İçeriğe Git Alt Bölüme Git Sol Menüye Git

Altın Biriktiren Hesap

Altın Biriktiren Hesap ile geleceğiniz için birikim yapın!

Altın Biriktiren Hesap ile kredi kartınızdan veya vadesiz hesabınızdan sadece bir kere talimat vererek belirtmiş olduğunuz tutar kadar aylık olarak altın birikimi yapabilirsiniz. Üstelik siz altınlarınızı biriktirirken altının değerlenmesi halinde bundan kazanç da sağlayabilirsiniz.

 • Belirleyeceğiniz ödeme tutarı her ay düzenli olarak QNB Finansbank kredi kartınızdan ya da mevduat hesabınızdan çekilerek Altın Biriktiren Hesabınıza aktarılır.
 • Hesap açılışı için bir alt veya üst limit yoktur.
 • Minimum talimat miktarı 0,5 gr, maksimum talimat miktarı ise 100 gr'dır.
 • 0,5 gr ve katları kadar talimat verebilirsiniz.
 • Altın Biriktiren hesaba ara ödeme yapmak mümkündür.
 • Ara ödemelerinizi dilediğiniz zaman QNB Finansbank kredi kartınızdan veya vadesiz hesabınızdan gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ara ödemeler minimum 1 gr, maksimum 10.000 gr olarak yapılabilmektedir.
 • Altın Biriktiren Hesap için talimat süresi minimum 5 yıl, maksimum 10 yıldır.
 • Belirlenen talimat süresi dolduktan sonra, biriktirmiş olduğunuz tutar ilişkili vadesiz altın hesabınıza toplu olarak geri ödenir.
 • Hesaptan verilen talimatlar için vadesiz TL veya vadesiz altın hesabınız kullanılabilir.
 • Şubelerimizden vereceğiniz talimatla Altın Biriktiren Hesabınızı kapatmadan ya da otomatik ödeme talimatınızı iptal etmeden, ilgili tarihteki altın bakiyenizi ilişkili vadesiz altın hesabınıza aktarabilirsiniz. Kredi kartınızdan ödeme yapıyorsanız, son taksit tutarınız, kartınızın son ödeme tarihinden bir gün sonra vadesiz altın hesabınıza aktarılacaktır.
  • Kredi kartından talimat verilen Altın Biriktiren Hesap ödemelerinin yapılabilmesi için kartınızın mail order (posta yolu ile sipariş) işlemlerine açık olması, aylık taksit tutarının tamamı için kart limitinin yeterli olması gerekmektedir.
  • Altın Biriktiren Hesabınız kapatılırken birikim tutarınızın aktarılabilmesi için vadesiz altın hesabınız yoksa altın biriktiren hesap ile birlikte, size vadesiz altın hesabı da açılacaktır.
 • Altın Biriktiren Hesabınızdan para çekmeniz halinde ya da Altın Biriktiren Hesabınızı kapatmanız halinde ilgili tarihteki altın bakiyeniz ilişkili vadesiz altın hesabınıza aktarılır.Bu işlemi sadece QNB Finansbank şubelerinden yapabilirsiniz. Vadesiz altın hesabınızdaki altın miktarını şubelerimizden veya İnternet Şubemiz'deki "Döviz Satış" işlemi menüsü ile güncel kur üzerinden TL'ye çevirerek, vadesiz TL hesabınıza da aktarabilirsiniz.

Her türlü sorun ve geri bildiriminizi 0850 222 0900 ve 0850 222 2900 no'lu telefon bankacılığından ve QNB Finansbank internet sitesinden iletebilirsiniz.

Hesap açılışlarınızı tüm QNB Finansbank şubelerinden, "Altın" yazıp 2273'e SMS göndererek, 0850 222 09 00 no'lu telefon bankacılığından ve QNB Finansbank internet şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Altın Biriktiren Hesap kapama işlemleri tüm QNB Finansbank şubelerinden, İnternet Bankacılığı'ndan ve 0850 222 09 00 no'lu telefon bankacılığından gerçekleştirilebilir.

 • Altın Biriktiren Hesap bir vadesiz hesap türü olduğundan hesaba faiz tahakkuku söz konusu değildir.
 • Altın Biriktiren Hesap'tan Hesap İşletim Ücreti alınmamaktadır.

Hesabınızı dilediğiniz zaman şubenize talimat vererek, İnternet Bankacılığı'ndan veya çağrı merkezimizden kapatabilirsiniz. Biriktirdiğiniz tutarlar ilişkili vadesiz altın hesabınıza toplu olarak geri ödenir. Hiçbir kaybınız olmaz.

Altın Biriktiren Hesabınıza minimum 1 gr, maksimum 10.000 gr olacak şekilde dilediğiniz zaman ara ödeme yapabilirsiniz. Ara ödeme işlemlerinizi sadece şubelerimizden yapabilirsiniz.

Hesabınıza veya kartınıza Altın Biriktiren Hesaba yatırılmak üzere minimum 0.5 gr maksimum 100 gr olacak şekilde dilediğiniz tutarda talimat verebilirsiniz. Talimat miktarınızı dilediğiniz zaman, 0.5 gr ve katları olmak koşulu ile değiştirebilirsiniz.

Altın Biriktiren Hesap bir vadesiz hesap türü olduğundan hesaba faiz tahakkuku söz konusu değildir.

Hesap açılışlarınızı tüm QNB Finansbank şubelerinden, "Altın" yazıp 2273'e SMS göndererek, 0850 222 09 00 no'lu telefon bankacılığından ve QNB Finansbank İnternet Şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.