İçeriğe Git Alt Bölüme Git Sol Menüye Git

Biriktiren Hesap

Para Parayı Çeker!

Biriktiren Hesap'la para biriktirmek artık çok kolay!

Eğer para biriktiremiyorsanız; sizin de mutlaka bir bahaneniz vardır. QNB Finansbank'tan bütün bahanelerinizi geçersiz kılacak bir birikim ürünü: Biriktiren Hesap

Biriktiren Hesap, düzenli birikim yapmanızı sağlayan bir yatırım ürünüdür.

Biriktiren Hesap'a, her ay bir miktar para yatırırsınız ve bu para sizin seçtiğiniz bir yatırım aracında değer kazanır.

Biriktiren Hesabınızı birikimlerin değerlendirildiği yatırım aracına göre 2 türde açtırabilir, sizin için en kazançlı yatırım aracına kendiniz karar verebilirsiniz.

Biriktiren Hesap Fon

 • Biriktiren Hesap Fon içeriğinde yer alan fon paketlerinden istediğinizi seçerek birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz.
 • Biriktiren Hesap Fon'u 3-10 yıl vadeli açabilirsiniz, vadesi bittiğinde birikmiş olan bakiyeyi toplu olarak alabilirsiniz.
 • Aylık ödenecek tutar en az 50 TL en fazla 5,000TL olabilir.

Biriktiren Hesap Mevduat

 • Biriktiren Hesap Mevduat ürünleri avantajlı faiz oranlarına sahiptir. Mevduat faizi her yıl QNB Finansbank şubelerinin yetkisindeki maksimum yıllık faiz oranı olarak belirlenir ve 12 ayda bir işler.
 • Biriktiren Hesap Mevduat, TL, EUR veya USD döviz cinsleriyle açılabilir.
 • Biriktiren Hesap Mevduat için ara ödeme imkânı yoktur.
 • Biriktiren Hesap Mevduat için 5 yıl ve daha uzun vadeli hesap açtırabilir, vadesi dolduğunda birikmiş olan bakiyeyi toplu olarak alabilirsiniz.
 • Aylık ödemelerinizi, QNB Finansbank kredi kartınızdan veya vadesiz hesabınızdan gerçekleştirebilirsiniz.
 • Daha çok kazanç elde etmek için hesabınızı toplu para ile açabilirsiniz.
 • Aylık ödenecek tutar en az 50 TL olabilir. Dilerseniz, bu tutarı 50 TL ve katları şeklinde 5,000 TL'ye kadar artırabilirsiniz
 • Kredi kartından talimat verilen Biriktiren Hesap Mevduat ödemelerinin yapılabilmesi için kartınızın mail order (posta yolu ile sipariş) işlemlerine açık olması, aylık taksit tutarının tamamı için kart limitinin yeterli olması gerekmektedir.
 • Hesabınızın vadesi dolduğunda veya Biriktiren Mevduat Hesabınıza 6 ay üst üste ödeme yapılmadığında talimatınız otomatik olarak iptal olur.
 • Biriktiren Mevduat Hesabınıza faiz yıllık olarak tahakkuk ettirilir ve hesabınızın vadesi dolmadan kapatılırsa tahakkuk ettirilen faiz tutarı geri alınır.
 • Hesabın açılışından itibaren ilk sene için geçerli olacak faiz oranı, hesabın açılışında belirli olup izleyen yıllardaki faiz oranı her yıl faiz tahakkuklarının gerçekleştiği günlerde geçerli olacak olan Bankanın İnternet Bankacılığında uygulanan en yüksek 1 yıl vadeli faiz oranı olacaktır.

Biriktiren Hesap'la hayallerinizi değil, bahanelerinizi erteleyin.

Her türlü sorun ve geri bildiriminizi 0850 222 0900 ve 0850 222 2900 no'lu telefon bankacılığından ve QNB Finansbank internet sitesinden iletebilirsiniz.

