İçeriğe Git Alt Bölüme Git Sol Menüye Git

Çekici Hesap

Çekici Hesap

Çekici Hesap ile uzun vadeli mevduat güvencesiyle paranızı değerlendirin, ihtiyacınız olduğunda hesabınızın vadesini bozmadan para çekin, üstelik çektiğiniz tutar için bile faiz geliri alın*!

Çekici hesap Ne İşime Yarar?

 • İhtiyacım olduğunda hesabımın vadesini bozmadan ve faiz gelirimden tamamen feragat etmeden para çekmeliyim,
 • Çektiğim tutar için de faiz geliri almalıyım,
 • Üstelik bir de uzun vadeli mevduat hesabının stopaj avantajından yararlanmalıyım

diyen müşterilerimizin çok işine yarar!

 • Çekici Hesap 366-1100 gün vadede açılır.
 • Çekici Hesap TRY, USD, EUR döviz cinslerinde açılır.
 • Hesabın minimum açılış tutarı 1000 TL / 500 EUR / 500 USD'dir.
 • Çekici Hesap bakiyesi internet bankacılığından gözlenebilir.
 • Çekici hesap sahibi müşterilerimizin vade süresi boyunca toplam 7 adet para çekim hakkı vardır.
 • Müşterilerimiz vade başlangıç tarihinden 7 gün sonra para çekmeye başlayabilir. Aynı gün içerisinde birden fazla çekim yapabilir ancak hesabın vadesi boyunca toplamda 7 adet çekim hakkını aşamaz.
 • Ana bakiyenin toplamda %50'sine kadar ve en fazla 2 adet faizli çekim hakkını aşmadan çekilen tutarlar için Erken Çekim Faiz oranı** üzerinden hesaplanan faiz geliri müşterilerimize ödenir. Faiz geliri hesaplanırken 366 gün ve üzerinde geçerli olan stopaj oranı dikkate alınır.
 • Faizli erken çekim hakkını*** aşan müşterilerimiz hesabın vade süresi boyunca toplam 7 adet çekim hakkını aşmamak ve hesapta minimum 1000 TL/500 USD/EUR bırakmak koşulu ile para çekmeye devam edebilir ancak 2'den fazla veya anaparanın toplamda %50'sini aşacak şekilde çektiği tutar için faiz geliri almaz.
 • Müşteri vade sonunu beklemeden erken kapama yapmak isterse daha önce çektiği tutarlar için aldığı faiz gelirleri müşterinin ana bakiyesinden düşülür.

Her türlü sorun ve geri bildiriminizi 0850 222 0900 ve 0850 222 2900 no'lu telefon bankacılığından ve QNB Finansbank internet sitesinden iletebilirsiniz.

** Hesap açılışında belirlenen faiz oranına eşit ya da daha düşük olmak kaydı ile hesap açılış talimatında belirtilen faiz oranıdır.
*** Faizli çekim hakkı: Çekici hesaptan vade süresince 2 defayı ve toplamda anaparanın %50'sini aşmayacak şekilde yapılacak erken çekimlerde hesap açılış talimatında belirtilen erken çekim faiz oranından hesaplanacak faiz geliri ödenecektir. Vade süresince 2 defayı veya toplamda anaparanın %50'sini aşacak şekilde yapılacak erken çekimlerde faiz ödenmeyecektir.

Hesap açılışlarınızı tüm QNB Finansbank şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Çekici Hesap faiz oranları için tıklayınız.

Çekici Hesap açabilmek için mevduatınızın minimum 1000 TL/500 Euro/500 Dolar olması gerekmektedir.

Hesabınızı TL, Euro ve Dolar cinsinde açabilirsiniz.

Çekici Hesabınıza dilediğiniz zaman para ekleyebilirsiniz. Ancak hesabınıza vadesinden önce para yatırırsanız vade bozulacağından faiz getirisi kazanamazsınız.

Çekici Hesabı 366-1100 gün vadelerde açabilirsiniz.

Hesabınızdan vade süresi boyunca en fazla 7 kez, ve hesapta minimum 1000 TL/500Euro/500 Dolar kalacak şekilde para çekimi yapabilirsiniz.

Ana bakiyenin toplamda %50'sine kadar ve en fazla 2 adet faizli çekim hakkını aşmadan çekilen tutarlar için Erken Çekim Faiz oranı* üzerinden hesaplanan faiz geliri müşterilerimize ödenir. Faiz geliri hesaplanırken 366 gün ve üzerinde geçerli olan stopaj oranı dikkate alınır.

* Hesap açılışında belirlenen faiz oranına eşit ya da daha düşük olmak kaydı ile hesap açılış talimatında belirtilen faiz oranıdır.

Çekici Hesap sadece şubelerimiz aracılığı ile açılabilmektedir.