İçeriğe Git Alt Bölüme Git Sol Menüye Git

Erasmus+ Kredisi

Erasmus+ Kredisi
QNB Finansbank'tan alınır

QNB Finansbank'la artık Avrupa'da anlaşmalı okullarda yüksek lisans yapmak çok kolay!

Avrupa'da yüksek lisans yapmak için üniversitenizden kabul aldıysanız 1 yıllık yüksek lisans programları için 64.000 TL'ye; 2 yıllık yüksek lisans programları için ise 96.000 TL'ye kadar uygun faizli, kredi tahsis ücreti istisnası olan Erasmus+ Kredisi'ne şubelerimizden başvurun!

Erasmus+ Kredisi için detaylı bilgilere QNB Finansbank Şubelerinden ulaşabilirsiniz.

Bu finansman, Avrupa Parlamentosu ve Konseyi ve "Erasmus+ Master Programme." sayesinde mümkün kılınmıştır. Bahsi geçen finansman, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Konseyi'nin 1288/2013 numaralı yönetmeliği çerçevesinde sunulan Kredi Garanti Desteği'nden faydalanmaktadır.
  • Erasmus+ Kredisi'ne Türkiye'de bulunan üniversitelerde lisans eğitimini tamamlamış ve Avrupa'da bulunan anlaşmalı üniversitelerin birinden yüksek lisansa kabul alan Türkiye'de yerleşik T.C. vatandaşları başvurabilir (Erasmus+ Kredisi kapsamında kabul edilen üniversitelerin listesi için tıklayınız).
  • Kredi başvurusunda bulunan öğrenciler okuldan kabul aldıklarını ilgili okuldan aldıkları dokümanlar ile belgelemelidir,
  • Erasmus kredisinden faydalanabilmek için öğrencilerin, öğrenim göreceği ülkede 3 aydan fazla bir süredir ikamet etmiyor olması gerekmektedir.
  • Kredi için herhangi bir teminat alınmamaktadır,
  • 1 yıllık yüksek lisans programları için en fazla 64.000TL; 2 yıllık yüksek lisans programları için ise en fazla 96.000TL Erasmus+ Kredisi verilebilecektir.
  • Ödemeleriniz eğitiminiz bittikten en az bir sene sonra başlayacaktır ve ödemelerinizin süresi en az 5 yıl olmalıdır. Dilerseniz krediniz için erken taksit ödemesi, ara ödeme veya erken kapama yapabilirsiniz.

Erasmus+ Kredisi için detaylı bilgilere QNB Finansbank Şubelerinden ulaşabilirsiniz.