bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Biriktiren Hesap Mevduat

Biriktiren Hesap Mevduat  ile geleceğinizi güvence altına alın.

Birikim yapmaya başlamak için en doğru gün tam da bugün! Biriktiren Hesap Mevduat ile siz de düzenli olarak birikim yapmaya başlayabilir,geleceğinizi şimdiden şekillendirebilirsiniz.

Üstelik birikimlerinizi dilediğiniz döviz cinsinde (Türk Lirası/Euro/Dolar) değerlendirme ve kazancınızı katlama fırsatı da Finansçı’da!

Biriktiren Hesap Mevduat ile Geleceğinizi Güvence Altına Alın

 • Tek bir talimatınızla düzenli birikim yapma imkanı,
 • Avantajlı faiz oranları,
 • Biriktiren Hesap Mevduat  ile birikimlerinizi Türk Lirası,Amerikan Doları veya Euro döviz cinslerinde değerlendirme imkanı.

Hesaplama Araçları

TRY
TRY
AY

 

Faizler ve Ücretler

 • Biriktiren Hesap Mevduat faiz oranlarımız
  Döviz Cinsi Faiz Oranı
  TL 51.50
  USD 0.05
  EURO 0.01

  Biriktiren Hesap Mevduat faiz oranları için ilgili döneme ait en yüksek e-vadeli faiz oranları geçerlidir.
  Güncel e-vadeli faiz oranları için tıklayınız.

Biriktiren Hesap Mevduat Hesap Özellikleri

 • Biriktiren Hesap Mevduat avantajlı faiz oranları sunar. Faiz oranı her yıl QNB Finansbank tarafından belirlenir ve 12 ayda bir hesabınıza işler.
 • Biriktiren Hesap Mevduat’ı Türk Lirası, Amerikan Doları veya Euro cinsinde açabilirsiniz.
 • Biriktiren Hesap Mevduat’ı minimum 5 yıl maksimum 10 yıl vadeli olacak şekilde açabilirsiniz.
 • Hesabınızın vade tarihine kadar birikim yaptığınız takdirde, vade tarihinde biriktirdiğiniz miktar faiz getirisiyle birlikte ilişkili vadesiz hesabınıza aktarılır.
 • Aylık ödemelerinizi ister QNB Finansbank kredi kartınızdan isterseniz de vadesiz hesabınızdan gerçekleştirebilirsiniz.
 • Aylık ödemeleriniz minimum 50 TL maksimum 5.000 TL olabilir. 
 • Sıfır bakiye veya başlangıç yatırımı ile açılabilir.
 • Kredi kartından verilen talimatlarda kredi kartınızın mail order (posta yoluyla sipariş) işlemlerine açık ve limitinin yeterli olması gerekmektedir.
 • Hesap vadeniz dolduğunda veya 6 ay üst üste ödeme yapılmadığında hesabınız otomatik olarak iptal olur.
 • Biriktiren Hesap Mevduat’ta yıllık faiz uygulanır. 
 • Hesabınız vade dolmadan kapatıldığı takdirde hesap açılış tarihinden hesap kapanış tarihine kadar olan dönem için işleyen faiz getirisinden feragat edersiniz.
 • Hesabın açılışından itibaren ilk sene uygulanacak faiz oranı hesap açılışında belirlenir. İlerleyen yıllardaki oranlar ise her yıl faiz tahakkuklarının gerçekleştiği günlerde bankamızın internet bankacılığında geçerli olan en yüksek e-vadeli  faiz oranı olacaktır.
 • Biriktiren Hesap Mevduat’a ara ödeme yapılamamaktadır.
 • Hesap cüzdanı Bankamızda mevduat hesabınızın varlığını hukuken ispatlayıcı bir belgedir. Hesap cüzdanınızı dilediğiniz zaman dilediğiniz şubelerimizden alabilirsiniz.

Nasıl Başvurabilirim?

Biriktiren Hesap açılış başvurularınızı internet şubemizden veya dilediğiniz QNB Finansbank Şubesi’nden gerçekleştirebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Biriktiren Hesabımı dilediğim zaman kapatabilir miyim?

Hesabınızı en erken valör tarihini takip eden 2. iş günü şubelerimize gelerek kapatabilirsiniz (Örnek: Valör tarihi Salı ise hesap en erken Perşembe günü kapatılabilir). Ancak hesabınızı vadeden önce kapatırsanız, hesap açılış tarihinden hesap kapanış tarihine kadar olan dönem için işleyen faiz getirisinden feragat edersiniz. Vadeden önce kapatılan Biriktiren Hesap Mevduat için sadece o güne kadar ödediğiniz anapara toplamı ilişkili hesabınıza aktarılır.

Biriktiren Hesabıma ara ödeme yapabilir miyim?

Biriktiren Hesap Mevduat’ta ara ödeme uygulaması bulunmamaktadır.

Talimat miktarı hangi aralıklarda olabilir ve daha sonra bu miktar değiştirilebilir mi?

Minimum 50 TL, maksimum 5.000 TL  olarak şekilde dilediğiniz tutarda talimat verebilirsiniz. Talimat miktarınızı dilediğinizde değiştirebilirsiniz.

Biriktiren Hesap Mevduat’tan faiz getirisi elde edebilir miyim?

Evet, Biriktiren Hesap Mevduat’a yıllık faiz uygulanır.

Biriktiren Hesap Mevduat’ı nereden açtırabilirim?

Hesabınızı 0 850 222 0 900 numaralı telefon bankacılığından, internet şubemizden veya dilediğiniz QNB Finansbank Şubesi’nden açtırabilirsiniz.

Biriktiren Hesap Mevduat müşterek olarak açılabilir mi?

Hesap müşterek olarak açılamamaktadır.

Hesabımdaki birikimlerimi çekmek istememe rağmen, birikimlerimin tamamını vadesiz hesabıma aktaramıyorum. Bunun sebebi nedir?

Dilediğiniz zaman hesabınızı kapatmadan Biriktiren Hesabınızdaki birikimlerinizi kısmen veya tamamen çekebilirsiniz. Ancak, kredi kartından verdiğiniz talimatlar için son ödediğiniz taksit tutarı kredi kartınızın son ödeme gününden 1 gün sonra hesaptan çekilebilir.