İçeriğe Git Alt Bölüme Git Sol Menüye Git

Erasmus+ Kredisi

Erasmus+ Kredisi
QNB Finansbank'tan alınır

QNB Finansbank'la artık Avrupa'da anlaşmalı okullarda yüksek lisans yapmak çok kolay!

Avrupa'da yüksek lisans yapmak için üniversitenizden kabul aldıysanız 1 yıllık yüksek lisans programları için 54.000 TL'ye; 2 yıllık yüksek lisans programları için ise 81.000 TL'ye kadar uygun faizli, kredi tahsis ücreti istisnası olan Erasmus+ Kredisi'ne şubelerimizden başvurun!

Örnek maliyet tablosu aşağıdaki gibidir.

  ALINACAK ÜCRETLER
(BSMV Dahil)
TOPLAM MALİYET ORANI*
Kredi Tutarı Kredi Faiz Oranı (Aylık) Kredi Taksit Sayısı** Kredi Taksit Tutarı (Aylık) Kredi Tahsis Ücreti Yıllık Toplam Maliyet
54,000TL %1,57 96 1591 TL 0 TL %20,8525
81,000TL %1,57 84 2814 TL 0 TL %19,0134
*Yıllık toplam maliyet oranlarına kredi için tahsil edilen tüm faiz, kredi tahsis ücreti ve vergiler dahildir. Yıllık toplam maliyet oranına sigorta primi dahil edilmemiştir.
**Maliyet tabloları hesaplamalarında 54.000 TL'lik kredi (1 yıllık master programı) için 2 yıl boyunca ödeme yapılmayacağı; 81.000 TL'lik kredi (2 yıllık master programı) için de 3 yıl boyunca ödeme yapılmayacağı ve sonrasından maksimum vade kullanılacak şekilde ödeme yapılacağı varsayılarak hazırlanmıştır.
Bankamız Erasmus+ Kredisi için hayat sigortası talep etmemektedir.
Taksit tutarları hesaplanırken iki taksit dönemi arası 30 gün baz alınmıştır.
QNB Finansbank kredi başvurularını serbestçe değerlendirme ve reddetme, piyasa koşullarına göre faiz oranlarında değişiklik yapma hak ve yetkisine sahiptir.
Tabloda yer alan kredi tutarları ve vadeler, örnek olarak belirtilmiştir. Diğer kredi tutarları ve vade koşulları için detaylı bilgiye QNB Finansbank Şubelerinden ulaşabilirsiniz.
Bu finansman, Avrupa Parlamentosu ve Konseyi ve "Erasmus+ Master Programme." sayesinde mümkün kılınmıştır. Bahsi geçen finansman, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Konseyi'nin 1288/2013 numaralı yönetmeliği çerçevesinde sunulan Kredi Garanti Desteği'nden faydalanmaktadır.
  • Erasmus+ Kredisi'ne Türkiye'de bulunan üniversitelerde lisans eğitimini tamamlamış ve Avrupa'da bulunan anlaşmalı üniversitelerin birinden yüksek lisansa kabul alan Türkiye'de yerleşik T.C. vatandaşları başvurabilir (Erasmus+ Kredisi kapsamında kabul edilen üniversitelerin listesi için tıklayınız).
  • Kredi başvurusunda bulunan öğrenciler okuldan kabul aldıklarını ilgili okuldan aldıkları dokümanlar ile belgelemelidir,
  • Kredi için herhangi bir teminat alınmamaktadır,
  • 1 yıllık yüksek lisans programları için en fazla 54.000TL; 2 yıllık yüksek lisans programları için ise en fazla 81.000TL Erasmus+ Kredisi verilebilecektir.
  • Ödemeleriniz eğitiminiz bittikten en az bir sene sonra başlayacaktır ve ödemelerinizin süresi en az 5 yıl olmalıdır. Dilerseniz krediniz için erken taksit ödemesi, ara ödeme veya erken kapama yapabilirsiniz.

Erasmus+ Kredisi için detaylı bilgilere QNB Finansbank Şubelerinden ulaşabilirsiniz.