bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Döviz Çevirici

QNB Finansbank ile Döviz İşlemleri Bir Tık Uzağınızda!

QNB Finansbanklı olmanın ayrıcalığını döviz alım/satım işlemlerinizde yaşayabilirsiniz! Döviz işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, işlemlerinizi QNB Mobil üzerinden tek bir tık ile kolayca tamamlayabilirsiniz.
 

*Not: Döviz çeviricide kullanılan döviz kurları 0.2% (Binde iki) oranında BSMV (Kambiyo Gider Vergisi) dahil edilmeden gösterilmektedir. 
**Not: Hesaplamalarda QNB Mobil döviz kurları kullanılmaktadır. Hesaplamalar bilgi amaçlı olup QNB Finansbank için bir taahhüt niteliği oluşturmamaktadır. Gösterilen kurlar anlık olarak değişiklik gösterebilir ve nihai Döviz Alış/Satış fiyatlarından farklı olabilir.

Döviz Çevirici Nasıl Kullanılır? 

Döviz çevirici ile güncel kurlar üzerinden farklı para birimleri arasında hesaplamalar yapabilirsiniz. Dilediğiniz bir döviz cinsini ve hesaplamak istediğiniz tutarı seçtikten sonra çevirmek istediğiniz döviz cinsini de seçerek, “Hesapla” tuşuna tıklayabilir ve  hesaplanan tutarı görebilirsiniz.

Döviz Alım Satım İşlemlerimi Hangi Kanallar Aracılığıyla Gerçekleştirebilirim?

Döviz alım satım işlemlerinizi dilediğiniz QNB Finansbank Şubesi, İnternet Şubesi, QNB Mobil, 0 850 222 0 900 numaralı Telefon Bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Döviz İşlemleri Özelinde Bilinmesi Gerekenler;

Bir ülkenin para biriminin, diğer ülkelerin para birimleri karşısındaki değerini ifade eden katsayı döviz kuru olarak ifade edilir. Örneğin; Amerikan Dolarının Türk Lirası cinsinden değerini göstermek için USD kuru kullanılmaktadır.
Döviz kurları, alış ve satış işlemlerinde farklılık göstermektedir. Sahip olunan Türk Lirası ile döviz satın alınmak istendiğinde döviz alış kuru, sahip olunan döviz ile Türk Lirası satın alınmak istendiğinde ise döviz satış kuru kullanılmaktadır.