notify icon
Ana içeriğin başı

Tarım Sigortaları

Emeğiniz emin ellerde

Tarım sigortaları; açık hava üreticiliği, sera ürünleri üretimi, hayvancılık ve su ürünleri yetiştiriciliği gibi zirai alanlarda karşılaşılabilecek riskleri minimize eder.Siz de tarım sigortası yaptırarak besi ve ürünlerinizi güvence altına alabilir, emeğinizin karşılığını almanın keyfini stressiz ve rahat bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Devlet Destekli Tarım Sigortaları ile Üretimlerinizi Güvence Altına Alın!

 • Bitkisel ürün sigortası ile yetiştirdiğiniz tüm bitkisel ürünleri teminat altına alabilme olanağı,
 • Sera sigortası sayesinde dolu, fırtına, hortum, yangın, su baskını, sel ve heyelan gibi doğal afetlere karşı tam güvence garantisi,
 • Hayvan hayat sigortası ile büyükbaş ya da küçükbaş hayvanlarınızı olası hastalık, zehirlenme ve tehlikeli durumlara karşı güvence altına alabilme imkânı,
 • Su ürünleri sigortası sayesinde su ürünleri üretiminde karşılaşılan kontrol dışı kirlenme ve zehirlenme gibi tehditlere karşı tam güvence elde edebilme fırsatı,
 • Kümes hayvanları sigortası ile kapalı alanda meydana gelebilecek her türlü olumsuzluğa karşı önceden tedbir alabilme şansı.

QNB Finansbank tarafından sunulan beş farklı TARSİM sigorta hizmeti sayesinde üretim aşamasında ve sonrasında karşınıza çıkabilecek riskleri ve olası kayıpları önleyebilirsiniz.

Çiftçimin Yanında Hayat Sigortası

Biliyoruz ki dünyada milyarlarca insanın yaşamı siz değerli çiftçi ve hayvan yetiştiricilerimizin emeklerine bağlı. Acentesi olduğumuz Cigna ile birlikte hayatın getirdiği risklere karşı sigorta süresi boyunca sizin ve sevdiklerinizin yanında olan, üstelik asistans hizmetleri ile günlük hayatınızda size indirimli veya ücretsiz birçok avantaj kazandıran bir hayat sigortası geliştirdik.

Çiftçimin Yanında Hayat Sigortası, çiftçilere ve hayvan yetiştiricilerine Vefat, Kaza Sonucu Vefat, Kaza Sonucu Daimi Maluliyet ve Kaza Sonucu Tedavi Masrafları teminatları ile poliçe süresi boyunca hayatta karşılaşabileceği risklere karşı koruma sağlarken akaryakıt indirimi, traktör bakım indirimi, veteriner danışmanlığı gibi hayatı kolaylaştıracak hizmetler de sunuyor.

Ürün Hakkında Detaylı Bilgiler

 • Vefat ve Kaza Sonucu Vefat teminatı ile hayatta karşılaşabileceğiniz risklere karşı sevdiklerinize 50.000 TL’ye kadar maddi güvence sağlar.
 • Kaza Sonucu Daimi Maluliyet veya Kaza Sonucu Tedavi Masrafları teminatı ile maddi destek sağlar.
 • Poliçe süresi boyunca ücretsiz veya indirimli sunduğu Asistans Hizmetleri ile çiftçinin her zaman yanında olmaya devam eder.
 • Ödediğiniz primleri vergi matrahından düşerek %40’a varan oranda vergi avantajından faydalanmayı sağlar.
 • 18-60 yaş aralığındaki herkes bu poliçeye sahip olabilir. Sigortalı yaşı ve sigorta süresinin toplamı 65’i geçemez.

Teminatlar

Vefat Teminatı

Sigortalının, sigorta süresi içinde vefat etmesi halinde poliçede belirtilen vefat teminat tutarı vefat tazminatı olarak sigortanın önceden tayin edilmiş lehtarına, lehtar tayin edilmemiş ise sigortalının kanuni varislerine ödenir.

Kaza Sonucu Vefat Teminatı

Sigortalının, sigorta süresi içinde, Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartlarında (FKSGŞ) tanımlanan bir kaza sonucu vefatı halinde poliçede belirtilen kaza sonucu vefat teminat tutarı, kaza sonucu vefat tazminatı olarak sigortanın önceden tayin edilmiş lehtarına, lehtar tayin edilmemiş ise sigortalının kanuni varislerine ödenir.

