.
  • Hisse senedi işlemlerinde takas işlemleri gün valörlü olduğu için satış işlemlerinde hesabınızdaki bakiyeyi T+2 günü yani satış işleminden sonraki 2. iş günü kullanabilirsiniz.İki günlük süre zarfında paranız blokeli olmasına rağmen günlük repo veya fonla değerlendirebilirsiniz.Hisse senedi alım-satımından elde edilen gelire uygulanan stopaj oranı %0'dır.

Finans Yatırım aracılığıyla QNB Finansbank Şubeleri'nden de destek alabilirsiniz.

QNB Finansinvest’e ulaşmak için tıklayınız. 

*Hisse senetleri işlemlerine QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından aracılık edilmektedir. QNB Finansbank A.Ş., emir iletimine aracılık faaliyeti kapsamında QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş lehine bu faaliyetlerin tanıtımına ve sözleşmelerin imzalanmasına aracılık etmektedir.