bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

QNB Finans Portföy Para Piyasası Fonu

Risklerden uzak, likiditesi yüksek, istikrarlı gelir vaat eden yatırım imkânı!

Yatırımcı Profili:

Risklerden kaçınarak likiditesi yüksek bir varlığa yatırım yapmak isteyen, kısa vadede istikrarlı gelir elde etmeyi amaçlayan yatırımcılara yatırım imkanı sunar.

Yatırım Stratejisi:

Fon portföyünün tamamı devamlı olarak, vadesine 184 gün kalmış, likiditesi yüksek para ve sermaye piyasası araçlarından oluşacaktır. Portföyün günlük olarak hesaplanan ağırlıklı ortalama vadesi ise maksimum 45 gündür.

Fon Özellikleri

QNB Finans Portföy Para Piyasası Fonu (FI5) FON ÖZELLİKLERİ
Risk Seviyesi 1/7 ( düşük )
Önerilen Vade Kısa Vade ( 0-6 ay )
Yıllık Yönetim Ücreti 1,30% 
Alım - Satım Valör Tarihleri T/T
İşlem Kanalları QNB Mobil, İnternet Bankacılığı, Telefon Bankacılığı ve QNB Finansbank Şubeleri
İşlem Saatleri 00:01-24:00
Alım - Satım Esasları QNB Finans Portföy Yönetimi A.Ş. ve QNB Finans Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. nezdinde: İş günlerinde 09:00 ila 16:00 saatleri arasında bir önceki iş günü itibarıyla hesaplanan ve 18:00 itibarıyla ilan edilen fon birim pay değeri üzerinden işlem gerçekleştirebilir.
QNB Finansbank A.Ş. nezdindeki katılma payı alım satım talepleri 24 saat boyunca işleme  alınır.
a) Yatırımcıların fon katılma payı alım talepleri:
1. İş günlerinde 00:00 ila 18:00 (yarım iş günlerinde 00:00 ila 14:00) arasında iletilen talepler, bir önceki iş günü izahnamenin 5.2. maddesinde yer alan esaslar çerçevesinde hesaplanan fiyat üzerinden gerçekleştirilir.
2. İş günlerinde 18:00 ila 24:00 (yarım iş günlerinde 14:00 ila 24:00) arasında iletilen talepler, o iş günü izahnamenin 5.2. maddesinde yer alan esaslar çerçevesinde hesaplanan fiyat üzerinden gerçekleştirilir.
3. Tatil günlerinde 00:00 ila 24:00 arasında iletilen talepler, tatilden önceki en son iş günü izahnamenin 5.2. maddesinde yer alan esaslar çerçevesinde hesaplanan fiyat üzerinden gerçekleştirilir.
4. İş günlerinde 16:00 ila 18:00 (yarım iş günlerinde 11:30 ila 14:00) saatleri arasında güncel fon birim pay değeri tespiti yapılır. Söz konusu zaman diliminde
yatırımcıların alabileceği katılma payı adedi, aynı zaman diliminde fona iade edilen katılma payı adedini belirli bir eşik dahilinde aşabilir. Söz konusu eşik, fonun bir önceki işgünüitibarıyla dolaşımda olan katılma payı adedinin yüzde biri olarak belirlenmiştir.
b) Yatırımcıların fon katılma payı satım talepleri:
1. İş günlerinde 00:00 ila 18:00 (yarım iş günlerinde 00:00 ila 14:00) arasında iletilen talepler, bir önceki iş günü izahnamenin 5.2. maddesinde yer alan esaslar çerçevesinde hesaplanan fiyat üzerinden gerçekleştirilir. 
2. İş günlerinde 18:00 ila 24:00 (yarım iş günlerinde 14:00 ila 24:00) arasında iletilen talepler için ilgili iş günü ve bir önceki işgünü itibarıyla izahnamenin 5.2.
maddesinde yer alan esaslar çerçevesinde hesaplanan fiyatlar karşılaştırılır. Düşük olan fiyat üzerinden işlem gerçekleştirilir.
3. Tatil günlerinde 00:00 ila 24:00 arasında
iletilen talepler için tatilden önceki son iş günü ve bir önceki işgünü itibarıyla izahnamenin 5.2. maddesinde yer alan esaslar çerçevesinde hesaplanan fiyatlar karşılaştırılır. Düşük olan fiyat üzerinden işlem gerçekleştirilir.
- Fon katılma payı alım satımının yapılacağı para birimi TL'dir.
- Gerçek kişilerin fon katılma payı alım satım kazancı %10; tüzel kişilerin fon katılma payı alım satım kazancı %0 oranında stopaja tabidir. Bu konudaki istisnalar ve diğer detaylar için ise Yatırımcı Bilgi Formu'nun  "Önemli Bilgiler" bölümü incelenmelidir.
Fon katılma payı alım satımına QNB Finansbank A.Ş ve QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş aracılık eder.
Fon Karşılaştırma Ölçütü %10 BIST-KYD DİBS 91 Gün + %20 BIST-KYD ÖSBA Sabit + 
%70 BIST-KYD Repo (Brüt) Endeksi 

Fon ile ilgili güncel portföy dağılımını ve fon detaylı analizini görmek için tıklayınız.

Aylık Fon Bülteni için tıklayınız.

İzahname, Yatırımcı Bilgi Formu ve fon ile ilgili detaylı bilgilerin bulunduğu KAP sayfasına ulaşmak için tıklayınız.