bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

QNB Finans Portföy Para Piyasası Serbest (TL) Fon

Düşük riskli, kısa vadeli, likiditesi yüksek yatırım!

Yatırımcı Profili:

Birikimlerini Türk lirası cinsinden ihraç edilmiş para ve sermaye piyasası araçlarında değerlendirmek isteyen, kısa vadeli faiz getirisi ile portföy içindeki varlıkları farklılaştırıp katma değer elde etmeyi hedefleyen yatırımcılar için uygundur.

Yatırım Stratejisi:

Fon portföyünün aylık ağırlıklı ortalama vadesi en az 25 en çok 90 gün olacaktır. Fon kısa vadeli faiz getirisi elde etmek amacıyla, portföy içindeki varlıkları farklılaştırarak katma değer elde etmeyi hedeflemektedir. Vadeye kalan gün sayısı hesaplanamayan varlıklar fon portföyüne dahil edilemez. Fon, döviz cinsi veya dövize dayalı sermaye piyasası araçlarına yapılacak yatırımlar sebebiyle kur riski içerebilir. Ancak, fon portföyüne dahil edilen yerli ve yabancı ihraççıların döviz cinsinden ihraç edilmiş para ve sermaye piyasası araçları fon toplam değerinin %80’i ve fazlası olamaz.

Fon Özellikleri

QNB Finans Portföy Para Piyasası Serbest (TL) Fon FON ÖZELLİKLERİ
Risk Seviyesi 1/7 ( düşük )
Önerilen Vade Kısa Vade ( 0-6 ay )
Yıllık Yönetim Ücreti 1,30% 
Alım - Satım Valör Tarihleri T/T
İşlem Kanalları QNB Finansbank Şubeleri, İnternet Bankacılığı ve QNB Mobil
İşlem Saatleri 09:00- 13:30
Alım - Satım Esasları

Katılma payı satın almak veya elden çıkarmak isteyen yatırımcılar, alım satımın yapılacağı yerlere iş günlerinde 09:00 - 13:30 saatleri içinde başvurarak bir önceki iş günü izahnamenin 5.2 maddesinde yer alan esaslar çerçevesinde hesaplanan ve o gün için geçerli olan fiyat üzerinden alım satımda bulunabilirler. Katılma payı bedelleri gün sonuna kadar yatırımcılara ödenir veya tahsil edilir. Bu saatlerin dışında alım satım işlemleri yapılamaz.


Saat 13:30’dan sonra iletilen alım- satım talimatları bir ertesi gün verilmiş kabul edilir ve o günün akşamı ilan edilen fiyat üzerinden gerçekleştirilerek ertesi iş günü hesaplara geçer. Tatil günlerinde, tatili takip eden ilk iş günü için hesaplanan fiyat üzerinden alım satım yapılacaktır. Fon birim pay değeri, her iş günü sonu itibariyle hesaplanır ve ilan edilir.

Fon Karşılaştırma Ölçütü BIST-KYD 1 Aylık Mevduat TL Endeksi 

Fon ile ilgili güncel portföy dağılımını ve fon detaylı analizini görmek için tıklayınız.

Aylık Fon Bülteni için tıklayınız

İzahname, Yatırımcı Bilgi Formu ve fon ile ilgili detaylı bilgilerin bulunduğu KAP sayfasına ulaşmak için tıklayınız.