bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Altın Biriktiren Hesap

Tek bir talimatınızla hem düzenli hem güvenli altın birikimi QNB Finansbank’ta!

Altın Biriktiren Hesap ile altın birikimi yapmak artık çok kolay! Tek bir talimatınızla her ay düzenli olarak belirlediğiniz miktarda altın alabilir, altın birikimi yapabilirsiniz.

Tek bir talimatınızla hem düzenli hem güvenli altın birikimi QNB Finansbank’ta!

 • İster kredi kartınızdan, ister vadesiz hesabınızdan tek bir talimatla altın birikimi,
 • Alt veya üst limit olmaksızın hesap açılışı,
 • Sıfır bakiye veya başlangıç yatırımı ile hesap açma ve ara ödeme yapma imkanı,
 • Birikimlerinizi dilediğinizde farklı bir vadesiz altın hesabınıza aktarma imkanı,
 • Vadesiz hesabınıza aktarılan birikiminizi farklı para birimine dönüştürme imkanı.

Hesaplama Araçları

GR
GR
AY

Faizler ve Ücretler

 • Altın Biriktiren Hesap vadesiz bir hesap türüdür, faiz getirisi elde edilememektedir.

Altın Biriktiren Hesap Özellikleri

 • Altın Biriktiren Hesap, kredi kartı veya vadesiz mevduat hesabınızdan minimum 60 ay maksimum 120 ay olacak şekilde vereceğiniz düzenli ödeme talimatı doğrultusunda 995/1000 saflıkta gram cinsinden altın birikim yapmasınızı sağlayan bir vadesiz depo hesabıdır.
 • Belirleyeceğiniz tutar, her ay düzenli olarak tercihiniz doğrultusunda QNB Finansbank kredi kartınızdan veya vadesiz hesabınızdan Altın Biriktiren Hesabınıza aktarılır.
 • Altın Biriktiren Hesap için vereceğiniz aylık birikim talimatınızda en az 0,25 gram, en fazla 100 gram talebinde bulunabilir, aylık birikimlerinizi 0,25 gram ve katları şeklinde belirleyebilirsiniz.
 • Dilediğiniz zaman ara ödeme yapabilirsiniz. Ara ödeme yapmak istemeniz halinde, en az 1 gram ve 0,25 gram katları olacak şekilde ve en fazla 10.000 gram altın alım talebinde bulunabilirsiniz.
 • Talimat süresi tamamlandıktan sonra biriken altınlarınız ilişkili vadesiz altın  hesabınıza aktarılır.
 • Vereceğiniz hesaptan talimatlar için Vadesiz TL veya Vadesiz Altın hesabınızı kullanabilirsiniz.
 • QNB Finansbank şubelerini ziyaret ederek veya Telefon Bankacılığından hesabınızı kapatmadan biriken altınlarınızı ilişkili vadesiz altın  hesabınıza aktarabilirsiniz.
 • Kredi kartından verilen talimatlarda kartınızın mail order (posta yoluyla ödeme) işlemlerine açık olması ve kart limitinizin yeterli olması gerekmektedir.
 • Altınlarınızın aktarılabilmesi için size ait bir QNB Finansbank Vadesiz Mevduat Hesabı (eğer halihazırda yoksa) açılacaktır.
 • Altın Biriktiren Hesabınızı kapatmanız halinde biriken altınlar ilişkili vadesiz altın hesabınıza aktarılacakıtr.
 • Aylık ödeme tutarınızda dilediğiniz zaman değişiklik yapabilirsiniz.
 • Hesap cüzdanı Bankamızda mevduat hesabınızın varlığını hukuken ispatlayıcı bir belgedir. Hesap cüzdanınızı dilediğiniz zaman dilediğiniz şubelerimizden alabilirsiniz.

Nasıl Başvurabilirim?

Altın Biriktiren Hesap açılışı için başvuru işlemlerinizi dilediğiniz QNB Finansbank Şubesi’nden 0 850 222 0 900 numaralı telefon bankacılığından veya internet şubemizden gerçekleştirebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Altın Biriktiren Hesabımı dilediğim zaman kapatabilir miyim?

Hesabınızı dilediğiniz zaman şubelerimize talimat vererek kapatabilirsiniz. Hesap kapanışı gerçekleştiğinde biriken altınlarınız hiçbir kayıp olmaksızın ilişkili vadesiz hesabınıza aktarılır. (Hesap en erken, valör tarihini takip eden 2. iş günü kapatılabilir. Örnek: Valör tarihi Salı günü ise hesap en erken Perşembe günü kapatılabilir.)

Altın Biriktiren Hesabıma dilediğim zaman ara ödeme yapabilir miyim?

Dilediğiniz zaman ara ödeme yapabilirsiniz. Ara ödeme yapmak istemeniz halinde, en az 1 gram ve 0,25 gram katları(1 gr, 1.25 gr, 1.5 gr, 1.75 gr vb.) şeklinde ve en fazla 10.000 gram altın alım talebinde bulunabilirsiniz.

Altın Biriktiren Hesabıma kredi kartımdan veya hesabımdan otomatik transfer yapılması için verilebilecek talimat miktarı nedir ve bu miktarda değişiklik yapılabilir mi?

Hesabınız veya kredi kartınızdan minimum 0,25 gr, maksimum 100 gr olacak şekilde talimat verebilirsiniz. Talimat miktarınızı dilediğiniz zaman 0,25 gr’ın katları olacak şekilde değiştirebilirsiniz.

Altın Biriktiren Hesabımdan faiz getirisi elde edebilir miyim?

Altın Biriktiren Hesap bir vadesiz hesap türüdür, faiz getirisi elde edemezsiniz.

Altın Biriktiren Hesabımı nereden açtırabilirim?

Altın Biriktiren Hesap açılışı için başvuru işlemlerinizi dilediğiniz QNB Finansbank Şubesi’nden, 0 850 222 0 900 numaralı telefon bankacılığından veya internet şubemizden gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca 2273’e “Altın” yazıp SMS göndererek de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Altın Biriktiren Hesap müşterek olarak açılabilir mi?

Hesap müşterek olarak açılamamaktadır.

Hesabımdaki birikimlerimi çekmek istememe rağmen, birikimlerimin tamamını vadesiz hesabıma aktaramıyorum. Bunun sebebi nedir?

Dilediğiniz zaman hesabınızı kapatmadan Biriktiren Hesabınızdaki birikimlerinizi kısmen veya tamamen çekebilirsiniz. Ancak, kredi kartından verdiğiniz talimatlar için son ödediğiniz taksit tutarı kredi kartınızın son ödeme gününden 1 gün sonra hesaptan çekilebilir.