Kaza Sonucu Daimi Maluliyet Teminatı

Sigortalının sigorta süresi içinde Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartlarında (FKSGŞ) tanımlanan bir kaza sonucunda derhal veya kaza tarihinden itibaren iki yıl içinde daimi olarak malul kalması halinde tıbbi tedavisinin sona ermesinin ve daimi maluliyetin tespitinin ardından poliçede belirlenen daimi maluliyet tazminat tutarı, Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartlarında belirtilen oranlar dahilinde hesaplanır,  FKSGŞ’de yer almayan oranlar için ise Erişkinler İçin Engellilik Değerlendirmesi Hakkında Yönetmelik ekinde yer alan, sağlık kurulu raporundaki kazaya ilişkin engel oranı dikkate alınır. Bir kaza, vefat ve daimi maluliyet tazminatına aynı zamanda hak kazandırmaz. Ancak daimi maluliyet tazminatı ödenmiş bulunan sigorta ilişkisinin sigortalısı, kazanın oluş tarihinden itibaren bir sene içinde ve bu kaza sebebiyle vefat ettiği takdirde hak sahiplerine, ödenmiş bulunan daimi maluliyet tazminatı ile vefat tazminatı arasındaki fark ödenir.

Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatı

Sigortalının; sigorta süresi içinde gerçekleşen bir kaza neticesinde, kaza gününden itibaren bir sene içinde ödenen tedavi masrafları, doktor ücreti, ilaç, radyografi, banyo, masaj, hastane ve diğer tedavi masrafları (nakil ücretleri hariç)

Örnek Tablo*

Teminatlar 1. Paket 2. Paket
Vefat 50.000 TL 30.000 TL
Kaza Sonucu Vefat 50.000 TL 30.000 TL
Kaza Sonucu Daimi Maluliyet 50.000 TL 30.000 TL
Kaza Sonucu Tedavi Masrafları 5.000 TL 3.000 TL
Prim 900 TL 600 TL

*Yukarıdaki tablo, 44 yaşındaki erkek bir müşteri baz alınarak hazıralanmıştır.

Prim Tutarı
Prim tutarı, sigortalının cinsiyetine ve yaşına göre farklılık göstermektedir.

Ücretsiz Hizmetler ve Ayrıcalıklar
Çiftçimin Yanında Hayat Sigortası kapsamında sunulan Veteriner / Besicilik Teknikerliği / Ziraat Mühendisliği Desteği Danışma Hattı, Kısa Mesaj Bilgilendirmelerinden ücretsiz; Traktör Bakımı ve Akaryakıt Paketi’nden ise indirimli faydalanabilirsiniz.
Bu hizmetlerinden yararlanmak ve bilgi almak için 0212 337 72 57 numaralı Müşteri Hattı’nı arayabilirsiniz.

Veteriner / Besicilik Teknikerliği / Ziraat Mühendisliği Desteği Danışma Hattı
Alanında uzman kişiler ile telefonla danışmanlık hizmetinden poliçe süresince sınırsız olarak yararlanabilirsiniz.

Traktör Bakım İndirimi
Garantisi dolmuş traktörlere yağ, yağ ve hava filtresi değişimi gibi işlemlerde poliçe süresince yılda iki kez %10 indirim avantajından faydalanabilirsiniz.

Kısa Mesaj Bilgilendirmeleri
Hayvansal ve bitkisel yetiştiricilik protokolü, günlük hava durumu, hibe destek başvuruları, piyasa fiyatları, bitki, et, süt, yumurtanın en güncel satış fiyatları, Türkiye’nin her yerindeki akaryakıt fiyatları, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndaki en güncel haberlerden kısa mesajla düzenli olarak poliçe süresince sınırsız olarak haberdar olursunuz.

Akaryakıt İndirim Paketi*
Aytemiz istasyonlarında belirli kartlarda benzinde %2, motorinde %3.5 LPG’de %6 indirim fırsatından poliçe süresince sınırsız olarak yararlanabilirsiniz.

