bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Bankacılık ve Dijital Çözümler İçin Giriş Şifresi: FinansŞifre

Tek şifreyle tüm dijital bankacılık kanalları elinizin altında!

FinansŞifrenizi hemen alın; birçok bankacılık işlemini, dünyanın her yerinden, 7 gün 24 saat yapabilmenin ayrıcalığını yaşayın.

FinansŞifre nedir?

FinansŞifre, QNB Mobil ve Kurumsal İnternet Şubemize giriş yapmak, Çağrı Merkezimizde ise işleminize devam edebilmek için sahip olmanız gereken şifredir. FinansŞifreniz size özel ve gizlidir, bankamız personeli dahil kimse ile paylaşılmamalıdır. FinansŞifreniz 6 haneli olmalı ve rakamlardan oluşmalıdır. FinansŞifreniz; doğum tarihi, nüfus cüzdanı numarası, kimlik numarası, telefon numarası, ardışık sıralı sayılar gibi tahmin edilmesi kolay numaralar olmamalıdır. Güvenliğiniz gereği FinansŞifrenizin 180 günde bir değiştirilmesi gerekmektedir.

FinansŞifre nasıl alınır?

Web sitemizdeki “FinansŞifre Al” adımından ve QNB Mobil'den FinansŞifrenizi alırken; bireysel veya firmanız adına kullandığınız kredi kartınız veya banka kartınız ile işlem yapabilirsiniz. Şahıs firması sahibi iseniz kartınız yanınızda değilse ya da kartınız yoksa QNB Mobil'den görüntülü görüşme ile de FinansŞifrenizi alabilirsiniz. Bu bilgilere ek olarak işlemi yapan kişinin siz olduğunu teyit edebilmek ve bu sayede güvenliğinizi sağlayabilmek amacıyla yalnızca sizin bildiğiniz birtakım ek bilgileri de sizden istemekteyiz. Güvenliğiniz için; FinansŞifrenizi ve FinansŞifrenizi alırken cep telefonunuza gönderilecek tek kullanımlık SMS şifresini bankamız personeli dâhil kimseyle paylaşmayın.

Şahıs firması sahibiyseniz;

  • Mobil uygulamamızın ana sayfasında yer alan “FinansŞifre Al” butonundan; kart bilgilerinizle ya da görüntülü görüşme ile,
  • Buraya tıklayarak web sitemizden; kart bilgileriniz ile
  • 0850 222 1 900 numaralı Çağrı Merkezimizden; kart bilgileriniz ile
  • Şubelerimizden alabilirsiniz.

QNB Mobil'i telefonunuzun uygulama marketinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

KOBİ Bankacılığı müşterimizseniz;

QNB Mobil ya da Kurumsal İnternet Şubemizi kullanmaya başlamak için ilk defa FinansŞifre almak isterseniz 0850 222 1 900 numaralı Çağrı Merkezimizden veya şubelerimizden hizmet alabilirsiniz.

FinansŞifrenizi unutmanız ya da değiştirmek istemeniz durumunda şubelerimizden, Çağrı Merkezimizden hizmet alabilir veya buraya tıklayarak web sitemizden ve QNB Mobil'deki "Finansifre Al" butonundan kendiniz değiştirebilirsiniz.

Ticari/Kurumsal Bankacılık müşterimizseniz;

QNB Mobil ya da Kurumsal İnternet Şubemizi kullanmaya başlamak için ilk defa FinansŞifre almak isterseniz sizi şubelerimize bekliyoruz.

FinansŞifrenizi unutmanız ya da değiştirmek istemeniz durumunda şubelerimizden, Çağrı Merkezimizden hizmet alabilir veya buraya tıklayarak web sitemizden ve QNB Mobil'den kendiniz değiştirebilirsiniz.

FinansŞifre Sorunları

FinansŞifre Blokesi

Kurumsal İnternet Şubemize ve QNB Mobil'e girişte FinansŞifrenizi art arda 5 kere yanlış girmeniz durumunda FinansŞifreniz güvenliğiniz için blokelenecek ve girişiniz engellenecektir. Yeni bir FinansŞifre alarak blokenizi kaldırabilir, İnternet Şubemizi ve QNB Mobil'i kullanmaya devam edebilirsiniz.

SIM Kart Blokesi

SIM kart değişikliği yapmanız ya da operatör değiştirmeniz durumunda güvenliğiniz için SIM kartınız blokelenmektedir. QNB Mobil den FinansŞifre Al butonundan FinansŞifre alarak, ATM'lerimizi kullanarak veya şubelerimizden destek alarak sim kart blokenizi kaldırabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Kanalının Uzun Süre Kullanılmaması

Kurumsal İnternet Şubemize 6 aydan uzun süre giriş yapmadığınızda, Kurumsal İnternet Şube kullanımınız kapatılmakta olup tekrar giriş yapabilmek için Çağrı Merkezimizden destek alabilirsiniz.