bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Sıkça Sorulanlar

QNB Finansbank’ta yükselmenin sınırı yok!

Kariyer yolculuğunda sana eşlik etmek için buradayız. İlgili ilanımıza başvurup aramıza katılabilirsin.

Nasıl iş başvurusunda bulunabilirim?

İş başvurularına www.qnbfinansbank.com adresinde İnsan Kaynakları sayfamızdan "İş ilanları ve başvuru" bölümünden ulaşabilirsiniz. Mevcut ilanlara başvurabileceğiniz gibi, başvurabileceğiniz uygun bir pozisyon mevcut değil ise genel başvuru da yapabilirsiniz. Ayrıca Facebook QNB Finansbank Kariyer, Linkedin QNB Finansbank sayfası üzerinden de ilanlara başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İşe alım tarihleriniz hakkında bilgi alabilir miyim?

Yapılan planlama doğrultusunda yılın farklı dönemlerinde işe alımlar gerçekleştirilmektedir. İlanlarımızı internet sitemiz, Facebook QNB Finansbank Kariyer ve Linkedin QNB Finansbank sayfaları üzerinden takip edebilirsiniz.

Üniversitelerin hangi bölümlerini tercih ediyorsunuz?

 

Belirli birimler ve pozisyonlarda bölüm tercihi yapılmakla birlikte, genel olarak bölüm tercihimiz bulunmamaktadır. İşe alımı yapılan çalışanlarımıza iş alanları doğrultusunda eğitimler verilmektedir.

 

İşe alım sürecinizdeki sınav ve mülakatlarınız hakkında bilgi alabilir miyim?

Giriş pozisyonlarına yönelik yapılan alımlarda farklılık gösteren genel yetenek sınavları, yabancı dil sınavları ve kişilik envanteri uygulanmaktadır. Sınavda başarılı olan adaylarımızla grup mülakatlar ve/veya birebir mülakatlar gerçekleştirilmektedir. Deneyimli pozisyonlarda ise kişilik envanteri uygulanmakta, ardından İnsan Kaynakları ve ilgili iş kolu ile birebir veya panel mülakatlar gerçekleştirilmektedir.

Yaptığım başvuru için geri dönüş yapılmadı, nasıl bilgi alabilirim?

"Genel Başvuru" ilanına başvurduğunuzda; özgeçmişinizin tarafımıza ulaşmış olduğuna dair bilgi e-postası gönderilmektedir. Oluşacak banka ihtiyaçları doğrultusunda özgeçmişiniz genel veritabanında saklanmaktadır. Yayınlanmış olan ilanlar aracılığı ile yapmış olduğunuz iş başvurunuzun, pozisyona yönelik uygun yetkinlikler doğrultusunda değerlendirilmesinin ardından başvurunuz ile ilgili olumlu veya olumsuz geri dönüşler online olarak yapılmaktadır.

Mülakat sonucumun olumlu olduğuna dair mektup göndermiştiniz ve üzerinden uzun bir süre geçti, sonucum geçerli midir?

Mülakatı olumlu sonuçlanmış ancak değerlendirilemeyen adaylar en fazla 3 ay boyunca olumlu aday havuzunda tutulmaktadır. 3 ayın sonunda değerlendirilemeyen adaylar farklı ilanlarımıza başvuruda bulunabilmektedir.

Aday havuzunda yer alan adaylar başvurulan pozisyon veya ilgili pozisyonlarda ihtiyaç ve alım olması durumunda değerlendirmeye alınmaktadır.

Lise mezunlarına iş imkanı sunuyor musunuz?

Direkt Satış ve Güvenlik Görevlisi pozisyonlarına lise mezunu alımı gerçekleştirmekteyiz.

Askerlik görevimi tamamlamadan iş başvurusu yapabilir miyim?

Giriş pozisyonundaki işe alımlarımızda askerlik görevini tamamlamış olma şartı aranmakla birlikte, adayların ilana başvurdukları tarih itibariyle en az 2 yıl tecilli olması da yeterlidir.

Engelli başvurusu alıyor musunuz? Başvurular ve değerlendirmeler nasıl yapılmaktadır?

Engelli adayların alımı için İŞKUR ile bağlantılı projeler bulunmaktadır. Münferit gelen basvurular, adayın uzmanlık alanına göre Insan Kaynakları Stratejik Planlana, İşe Alım ve Kariyer Yönetimi Birimi'ne yönlendirilebilir. Adayın engelli personel kapsamında işe alınabılmesi için İŞKUR'a kayıtlı olması gereklidir.

Üniversite stajyeri alımları hangi dönemlerde yapılmaktadır?

Yaz dönemi için Genel Müdürlük ve şubelerimize yönelik staj programları uygulanmaktadır. Her yıl Nisan ayında www.qnbfinansbank.com adresinde yayınlanan stajyer ilanı ile başvurular toplanır. Haziran-Eylül döneminde minimum 1 ay, maksimum 2 ay olarak staj yapılabilmektedir.

Meslek/Ticaret Lisesi stajyeri alımı hangi dönemde yapılmaktadır?

Lise stajyerlerinin başvuruları ikamet ilindeki şubeler aracılığı ile ağustos ayında alınır. Lise stajı Eylül- Haziran döneminde yapılmaktadır.

Sınav ve mülakat zamanı ile ilgili nereden bilgi alabilirim? Sınava- mülakata davet edildim, belirtilen tarih ve saatte katılamayacağım, değiştirmem mümkün müdür? Kimi aramalıyım?

Başvurduğunuz ilan üzerinden katılacağınız sınav ve mülakat bilgileri size e-mail aracılığı ile iletilir. Sınav ve/veya mülakat yeri/saati zorunlu haller dışında değiştirilemez. Taleplerinizi finansbank_ik@qnbfinansbank.com adresine iletebilirsiniz.