Hesap açılışlarını tüm QNB Finansbank şubelerinden ve QNB Finansbank internet şubesinden yapabilirsiniz.

Hesabınızı tüm QNB Finansbank şubelerinden kapatabilirsiniz.

Biriktiren Hesap Fon'dan ücret tahsis edilmemektedir.

Biriktiren Hesap faiz oranlarımız için tıklayınız.

Biriktiren Hesap Fon kapsamında Paket 1, Paket 2, Paket 3 ve Özel Paket mevcuttur. Biriktiren Hesap Fon Paketi 1, %70 oranında Finans Portföy Borçlanma Araçları Fonu ve %30 oranında Finans Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu'ndan; Biriktiren Hesap Fon Paketi 2, %80 oranında Finans Portföy Borçlanma Araçları Fonu ve %20 oranında Finans Portföy Birinci Hisse Senedi Fonu'ndan; Biriktiren Hesap Fon Paketi 3, Finans Portföy Borçlanma Araçları Fonu'ndan oluşmaktadır. Özel Paket içeriği ise; Finans Portföy Para Piyasası Fonu, Finans Portföy Borçlanma Araçları Fonu, Finans Portföy Birinci Hisse Senedi Fonu ve Finans Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları yatırım fonlarından oluşmaktadır.

Paket İsmi Fon Türü Fon Oranı
Paket 1 Finans Portföy Borçlanma Araçları Fonu 70%
Finans Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu 30%
Paket 2 Finans Portföy Borçlanma Araçları Fonu 80%
Finans Portföy Birinci Hisse Senedi Fonu 20%
Paket 3 Finans Portföy Borçlanma Araçları Fonu 100%
Özel Paket* Finans Portföy Para Piyasası Fonu -
Finans Portföy Borçlanma Araçları Fonu -
Finans Portföy Birinci Hisse Senedi Fonu -
Finans Portföy Kısa Vadeli Borçlanma -

*Özel Paket içeriğini istediğiniz şekilde oluşturulabilirsiniz.

Hesabı vadesinden önce kapatabilirsiniz.

Hesabınızda biriken fon pay adetlerinde herhangi bir kayıp yaşanmaz. Hesap kapandıktan sonra biriken yatırım fonu paylarınızın satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Hesap sadece TL cinsinde açılabilir.

Aylık ödemelerinizi, QNB Finansbank kredi kartınızdan veya vadesiz hesabınızdan gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabınızı toplu bir başlangıç bakiyesi ile açabilirsiniz. Böylelikle, daha çok kazanç elde edebilirsiniz.

Biriktiren Hesap müşterek olarak açılamamaktadır.

Evet, dilediğiniz paket seçenekleriyle birden fazla hesap açabilirsiniz.

Hesabınızı dilediğiniz zaman şubenizden talimat vererek kapatabilirsiniz. Biriktirdiğiniz tutarlar hesabınıza toplu olarak geri ödenir. Ancak vadesinden önce kapatırsanız faiz getirisi kazanamazsınız.

Biriktiren Hesap Fon'a dilediğiniz zaman ara ödeme yapabilirsiniz. Ancak Biriktiren Hesap Mevduat için ara ödeme imkanı bulunmamaktadır.

Minimum 25 Euro/Dolar maksimum 10.000 Euro/Dolar olacak şekilde dilediğiniz tutarda talimat verebilirsiniz. Talimat miktarlarında değişiklik yapamazsınız.

Biriktiren Hesap Mevduata 12 ayda bir faiz tahakkuk eder.Biriktiren Hesap Fonda ise hesabınızdaki fonların değerlenmesi durumunda ise ek bir gelir elde edebilirsiniz.

Hesap açılışlarını tüm QNB Finansbank Şubelerinden, 0850 222 09 00 no'lu Telefon Bankacılığımızdan ve QNB Finansbank İnternet Şubesinden yapabilirsiniz