bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

QNB Finans Portföy Gümüş Serbest Fon (FMG)

Gümüş piyasasında orta - uzun vadeli yatırım!

Yatırımcı Profili:

Gümüş ve gümüşe dayalı para ve sermaye piyasası araçlarına tek işlemle erişmek ayrıca fiziki gümüş alımı ve saklamanın operasyonel maliyetlerine maruz kalmadan, gümüş fiyatlarındaki getiriden faydalanmak isteyen risk iştahı yüksek yatırımcılar için uygundur.

Yatırım Stratejisi:

Fon stratejisi kapsamında, gümüşe dayalı para ve sermaye piyasası araçlarına yatırım yapılarak gümüş fiyatlarındaki değişimi yatırımcısına yansıtmayı hedefler. Fiziki gümüş alımı ve saklamanın operasyonel maliyetlerine maruz kalmadan, gümüşe dayalı sermaye piyasası araçlarındaki yüksek volatiliteden kar elde etmeyi amaçlar.

Fon Özellikleri

QNB Finans Portföy Gümüş Serbest Fon (FMG) FON ÖZELLİKLERİ
Risk Seviyesi 7/7 ( yüksek )
Önerilen Vade Orta ve Uzun ( 6 ay ve üzeri )
Yıllık Yönetim Ücreti 2,00% 
Alım - Satım Valör Tarihleri T1+/T+3
İşlem Kanalları QNB Finansbank Şubeleri, İnternet Bankacılığı ve QNB Mobil
İşlem Saatleri 09:00- 17:30
Alım - Satım Esasları

BIST Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası’nın açık olduğu günlerde saat 13:30’a kadar verdikleri katılma payı alım talimatları talimatın verilmesini takip eden ilk hesaplamada bulunacak pay fiyatı üzerinden yerine getirilir. BIST Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası’nın açık olduğu günlerde saat 13:30’dan sonra iletilen talimatlar ise, ilk pay fiyatı hesaplamasından sonra verilmiş olarak kabul edilir ve izleyen hesaplamada bulunan pay fiyatı üzerinden yerine getirilir.

Yatırımcıların BIST Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası’nın açık olduğu günlerde saat 13.30’a kadar verdikleri katılma payı satım talimatları talimatın verilmesini takip eden ilk hesaplamada bulunacak pay fiyatı üzerinden yerine getirilir. BIST Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası’nın açık olduğu günlerde saat 13.30’dan sonra iletilen talimatlar ise ilk fiyat hesaplanmasından sonra verilmiş olarak kabul edilir ve izleyen hesaplamada bulunan pay fiyatı üzerinden yerine getirilir.

Fon Karşılaştırma Ölçütü Ölçütü       %95 Gümüş fiyatı (TL) (Bloomberg’de ilan edilen “XAG” kodlu uluslararası ABD Doları cinsinden spot gümüş ons fiyatının TCMB alış kuru ile çarpılması yoluyla hesaplanan değer) + %5 BIST-KYD Repo (Brüt) Endeksi

Fon ile ilgili güncel portföy dağılımını ve fon detaylı analizini görmek için tıklayınız.

Aylık Fon Bülteni için tıklayınız

İzahname, Yatırımcı Bilgi Formu ve fon ile ilgili detaylı bilgilerin bulunduğu KAP sayfasına ulaşmak için tıklayınız.