İçeriğe Git Alt Bölüme Git Sol Menüye Git

Çift Sarılı Hesap

Vadesizin rahatlığı, Vadelinin getirisi...

Çift Sarılı Hesap; vadesiz hesabın avantajlarını vadeli hesabın kazancıyla birleştirerek hayatınızı kolaylaştırmak için tasarlandı.

Çift Sarılı Hesap ile vadesiz hesabın rahatlığını yaşarken vadeli hesabın getirisinden de yararlanın.

Vade endişesi olmadan avantajlı faiz oranlarıyla kazanın. Kazancınızı günlük olarak hemen alın.

Bilgilendirme:

Mevcut Çift Sarılı Hesapların belirlenebilecek en düşük vadesiz alt limiti 17/05/2018 tarihi itibari ile 1.500 TL yerine 3.000 TL olacaktır. Daha önce belirlediğiniz alt limitiniz 3.000 TL altında ise bu tarih itibariyle 3.000 TL olarak güncellenecektir. Alt limit üzerindeki bakiyeleriniz için güncel Çift Sarılı Hesap faiz oranları geçerli olacaktır.

Hesabınızı TL, USD ya da EUR döviz cinslerinden açtırabilirsiniz.

 • Çift Sarılı Hesabınız ile;
  • Gün içerisinde para yatırıp çekebilir,
  • Havale/EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilir,
  • Fatura ödemelerinizi yapabilir,
  • Otomatik Fatura Ödeme talimatı ve düzenli ödeme talimatı verebilir,
  • Hesabınıza ek hesap limiti tanımlatabilirsiniz.

Hesap açılış alt limiti yoktur.

Hesabınızın faiz getirisi kazanabilmesi için bakiyenizin belirlediğiniz alt limitin üzerinde olması gerekmektedir. Bankaca belirlenen alt limit tutarı Gerçek kişi TL hesaplar için minimum 3000 TL, gerçek kişi EUR / USD hesaplar minimum 3.000 EUR/USD'dir. Tüzel kişilerde ise; banka tarafından belirlenen standart alt limit minimum 10.000 TL/EUR/USD'dir. Hesaplarınızın alt limitlerini nakit ihtiyacınıza göre dilediğiniz zaman yükseltebilirsiniz. Alt limit tutarı vadesiz hesapta kalır, faiz tahakkuk etmez. Alt limit üzerindeki bakiyeniz vadeli hesapta değerlenir. Hesap bakiyenizin alt limit tutarının altında olması durumunda faiz getirisi elde edemezsiniz.

 • Uygulanacak faiz oranı; hesap açılışında seçilen para birimine, hesapta bulunan tutara ve Çift Sarılı Hesap'ın müşteriye ilk tanımlanma tarihine göre banka tarafından serbestçe belirlenir.
 • Çift Sarılı Hesaba verilecek faiz oranı BANKA'da uygulanan standart vadeli mevduata göre farklılık gösterebilecektir. Çift sarılı hesapta ilgili gün sonu itibariyle alt limit üzerinde kalan bakiyeye güncel çift sarılı hesap faizi ile faiz tahakkuk eder. Çift Sarılı Hesaba gecelik tahakkuk edecek faiz oranı herhangi bir saat aralığına bakılmaksızın ilgili günün sonunda alt limit tutarının üzerindeki tüm bakiyeye göre belirlenir. Üstelik hesaba hafta sonu/resmi tatillerde ve saat 17:00den sonra yatırılan tutarlar için de aynı gün faiz getirisi kazanabilir.
 • Çift Sarılı Hesap'ta faiz işletilecek tutarın vadeli hesaba aktarımı gün sonunda yapılır ve gün başında hesaba faiz tahakkuku yapıldıktan sonra vadeli hesaptaki bakiye, Çift Sarılı Hesap'a bağlı vadesiz hesaba aktarılır. Gün sonu işlemlerinin başladığı saat ile bittiği saat arasında vadeli hesaba aktarılan tutar üzerinde tasarrufta bulunulamaz, sadece vadesiz hesapta kalan bakiye kullanılabilir.
 • Çift Sarılı Hesap'tan hem gerçek hem de tüzel kişiler faydalanabilir.
 • Tanışma faizinden her bir döviz cinsinden bir defa olmak üzere ilk kez açtığınız hesap için faydalanabilirsiniz.
 • Avantajlı Tanışma Faizi oranı hesabınızda alt limit tutarı dışında 250 bin TL/USD/EUR tutara kadar bakiye bulunan günler için geçerlidir. Tanışma faizi oranı hesabın açıldığı günde geçerli olan orandır. İlk hesap açılış tarihinden itibaren 45 gün süre ile uygulanır.
 • Hesap bakiyenizin alt limit tutarı hariç 250 bin TL/USD/EUR'nun üstünde olduğu günlerde hesabınıza güncel Çift Sarılı Hesap gecelik faiz oranı uygulanacaktır.
 • Tanışma Faizi oranı döviz cinsine göre farklılık göstermektedir.

Her türlü sorun ve geri bildiriminizi 0850 222 0900 ve 0850 222 2900 no'lu telefon bankacılığından ve QNB Finansbank internet sitesinden iletebilirsiniz.

Çift Sarılı Hesap açılış ve hesap kapatma işlemlerinizi tüm QNB Finansbank şubelerinden, 0850 222 0 900 no'lu telefon bankacılığından, QNB Finansbank internet şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Çift Sarılı Hesap faiz oranları için tıklayınız.

Hesabınızdan Bankamızca 3 ayda bir 38,25 TL hesap işletim ücreti tahsil edilecektir. Bankamızda yalnızca döviz hesabınız bulunması veya TL hesabınızın bakiyesinin yetersiz olması durumunda döviz tevdiat hesabınızdan 38,25 TL karşılığı döviz tutarı tahsil edilecektir. Hesaplama tahsilatın yapılacağı gün geçerli olan bankamız döviz alış kuru kullanılarak yapılacaktır.

Tanışma faiz oranı ilk hesap açılış tarihinden itibaren 45 gün boyunca geçerlidir. Ancak tanışma faizinden faydalanabilmek için mevduatınızın belirlediğiniz alt limit hariç maksimum 250 bin TL/Euro/Dolar tutarında olmalıdır.

Tanışma faizinden TL, Euro ve Dolar hesapları için her bir döviz cinsinde bir kez faydalanabilirsiniz.

Tanışma faizinden faydalanabilmek için mevduatınız alt limit hariç maksimum 250 bin TL/Euro/Dolar olmalıdır.

Çift Sarılı Hesabınıza gün içerisinde dilediğiniz gibi para ekleyebilir veya çekebilirsiniz. Hiçbir faiz kaybınız olmaz. Ancak gün sonu işlemlerinin başladığı saat ile bittiği saat arasında vadeli hesaba aktarılan tutar üzerinde tasarrufta bulunulamaz.

Çift Sarılı Hesap açılış ve hesap kapatma işlemlerinizi tüm QNB Finansbank Şubelerinden, 0850 222 0 900 no'lu telefon bankacılığından, QNB Finansbank İnternet Şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.