*İstisnalar
* AYTEMİZ’in anlaşmalı istasyonlarından yapılacak ürün alımlarında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) bildirdiği fiyatlar üzerinden benzinde %2, motorinde %3,5 ve LPG’de %6 oranlarında indirimden yararlanacaktır. Bayilerin rekabet koşulları uyarınca kısa dönemlerde uyguladıkları indirimli fiyatların AYTEMİZ indiriminden daha yüksek oranda olması halinde, bayinin uyguladığı indirim oranı (fiyat) uygulanacaktır. 
* Çiftçilere özel verilen tarım kart ve benzeri özelliklere sahip kartlarda, tarım ile ilgili yaptıkları alışverişlerde uzun aylara varan faizsiz, ödeme ötelemeli ve vadeli alışveriş imkânı sunulmaktadır. Bu sebeple bu tip özelliklere sahip kartlarla akaryakıt alışverişine indirim uygulanmayacaktır.
* İndirim oranları ile ilgili Aytemiz Akaryakıt Dağıtım A.Ş. değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Sigorta ile birlikte sağlanan asistans hizmetleri BENEFIT tarafından sunulmaktadır.

Poliçe Süresi
Sigorta süresi 1 yıldır ve sonraki yıllar için 4 yıllık yenileme garantisi bulunmaktadır.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

Çiftçimin Yanında Hayat Sigortası, QNB Finansbank A.Ş’nin acentesi olduğu Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

Bitkisel Ürün Sigortası

Tarla ve seranızda yetiştirmekte olduğunuz tüm bitkileri Bitkisel Ürün Kredisi ile güvence altına alabilirsiniz.

Bitkisel Ürün Sigortasının Avantajları - Özellikleri

 • Poliçe üzerinde yazılı primin yarısı devlet desteği ile karşılanır.
 • Ödenecek primin ¼’ü peşin alınır, kalan prim tutarı da hasattan 1 ay sonra tahsil edilir.
 • Yaşanabilecek olumsuz durumlar ve hasar durumları için tazminatlar en kısa sürede ödenir

Teminat Altına Alınan Riskler

Don ve Dolu paketi olarak sunulan bitkisel ürün sigortalarından herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Dolu Paketi

Dolu,
Fırtına,
Hortum,
Yangın,
Deprem,
Heyelan,
Sel ve su baskınları risklerini kapsar.

Don Paketi

Don riski ve Dolu Paketi'nde yer alan tüm riskleri kapsar.

Hasar İhbar - Tespit

Sigorta poliçesinde bulunan risklerin gerçekleşmesinin ardından en geç 15 gün (don onaylarında 10 gün) içinde hasar başvuru talebinde bulunmanız yeterlidir. TARSİM tarafından görevlendirilen uzmanlar tarafından hasar tespiti yapılır ve hasarın karşılanma süreci başlatılır.

Belirtilen ürün QNB Finansbank A.Ş.'nin acenteliğini yaptığı Sompo Sigorta A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

Sera Sigortası

Seranızda yetiştirdiğiniz tüm mahsuller, sera içi ekipmanlar, sera koruma malzemeleri ve izolasyon materyallerini Sera Sigortası ile güvence altında alabilir, olası risklere karşı tam güvence sağlayabilirsiniz.

Sera Sigortasının Avantajları - Özellikleri

 • Poliçede priminin %50'si devlet tarafından ödenir.
 • Sigorta priminin %25'i peşin, %75'i taksitli olarak ödenebilir.
 • Hasar halinde ödenecek tazminat bedeli ivedi şekilde üreticiye verilir.

Teminat Altına Alınan Riskler

 • Dolu,
 • Fırtına,
 • Hortum,
 • Yangın,
 • Deprem,
 • Taşıt Çarpması,
 • Heyelan,
 • Kar ve dolu ağırlığı,
 • Sel ve su baskını.

Hasar İhbar - Tespit

QNB Finansbank A.Ş.'nin acenteliğini yaptığı Sompo Sigorta A.Ş. tarafından sunulan Sera sigortası için hasar durumundan en geç 24 saat içinde başvuru yapmanız yeterlidir.

Hayvan Hayat Sigortası

Soy kütüğüne ve Hayvan Kayıt Sistemi'ne dâhil olan süt sığırlarının teminatını Hayvan Hayat Sigortası ile sağlayabilirsiniz. Ahır veya ağıl içinde yer alan besileri hastalık ve ölümlere karşı sigortalayan Hayvan Hayat Sigortası sayesinde geleceğe güvenle bakabilirsiniz.

Hayvan Hayat Sigortasının Avantajları - Özellikleri

 • Poliçede yazılı primin yarısı devlet desteği ile karşılanır.
 • Sigorta priminin %25'i peşin, kalan prim tutarı da 5 taksitle ödenebilir.
 • Hasar halinde alından tazminatlar en kısa sürede hesabınıza aktarılır.

