İçeriğe Git Alt Bölüme Git Sol Menüye Git

Özel Portföy Ürünleri

Siz hayatı yaşarken birikimlerinize yön veren bir ürün: Özel Portföy!

Bir QNB Finansinvest* ürünü olan Özel Portföy ile tanışın, yatırımlarınız uzman portföy yöneticileri elinde şekillensin.

Yatırımcıların beklentilerine ve alışkanlıklarına uygun olarak 3 farklı portföy seçeneği hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Temkinli Portföy;

Risk almaktan hoşlanmayan, mevduat getirisini tercih eden bir yatırımcıysanız Temkinli Portföy sizin için çok uygun. Bu portföyde birikiminizin büyük bölümü mevduat ve benzeri ürünlerde, kalan bölümü ise piyasa şartları doğrultusunda Hazine Bonosu, Devlet Tahvili ve Özel Sektör Tahvilleri gibi araçlarda değerlendirilir. Temkinli Portföy minimum giriş tutarı 50.000 TL'dir.

Dinamik Portföy;

Sabit getirili yatırım araçlarını tercih eden ancak kazancı artırma ihtimali varsa biraz risk almakta sakınca görmeyen bir yatırımcıysanız Dinamik Portföy tam size göre! Esnek yönetilen bu portföyde; olumlu piyasa koşullarında biraz risk alarak birikimlerinizin %20'ye kadar olan bölümü hisse senetlerinde değerlendirilebilir. Olumsuz piyasa koşullarında ise birikimlerinizin %100'ü kadarlık bölümü sabit getirili yatırım araçlarında değerlendirilebilir.

Dinamik Portföy'ün karşılaştırma ölçütü '%10 BIST 100 Endeksi' ve '%90 KYD 1 Aylık Gösterge Mevduat Endeksi+0.75%'tir. Karşılaştırma ölçütü üzerinde getiri hedefleyen Dinamik Portföy, %20'ye kadar hisse senedinde değerlendirildiğinden anaparadan kayıp riski bulunmaktadır. Dinamik Portföy minimum giriş tutarı 50.000 TL'dir.

Hisseli Portföy;

Yatırımlarını borsada değerlendirmek isteyen, risk almaya hazır olup hisse senedi seçiminde zorlanan, borsa hakkında bilgisi olmayan ya da piyasa trendlerini takip etmekte zorlanan yatırımcılara uygun bir portföy: Hisseli Portföy.

Hisseli Portföy'ün karşılaştırma ölçütü '%90 BİST 100 Endeksi' ve "% 10 KYD Brüt Repo Endeksi'dir." Karşılaştırma ölçütü üzerinde getiri hedefleyen Hisseli Portföy, %75 ve üzeri oranda hisse senedinde değerlendirildiğinden anaparadan kayıp riski bulunmaktadır. Hisseli Portföy minimum giriş tutarı 50.000 TL'dir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

* QNB Finansbank, emir iletimine aracılık yetkisi çerçevesinde QNB Finansinvest'in lehine faaliyet gösteren bir yatırım kuruluşudur.

** Özel Portföy ürünlerinden ve sunduğu avantajlardan yararlanabilmek için QNB Finansinvest müşterisi olunması gerekmektedir.