İçeriğe Git Alt Bölüme Git Sol Menüye Git

Benim Seçimim Hayat Sigortası

Hayatınız ve Sevdikleriniz için...

Hastalıklara karşı önlem almak mı? Kazalara karşı güvende olmak mı? Sizin ihtiyacınız olan hangisi? Benim Seçimim Hayat Sigortası ile ihtiyacınız olan teminatları ve teminat tutarlarını dilediğinizce belirleyin, sigortanız size özel olsun.

Benim Seçimim Hayat Sigortası teminatları ve teminat tutarları sigortalı tarafından özgürce belirlenebilen hayat sigortası ürünüdür.

 • Vefat Teminatı

  Sigorta süresi içinde vefat etmeniz durumunda poliçenizde yer alan vefat teminatı tutarı poliçenizde belirtmiş olduğunuz lehtara, lehtar belirtmemiş iseniz yasal varislerinize ödenir. Vefat teminatı bu ürünün ana teminatıdır.

 • Tehlikeli Hastalıklar Teminatı

  Sigorta süresi içinde poliçenizde belirtilmiş tehlikeli hastalıklardan birisine yakalanmanız durumunda poliçenizde yer alan tehlikeli hastalıklar teminatı tarafınıza ödenir. Bu ürün ile kanser, kalp krizi, inme, açık kalp ameliyatı, böbrek yetmezliği, önemli organ nakli, felç, körlük, kalp kapakçığı değişimi, aort hastalıkları sonucu yapılan ameliyat, koma, multipl skleroz, büyük yanıklar hastalıkları teminat altına alınmış olup, teminat kapsamındaki hastalıklardan birine yakalanma ya da ameliyatlardan birini olma durumunda sigorta başlangıcında belirlenen ve poliçenizde yazılı olan tehlikeli hastalık teminatı tutarında ödeme yapılmaktadır. Bu teminatın geçerli olabilmesi için 90 gün bekleme süresi uygulanmaktadır.

 • Kaza veya Hastalık Sonucu Gündelik Hastane Tazminat Teminatı

  Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları'nda tanımlanmış bulunan bir kaza veya hastalık sonucu hastanede yatarak tedavi görmenizi gerektiren durumlarda, hastanede yattığınız her bir gün için poliçenizde yazılı teminat tutar size ödenir. Bu teminat bir yıl içinde en fazla 90 gün için ödenir.

 • Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatı

  Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları'nda tanımlanmış bulunan bir kaza neticesinde tedavi görmenizi gerektiren durumlarda, tedavi masraflarınız (doktor ücreti, ilaç, radyografi, banyo, masaj, hastane ve diğer tedavi masrafları nakil ücretleri hariç) poliçenizde yazılı teminat limitleri ile sigorta genel ve özel şartları dahilinde size ödenir.

 • Kaza Sonucu Gündelik Tazminat Teminatı

  Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları'nda tanımlanmış bulunan bir kaza neticesinde geçici olarak çalışamayacak durumda olmanız halinde, iş göremez durumda olduğunuz her bir gün için poliçenizde yazılı teminat tutarı size ödenir. Bu teminat bir yıl içinde en fazla 90 gün için ödenir.

 • Kaza Sonucu Sürekli Sakatlık Teminatı

  Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları'nda tanımlanmış bulunan bir kaza neticesinde sürekli sakat kalmanız durumunda poliçenizde belirtilen teminat tutarı size ödenir.

 • Hastalık Sonucu Tam ve Sürekli Sakatlık Teminatı

  Bir hastalık sonucu tam ve sürekli sakat kalmanız durumunda poliçenizde belirtilen teminat tutarı size ödenir.

 • Kaza Sonucu Vefat Teminatı

  Sigorta süresi içinde Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları'nda tanımlanmış bulunan bir kaza neticesinde vefat etmeniz durumunda poliçenizde yer alan kaza sonucu vefat teminatı tutarı poliçenizde belirtmiş olduğunuz lehtara, lehtar belirtmemiş iseniz yasal varislerinize ödenir.

 • Toplu Taşıma Araçlarında Kaza Sonucu Vefat Teminatı

  Toplu taşıma araçlarında ücretli yolcu olarak seyahat ederken başınıza gelebilecek bir kaza sonucu vefat etmeniz durumunda poliçenizde yer alan teminat tutarı poliçenizde belirtmiş olduğunuz lehtara, lehtar belirtmemiş iseniz yasal varislerinize ödenir

Benim Seçimim Hayat Sigortası poliçeniz, CIGNA FİNANS EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. tarafından sunulmaktadır.