bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Kumbaram Hesabı

QNB Finansbank Kumbaram Hesabı ile damlalar göle dönüşüyor

Finansçı’nın Kumbaram Hesabı ile birikim yapmak çok kolay. Tek bir talimatınızla talep ettiğiniz süre boyunca her ay düzenli olarak birikim yapabilir, ihtiyacınız olduğunda biriken miktarı gönlünüzce harcayabilirsiniz.

Finansçıyla Biriksin, İhtiyacınıza Yetişsin

 • TL/USD/EUR/Pound para birimlerinden dilediğinizle birikim yapabilme imkanı,
 • Alt veya üst limit olmaksızın hesap açılışı,
 • Her ay 90 TL/USD/EUR/Pound ile 10.000 TL/USD/EUR/Pound arasında düzenli birikim yapabilme fırsatı,
 • İster kredi kartı, ister vadesiz mevduat hesabı ile birikim yapabilme avantajı.

Hesaplama Araçları

TL
AY

QNB Finansbank Kumbaram Hesabı 5yıl-10yıl vadede açılır.

Faizler ve Ücretler

 • QNB Finansbank Kumbaram Hesabı bir vadesiz hesap türüdür,faiz getirisi elde edemezsiniz.

QNB Finansbank Kumbaram Hesabı Özellikleri

 • Aylık ödemenizi minimum 90 TL/USD/EUR/Pound maksimum10,000 Türk Lirası/Euro/Dolar/Pound arasında 90 ve katları olacak şeklinde talimat verebilirsiniz.
 • Belirleyeceğiniz tutar, her ay QNB Finansbank kredi kartınızdan veya vadesiz mevduat hesabınızdan Kumbaram Hesabı’na aktarılır.
 • Aylık ödeme tutarınızda dilediğiniz zaman değişiklik yapabilirsiniz
 • Kumbaram Hesabınıza dilediğiniz zaman ara ödeme yapabilirsiniz. Minimum ara ödeme tutarı 90 TL/USD/EUR/Pound, maksimum ara ödeme tutarı ise 100.000 TL/USD/EUR/Pound şeklindedir. Talimat süresi minimum 5, maksimum 10 yıldır.
 • QNB Finansbank Kumbaram Hesabı’ nızın açılışı sırasında otomatik olarak vadesiz mevduat hesabı (eğer halihazırda yoksa) açılır.
 • Talimat süresi bitiminde, hesapta biriken birikim tutarınız hesap açılışında biriktiren hesap ile ilişkilendirilen ilgili döviz cinsindeki vadesiz hesabanıza aktarılır.
 • QNB Finansbank Kumbaram Hesabınızı kapatmadan önce biriken miktarı aktarmak için şubelerimize veya 0850 222 09 00 no’lu Telefon Bankacılığına başvurabilirsiniz.QNB Finansbank kredi kartınız ile ödeme yapıyorsanız son taksit tutarınız, kartınızın son ödeme tarihinden bir gün sonra ilgili vadesiz hesabınıza aktarılacaktır.
 • Kredi kartından verilen talimatlarda kartınızın mail order (posta yoluyla ödeme) işlemlerine açık olması ve kart limitinizin yeterli olması gerekmektedir.
 • Hesap cüzdanı Bankamızda mevduat hesabınızın varlığını hukuken ispatlayıcı bir belgedir. Hesap cüzdanınızı dilediğiniz zaman dilediğiniz şubemizden alabilirsiniz.

Nasıl Başvurabilirim?

QNB Finansbank Kumbaram Hesabı açılış başvurularınızı dilediğiniz QNB Finansbank Şubesi’nden veya 0 850 222 0 900 numaralı telefon bankacılığından gerçekleştirebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

QNB Finansbank Kumbaram Hesabımı dilediğim zaman kapatabilir miyim?

QNB Finansbank Kumbaram Hesabınızı dilediğiniz zaman şubelerimizden kapatabilirsiniz. Birikimleriniz, hiçbir kayıp olmadan ilişkili vadesiz hesabınıza aktarılır. (Hesap en erken, valör tarihini takip eden 2. iş günü kapatılabilir. Örnek: Valör tarihi Salı günü ise hesap en erken Perşembe günü kapatılabilir.)

QNB Finansbank Kumbaram Hesabına dilediğim zaman ara ödeme yapabilir miyim?

QNB Finansbank Kumbaram Hesabınıza sadece şubelerimizden minimum 90 TL/USD/EUR/Pound, maksimum 100.000 TL/USD/EUR/Pound olmak üzere dilediğiniz zaman ara ödeme yapabilirsiniz.

QNB Finansbank Kumbaram Hesabıma otomatik transfer yapılması için hangi miktarlarda talimat verebilirim? Talimat miktarını değiştirebilir miyim?

90 TL/USD/EUR/Pound ile 10.000 TL/USD/EUR/Pound arasında talimat verebilirsiniz. Talimat miktarınızın 90 TL/USD/EUR/Pound’un katları olması gerekmektedir. Dilediğiniz zaman bu miktarı  tüm QNB Finansbank şubelerinden veya 0850 222 09 00 no'lu telefon bankacılığından değiştirebilirsiniz.

QNB Finansbank Kumbaram Hesabı ile faiz elde edebilir miyim?

Kumbaram Hesabı vadesiz hesap türüdür, faiz işlemez.

Kumbaram Hesabını nereden açtırabilirim?

QNB Finansbank Kumbaram Hesabı açılış başvurularınızı dilediğiniz QNB Finansbank Şubesi’nden veya 0 850 222 0 900 numaralı telefon bankacılığından gerçekleştirebilirsiniz.

QNB Finansbank Kumbaram Hesabı müşterek olarak açılabilir mi?

Hesap müşterek olarak açılamamaktadır.

Hesabımdaki birikimlerimi çekmek istememe rağmen, birikimlerimin tamamını vadesiz hesabıma aktaramıyorum. Bunun sebebi nedir?

Dilediğiniz zaman hesabınızı kapatmadan Biriktiren Hesabınızdaki birikimlerinizi kısmen veya tamamen çekebilirsiniz. Ancak, kredi kartından verdiğiniz talimatlar için son ödediğiniz taksit tutarı kredi kartınızın son ödeme gününden 1 gün sonra hesaptan çekilebilir.