Teminat Altına Alınan Riskler

Genel şartlarda yazılı istisnalar dışında kalan;

 • Hayvan hastalıkları,
 • Gebelik, doğum ya da cerrahi müdahaleler,
 • Her türlü kaza durumları,
 • Yılan ve böcek sokması,
 • Zehirli çayır otlarına ve yeme bağlı zehirlenmeler,
 • Doğal afetler ve güneş çarpmaları,
 • Yangın ve infilak sebebiyle meydana gelen ölüm ve mecburi kesim riskleri,
 • Teknik şartlar çerçevesinde yavru atma riski.

Hasar İhbar - Tespit

 • Risklerin vuku bulması halinde en geç 24 saat içinde QNB Finansbank şubenize veya havuz merkez adresine hasar ihbar başvurusunda bulunmanız yeterli olacaktır.
 • Hasar tespiti için gerekli incelemeleri gerçekleştiren veteriner hekim hasar raporunu düzenler.
 • Rapora bağlı olarak tazmin tutarı üreticilerin hesabına gönderilir.

Hayvan Hayat Sigortası, QNB Finansbank A.Ş.'nin acenteliğini yaptığı Sompo Sigorta A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

Su Ürünleri Sigortası

Su Ürünleri Sigortası sayesinde hassas bir dengeye sahip olan su ürünleri üretiminde yatırımlarınızı güvende tutabilir, olası riskleri minimize ederek işletme faaliyetlerinize gönül rahatlığıyla sürdürebilirsiniz.

Su Ürünleri Sigortasının Avantajları - Özellikleri

 • Poliçede yazılı primin %50'sini devlet karşılar.
 • Ödenecek primin %25'i peşin alınır, kalan prim tutarı da 5 taksit şeklinde ödenebilir.
 • Hasar halinde, tazminatlar en kısa sürede alınır.

Teminat Altına Alınan Riskler

 • Yetiştiricinin kontrolü dışındaki kirlenme ve zehirlenmeler,
 • Genel şartlarda yazılı istisnalar dışında kalan her türlü hastalık durumları,
 • Doğal afet sonucu meydana gelen maddi kayıplar,
 • Predatörler, kazalar ya da alg patlaması nedeniyle vuku bulan ölümler ve fiziksel kayıplar.

Hasar İhbar - Tespit

 • QNB Finansbank Şubenize ya da havuz merkez adresine 24 saat içinde hasar başvurusunda bulunmanız yeterlidir.
 • Su Ürünleri Sigortası, QNB Finansbank A.Ş.'nin acenteliğini yaptığı Sompo Sigorta A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

Kümes Hayvanları Sigortası

Gerekli hijyen ve üretim standartları altında yetiştirdiğiniz kanatlı kümes hayvanlarınızı Kümes Hayvanları Sigortası ile her türlü hastalık, zehirlenme ve ölüm risklerine karşı güvence altına alabilir, olası riskleri bertaraf ederek faaliyetlerinize kayıp yaşamadan devam edebilirsiniz.

Kümes Hayvanları Sigortasının Avantajları - Özellikleri

 • Poliçede yazılı primin yarısı devlet tarafından karşılanır.
 • Ödenecek primin ¼’ü peşin alınıp, kalan prim tutarı da 5 taksitle ödenebilir.
 • Hasar halinde ödenecek olan tazminatlar en kısa sürede tahsil edilir.

Teminat Altına Alınan Riskler

 • Genel şartlarda yazılı istisnalar dışında kalan her türlü kanatlı hayvan hastalıkları,
 • Yangın veya infilak sebebiyle meydana gelen ölümler,
 • Zorunlu ölümler ve mecburi kesim durumları,
 • Her türlü doğal afetler, kazalar ve zehirlenmeler.

Hasar İhbar - Tespit

 • QNB Finansbank Şubenize veya Havuz merkez adresine en geç 24 saat içinde başvuru talebinde bulunmanız yeterli olacaktır.
 • Kümes Hayvanları Sigortası, QNB Finansbank A.Ş.'nin acenteliğini yaptığı Sompo Sigorta A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

Nasıl Başvurabilirim?

KOBİ'lere özel cazip koşullarla sunulan sağlık sigortaları hizmetlerine dilediğiniz QNB Finansbank Şubesi’nden başvurabilir veya şirket ünvanı, telefon, VKN bilgisi ile KobiBankaciligiSigortaYonetimi@qnbfinansbank.com adresine mail atarak başvuru yapabilirsiniz.